Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Дек 30, 2011 10:23

trouble написа:Кой пък организатор ще възроптае срещу планинско Аладжа Манастир. Хората искат да организират едно състезание с легендарна отсечка. Вие още малко сякаш не искате да има такова. Колкото повече толкова повече. Какво имате против Варна. Нека не отговаря на наклона..."голям праз". Искат хората правят го. Ще се радвам и Люлин да е в календара. Абеее сякаш имаме 100 състезания, че вече недоволни сте.

Те хората как се напънаха,да търсят из нета,изисквания,документи,току виж са се обади в Фиа да питат....Аз забравих,че всички състезания от Бг отговарят на световно ниво....Хората нещо ги чопли отвътре,изведнъж така вдигнаха летвата,се едно чакат стартовия списък на Барум,чак се чудя въобще дали са стъпвали на Аладжата...И какви условия имат другите организатори за безопастност,че така като си мисля навремето толкова хиляди по този етап имаше,сега ви стана много опасен...Много е готино да напишеш Аладжа Манастир няма да го има,Търговище няма да го има и кой спечели от това...Само така позитивни завинаги....И вместо да се ровите из нета,идете и питайте Прецедателя въоще федерацията ще я има ли тая година.. :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Дек 30, 2011 10:26

MIROSLAV MARINOV написа:Ивайло,надявам се ,че си прочел и заглавието :Лист с изисквания към организаторите на ЕВРОПЕЙСКИЯ шампионат за планинско изкачване.Аладжата няма да я оценява комисия на ФИА.Наклона на трасето наитсина е малък,но може да се направят три по къси манша,като се използва наклона в началото.
Хайде нека го направят хората състезанието,пък ще видим.
И стига с тая ФИА когато се правят чисто национални състезания.В противен случай ще си гледаме по 15 коли на старта.Докато летим в облаците и не виждаме реалностите,само ще си приказваме как повишаваме нивото на спорта,а нашите комшии ще си правят състезания с това което имат за кеф на състезатели и фенове.

Евала, един истински човек.... :idea:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Дек 30, 2011 10:35

Код: Избери целия код
Чл.3. ОПИСАНИЕ НА ТРАСЕТО
Планинските състезания се провеждат по трасета, отговарящи на следните изисквания:
- минимална дължина 5 /пет/ километра
- минимален наклон 5 /пет/ процента
- общо минимално разстояние за пробягване от всеки състезател - 10 /десет/ километра.
По изключение и с разрешение на БФАС може да се ползва трасе с дължина между  4 /четири/  и
5 /пет/ километра,като съсътезанието се провежда в минимум  3 /три/ манша.
Защо пускаме неща от документите на ФИА, след като вече (най-накрая :lol:) си имаме и "наш" правилник за планинско :wink: Както вече се досещате, горецитираното е именно от него :wink:

Потърсих набързо из правилника (но е вероятно и да съм изпуснал, ако е написано), но не успях да намеря следното, което знам отпреди да има правилник :mrgreen: - а именно, че спускане на планинско не може да има. Е...на Планинско Марково 2008 имаше леко спускане във финалните метри. Вярно - не беше стръмно (а дори почти равно), но все пак си беше спускане. Въпреки това планинското се проведе, макар че бе само "открито" :wink:
Не съм бил на "Аладжата" :oops: :oops: :oops:, затова не мога да кажа нищо за него, но ако има минимален среден наклон от 5% между старта и финала, както е записано в правилника, не виждам какъв е проблемът трасето да "домакинства" състезание от планинския шампионат... :roll: А и, както казах по-горе, не успях да намеря клауза, която забранява спускане - по-скоро е важно изискването за наклона да бъде покрито :lol:

Като гледам, единственото друго изискване към трасето е към километрите му - минимум 5, т.е. искам да кажа, че не се споменава нищо за широчина и тем подобни работи, които в правилниците за Европейския шампионат са доста надълго и нашироко застъпени, така че дайте да гледаме какво има в нашите докИменти :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот trouble » Пет Дек 30, 2011 12:41

Ако подходим чисто математически към правилника и някой вече запознат практически със стойностите много лесно можем да преценим дали изискванията се покриват от планинско Варна. Аз не съм стъпвал на Аладжа Манастир от лето 2001, това са 10 години и не си спомням добре пътя, но знам че със сигурност имаше едни 3,5 км които бяха на изкачване. (местните, поправете ме ако греша). Минималното изискване за 5% наклон означава, че надморската височина трябва да се вдига най-малко с 5 метра на всеки 100 метра трасе. Това значи, че за 3500 метра изкачване надморската височина трябва да се вдигне със 175 метра. И теоретично предполагам че има 500-600 метра хоризонтален участък за да покрие изискването за поне 4 км. в три манша, то 175 метра се запазват. Така погледнато може да има спускане, ако по време на 3500-те метра надморската височина се вдига със 200 метра, а в последните пада със 25 метра, то пак се постига 175 метра и наклон на трасето от 5%. Не виждам никаква пречка планинското да се организира като професионално такова, стига да се мисли по творчески и да не се гледа на едно планинско като изкачване на Мусала. Ето правилник ето и едно мое тълкувание, не виждам защо да е неприложимо. Вече ако има завист си е друг проблем, в който не взимам отношение.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот naskoto__ » Пет Дек 30, 2011 22:34

Аз лично не виждам смисъл от толкова дебати.Нашият район има нужда от такова СЪБИТИЕ и това го знае всеки.Дали има наклон или не,ще има много зрители,ще стане голям празник.Та нали това е най-важното в тоя спорт,или съм в грешка...
Аватар
naskoto__
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 21:34
Местоположение: Варна
Име: Aтанас Атанасов

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот GT 51 » Съб Дек 31, 2011 01:42

Календара който е спуснат от БФАС е примерен,не е окончателно гласуван, и затова не се знае кое мероприятие ще го има и кое не ! Също така има и проблем с издаването на визи за провеждане на дадени мероприятаия, не на всички, но докато не се изясни положението в БФАС , и не се разбере кой ще носи отговорност, кой ще отговаря за отделните комисий , няма нищо сигурно....та затова може да ги няма някой състезания.... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот d1lgia2089 » Съб Дек 31, 2011 12:52

Спри да пишеш глупости, .............. ако не ти се гледа автомобилен спорт иди и гледай балет..........
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нарушена е точка 7 от ПРАВИЛАТА, поради което поста е модифициран..
7. Спазвайте приличен тон! ОБИДИ, КВАЛИФИКАЦИИ и НЕЦЕНЗУРНИ ДУМИ към когото и да било не се допускат.

Екип: Модератори
d1lgia2089
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Авг 07, 2010 10:55
Име: ivanivanov

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот golf_1 » Съб Дек 31, 2011 13:32

GT 51 написа:Календара който е спуснат от БФАС е примерен,не е окончателно гласуван, и затова не се знае кое мероприятие ще го има и кое не ! Също така има и проблем с издаването на визи за провеждане на дадени мероприятаия, не на всички, но докато не се изясни положението в БФАС , и не се разбере кой ще носи отговорност, кой ще отговаря за отделните комисий , няма нищо сигурно....та затова може да ги няма някой състезания.... :wink:

Казваш,че не е гласуван календара,ама ти набързо написа за Варна и Търговище,че няма да се състоят,чак ми е смешно...И се едни позитивни мнения от 500км идват,и после ние сме били лоши.... :lol: Толкова ли не искате бе хора,пролетна разходка,едно яко изживяване,на едно супер красиво и култово място и едно прекрасно състезание с много публика...Дори и да го няма просто си спестете коментарите идващи от един и същ град,защото тук някой се опитва пак да направи нещо,не са благото си и личните интереси,а за нас феновете,мисля,че и вие сте такива.....Весело изкарване на новата година, и дано ВСИЧКИ кръгове от планинския шампионат се проведът,апък оценките нека дойдат след тях.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот beta_racing » Нед Яну 01, 2012 13:27

golf_1 написа:Казваш,че не е гласуван календара,ама ти набързо написа за Варна и Търговище,че няма да се състоят,чак ми е смешно...И се едни позитивни мнения от 500км идват,и после ние сме били лоши.... Толкова ли не искате бе хора,пролетна разходка,едно яко изживяване,на едно супер красиво и култово място и едно прекрасно състезание с много публика...Дори и да го няма просто си спестете коментарите идващи от един и същ град,защото тук някой се опитва пак да направи нещо,не са благото си и личните интереси,а за нас феновете,мисля,че и вие сте такива.....Весело изкарване на новата година, и дано ВСИЧКИ кръгове от планинския шампионат се проведът,апък оценките нека дойдат след тях....
Мисля, че "малко" преувеличавате вече :? Имам чувството, че каквото и да каже някой (от София или околието), било то абсолютно безпристрастно или не, го "подкарвате" веднага :? Какво общо имат, например, Кокалов или Кико с това, че преди 9 години преместиха ралито? "Виновни" са за нещо само защото живеят в София ли, какво? И оттук какво излиза - че ако ти или аз отидем да живеем там, ставаме също "виновни", така ли? Какви са тези простотии?! Както някой беше казал преди време, например за Пловдив е доста по-добре в отношението "разположение на състезанията" спрямо София и Варна - повечето състезания са ни по-близки и от на софиянци, и от на варненци. Ама защо нас никой не ни "пипа"... или пък Габрово, Стара Загора и т.н. :roll: И то става въпрос за хората-фенове, не за някой друг... На Кико сигурно Корсика му беше по-близо от, да речем, Рали Шумен...или пък Монте Карло, или Мешек...? Или сигурно е минал по-малко километри от "хората със сърца за спорта", както се изкарвате?! Ще ви кажа, че не само вие милеете за спорта. Това, че някой е от София или от друг край, различен от региона на бившето Рали Златни/Албена, не виждам защо по презумция веднага го прави по-малко фен :?

Що се отнася конкретно до Планинско Варна и дали трасето му ("Аладжа Манастир") става или не за състезание, е отделна тема. Не виждам защо трябва да се дразните, когато се обсъждат неща по правилата. Че не съм съгласен с колегата, който посочи правилника на Европейския шампионат, не съм съгласен и това е така, защото състезанието евентуално ще се организира за първи път, а ние веднага започнахме с грандоманщините. Обаче от друга страна ние си имаме правилник - ами дайте да обсъждаме него тогава - дали трасето (пък и не само) отговаря на неговите правила. Ако не е така - не виждам защо софиянци или някой друг трябва да е виновен и да се започва с приказките "по default" как си изтегляли състезанията там и т.н. Да попитам отново: кой си ги изтегля - феновете ли :lol:
И за да не бъда голословен, пък и тъй като всеки много се обижда, когато се говори за "личните" му състезания, ще дам безпристрастен пример с местното за мен Планинско Марково. Трасето му имаше дупки, не бе от най-дългите, имаше леко спускане. Сервизната зона бе на стръмна улица в края на Марково, а техническият преглед бе на 14км над Марково - на хижа Здравец (?!?!?!!). Не знам защо повече не се проведе, но може би е имало за какво... И, за да се развиваме, може би сега трябва да се даде пример за подобряване по планинското... ами да, има ги идеите - друго широко двуленото трасе - 9км, половината от които чисто нови; с мантинели; за денивелацията няма да говорим; както се досещате, няма и спускане :lol:; с ако не идеално, то поне доста по-хубаво място за сервиз; страхотно място за закрит парк и още едно до него за технически преглед (на същото място като предното планинско, ако трябва да сме точни), с отлична за едно планинско леглова база и т.н. - последните от които, на една крачка от трасето, а не на 14км :D
И какво? Толкова ли беше страшно да има градивна критика към някое състезание? Много се дразня в случаите, когато се казва, че щом някой се е захванал с нещо, едва ли не другите нямат право на глас - разбира се, имам предвид случаите, когато "правото на глас" цели само и единствено подобрение на състезанието, а не субективни "излияния"! Съжалявам, но не съм съгласен с това! Според мен, когато нещо се прави, то трябва да се прави както трябва! Иначе нищо не става! И този, който го прави, трябва да е готов да приема критика...след това нека сам си отсява коя е обективна и коя - не! Това се е доказвало и ще се доказва!

И с това последното исках да кажа, че не трябва да има дразнене, когато се гледат правилата. Уж искаме да има правила, пък когато нещо ни куца (не говоря конкретно за това планинско), другите ни стават виновни :? Поне аз не съм имал никакви задни мисли за Планинско Варна, когато писах за правилата малко по-назад в темата. Нямам ги и сега. Не ми се иска и да вярвам, че някой от така "гадните" :P софиянци, които са писали по темата, са искали да кажат "не искаме Планинско Варна, защото ни е далеч" :lol:

Така мисля! Уважавам мнението на всички, но когато е градивно и има какво да се говори и след него. Неща от сорта на "взехте ни ралито" (и то - пак го казвам - отправено към феновете, а не към някой друг!) са смешни... и са смешни в още по-голяма степен, когато се говорят под път и над път - постоянно и по каквато и да е причина или без такава!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Victor » Сря Яну 04, 2012 17:21

Амин! :wink:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот asb2004 » Чет Яну 05, 2012 13:34

Докато се тюхкате и вайкате дали ще го има или не хорат тренират на Аладжата здраво, такаче въобще не се съмнявайте ще го има.
Тренирасе и в дватаварианта, а организатора ще реши кой вариант ще се кара в действителност.
asb2004
 
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 07:44
Име: Борисов Александър

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Чет Яну 05, 2012 16:36

Хората да вземат да спрат да тренират, за да не развалят състезанието още преди въобще да го има, ако ще го има въобще.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот krasio » Нед Яну 08, 2012 00:32

MIROSLAV MARINOV написа:Ивайло,надявам се ,че си прочел и заглавието :Лист с изисквания към организаторите на ЕВРОПЕЙСКИЯ шампионат за планинско изкачване.Аладжата няма да я оценява комисия на ФИА.Наклона на трасето наитсина е малък,но може да се направят три по къси манша,като се използва наклона в началото.
Хайде нека го направят хората състезанието,пък ще видим.
И стига с тая ФИА когато се правят чисто национални състезания.В противен случай ще си гледаме по 15 коли на старта.Докато летим в облаците и не виждаме реалностите,само ще си приказваме как повишаваме нивото на спорта,а нашите комшии ще си правят състезания с това което имат за кеф на състезатели и фенове.

+1
Аватар
krasio
 
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 03:11
Местоположение: ВАРНА
Име: Красен Косев

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот bobbi1 » Нед Яну 08, 2012 10:17

P.Solberg написа:Хората да вземат да спрат да тренират, за да не развалят състезанието още преди въобще да го има, ако ще го има въобще.



Владо, да им кажем на хората истинското трасе че да тренират на него. За какво да си хабят гумите на аладжа манастир?
"Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш."
bobbi1
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 09:18
Местоположение: Варна
Име: Боян Безус

Re: Планинско Варна 21-22 април 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Нед Яну 08, 2012 10:19

Еми да, май е крайно време.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта