Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот beta_racing » Нед Апр 27, 2008 17:23

Планинско Марково 2008 е първата подобна проява в района на град Пловдив. За трасе на състезанието е избрана част от класическата отсечка "Здравец" на Рали Хеброс, която се използва още от създаването на състезанието отпреди близо 37 години.
Участъкът от този скоростен етап, който ще бъде използван за трасе на Планинско Марково 2008, е с дължина от 6100м, а стартът ще бъде след паважната част, започваща от разклона, където се срещат пътищата, идващи от селата Марково и Гълъбово. Сервизната зона е ситуирана малко под старта, а закритият парк - на площад "хижа Здравец", намиращ се непосредствено след финала.

През 2008-ма Планинско Марково ще бъде открит национален кръг, кандидат за влизане в календара на Планинския шампионат на БФАС. Тъй като през тази година отсечката "Здравец" отново ще присъства "пълноценно" в маршрута на Рали Хеброс, Планинско Марково предлага една своеобразна скоростна тренировка само една седмица преди старта на 37-мото издание на пловдивското рали.

Откриването на записванията за участие започва утре, понеделник 28 Април, а закриването е насрочено за четвъртък 22 Май.

Официална страница: http://www.markovo-hill-climb.net/ 8)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот S1600 » Нед Апр 27, 2008 18:14

Много добре дано да има много учасници и аиде като има списък със заявки да го качите :wink:
SUBARU WORLD RALLY TEAM
Аватар
S1600
 
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 15:48
Име: Станислав

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот beta_racing » Нед Апр 27, 2008 19:21

Всичко свързано с планинското може да намерите на сайта от по-горе, че удеве бях забравил да го напиша :oops: :mrgreen:
Иначе картите са готови, регламентът и програмата също :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот SGCasper » Нед Апр 27, 2008 19:58

Аз предполагам че доста можеби които ще карат на хеброс може да се вяснат и на планинското щото си е баш част от СС2 ако не ме лъже нещо съсъ абревиатурата.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот ifcho » Нед Апр 27, 2008 20:19

Има ли някакви снимки или клипчета от това трасе?

И колко манша ще бъдат?
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот GTI-8V » Нед Апр 27, 2008 23:14

ifcho написа:Има ли някакви снимки или клипчета от това трасе?

И колко манша ще бъдат?



и аз се интересувам от сищото, ако некои има, нека да го слоши некаде...
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот damon » Пон Апр 28, 2008 00:29

Поздравления за сайта, Дамяне! Трябва да се отбележи, че това е първия сайт на планинско състезание у нас. :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот chefo » Пон Апр 28, 2008 00:38

Надявам се да стане добро състезание-адмирации за организатора,който освен че се справя супер със Дракона, със сигурност ще се справи и с тази задача...УСПЕХ-------------там сме :)
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот SGCasper » Пон Апр 28, 2008 00:41

GTI-8V написа:
ifcho написа:Има ли някакви снимки или клипчета от това трасе?

И колко манша ще бъдат?



и аз се интересувам от сищото, ако некои има, нека да го слоши некаде...



70% от завоите ги знам с малки подробности, тва беше мястото дето расзтоварвах от тежък ден, от кво ли не, и все си виках, ей някой ден ако го направят трасе на планинско ще е много яко да си го покарам, е имам шанс някой ден като(ако) почна да карам, да си направя кефя максимално.

Трасето е 3 обратни завоя 1 ляв в пъвата част на около 700-800 метра от старта, широк обратен завой, следва аз си му виках права, когато го карах с опела, щото ваобще не връщах газта чак до по острия левия, след тва виждате на картите шикан, малко спънат ис лед него се вижда един като обратен, може и така да се каже 6ца ляв, ама ме кефи че някак си идва като излезеш от предния завой и все едно пътя свършва, стена от оголена планинска почва. следващия шикан го помня че на влизане в десния се седи вънка ама може и да се лъжа, може и на първия шикан на 2рия десен да е, има кофти бабунка вътре в завоя. така като я гледам картата все едно са 3 обратни, ама като го карам ми са 2 по затвирени десни, като след 2рия предполагам от маките класове ще карат до финала на пълна газ, интересно трасе и с горната си част с нов асфалт на една година мисля!!!

Опа има още един много дълъг ляв завой, на месноста стайкова ливата, който на спускане е доста атрактивен ама тва не е от значение в случая.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот chefo » Пон Апр 28, 2008 00:52

Супер ще е...а това заграденото е завоя, който го взех със стъргане по мантинелата след етапа Здравец 2004г...и едно чудо задържа колата...обица голяма на ухото!!!
Така че Каспъре тия експерименти с карането когато има други на пътя си е опасна работа и то доста и ако дотогава ми се струваше маловажно,след тази ситуация вече не е така!
Прикачени файлове
ahhhh.JPG
ahhhh.JPG (39.18 KiB) Прегледано 11439 пъти
Последна промяна chefo на Пон Апр 28, 2008 01:01, променена общо 1 път
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот SGCasper » Пон Апр 28, 2008 00:59

Оооооо чефи няма да се плашиш и аз се мъчих да я бутам, ама бях ядосан и беше паднал малко сняг и пързалях яко на слизане, напрайх грешката да се оплаша от презавиване и завъртане в средата на завоя и спрях пързалянето малко по рано та чупих брояната от едната страна, за сметка на това следвашия ляв, мисля знаеш за какво ти говоря който е подобен на тоя, на картата малко не ми се връзват завоите, беше описан като по учебник, да ама на тоязи които се пада от старта първия десен обратен беше подобаващо обран пак в мантинелата, и вупена и от другата страна предната броня + бонус чупка и на задната, празнуваше се 8 декември и компанията беше отседнала на резеденцията над марково, като ми видяха колата след тва, щото бях сам бяха бая озадачени кво е ставало!!!


Аааа ей ся се сетих, аватара ми е сниман точно там, на излизане, като се качваш от обратния след старта пред чешмичката, който е бил го знае мястото.

доста така посни нсимки, но поне ще ви въведът малко в природата.
Първите две са на левия по средата на трасето между двата шикана, обаче няма да допбиете представащото аз съм на апекса на завоя и тва за входа и изхода, на другите две където се виждаи ръждата е изхода на първия обратен след статра.


Сори ама гледай те снимките от долу а горе
Прикачени файлове
DSC00041.JPG
DSC00038.JPG
DSC00030.JPG
DSC00031.JPG
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 28, 2008 09:41

SGCasper-е, защо отдолу нагоре? Точно си ги сложил снимките в последователност. Няма значение, че ти си се спускал, то планинското ще си върви нагоре :mrgreen:
Ники, благодаря за поздравленията! Сайтът не е мое дело, но аз ще се грижа за него и ще гледам да го поддържам преди и по време на състезанието (а и след това :D). Иначе и аз се чудих дали друго планинско има уеб страница, но ще се доверя на твоята "статистика" :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот SGCasper » Пон Апр 28, 2008 12:06

SGCasper написа:Първите две са на левия по средата на трасето между двата шикана, обаче няма да допбиете представащото аз съм на апекса на завоя и тва за входа и изхода, на другите две където се виждаи ръждата е изхода на първия обратен след статра.


Значе ако ги гледаме от горе на долу, снимките са такакакто вървят по трасето, а аз като давах обеснениято за тях са от горе на долу. ползвам преправената карта на Чефо и добавям и мои кругчета по нея. Като гледаме картата от старта към финала, първото кръгче и точката в него са мястото къде ми е снимана колата и от къде и аз съм снимал, посока изкчаване, на второто кругче по средата на трасето и малката точка вътре е мястото оъ където съм снимал долните 2 снимки и съм хванал входа и изхода а аз се намирам на апекса.

За тва съм писал да се гледат от долу на горе, защото горе където съмс е цитирал съм ги обяснил в обратен ред!!!
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот НРТЕАМ » Пет Май 02, 2008 13:31

Днес реших да разтъпча Жоржета до х.Здравец.Сега се връщам и сядам да пиша.Там се бачка яко.Завоя след паважа е разкопан на цяло за ремонт.По нагоре имаше работници,които кастреха храсти и дървета покрай пътя,и то качествено.Предполагам,това е във връзка със състезанието.Дай Боже да се получи добро състезание.Дано организаторския нюх на г-нСтоилов да не му изневери и този път.Успешна и безаварийна на всички учасници :D
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Re: Планинско "МАРКОВО", АСК “Форд-България”, Открито национално

Мнениеот haljscho » Пет Май 02, 2008 16:28

Браво на организаторите. Дано има повече учасници, та и по-голямо шоу за публиката. Че то Хброс последните години си е една пародия... а и тази класическа отсечка вече не се кара.
Аватар
haljscho
 
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 16:27
Местоположение: plovdiv
Име: Валентин

Следваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта