Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот kiko » Пон Авг 18, 2008 12:46

Не съм много в час,но на ралитата 1 мин закъснение е 10 сек.Имат право на 15 мин. максимум(май).На планинско съм бил свидетел през годините на не един и два случая на различни видове закъснения.Имало е моменти,когато някой поиска да стартира последен с цел виждане на резултата на прекия му конкурент.Виждал съм и загасването на не една и две коли.Просто ги преместват и ако запалят се пускат последни.
За случая не мога да коментирам,но факт е,че доста умуваха накрая.Прекалено много.Толкова,че някои пилоти си тръгнаха без да си вземат екстрите.Добре,че организаторите на своя глава наградиха хората и всичко свърши.Иначе,ако ги бяха чакали дъртаците да се наумуват,щяха още да седят в Боровец.
За самото състезание-отлично.Отлично според мен.Вежливи полицаи(само трима видях за два дена),много маршали с флагове и пожарогасители,всичките му екстри:с-ки преди всеки манш,разлива се масло и веднага тичат момчета с цимент и метли.Просто супер.Само дето подразбрах,че не е имало кибапчета за чакалите миришещи на пръст и нищо чудно да пляснат някаква ниска оценка на състезанието и догодина да го извадят от шампионата.
Малко съм потресен от един факт-идва едно момче(мисля,че Гълабов със Сахото) и разправя на ония чакал Валя:аве там и там трасето е опасно има масло,а оная му вика:квото такова.Ще трябва да карате и трите манша.За всички е еднакво опастно.После дофърча едно друго момче.Пак имаше нещо от рода:близо километър се кара по масло,а тя направо му обърна гръб и все едно не го е чула.
Иначе,всичко си беше готино.Пет минавания по 40 и кусур коли.Три серийки на дръфтаджиите.По-евтини цени от колкото когато беше "България''.Доста разтоварващ уикенд :mrgreen: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот corsaGT » Пон Авг 18, 2008 12:56

в правилника пише когато дойде на старта автомобил с НЕ РАБОТЕЩ двигател се дисквалифицира.А в случая моят изгасна точно на старта
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот RaPiD » Пон Авг 18, 2008 13:29

Много грубо постъпиха на награждаването. Никой не беше известил Венци Ридарски за решението. Като дойде ред на Х3 извикаха вместо него Ванката на първо място, при което реакцията му беше съвсем нормална да се ядоса. Все пак той беше втори и едва ли някой би се радвал на такава победа. Венци представям си как си се чувствал... След два дена каране накрая буквално да се изгаврят така с тебе, поне да те бяха уведомили преди награждаването за решението си...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот corsaGT » Пон Авг 18, 2008 13:52

но нямат смелост пенсионерите да го кажат
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот RaPiD » Пон Авг 18, 2008 13:57

За дрифта.... такова нещо у нас се прави за първи път и мисля, че трябва да продължат с идеята и по другите планински. Първоначално мислехме, че нищо няма да стане заради силно абразивния асфалт и денивелацията, но момчетата показаха че няма невъзможни неща. Хубаво е, че разрешиха и дрифт на спускане, което беше още по-яко. Аз съм много доволен, а по виковете на публиката мога със сигурност да кажа че и всички останали се накефиха много, даже повечето чакаха дрифта, а не състезанието. След като момчетата научиха трасето, дрифтовете станаха още по-красиви и бързи. Аз даже накрая се повозих и беше голяма тръпка. Този тип дрифт е доста по-различен от този на затворено трасе(на писта), доста по-техничен и мисля дори, че е по-интересен. Жалко само, че в Неделя трябваше само по 1 път да карат между маншовете. Още веднъж браво на всички, които участваха.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот kiko » Пон Авг 18, 2008 13:58

corsaGT написа:в правилника пише когато дойде на старта автомобил с НЕ РАБОТЕЩ двигател се дисквалифицира.А в случая моят изгасна точно на старта


Сори,че наливам масло в огъня-от къде го четеш тоя правилник?Ей така да му хвърля един поглед от обща култура.Иначе награждаването наистина стана тъпо....криво ми е и за Ванката,как ли се е почуствал?
Добре де,а защо официалните резултати се забавиха толкова много?
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот corsaGT » Пон Авг 18, 2008 15:02

имам някакви книжки така наречени приложения и в тях пише
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот RaPiD » Пон Авг 18, 2008 15:41

Ето какво пише в "Специални правилници", раздел "Планински шампионат" от сайта на БФАС:

12.7. Когато даден водач не може да представи автомобила
си със запален двигател на старта, същия се изключва от състезанието.


Интересно - там пише също, че минималната дължина на трасето за планинско е 5 км. Колко ли още интересни неща, различаващи се от действителността могат да се прочетат в тези правилници...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот kiko » Пон Авг 18, 2008 16:35

Когато даден състезател не може да представи автомобила си със запален двигател на старта.

В случая състезателя стига до старта,представя автомобила и му загасва двигателя преди да стартира.Колата е загаснала в минутата преди старта или преди да стартира пилота преди теб?????
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот corsaGT » Пон Авг 18, 2008 17:18

и това нещо как трябва да го тълкуваме
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Пон Авг 18, 2008 17:26

Всеки си го тълкува както го разбира ... Например в случая ти си си в правото да оспорваш,защото си пристигнал за старт с работещ двигател...В правилника пише:

"12.7. Когато даден водач не може да представи автомобила
си със запален двигател на старта, същия се изключва от състезанието."

И май ти си ощетен,но това е мое тълкуване ... а явно други ги разбират,че старта трябва да се проведе с работещ двигател(а не да се явиш с работещ) :!: :?:
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот ge_a » Пон Авг 18, 2008 17:58

RaPiD написа:Интересно - там пише също, че минималната дължина на трасето за планинско е 5 км. Колко ли още интересни неща, различаващи се от действителността могат да се прочетат в тези правилници...


Това не го тълкуваш както трябва, ако трасето ти е по късо от минималната дължина(която на курса за съдий ни казаха, че е 10км :roll:, но както и да е) тога го правиш в повече маншове за да достигнеш минималната дължина, или иначе казано ако трасето ти е дълго 6.5 км то тогава можеш да проведеш състезанието в един манш щот минималната дължина за да се проведе е 5 км ;)
ge_a
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2007 23:52
Местоположение: Самоков

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот GTI-8V » Пон Авг 18, 2008 18:06

Лично аз съм на мнение че при такива "дребни нарушение" требва да се прави компромис, още повече щом и няма оплакване от друг застесател.

Но все пак, ако се гледа строго хора за си прави като гледам:

19.6. За неявяване на старта със запален двигател – изключване.
19.7. За поправка на автомобила или зареждането му с гориво в зоните на 20 м. преди старта и 100 м. След финала – изключване.
19.8. За получаване на чужда помощ – изключване

19.11. Освен това самите спортни комисари или по предложение
на директора на състезанието могат да вземат решения по всеки въпрос, който не е застъпен
в правилниците и да прилагат наказания в съответствие с критериите на Националния спортен кодекс.


Зажелавам че така е станало, мога да брои безкрайно колеги които би требало да за изключени заради подобни нарушение, но явно нещата за различни от застесание до застесание. Много жалко наистина ....
Пожелавам ти успех на следващо планинско!
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот Lubo » Пон Авг 18, 2008 20:56

Прав си Алекс.За съжаление някои хора опорочават всичко постигнато с много ентусиазъм и усилия.Лично аз съм бил винаги против федерацията именно заради някакви дребни мижитурки,които имат власта да си решават каквото искат.Още повече в случая.Личното ми мнение,че на това планинско ще му смачкат физономията,защото командированите не са си получили "кебапчетата".Гледам,че Мартин се опитва да угоди на всеки,ама това е като да пикаеш един път срещу вятъра,друг път в неговта посока,а той през цялото време той да си се върти на където иска.Предполагам ще му писне скоро и ще се получи същото както при Камен Михайлов.Луда работа.Просто една огромна дупка.

Самото планинско и на мен ми хареса.Ходих в събота."Посрещна" ме полицай и вежливо ме упъти къде да паркирам.Май само той беше.Ако е имало други,то просто са били незабелижими за такъв "дразнител" като мене.По-надолу стоп финал,табло,инфо.По завоите сумати маршали с всички екстри.Всичко мирно и тихо."Моля побързайте,че едната С-ка мина и остават още две до първата състезателна кола".Някакви непонятни думи за мойто скромно същество свикнало на "стой там бе,ще ти тура белезниците,къде тръгна бе" и тн.
После Тодор разля масло по трасето.Бързо докараха цимент,ръгаха,метяха,ама как да посипят километър и нещо диря,та затова отмениха третия манш от тренировките.Дрифтаджиите също ми харесаха.Много мерак,много атракция.Силни коли,понагласени,понаточени.Супер.Дано ги пускат на повече места-аз лично се запалих много от видяното.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Планинско Самоков 16-17 Август 2008

Мнениеот Л. Мечков » Пон Авг 18, 2008 21:18

Много неприятна случка, коментарът е излишен..........Лошото е, че правилата се тълкуват за всеки по различен начин , а това никак не е честно. Ванката ще го цуна като го видя, такъв жест е направил, че пуснах една сълзичка от умиление :mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта