Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, новини

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот trouble » Пон Апр 30, 2012 12:19

golf_1 написа:http://www.sportal.bg/news.php?news=362356 Още малко за Крум... :D


Сръбския аналог на този сайт и класирането в ралито:

http://www.sportal.rs/news.php?news=73171

Поздравления на Крум и Пепи Йорданов за успеха им и настройването на колата за първия кръг у нас. Карането на Стаменкович също е похвално. Золтан си го познаваме от рали България 2010, като Астричката си го е карал това Субару :), което никак не беше зле.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Danchoni » Вто Май 01, 2012 09:37

i.georgiev написа:Крумът никога не е бил силен пилот. А откакто кара с този палячо до него - нещата наистина не са на добре.
Дано тази година успее да догони Митко и Петър, което ме съмнява...



Някой знае ли 207цата на крум на коя еволюция е сетната, защото ако е като миналата година няма да е никак конкурентен, не успяха да я настоят тая кола и това е, дано да са я сетнали до последно че поне да имаме интрига в така и така краткия списък с автомобили в Бг шампионата, като изключим 1 2 ралита, всички знаете кои са :P
Аватар
Danchoni
 
Мнения: 175
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 23:46
Име: Йордан Ковачев

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Ogi_sh » Чет Май 03, 2012 17:27

Отворено Писмо от АСК"Стари Столици" Шумен
Прикачени файлове
KMBT_211_16048.pdf
(109.13 KiB) 457 пъти
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Чет Май 03, 2012 20:15

Не са ли малко закъсняли с доводите за изключване? Този въпрос май трябваше да бъде обсъден на отминалото ОС... Ако въобще някой искаше да го разискваме...
Колкото до Наредбата - съгласен съм, че има пропуски и грешки. Не съм съгласен, че за първи път не е обсъждана с клубовете. Винаги досега (от 2004г. насам поне) е била "спускана" по време на годишното награждаване, а пропуските се решаваха в движение с бюлетини. В този ред на мисли мисля, че имаше възможност за обсъждане на Наредбата ( в БФАС след отправена покана) и всеки, който не е пожелал да присъства не може да се сърди, че не е бил чут.
Съгласен съм, че играта на "сърдити" или "кой е по-по-най" навреди много на този, а и на следващия сезон (обсъждахме го и тук доста време). Не го ли знаеха всички преди старта на фарса, наречен "Извънредно Общо Изборно Събрание на БФАС"?
И всъщност... Нищо против писмото на АСК "Стари Столици", съгласен съм и с част от него, но не е ли след дъжд качулка?


i.georgiev написа:Крумът никога не е бил силен пилот. А откакто кара с този палячо до него - нещата наистина не са на добре.


Г-н "Бъдещ колега",
Спри да оплюваш пилотите на България, чиито постижения дори не си и доближил.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот damnit » Чет Май 03, 2012 22:27

Иван Шопов написа:И всъщност... Нищо против писмото на АСК "Стари Столици", съгласен съм и с част от него, но не е ли след дъжд качулка?



А другите писма, които бяха пратени навреме имаха невероятен ефект?! Писмото на сливналии например отиде в трета глуха... здраве да е.. Ще си гледаме националния Европейски шампионат от 3 ралита и ще си превключваме на Моторс ТВ... (:
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Чет Май 03, 2012 23:59

Прав си.
Не оправдавам никого и определено не одобрявам "затишието". От друга страна кой от всички ни може да каже кой е легитимен, кой ще си удържи на думата и кой утре ще е "отговорен" за слабия сезон, който вече неминуемо предстои?
Кашата е пълна, за което заслуга имат много хора. Но вместо да се опитат навреме да изградят здрави структури безхаберието и неяснотата "Какво ще правим утре?" играта на "добри" и "лоши" ще накара всички ни да помним цирковете и оправданията през 2012г. А вярвай ми - най-големите тепърва предстоят.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот bmw sport » Съб Май 05, 2012 08:45

Вички интриги ще свършат когато Александров сдаде власта,а вече е факт!
bmw sport
 
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 09:52
Име: златко златев

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Съб Май 05, 2012 10:55

Съмнявам се в думите ти.
БФАС откакто я познавам е изтъкана и се поддържа на базата на интриги и лични контакти. Който и да сдава и приема властта, тези навици не изчезват за 2 месеца.
Всъщност съм повече от убеден, че когато се случи прословутата "смяна" в рамките на два месеца ще избухнат редица скандали между иначе така задружните днешни "приятели". :)
А, да... Много ми се иска ако някой може в момента да ми дефинира термина "поемам отговорността". Защото от всичко видяно досега всички властимащи са извършвали това действие... Тръгвайки си. А това не е поемане на отговорност, а "след мен и потоп"... Лично мнение. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот efco » Съб Май 05, 2012 12:23

Край на кризата? Александров изтегли иска

http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 5&Itemid=1
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Съб Май 05, 2012 12:34

Съмнявам се. Кризата тепърва предстои.
Ако на УС на АЛександров им предстоеше да влязат във федерация,която има само дългове далеч преди началото на сезона, то сегашното "ново" ръководство ще трябва да го направи в средата. Далеч съм от мисълта, че който и да било на тяхно място ще съумее за отрицателно време да изгради структура и да създаде сезон, който нормално се прави поне за около 3 месеца и около 6 преди него.
Казусите с Наредбата остават (значи и такава ще трябва да влезе в движение), ще има неразбории кой и защо се е състезавал при едни условия, а сега ще са други, Рали "България" освен детските си болести ще има и нови такива, а разногласията тепърва предстоят - било защо няма помощи за състезанията, било защо нищо не е в срок.
И да бъде изтеглен иска СГС все още няма решение за вписване на новото управително тяло, което ще рече, че проблема със "Средна гора" продължава да стои на дневен ред. Който и да е организатора (в случая Илия), виза се издава 60 дни преди състезанието, а те отдавна минаха.
Какво ще се случи с "изключените клубове"? Новият УС не може да отмени решението на "стария" - това може да направи само ОС. Лицензи със задна дата също не може да се издават, та и това ще си виси във времето.
Всичко това разбира се ако някой иска да постъпва почтено.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Vaseto » Съб Май 05, 2012 15:35

Да вярваме ли? Та, той Александров, след събранието каза по телевизията, че се оттегля и след два дни внесе жалба в съда. Все още не всичко е загубено, ако Козлеков заработи здраво(разбира се след регистрацията).Кризата, не е само в противоречията в БФАС, а и от обедняването ни и особенно на намалелите свободни пари в спонсорите. Ако успеем да им предлажим добро отразяване по телевизията в градските етапи на предстоящите ралита, може да се получи взаимна изгода. А наредбата, тя и досега не се спазваше нито на Варна, нито на Средна гора-пакети, срокове, визи(45 дни),еднократни лицензи(14 дни), заявки(5 дни). Няма да е проблем да се отстранят, пречащите елементи в нея и да стане работеща.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Съб Май 05, 2012 16:35

И как да предложиш добро медийно отразяване, като много хора се обиждат от думата "продукт"?
Истината е, че спорта ни прилича на бит пазар и за това най-малко са виновни състезателите. Аз самият съм от хората, които никога не са имали камион, голяма шатра, чохли за подгряване на гумите и т.н. и т.н., но напълно осъзнавам, че гледката в боксовете и по трасетата въобще не е привлекателна за окото.
Няма как да привлечеш медиите, а и рекламодателите без да им покажеш наистина завършен продукт, който има визия, стратегия и яснота. Нито едно от трите нямахме до момента, а аз лично се съмнявам, че ще имаме и скоро.
Колкото до Наредбата - нали ти самият негодуваше срещу решения на УС, които я променят в движение? Сега казваш, че ставало лесно.
Кои са пречещите елементи? Ако съдим по предложенията внесени от голяма група хора, то това са рестрикциите към организаторите. Липсват ли те, освен че отговорността и изискванията изцяло ще са върху състезателие отново се връщаме на темата "медии". Омагьосан кръг е, от който се излиза със стратегия, желание и умение за работа и много,много лишения от всички ни.
Дотук въпреки обещанията за обмислени действия аз лично не видях тези фактори.
Но няма да се впускам в повече въпроси... засега.

Аз лично съм скептично настроен поради няколко причини:
- ненавременната смяна и некомфортната ситуация, в която ще се наложи да стартират със закъснение.
- липсата на ясни цели и конкретен път за постигането им.
- липсата на хора в УС на БФАС, които разбират и от правилници, и от наредби, и от специфични и важни неща за дисциплините.
- непрестанните опити за лобиране и поставяне на "наши хора" на ключови позиции.
- краткотрайното "обединение" на персоналните лични интереси в един общ.
- започването на управление с погазване на действащите разпоредби, а и доста морални ценности.

Ще се радвам да съм сбъркал, но според мен максимум до 2-3 месеца така нареченото "ядро" ще се е пръснало на парчета, основните поддръжници ще искат нова смяна, а самият Ради няма да има възможността да направи каквото и да било според неговите желания и намерения. Както се оказа "ерата Янакиев" не е приключила и на пожелалите тя да продължи - честито!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот trouble » Съб Май 05, 2012 17:05

Danchoni написа:
i.georgiev написа:Крумът никога не е бил силен пилот. А откакто кара с този палячо до него - нещата наистина не са на добре.
Дано тази година успее да догони Митко и Петър, което ме съмнява...



Някой знае ли 207цата на крум на коя еволюция е сетната, защото ако е като миналата година няма да е никак конкурентен, не успяха да я настоят тая кола и това е, дано да са я сетнали до последно че поне да имаме интрига в така и така краткия списък с автомобили в Бг шампионата, като изключим 1 2 ралита, всички знаете кои са :P


Колата е с нов двигател. Дали това значи, че е до ЕВО 2011. Със сигурност виждам, че не е 2012, където пък промените са в оптиката.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Danchoni » Нед Май 06, 2012 22:39

Колата е с нов двигател. Дали това значи, че е до ЕВО 2011. Със сигурност виждам, че не е 2012, където пък промените са в оптиката.[/quote]


Дано да е така, това означава че е като Гьошев супера от миналата година когато го купиха и беше последна еволюция. Ево 2012 г. освен в броните и външния вид друго има ли пипано? Какво и да е всичко опира до прецизната настройка.
Аватар
Danchoni
 
Мнения: 175
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 23:46
Име: Йордан Ковачев

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот i.georgiev » Нед Май 06, 2012 23:35

Шопов,
Моля те най-учтиво, първо да спреш да пишеш безсмислени фермани по форумите. Второ, да събереш пари и да "попълниш" така или иначе слабия сезон. Ти пилот ли си в крайна сметка, или не?! Аз и до момента не разбирам каква е ролята ти.
Мога да кажа аз какво направих - постарах се, положих доста труд, намерих и спонсори със скромно финансиране, и да, ще карам тази година(дали мога, или не, какво ще се случи незнам - но ще го направя! За мен е важно да не лая, а да работя).
Ти в колко състезания от този "слаб" сезон мислиш да участваш?! Единствения начин да допълниш този "слаб" сезон е като подадеш заявка за участие, ако нямаш възможност - просто си мълчи.
Наистина един съвсем приятелски съвет - престани да драскаш врели-некипели, стана досаден на всички.
Съжалявам за off topic-а, но понякога не се сдържам.

Поздрави и успешна седмица на всички!
Аватар
i.georgiev
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 23:45
Местоположение: София
Име: Иван Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта