Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слухове

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот dr.hous » Пет Фев 01, 2013 22:32

Дааааааааааа и вместо такса участие,ще има стартови по 500лв за поощтрение от ФЕД.Добре дошли в страната на сънищата и кошмарите :mrgreen:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот milen911 » Съб Фев 16, 2013 21:11

Интересна ми е активността при темите РАЛИ и ЗАТВОРЕН МАРШРУТ,а за ПЛАНИНСКО никой нищо не казва.Значи ралитата и пистите много,а планинските малко?Преди време на едно събиране на Дракона говорехме да има по малко ,но качествени състезания,а какво се получи накрая.......да има за организаторите и за федерациятя-защото те са си взаимо изгодни.Едните от спонсори и местна власт,другите от самите организатори......абе не ми се говори...Питам само КАК един самостоятелно спонсориращ се състезател със среден бизнес КАК може да покрие дори и 50% от календара.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ И "Глупостите които написах" :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
milen911
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 21:39
Име: milen uzunov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот dr.hous » Съб Фев 16, 2013 23:24

milen911 написа:Интересна ми е активността при темите РАЛИ и ЗАТВОРЕН МАРШРУТ,а за ПЛАНИНСКО никой нищо не казва.Значи ралитата и пистите много,а планинските малко?Преди време на едно събиране на Дракона говорехме да има по малко ,но качествени състезания,а какво се получи накрая.......да има за организаторите и за федерациятя-защото те са си взаимо изгодни.Едните от спонсори и местна власт,другите от самите организатори......абе не ми се говори...Питам само КАК един самостоятелно спонсориращ се състезател със среден бизнес КАК може да покрие дори и 50% от календара.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ И "Глупостите които написах" :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Kато станеме дилари,е те така :roll:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот REZINA » Нед Фев 17, 2013 01:10

Напълно сте прави,за 90% от уасниците ще е непосилно да карат цял шампионат,било то Планинско или Затворен маршрут,още повече че някой от мероприярията са всяка седмица или през седмица,а дестинацията в километри??? (чак съжалявам колегите от Бургас като бият пътя до Серес) Лично аз съм решил да направя по 2-3 състезания от двата шампионата.Ми то за един уйкенд на ЗМ 6 гуми са в трапа.......... :shock:

п.п.За мен кръговете от даден шампионат трябва да са шест или най много седем и да са всеки месец по едно !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот milen911 » Нед Фев 17, 2013 09:36

Роска,кръговете даже трябва да са не повече от 5.В тези времена всеки се бори за оцеляване те ми направили 9/10 кръга?ако са по малко ще има и повече състезатели,ще има интрига,ще бъде забавно и за състезатели и за фенове.А сега ще се получат регионални шампионати-всеки ще отиде на близките му състезания и шампионат няма да има. :shock:
milen911
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 21:39
Име: milen uzunov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот emo_s_klasa » Нед Фев 17, 2013 09:43

milen911 написа:Роска,кръговете даже трябва да са не повече от 5.В тези времена всеки се бори за оцеляване те ми направили 9/10 кръга?ако са по малко ще има и повече състезатели,ще има интрига,ще бъде забавно и за състезатели и за фенове.А сега ще се получат регионални шампионати-всеки ще отиде на близките му състезания и шампионат няма да има. :shock:

Веднага ти давам пример с мен, сега ще си събера колата и ще си потренирвам от време на време някъде из района на град Плевен, при този календар съм в публиката 100% , няма смисъл да се изнасилвам.
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот QUATRO » Нед Фев 17, 2013 11:52

Ми , ако искате карайте ве ... Не вярвам някой да ви е стъпил на гушата и насила да ви кара да участвате .

пп. Няма угодия - ако са 10-ет. що са 10. Ако са 5-ет. що са 5 ...
Видя се през изминалата година ,че на планинско имаше доста заявки във всеки един кръг . Едва ли дългите километрични дистанции са проблем за хората ,на който им се кара... и на хората ,който им се гледа...
Кво ревете - де да ви знам . :mrgreen:
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот REZINA » Нед Фев 17, 2013 12:44

Да забеляза някъде да реваа или да се оплаквам...........просто изказах мнение,което е правилно според мен,ако имах 20 бона излишни.......ДА нямаше да ме бърка да изкарам щял Шампионат както миналата година...........за това ще караме колкото ни е по силите (според парите) желая ви Успех ;-)
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот Иван Шопов » Нед Фев 17, 2013 13:53

Quatro,
Хайде по-кротко. Не виждам никой да "реве", но пък забелязвам, че РЕАЛНИТЕ УЧАСТНИЦИ споделят мнението си. Повече от ясно е, че почти никой в тази държава няма да покрие пълен шампионат на писта, планинско или рали.
Ако приема логиката ти за вярна, то значи е все едно дали ще има участници, много по-важно е да има максимален брой несбъднати или непосетени мероприятия.

Да не забравяме, че ако принципа "Щом не ти изнася-не го прави!" е валиден, то не трябва да има публика заради неадекватните реакции на някои състезания, слабата организация на други и т.н. и т.н. Какво остава ако ВСИЧКИ мероприятия водеха до проблем? Адекватен пример е предварително ясен откъм непосещение календар.

Три състезания от една и съща дисциплина в рамките на месец бяха трудно изпълними дори преди 8 години, когато имахме достатъчно пари. 9-10 кръга - също. Ако тогава едни и същи хора карахме в две дисциплини, то сега състезателите са пред избора дали изобщо да посетят и половината кръгове, след като е ясно, че с посещаемост, а не с резултати може да се вземе шампионска титла.

Ще помоля за въздържане от епитети от сорта на "реване", "мрънкане" и прочее. Всеки има право на мнение, а дотук никой не се е тръшкал или викал мама за да му помогне. Намерете си бюджет, посетете целият календар като участници, оправдайте сума над 20 000лв за слабо посещавани състезания, станете първи от двама (най-вероятно) и тогава може би ще дойде времето да осъзнаете колко е абсурден календара, а и спорта като цяло. А дотогава "на чужд гръб и 100 тояги са малко". Удобно, нали?
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот QUATRO » Нед Фев 17, 2013 14:44

Иван Шопов написа:Quatro,
Повече от ясно е, че почти никой в тази държава няма да покрие пълен шампионат на писта, планинско или рали.


Какво ви кара да мислите така ,не знам ,но както и да е ... :D
Ще видим ...
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот nikkeibg » Нед Фев 17, 2013 17:36

Лично моето мнение по темата за многото състезания е следното:
Нека да бъдат толкова, но ми се струва прекалено много 2 пистови извън България, както и Рали Сърбия (донякъде).
Трябва класирането (генералното) да е въз основа на примерно 6 най-добри писти, от общо 8. Както и за Рали да се вземат в края на годината 6-те най-добри класирания, а всеки да си кара ако иска само 6, 7 или 8. По този начин ще си имаме достатъчно състезания, а предполагам за всички ще има състезатели.
Нещо подобно да бъде и за планинското примерно 7 от 9 или 6 от 9.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот Ferjancz » Пон Фев 18, 2013 08:40

nikkeibg написа:Лично моето мнение по темата за многото състезания е следното:
Нека да бъдат толкова, но ми се струва прекалено много 2 пистови извън България, както и Рали Сърбия (донякъде).
Трябва класирането (генералното) да е въз основа на примерно 6 най-добри писти, от общо 8. Както и за Рали да се вземат в края на годината 6-те най-добри класирания, а всеки да си кара ако иска само 6, 7 или 8. По този начин ще си имаме достатъчно състезания, а предполагам за всички ще има състезатели.
Нещо подобно да бъде и за планинското примерно 7 от 9 или 6 от 9.


Няма нищо лошо в това ти предложение, но ако по някакво стечение на обстоятелствата, даден шампионат се реши един или два кръга по-рано, на последните състезания няма да има никой и тогава пък ще започнат да недоволстват организатори, а може би и фенове, че няма д аима никакви заявки.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот atanasfena » Пон Фев 18, 2013 09:51

А може би има и други варианти-последния кръг с коефицент 1,5 примерно или въвеждане на коефицент на всяко състезание/може би на база оценка от екипи,публика,наблюдател/ така ако един организатор се представи отлично ще получи за следващия сезон примерно коеф.10 , представилия се зле коеф.1 и тогава когато за една победа получиш 250 вместо 25 точки ,ще отидеш на по-доброто, така и самите организатори ще се стремят към максимално качество при провеждане на състезанията???
atanasfena
 
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 18:59
Име: atanas simeonov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот milen911 » Пон Фев 18, 2013 16:13

atanasfena написа:А може би има и други варианти-последния кръг с коефицент 1,5 примерно или въвеждане на коефицент на всяко състезание/може би на база оценка от екипи,публика,наблюдател/ така ако един организатор се представи отлично ще получи за следващия сезон примерно коеф.10 , представилия се зле коеф.1 и тогава когато за една победа получиш 250 вместо 25 точки ,ще отидеш на по-доброто, така и самите организатори ще се стремят към максимално качество при провеждане на състезанията???


Това е добро предложение,стига някой от властимащите да помислят малко върху него.Лошото е че все по рядко те се вслушват в такива неща,още повече написани във някой си форум.
milen911
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 21:39
Име: milen uzunov

Re: Национален планински шампионат 2013-календар, новини,слу

Мнениеот Иван Шопов » Пон Фев 18, 2013 19:33

Неприложимо е докато докладите се пишат "по харесване".
Предложението за 6 от 9 кръга беше приложено преди години и се оказа абсолютно неефективно, да не говорим, че и не е редно някой да е хабил ресурси на автомобила и една торба финанси, а състезанието да "не бъде признато".
Няма оправия в този вид на "стратегия и управление" - или някой организатор ще бъде крайно недоволен, или състезателите - невероятно натоварени или всичко наведнъж.:)

Принципа е прост - имало криза, грижа за очевадно прокъсаните бюджети - следователно календара трябва да е по-кратък. Идеята за оценяване на състезанията и отпадане на не толкова добре подготвените я дадохме преди 3 години. Не се прие, а и не се практикува поради причини, които мисля, че са ясни на всички.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта

cron