Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот sparco2000 » Нед Юли 06, 2014 22:12

Не знам,защо водите тези спорове,това планинско ще е кръг от ШАМПИОНАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А ти Шопов престани да триеш коментарите на всички.Това е форум всеки си споделя мнението.На теб нещо като не ти хареса постоянно го триеш. Айде със здраве :)
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот ALSP » Нед Юли 06, 2014 23:13

sparco2000 написа:..

Пич на първо четене си ФЕН приеми малко градивна критика, НЕ ПУСКАЙ ТЕМИ ОТ ТИПА "Планинско ХХХХ" без повече данни, да наистина трябва някой да го направи но поне през гугъла се порови да дадеш повече инфо поне победителите последните години или конфигурацията на трасето просто направи малко съдержателни теми да те приемат сериозно.
И Второ не се мотай между шамарите. /Днес Българин стана първи в класа си в пленинско в Европа и в 10-ката с форулите в генералното но тъй като са лични интереси застъпени си траем/
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Юли 06, 2014 23:44

sparco2000 написа:Не знам,защо водите тези спорове,това планинско ще е кръг от ШАМПИОНАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А ти Шопов престани да триеш коментарите на всички.Това е форум всеки си споделя мнението.На теб нещо като не ти хареса постоянно го триеш. Айде със здраве :)


Ето ти два цитата:

Иван Шопов написа:Ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че изрично съм упоменал къде са преместени мненията.
Ако най-отгоре вляво натиснеш "Виж активните теми" ще видиш и твоето във втората по активност в момента.
Ако горе вдясно натиснеш "виж собствените си мнения" ще ти излезе като предпоследно.
Ако не можеш да се справиш и с това - ето ти директен ЛИНК.



Иван Шопов написа:Sparco2000,
И с теб ли сме говорили в Стара Загора или някъде другаде, та се включи с +1? Преди време ти направих забележка, че трупането на брой празни мнения не поражда уважение, но пречи на потребителите бързо и лесно да стигнат до търсената от тях информация. Ако искаш ще то извадя от архива с личните съобщения и официално ще го пусна и тук.
Считай това за второ предупреждение, не защото е по мой адрес, а защото вече само ти се опитваш да трупаш брой мнения по този начин. Трето, както знаеш няма.
Весела вечер на всички!


Ето ти и линк към ПРАВИЛАТА.
След месец може да пишеш пак, дано си поузрял дотогава.
Предлагам ти и да осъзнаеш, че колкото и да е свободен форума, то ти не си с нищо повече от всеки друг потребител. Или спазваш правилата или отиваш другаде да ги нарушаваш.

В този ред на мисли, много моля не заявявай кое и как ще бъде, защото се опасявам, че нищо не зависи от теб.
Приятна почивка!

P.S. Честито на Ники за страхотното постижение!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Нед Юли 06, 2014 23:56

golf_1 написа:Хахахах откога форума стана като телевизиите, Иване защо ми изтри мнението нали си прав винаги, нямаш какво да кажеш, еми за какъв диалог става дума щом ти триеш което не ти хареса,което те засяга, аз нарочно леко дразня защото не си ти човека който да каже кое е опасно и кое не и да го насажда.Това да го кажат тея дето го карат всяка година, те да изкажат мнение, не ти, който даже и не гледа..Пак да кажа Узана е трасе за пилоти с гащи, звънете на Стайков и Панчугов да ги питате дали им е опасно, щом сте толкова загрижен за някви опасности....Тея дето карат не са толкова притеснени колкото вас, пред компа ,нямам думи.... :D




Много си прав колега.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Пон Юли 07, 2014 00:06

До Иван Шопов-нямам против тебе или някой друг тука не съм да се заяждам .Това е лично мое мнение но май само ти имаш против да се проведе планинско Узана с такова впечатление оставам.До колкото чувам от няколко пилоти нямат нищо против това планинско напротив много го харесват.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 07, 2014 00:13

Човек,
Четеш ли изобщо какво пиша?
Нямам против да се проведе планинско "Узана". Обичам това трасе и винаги съм го карал с удоволствие!
Имам против да се пробутва тихомълком и без организатора на положи нужните усилия да бъде коректно подготвено.
Факт е, че самият организатор в Пловдив е заявил, че няма възможност да отговори на мерките за безопасност и няма да го проведе. Сега изведнъж ще се проведе, но никъде няма и дума за всичките разговори, препоръки и изисквания.
Ако ги спази с радост ще го поздравя за чудесно свършената работа.
Така че, не само аз съм против този тип на провеждане, а доста хора, между които и самият организятор. Друг е въпроса колко от тях ще се изкажат публично, защо и как.
Не съм против да има състезания, против съм да са "на всяка цена" и без грижа за участниците и публиката.
По-ясно не мога да го кажа, съжалявам.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Пон Юли 07, 2014 00:30

Разбрахте.Много ясно че на първо място за едно състезание трябва да се помисли за безопасността на пилоти и публика,но не само на Узана не е добре обезопасено има и други трасето, но това е друга тема.Лично аз както и други мой приятели ще се постараем да направим и помогнем за организирането на това планинско и надявам се след състезанието да има по малко негативни мнения.Дано да няма никакви инциденти и всичко да мине леко.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот sastezatelia » Пон Юли 07, 2014 00:41

Рядко съм на едно мнение с Шопов и не съм го крил когато е било така, но в случая е 10000000% прав Аз също искам да го има Узана, но открито както си стоеше в календара на БФАС до скоро (за протокола, мислих да ходя да го гледам и в този вариант).
Но да го включат в календара две седмици преди самата проява и да се пуска някакви информацийка, че еди кой си, еди къде си, еди кога си "се е разбрал" не ми звучи много сериозно..... Днес имах удоволствието да се срещна с един приятел от Габрово, ще ви спестя думите му, ще спестя и това че е разпитвано, коя е и моята нескромна личност от г-н Божилов и защо аз си позволявам да питам, как става тази работа във фейсбук.
Представете си, че някой си е сметнал бюджета и изведнъж хоп, нов кръг, какво правим ???
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Юли 07, 2014 00:52

Иван Шопов написа:Тихомире,
Други безпочвени обвинения имаш ли?
Ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че изрично съм упоменал къде са преместени мненията.
Ако най-отгоре вляво натиснеш "Виж активните теми" ще видиш и твоето във втората по активност в момента.
Ако горе вдясно натиснеш "виж собствените си мнения" ще ти излезе като предпоследно.
Ако не можеш да се справиш и с това - ето ти директен ЛИНК.

И спри да ми пробутваш подобни дребни "предизвикателства" за смелост и т.н. Всеки от нас е карал (в това число и аз) и по-лошо организирани състезания и по-зле асфалтирани (справка планинско "Търговище" например). Това не означава, че трябва да бъде така. Ако на теб ти е все едно къде ще си опънеш палатката и ще си седнеш на трите букви, някак си не е редно това, което касае безопасността на пилотите да бъде пренебрегвано.

Никой е се е почуствал притеснен, въпреки "леко дразнещите" ти определения. Отговорността за инцидент не се носи само и единствено от пилота ако не знаеш. Аз лично искам всеки да си я носи преди да е станал инцидент и да го предотврати, а не след това да вдига рамене и да кима съчувствено.

Кой от Вас всичките ще заяви, че му е все едно дали пилота, на когото симпатизира ще оцелее или не? Хайде, кажете си, наистина ми е интересно. Или всъщност сте фенове само на добрите му постижения, а като личност, като човек като Вас - нормален, работещ, със семейство и така нататък не ви е интересен и значим, така ли?


P.S. Не ми се извинявай, че ме обвини неоснователно в триене и прочее. Знам, че не ти е в стила да си признаваш подобни волни и неволни грешки.
P.P.S. Друг път, моля те чети подробно и коректно. Не ми се виза в излишни наприказвания.

Незнам за каква безопасност говориш, в тоя спорт всеки завой е опасен ако даваш газ на макс като някой редки елементи в нашия шампионат...Някой се возят, други дават колкото може и нищо не може да ги спре, нито фракция, камъни, публика и т.н и затова има признати пилоти и такива който никога няма да кефят, защото и в Австрия да ги закараме пак ще връщат газта....А тоя спорт май не е за манекени да хленчат и да плачат колко опасно било, май като си решил да караш ще караш с сърце, на който му е хлъзгаво, неравно и вижда много дървета да заповяда при нас смешната публика...Иване това е рисков спорт и на най глупавото и обезопасено място може да стане най лошото, Добчо ти го каза ама както и да е....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Юли 07, 2014 00:52

Иван Шопов написа:Тихомире,
Други безпочвени обвинения имаш ли?
Ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че изрично съм упоменал къде са преместени мненията.
Ако най-отгоре вляво натиснеш "Виж активните теми" ще видиш и твоето във втората по активност в момента.
Ако горе вдясно натиснеш "виж собствените си мнения" ще ти излезе като предпоследно.
Ако не можеш да се справиш и с това - ето ти директен ЛИНК.

И спри да ми пробутваш подобни дребни "предизвикателства" за смелост и т.н. Всеки от нас е карал (в това число и аз) и по-лошо организирани състезания и по-зле асфалтирани (справка планинско "Търговище" например). Това не означава, че трябва да бъде така. Ако на теб ти е все едно къде ще си опънеш палатката и ще си седнеш на трите букви, някак си не е редно това, което касае безопасността на пилотите да бъде пренебрегвано.

Никой е се е почуствал притеснен, въпреки "леко дразнещите" ти определения. Отговорността за инцидент не се носи само и единствено от пилота ако не знаеш. Аз лично искам всеки да си я носи преди да е станал инцидент и да го предотврати, а не след това да вдига рамене и да кима съчувствено.

Кой от Вас всичките ще заяви, че му е все едно дали пилота, на когото симпатизира ще оцелее или не? Хайде, кажете си, наистина ми е интересно. Или всъщност сте фенове само на добрите му постижения, а като личност, като човек като Вас - нормален, работещ, със семейство и така нататък не ви е интересен и значим, така ли?


P.S. Не ми се извинявай, че ме обвини неоснователно в триене и прочее. Знам, че не ти е в стила да си признаваш подобни волни и неволни грешки.
P.P.S. Друг път, моля те чети подробно и коректно. Не ми се виза в излишни наприказвания.

Незнам за каква безопасност говориш, в тоя спорт всеки завой е опасен ако даваш газ на макс като някой редки елементи в нашия шампионат...Някой се возят, други дават колкото може и нищо не може да ги спре, нито фракция, камъни, публика и т.н и затова има признати пилоти и такива който никога няма да кефят, защото и в Австрия да ги закараме пак ще връщат газта....А тоя спорт май не е за манекени да хленчат и да плачат колко опасно било, май като си решил да караш ще караш с сърце, на който му е хлъзгаво, неравно и вижда много дървета да заповяда при нас смешната публика...Иване това е рисков спорт и на най глупавото и обезопасено място може да стане най лошото, Добчо ти го каза ама както и да е....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 07, 2014 01:06

Ще те попитам само едно нещо Тихомире.
Като е рисков спорт, това означава ли, че е оправдано да го правим неоправдано рисков?
Ако отговора ти е "Да", то нека махнем ролбари,каски,гащеризони и т.н. и да минираме трасето. Ако е "Не", ще сме казали едно и също.
Кому са нужни тези надприказвания? Има правила - спазват се! Просто е!

Ангел подметна и нещо, което не е маловажно и също е фактор. Отново ли пилотите ще отнесат нечия хрумка за сметка на личния си бюджет или класиране?

И моля те, спри с драматизмите за даване на газ и возене. И в най-рисковите спортове има задължителен минимум за безопасност. Не защото пилотите са страхливци, а защото техния живот е ценен точно толкова, колкото на всеки друг.
Забележи, че това се нарича "спорт", а не "самоубийство". Иначе и ти като компетентна публика щеше да гледаш от осевата линия.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Добчо » Пон Юли 07, 2014 13:47

Ванко, искам съвсем приятелски да те попитам понеже ти до скоро се състезаваше активно, от кога според теб Узана е най-опасното трасе и защо намесваш толкова често примери в които споменаваш най-лошото ? ако трябва да коментираме решение на федерацията не е наша работа, това е тема за самото състезание, а човек който не познава Узана ще реши че това е най-най-опасното трасе на света криещо опасности на всеки ъгъл ? А аз не смятам така организаторите полагат асфалт и имат амбицията да направят чудесно състезание нека не опорочаваме това чудесно състезание !
Изображение
Аватар
Добчо
 
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 00:26
Местоположение: Шумен
Име: Добрин Борисов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 07, 2014 15:16

Добчо,
Знаеш, че винаги казвам това, което мисля и дори да не бяхме колеги и приятели пак това щях да ти кажа.
Никога и никъде не съм споменавал, че "Узана" е "най-опасно трасе". Факт е, че на "Търговище" например могат да станат по-големи беди заради кратерите, които зеят. На циганския завой винаги сме карали срещу тълпа от хора.
Е, "Търговище" не е в календара, защото не отговаря на критериите и това не е благодарение на мен.
По повод на опасността, извън преекспонирането и до супер високи нива, не знам защо трябва да се случи беда за да започнем да търсим решение. Предпочитам да вземем мерки и това да не се случи, отколкото да чешем главите след това.
Примера с "Пещера" и найшия приятел и колега Христо Парашкевов забравихме ли го? Нямаше пътна помощ, линейката не го закара до Пазарджик, а само до Пешера, а час по-късно и Миро се натресе в спрял автомобил заради безотговорността на организатора. Това ли да адмирирам и защитавам?

Сега за "Узана"...
И до ден днешен, където се видим с Казака (бащата, а не сина) се радваме на срещата, прегръщаме се и сме в чудесни отношения. Този човек заслужава пълното възхищение и уважение на всички ни, защото именно благодарение на него "Узана" съществува толкова много години. Жив свидетел съм, че винаги се е старал много и никога не съм го чул да се оплаква, че е възрастен, нещо му тежи или не може това или онова.
Към днешна дата за съжаление това не е така.
Проблемите с трасето ги изброих някъде назад, а ако се поровиш ще ги намериш и в темите за миналата и по-миналата година. Факт е, че настилката на места липсва, на други е насипан чакъл и не са обезопасени тези места. Нещо повече - по-миналата година дори стъреше дървен кол срещу пилотите, които идват на скорост (малко преди обратния на лифта). Проблемът с почистването на трасето също се повтаря всяка година, въпреки изричното условие трасето да бъде чисто. Боксовете са с безкрайно разбита настилка, на места е невъзможно автомобил да бъде вдигнат на крик без да има евентуални проблеми.
Знаеш предполагам за катастрофата на Цецо Мезинов и Дани Живков. Мога да ти дам снимки на нисана за да видиш как изглеждаше. В деня преди тренировката минах по трасето и на същото място, където би излетял всеки един автомобил (излитали са и преди Цецо и Дани), стояха двама човека с разгъваема масичка и столчета. Лично предупредих организатора да ги махне от там, защото това е негова грижа, но бях препратен да търся "връзка със състезателите", макар че аз не се състезавах тогава. Дали са махнати или не - няма значение. Не е моя работа да проверявам трасето и да сигнализирам.

На базата на всичко това твърдя, че планинско "Узана" ще бъде чудесно състезание ако и когато подобни неща не се случват. Промяната им ще бъде в резултат на желанието на организатора, което би следвало да замени безкрайните оправдания. Не говорим за десетки хиляди левове, както се спекулираше тук. Почистване с водоноска струва не повече от 200-300лв и не мисля, че е непосилен разход. Мога да ти дам примери с други планински ("Българка", "Бузлуджа", "Кююстендил"), при които изчистването и измиването на трасето е традиция и правилата в това отношение се спазват. Не може един да го прави, а друг - не, нали си съгласен? Точно както не може ти да караш с каска, а аз - без.

Извън безопасността намирам за абсолютно некоректно да се разполагат боксове на подобни места и да се кара по камъни. Предполагам ти се е случвало да караш и финишираш с нагрети сликове (винаги си давал газ, та със сигурност е така). Какво се случва, когато спреш върху камъни? Дори и да не са нагрети, трасе като "Узана" изисква меки гуми. Какво се случва с тях, когато си подготвяш автомобила върху чакъл? Мисля, че и сам знаеш, но за тези, които не знаят - сликовете се нараняват необратимо, а обикновено се късат парчета от тях.
Кажи ми сега - състезателите ли трябва да правят извънредни финансови разходи или организаторът трябва да си изпълни задълженията? Тези 200-300 лв или ако искаш 2000-3000лв дори, ако ги разпределиш на 30-40 участника колко стават? Че тези момчета са ги внесли като такса участие, но всеки от тях хвърля едни излишни пари за да не кара със скъсани и повредени гуми. Кое е по-евтино? Организаторът да си изпълни задължението или 30-40 човека да плащат за други гуми?

Примерът е краен и естествено, че 30-40 човека не си сменят гумите след всяко "Узана" - не ме разбирай погрешно. Говоря за принципи и правила. Винаги съм искал да бъдат еднакви за всички, без значение дали някой ми е симпатичен или не.

Само това искам, приятелю. Еднакви критерии и еднакви правила за всички. Много ли е? Неправилно ли е?

И един въпрос към теб. На мнение съм, че всеки компромис води следващия и нещата стават все по-зле, независимо в какъв аспект разговаряме. Кажи ми ти, приятелю - смяташ ли, че трябва да продължават компромисите и докога?
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот milen911 » Пон Юли 07, 2014 16:27

Чисто принципно,без значение кое е състезанието(дали опасно или безопасно) след като има издаден календар одобрен от БФАС и публикуван навсякъде преди не помня вече колко време,как по никое такова се вмества състезание и то става кръг от националния шампионат? Има колеги които са си направили резервации и са платили капаро за летните си почивки като са имали в предвид че тази дата е свободна.Нямам нищо против планинско Узана то е любимо на всички,пилоти и фенове.Явно в БГ всичко е на принципа да няма сърдити.................много неща мога да напиша,но кервана си върви а кучетата си лаят
milen911
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 21:39
Име: milen uzunov

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот sastezatelia » Пон Юли 07, 2014 17:36

Май май, не само аз и Иван сме недоволно от "навременното включване в календара" на това планинско, а и други СЪСТЕЗАТЕЛИ, сигурен съм, че няма да сме само тримата, но на кой му пука, важното е на някой да му е угодно :)
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта