23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот V-MAX TURBO » Вто Авг 26, 2008 19:03

Здравейе и от мен !Ако мога и аз да си кажа мнението относно организацията на проведеното преди няколко дни планинско Пещера !
Като цяло организацията беше на ниво като изключим липсата на съдии от къкъвто и да е било вид лицензирани или др.Трасето беше добре подготвено но при липсата на съдии съответно нямаше кой да мете завойте след обилното изнасяне на пясък по трасето .На нужните места имаше обесопасителна лента която държеше така известната с колтурата си публика на планинското но имаше и непредвидени нещата като излизането на животни (коне) по трасето които се наложи полицайте да ги гонят което на мен за първи път ми се случва да виждам полицай да се занимава с коне :)
Относно неделните испълнения мися че организацията няма нищо общо защото когато Боби се удари и застана в траекторията на завоя и пипотите след него едвам спряха и се качиха до финала треперейки и веднага се даде сигнал че има кола на пътя която пречи !!! представитела на педерацията г-н Славейков каза че неможе да вземе решение дали да се спре състезанието докато поне не се премести автомобила на Гетов на безопасно място и качилите се автомобили след него да ги сваят и да се пуснат на ново а не всичките 24 коли кото се качиха на риск да се пуснат на ново ? Въпроса е до кога няма да има отговори от ПЕДЕРАЦИЯТА и какво е нужно да стане за да се започне да се носи отговорност???
Тогата Гегата се изнесе най демонстративно и каза че няма да стартитра в 2-я манш!
Трябваше така познатия ни Юлиан Серафимов ГОРЧО да слезе и да въведе ред защото ако не беше той щеше да се качат на 2 манш и всичко да приключи но той застана на старта преди началото на 2-я манш и каза на пилотите да изгасят двигателите че това не може да е така и трябва явно сами да си търсим правата след като нямаме подкрепата от Педерацията и всеки е дошъл да се състезава с зъби и нокти повечето от които на собствени разноски .След което патрулките качиха няколко метли и се почисти трасето съответно от полицаите и публиката най вече на която съм и искрено благодарен че беше така одзифчива и влизайки в положение почистваше завойте при възможност и нужда!!!1 час беше нужно да убедим Славейков че трябва да се пусанта колите след Гетов отново за да бъде реален резултатът да не говорим че той като зам.председател бе длъжен да ги спре още веднага след като се получи иформация на старта че има закъсъл автомобил който пречи !Което като иформация пристигна доста бързао имайки предвид че едновременно по тррасето има 6 автомобила!
А относно изявлениоето на Гегата незнам кой му е виновен стена от хора ли и ли това че не познаваше трасето и неможеше да кара и някакви си ситроенчета и самари го тупаха при положение че този автомобил бе шампион на предишното планинско Пещера а пък да не споменавам чиии е бил този автомобил и възможности те му!
Гледах на доста завой ,че той един завой не влеза като хората караше че акто чели за първи път се качва ,на всякаде я спираше колата връщаше по някоко предавки и газ след това пък полсе публиката му била виновна ???
Да се изправи пред всички и да каже че това е основната му причина !
Попитайте организаторите и ли полицията дето е била там на споменатите от Гегата места дето е имало проблем с пуликата ?
ДА има опасност съгласен съм с него но тогава да не ходим да гледме винаги има опасност да стане нещо !
конкреттно на завоя на параклиса този заой си е за гащи спор НЯМА ! С публика без публика завоя си е завой ! :evil:
Аватар
V-MAX TURBO
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 09:19

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот sauber » Вто Авг 26, 2008 21:03

За Гегата...

Ами не си прав според мен. Човека си е преценил риска ! Ами недай боже да стане белята ? Той май май е един от малкото който мислят, преди да се случи мазалото.
Което пък смятам няма нищо общо с неговите умения, качествата на Абарта и прочие и прочие...Та не виждам в какъв ред на мисли ги коментираш ?

Иначе реакцията на длъжностните лица има ли какво да се коментира ?
Нещо ново ли се случва ?
Някой за първи път не си свършва работата и се дъни ли ?

Само дето аз, ние...вие - нямаме глас и да имаме, ще е от пусто в празно.
Аз лично смятам, че пилотите трябва да си направят там " еди ква си " организация и да излязат с претенций.
Не може да си блъскал като животно, да не си спал, да си подготвял автомобила, да си се потил и нервирал. Покрай теб и други хора да са правили същото, САМО и единствено с цел да излезеш по трасето и понеже някой си не си върши работата, недай боже да си занитиш колата или пък ( да не се случва дано ), утрепеш някой...
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот V-MAX TURBO » Вто Авг 26, 2008 21:18

За Гегата...

Ами не си прав според мен. Човека си е преценил риска ! Ами недай боже да стане белята ? Той май май е един от малкото който мислят, преди да се случи мазалото.
Което пък смятам няма нищо общо с неговите умения, качествата на Абарта и прочие и прочие...Та не виждам в какъв ред на мисли ги коментираш ?.
...


Izvinqvate 4e pi6a na maimunica no ne6to mi se povredi kirilzatora :(
DA toi si e precenil riska i mn se radvam 4e vse o6te ima hora koito mislqt predi vsi4ko no izvinqvai 34 pilota ne nameriha kosuri na publikata to4no Gegata ? A kolko hora ot organizaciqta minaha i ni6to ne kazaha HORA mradnete se ot tam !
Tam za parvi pat li ima hora na tozi zavoi ?
DA te pitam ti hodil li si na dr sastezaniq primerno na edno WRC da vidi6 tam kak e ?
Avtomobilniq sport ne e za vseki !Na koito ne mu stika ne za tam i li da ne dava gaz a da si se vozi !
Tove e moe vijdane ne go nalagam no ot opita si i tova kakvo sam vidql prosto postapkata mu e 4isto opravdane !
Аватар
V-MAX TURBO
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 09:19

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот sauber » Вто Авг 26, 2008 21:59

Пак ти казвам - Нито АЗ нито ТИ имаме право да коментираме качествата му. Не сме доказали с нищо че сме по добри от него, а човека е ТАМ, на всяко планинско да троши пари и нерви. Дори и само за това получава адмираци от моя страна !

А аз не знам ТИ дали видя на слънчевия завой как стой публиката и как минават бегачките от там ? Смяташ това за нормална ситуация ли ? И това, че друг пилот не се е оплакал от същото, честно казано за мен е страннно малко, но си е тяхна работа, както и риска е на тяхна сметка...
Но както казах, дай да не коментираме тази ситуация, минало-свършено ( за щастие без инциденти )...
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот V-MAX TURBO » Вто Авг 26, 2008 22:28

Vij qvo ne6to mai ne moje da se razberem ! nito znae6 koi sam nito znae6 kakav sam no tova nqma zna4enie az sa6to podkrepqm Gegata i evala mu pravq 4e 4oveka postoqnno izliza na pred i ne se otkazva i 4e borbenostta mu e maikata !
no kakto kaza sam samiq 4e vsi4ko e minalo i nqma smisal da gi rasteglqme krai !
:)
Аватар
V-MAX TURBO
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 09:19

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот VAZ sport » Вто Авг 26, 2008 22:52

Гледам че силно коментирате завоя на парклиса когато минах от там между маншовете видях Коцето Пейчинов и Стефан Стоев да гледат там ще ми е интересно да науча тяхнато мнение за ситуацията на завоя
А пък и преди малко гледах репортажа по Ринг тв даваха цялото минаване от колата на Н. Паунов наистина в първия момент от излизането от предишния завой се вижда публиката точно пред колата но нека коментират хора които са били там :arrow: :!:
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот To6ko_Race » Вто Авг 26, 2008 23:03

Ами аз бях там заедно със Юлиян Серафимов-Горчо,лично аз чух от неговата уста че наистина е така- "Идваш с такава голяма скорост и виждаш на половин метар , точно на завоя че е пълно с хора , просто си е насмитащо".И аз съм на това мнение , да вярно е че още два метра назад няма да ни спасят ако някой опусне завоя , но все пак тези два метра малко успокояват състезателите според мен.
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот sauber » Сря Авг 27, 2008 00:14

Сигурност - първо правило...
Много хора малко на майтап го раздават и на урааа. Само мога да им пожелая да не им се случва нищо лошо !

V-MAX TURBO написа:Vij qvo ne6to mai ne moje da se razberem ! nito znae6 koi sam nito znae6 kakav sam no tova nqma zna4enie az sa6to podkrepqm Gegata i evala mu pravq 4e 4oveka postoqnno izliza na pred i ne se otkazva i 4e borbenostta mu e maikata !
no kakto kaza sam samiq 4e vsi4ko e minalo i nqma smisal da gi rasteglqme krai !
:)


Ами представи се...На мен би ми било приятно да се запознаем :)
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот BradurS » Сря Авг 27, 2008 08:32

Гетов написа:.....не може да ми се обади Боян и да казва спри ги татко че колата е в треакторията и след това, след обаждания и т.н. да преминат 24 автомобила и единствено Боян да ги спира да не се блъснат в него
това е ..............................................


bgnrc :arrow:
Освен всичко друго самият Гетов не е използвал и мобилния си телефон, за да съобщи сам за инцидента и да предупреди, че колата пречи на трасето.


Я виж каква информация се появи в бгнрц :) Кой крив кой прав :oops:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот To6ko_Race » Сря Авг 27, 2008 10:25

В понеделник бях в Сервиза на Гетов и направих снимки на Палиото от тук от там http://www.vbox7.com/play:35897021 , на пръв поглед щетите не изглеждат голями , но фактически те са: крив амортисиор,крив носач,крив мост,скъсан накраиник,счупен шенкел и т.н. Доколкото разбрах от Боби катастрифата е станала по следният начин: Предните колелета губят сцепление , колата се поднася и започва странично да се търка в мантинелата до момента в който предна лява гума се удря в едно от колчетата на мантинелата и колата застава на напряко.
Последна промяна To6ko_Race на Чет Авг 28, 2008 23:18, променена общо 1 път
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот Гетов » Сря Авг 27, 2008 15:00

bai_bradur_ivo написа:
Гетов написа:.....не може да ми се обади Боян и да казва спри ги татко че колата е в треакторията и след това, след обаждания и т.н. да преминат 24 автомобила и единствено Боян да ги спира да не се блъснат в него
това е ..............................................


bgnrc :arrow:
Освен всичко друго самият Гетов не е използвал и мобилния си телефон, за да съобщи сам за инцидента и да предупреди, че колата пречи на трасето.


Я виж каква информация се появи в бгнрц :) Кой крив кой прав :oops:

Според сайта това са думи на АНДРО ТОТЕВ, които не са верни. Нима един 20 г пилот не ще се обади първо на баща си в такава ситуация.;
Но ...... отвори отново статията и ще разбереш .................
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот BradurS » Сря Авг 27, 2008 16:15

Йе! Как стават тея магии :evil:
Кой на кого се обадил кой на кого казал - няма и следа :mrgreen:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот Astra_26 » Сря Авг 27, 2008 20:23

Еееее, това вече е прекалено. Не стига, че на всеки ред има купища правописни грешки, а сега и това. Всяка една публикувана информация би следвало да е от сигурен източник и да се носи някаква отговорност за нея.
Откакто екипа на "Шейкдаун" се заеха да отразяват събитията, все по рядко влизам в "bgnrc", а от днес направо спирам. Не виждам смисъл.
Ако Боби не беше направил грешка, съм сигурен че щеше да бъде на стълбицата за X2, но той стана повод да излязат наяве сериозни слабости в организацията.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот malkiq_sustezatel » Чет Авг 28, 2008 12:24

Вече има малко качени снимки от планинско "Пещера" :)

gallery2.php?g2_itemId=150848
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: 23-24 Август 2008г. Планинско "Пещера"

Мнениеот maldini75 » Пет Авг 29, 2008 00:41

Браво на ЦЕЦО "Вюрта" това представяне не е за подценяване, най-чистия пилот....евала за това което прави. Трето място в генаралното със Самарата е постижение за завиждане, само така Цеци - ти си наша гордост.
OPEL VECTRA B 2.2 ELEGANCE
Аватар
maldini75
 
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 18:40
Местоположение: Габрово
Име: Георги Ботев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта

cron