Спешна промяна в медийното отразяване!

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот MARVI » Вто Сеп 06, 2011 02:24

Понеже темата за рали "Сливен" бе заключена, пуснах нова със същия си пост, защото мисля, че мненията ви по този въпрос са важни!

shakedown написа: ...Третата гледна точка е популяризирането на спорта. Положението в момента е плачевно. Отразяването в медиите на всички видове автомобилни състезания у нас е почти нулево. Как хората които не се интересуват от това да разберат, че нещо се е случило. Как спонсорите да дадт пари като по нито една телевизия няма да излъчат и 20 сек. репортаж. Ако щете вярвайте ама в пресцентъра на състезанието се чудихме какво да раздаваме на журналистите само и само да присъстват на пресконференциите. Немога да си обясня също така защо телевизиите ходят и дават луди пари за да излъчват разни мачове от 'А' група на които ходят по 1000 човека и в същото време искат луди пари за да излъчат пряко специален етап от ралито на който има 5000 човека. Шибана работа...



Браво! Изключително актуална гореща тема засегна. Както някои тук знаят, освен да се състезавам, участвам и като репортер на телевизия Евроком. Това много ме радва и допълва цялото ми преживяване в автомобилния спорт, но в същото време и ми даде възможност да разбера как това се прави по света професионално. Затова смятам да споделя моето мнение тук пред вас.

Както всички са на мнение, че промените трябва да станат в смяната на старата генерация от управлението на автомобилния спорт, така също според мен основно трябва да се сменят и хората, които отразяват този спорт в медийното пространство. Каква е реалната ситуация в момента? Имаме един двама така наречени журналисти, които са ако не единия, то другия директор на пресцентър на дадено състезание. Хайде, единия Радослав Янкулов е наистина журналист, но незнам дали практикува реално или е в пенсия. Другият, който по-често се използва като директор на пресцентър е Страшимир Димов - нереализиран юрист и човек без журналистическо образование, а се вживява на такъв повече от 20 години. Това е човекът от който зависи, примерно на рали "Сливен" 2011, като директор на пресцентъра дали ще дойдат национални телевизии, дали ще дойдат европейски такива, дали ще дойдат журналисти от вестници, списания, радиа, електронни медии, които евентуално биха отразили цялото събитие и биха привлекли нови рекламодатели, нови зрители, които да посетят събитието и да се запалят по този спорт. Той е човекът, който трябва да обгрижва, да организира, да дава идеи, да дава възможност за достъп до най-атрактивните места на операторите, да ги напътства и да осигурява пълен достъп на екипите до специалните етапи.

Това обаче не се случва... И защо?

Отговорът е много елементарен! Човекът си има личен сайт,в който няма нито една статия без правописни, граматични и дори стилистични грешки , отразява си състезанията с идентични статии, като 3/4 от текста е пълен с пълнеж като примерно "Сайтът за българския автомобилен спорт", "Най-посещаваният сайт за отразяване на българския автомобилен спорт", "Петкратният шампион Димитър Илиев (Виваком Рали Тим, Шкода Фабия Супер 2000)" и т.н. /Нищо лично против Митко, просто това ми дойде в момента като пример/. И защо този човек да кани конкуренти, които ще го направят много по-добре, ще отразят по много по-добър начин състезанието и той няма да бъде четен от автомобилната общност. А той като директор на пресцентъра е длъжен, дори когато няма други журналисти (защото той не ги е поканил) да отразява поне 8 часа на ден информация за състезателите и техните отбори и ако липсват горещи новини да допълни това с информация за всеки един от състезателите.

Тук специално, на рали "Сливен", при толкова малко екипажи, той имаше идеална възможност и време да напише за всеки един от състезателите, пилот и навигатор, можеше дори да им напише и автобиографиите до десето коляно.

Защо не използва тази възможност, да напише малко повече примерно за Чоко? Навсякъде пише най-известният сливенски пилот Чоко, но някой не толкова запознат знае ли кой е той, как е започнал да кара, кой му помага, защо този талант не беше представен пред широката публика по-обстойно, защо няма кой да му помогне да расте, какви трудности изпитва и т.н. Точно сега имаше възможност да обяви на феновете (защото други не четат този сайт), кой е Антон Титов, как се появи, да каже 5 думи за неговата кариера, защото той има страхотен ръст, защо не коментира представянето на Георги Маринов, Георги Лазаров, все млади таланти. Защо например за мен пише, че си сменям навигаторите на всяко рали, като някоя супер голяма сензация и не можа да вникне, че причината за това е търсенето на най-подходящия навигатор за бъдещата ми кариера? Толкова ли е трудно да отгатнеш? В същото време не можа ли да прогледне, че на всяко състезание имам нов рекламодател и, че те имат доверие и проявяват интерес към мен Ако беше модерномислещ журналист и човек искащ да помогне на автомобилния спорт, тези няколко състезателя щяха да бъдат представени пред обществеността по най-емоционалния и градивен начин за тях.

По този повод искам да припомня какво се случи на WRC кръга в България. Повярвайте ми искрено, няма по-голяма сила и власт от медиите в автомобилния спорт, най-вероятно и в другите спортове. Най-властната фигура не беше директора на състезанието, а директорката на пресцентъра на WRC, не мога да и цитирам името в момента, за по-запознатите беше една едричка пълна жена.

Затова ще ви дам следния пример. Акредитиран журналист за WRC от онези със зелените жилетки сигнализира веднага на шефката си, че е изгонен от канавката до асфалта в най-опасната зона от българските охранителни власти. Той звъни на гореспоменатата шефка, която в момента е в хеликоптера на наблюдаващите от ФИА комисари и тя разпорежда тази забрана да се игнорира и човека е оставен. Както казват после нашите организатори, от тук нататък ако иска дори да легне на асфалта, няма да бъде дори докоснат.

Втори пример - Себастиан Льоб изглеждаше като първокласник пред строгата си учителка, която беше медийна шефка в отбора на Ситроен. След награждаването, той беше със съпругата си и дъщеря си в скута си и се снимаше увлечен с феновете. Изведнъж се появи русата мацка, която беше шефка на медиите на Ситроен спорт и яростно изкрещя "Себ, Себ" няколко пъти. Тогава извънземния Себ, като малко дете от детската градина, попарено изтича към шефката на медиите бързайки за пресконференция.

Още един пример, лично с мен. Аз бях акредитиран към Евроком и когато поискахме да снимаме сервизния бокс не бяхме допуснати естествено от българските медийно некомптентни охранители, както и от шефа на сервизния парк. Заедно с нас бяха и двама английски фотографи. Те дори показваха техните баджове, на които пише Media tabard, но шефа на охранителите каза, че не го интересува. В същия момент единия от тях се обади на същата тази жена, директорката на пресцентъра и му подаде телефона, тя само си каза името и той ни пусна, дори разпореди на охранителите да ни "ескортират" до мястото, където искахме да снимаме.

Какво беше очудването ми, когато се появихме в първия бокс след забраната, това беше бокса на Форд, където ни посрещнаха като супер официални гости, предлагаха какви ли не възможности, информация, абе каквото пожелаем да вземем от всичко. Същото се случи и с другите боксове. С две думи, когато видят журналист, това за тях е най-важното, защото знаят, че този спорт, както и другите спортове са продукт на медиите и без тях те нямат собствен живот.

Ето това, все още българските власти не могат да го проумеят. Не могат да разберат, че без реклама, без журналисти, без медии, всичко е загубена кауза. И колкото по-скоро това стане първи приоритет, толкова по-бързо автомобилния спорт ще си възвърне авторитета и мястото, което заема.

За финал, моята мечта е не пилотите да ухажват журналиста и да му дават пари, да го хранят и да го поят само и само да отрази тяхното участие, а да дойде денят журналиста да се реди на опашка да вземе интервюто си от който и да е автомобилен състезател, за да публикува своя материал, както е по целия свят.
Последна промяна MARVI на Вто Сеп 06, 2011 14:13, променена общо 5 пъти
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Новата роля на журналистите в условията на финансова кри

Мнениеот BradurS » Вто Сеп 06, 2011 06:18

Няма смисъл да си чеша езика и да възхвалявам Марио за правилния пост. Както и няма да го напарвя с останалите все така хубави постове, бликащи от идеи.
Аз си оставам краен песимист. Не виждам светлина в тунела. Къде е незнайния войн, който ще ни спаси ? Кой ще е този непристрастен, некорумпиран, знаещ, можещ, не търсещ собствена облага(поне в близките 5 г.), който да събере екип със същите качества...Колкото и да се мъчим, балона пак ще се пукне някъде.
Сега гледам едно видео и осъзнавам как за 10 години спорта ни замря...Изникват спомени на първото ми състезание - Планинско Търговище 2001, където умирахме от кеф, че на дебюта ни сме влезли в 10-ката в клас А/5 :shock: ...... За мен рали спорта в България умря. Въпрос на време е това да стане и с останалите дисциплини. Остават само видеотата и спомените...Съжалявам за крайния пост.
http://www.youtube.com/watch?v=VUzie_z3R-8
...и както беше написано в една друга тема - АМИН ! :oops:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Новата роля на журналистите в условията на финансова кри

Мнениеот kiko » Вто Сеп 06, 2011 08:36

Ех не мога да не си изпрося един месец БАН :lol: :lol: ,ама кво ми пука - има едно мероприятие в Унгария,после две седмици в Испания да видя последните летни дни и времето пак ще отмине.

АДМИНИСТРАТОР написа АМИН и затвори темата за рали Сливен.Лесно и просто.Няма тема няма проблеми.Огледален образ на федерацията относно някои проблеми на спорта у нас.

shakedown

Не се притеснявам от това да кажа името на директора на ралито :wink: .Идеята ми беше,че именно той в Боровец и в Хисаря се дуеше как ще направи най-силното рали,как ще събере най-много пилоти и как ще дойдат сумати чужденци,грузинци(като,че ли там е най-силния шампионат) и още кви ли не.Единсвеното нещо,което той направи за това рали е един супер специален етап.Нещо,което не е ново за у нас и не може да се каже ,че откри топлата вода.Това,че имаше сайт на световно ниво не мисля,че е негова заслуга.Това,че има "дърво" не значи нищо за едно рали.Тъпо е да си мисли някой организатор,че като има такова място,фенския интерес му е в кърпа вързан.Трябва да се разбере,че няма значение дали ще е рали,тайм атак или ретро.Места като "дървото","белмекен","мечето", клончето или листото ще ги има вечно.Защото хората се събират за купона,без значение какво ще е мероприятието на пътя.Нещо като фейса,само че на живо.

Марио.......Страшо е изкукала кукавица.Направил е много за спорта през десетилетията,прави нещо за него и сега.Въпроса е,че политиката на плащане не е никак правилна и нещата в гръмкия сайт са леко казани комични.Въпроса е защо останалите сайтове,които не са по-малко посещавани не направят това за което си писал?

Ще попиша в другата тема,че нещо не мога да прежаля темата за рали Сливен :lol: ,най-малко финиширали в автомобилно мероприятие у нас за годината (май май и в историята),а най-голямата тема се получи във форума от ВРЦ на Боровец насам :lol:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Новата роля на журналистите в условията на финансова кри

Мнениеот stefan deliivanov » Вто Сеп 06, 2011 08:42

ти си бавен
Аватар
stefan deliivanov
 
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 08:40
Местоположение: сливен
Име: stefan deliivanov

Re: Новата роля на журналистите в условията на финансова кри

Мнениеот xsmind » Вто Сеп 06, 2011 12:04

kiko написа:Въпроса е защо останалите сайтове,които не са по-малко посещавани не направят това за което си писал?

Защото "журналистите", са някакви хора, които си имат друга постоянна работа, която няма нищо общо с журналистиката, защото журналистите всъщност никога не са учили за журналисти и разчитат на интуицията си, защото са обикновени хора, които си вадят парите от джоба за да "отразят" някакво събитие, без да имат никаква възвращаемост ....
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот ILKO RACING » Вто Сеп 06, 2011 13:27

xsmind написа: без да имат никаква възвращаемост ....


Стига сме търсили възвръщаемост дайте да се направи нещо за спорта.
Зад всеки преуспял мъж стой красива жена,а зад всяка красива жена стой богат любовник

http://www.racingforvarna.com
Аватар
ILKO RACING
 
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 19:44
Местоположение: ВАРНА
Име: iLIQN ILIEV

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот shakedown » Вто Сеп 06, 2011 15:35

От такава тема имаше нужда отдавна. На мен лично ми е адски болно, че нашия спорт е буквално пренебрегнат от медиите.

MARVI написа:Както някои тук знаят, освен да се състезавам, участвам и като репортер на телевизия Евроком.


и малко по-надолу

MARVI написа:Другият, който по-често се използва като директор на пресцентър е Страшимир Димов - нереализиран юрист и човек без журналистическо образование, а се вживява на такъв повече от 20 години.


Марио ти имаш ли журналистическо образование? А може би си завършил "Автомобилен и мотоциклетен спорт" в НСА? За да си журналист не ти е необходимо образование. Трябват ти много други неща. Дипломата от журналистическия факултет пък по никакъв начин не те прави добър журналист. Както и факта, че имаш шофьорска книжка не те прави добър шофьор.

Колкото до Страшимир - че има кусури има. Че му е пълен сайта с грешки - пълен е. Че е трудно да се работи с него - трудно е. Той е човек от старата генерация и разбиранията му за много неща се различават доста от разбиранията на хората на моята и твоята възраст. Направи си труда да се запознаеш с него и да си поговорите повече. Факт е обаче, че всички му четем сайта. Не за друго ами защото няма от къде другаде да се информираме. Имаше shakedown-bg.com, и младежите там се справяха блестящо, но за съжаление просъществуваха твърде малко. Има motorsport.bg, които в началото на този сезон тръгнаха доста добре според мен но в последно време май са позанемарили нещата. Дано това да е временно и да се завърнат с пълна сила.

MARVI написа: И защо този човек да кани конкуренти, които ще го направят много по-добре, ще отразят по много по-добър начин състезанието и той няма да бъде четен от автомобилната общност.


Тук много грешиш. Страшимир беше осигурил така наречените от него "сини мъниста" (торбичка с разни материали за ралито, ключодържатели и др. , кафе машина в пресцентъра, диспенсер за топла и студена вода, безжичен интернет) за всеки акредитиран журналист. По време на цялото състезание бяха издадени 30-тина прес-бюлетина до които имаха достъп всички от пресцентъра. Журналистите просто трябваше да дойдат. И тук ще ти задам въпроса - Ти в качеството си на репортер на колко пресконференции присъства? Въобще екип от Евроком на колко пресконференции присъства?

За съжаление в момента нямам пред мен списъка с всички акредитирани журналисти на състезанието но обещавам че при първа възможност ще направя подробен списък коя медия е имала представител в пресцентъра и какви публикации има тази медия за състезанието. Гарантирам ти че много от публикациите ще се окажат точно тези пресбюлетини написани точно от Страшимир.

Не съм гледал телевизия по време на ралито но пред очите ми бяха записани и изпратени видео материали до БНТ и Нова телевизия. После ще си направя труда да видя дали е било излъчено нещо.

Не съм адвокат на Страшимир. Прости искам да стане ясно че бяха направени много неща да се помогне на журналистите желаещи да отразят мероприятието. Само че ако не желаят да го направят никой неможе да ги накара на сила нали? Ето това е големия проблем. Не че няма информация. Не че някой я крие тази информация. Медиите не се интересуват от тоя спорт. Миналата година на финалната пресконференция на Рали Твърдица потънах в земята направо. Бяхме 2-ма души на пресконференцията (изключвам представителите на организатора). Как би се почуствал един пилот, когато в края на състезанието срещу него седят 2-ма души, единият от които (визирам себе си) е някакъв олигофрен с фотоапарат, който всички виждат за пръв път. Пилотите на пресконференцията повече от журналистите - обидно е.

MARVI написа:Защо не използва тази възможност, да напише малко повече за Чоко? Навсякъде пише най-известният сливенски пилот Чоко, но някой не толкова запознат знае ли кой е той, как е започнал да кара, кой му помага, защо този талант не беше представен пред широката публика по-обстойно, защо няма кой да му помогне да расте, какви трудности изпитва и т.н. Точно сега имаше възможност да обяви на феновете (защото други не четат този сайт), кой е Антон Титов, как се появи, да каже 5 думи за неговата кариера, защото той има страхотен ръст, защо не коментира представянето на Георги Маринов, Георги Лазаров, все млади таланти.


Тук съм съгласен че трябва да се пише за абсолютно всички. Аз лично винаги съм се дразнил, когато хората в края на колоната се пренебрегват. Било то в информацията в медиите, било то в галериите със снимки. Състезанието не свършва с първите 3-ма. Надявам се че нещата за които си писал в горния цитат ще ги видим в репортажа на Евроком. В противен случай той няма да е много по-различен от всичко останало.

MARVI написа:Защо например за мен пише, че си сменям навигаторите на всяко рали, като някоя супер голяма сензация и не можа да вникне, че причината за това е търсенето на най-подходящия навигатор за бъдещата ми кариера? Толкова ли е трудно да отгатнеш? В същото време не можа ли да прогледне, че на всяко състезание имам нов рекламодател и, че те имат доверие и проявяват интерес към мен Ако беше модерномислещ журналист и човек искащ да помогне на автомобилния спорт, тези няколко състезателя щяха да бъдат представени пред обществеността по най-емоционалния и градивен начин за тях.


Тук усещам някакъв личен мотив и мнението ти минава на субективната страна на нещата. Страшимир (пък и който и да е било друг) няма как да знае защо на всяко състезание си с различен навигатор. Ако напише че търсите най-подходящия, всичките ти предишни навигатори ще кажат "Тоя пък какви ги пише аз не ставам ли за навигатор?". Ако напише че никой не иска повече да се качва при тебе - недоволният ще си ти. Човека чисто и просто е констатирал "рекорда" който поставяш. Това ни води другата страна на медала. Виж какво правят от Булбет. Пишат си прес-съобщения и ги разпращат по медиите. И затова редовно излизат публикации за тях в сайтове различни от моторспорт.бг и рали експрес. Колко от нашите отбори го правят това нещо? Колко от нашите отбори имат сайтове? Ама разбирай сайтове с актуална информация. Вярвай ми всички регионални медии с удоволствие ще публикуват нещата които им изпратиш, защото това за тях е готова новина за която няма нужда да се трудят. Давам ти следния пример. Отива Марио/Чоко/Мечков/Лазаров/Солберг/Шумахер да направи тестове с колата покрай Гавраилово. Цъка 2 снимки. Пише "Навъртяхме амнайсе километра, поиграхме си с настройките на еди си кое си, пихме 5 бири, много сме доволни, готови сме за рали Монте Карло." и го разпраща тук и там. Колкото и да ми е неприятно Азис си има личен PR, който се грижи физиономията му (че понякога и задника му) да се появява тук и там. Нещо такова трябва да има и всеки автомобилен клуб.

MARVI написа:Затова ще ви дам следния пример. Акредитиран журналист за WRC от онези със зелените жилетки сигнализира веднага на шефката си, че е изгонен от канавката до асфалта в най-опасната зона от българските охранителни власти. Той звъни на гореспоменатата шефка, която в момента е в хеликоптера на наблюдаващите от ФИА комисари и тя разпорежда тази забрана да се игнорира и човека е оставен. Както казват после нашите организатори, от тук нататък ако иска дори да легне на асфалта, няма да бъде дори докоснат.


И смяташ ли че това е правилно? Я сега си представи как този журналист седи на опасното място място в канавката и ти излиташ точно там. Картинката ще е страхотна нали? Но понеже той е от WRC и има розова жилетка на сини кръгчета може да се телепортира. Всяко състезание си има (или поне е редно да има) т.н. "Книга за сигурност". Вътре е описано обезопасяването на всички опасни места по скоростните отсечки. Нали в крайна сметка безопасността е най-важното нещо в едно състезание. Ако ще на Брад Пит брат му да реши да снима някъде, то той трябва да се съобразява с мерките за сигурност.

Та да обобщя темата за медиите. Трябва да се работи на много фронтове за да вървят нещата.
- Трябва хората на върха в този спорт да правят всичко възможно да го популяризират. Гледам че БФАС има медийна комисия. Незнам какви са функциите на тази комисия ама ми се струва че точно това са хората които трябва да се заемат с тази задача. Медите трудно ще се усетят сами, че съществуват други спортове освен футбол.
- Организаторите на състезания също трябва да положат усилия да се чуе че правят нещо. Защо да се провежда дадено мероприятие ако не се популяризира достатъчно. Нали спонсорите точно това искат. Освен това голяма част от журналистите май предпочитат да си вземат някой текст написан на готово вместо да седнат и да напишат свой. Ами хайде г-да организатори спестете тая тежка задача на журналистите и им дайте готов написан текст. Белким тогава публикуват нещо.
- Клубовете също трябва да полагат усилия да се популяризират. Как журналиста да вземе да напише биография на Чоко като няма от къде да я вземе? Как журналиста да разбере че освен че Бербатов неиска да играе в националния, Стратиев пък неиска да кара в българския шампионат при положение че идея си няма кой по дяволите е Стратиев.

kiko написа:Не се притеснявам от това да кажа името на директора на ралито .Идеята ми беше,че именно той в Боровец и в Хисаря се дуеше как ще направи най-силното рали,как ще събере най-много пилоти и как ще дойдат сумати чужденци,грузинци(като,че ли там е най-силния шампионат) и още кви ли не.Единсвеното нещо,което той направи за това рали е един супер специален етап.Нещо,което не е ново за у нас и не може да се каже ,че откри топлата вода.Това,че имаше сайт на световно ниво не мисля,че е негова заслуга.Това,че има "дърво" не значи нищо за едно рали.Тъпо е да си мисли някой организатор,че като има такова място,фенския интерес му е в кърпа вързан.Трябва да се разбере,че няма значение дали ще е рали,тайм атак или ретро.Места като "дървото","белмекен","мечето", клончето или листото ще ги има вечно.Защото хората се събират за купона,без значение какво ще е мероприятието на пътя.Нещо като фейса,само че на живо.


Така ги виждал и чувствал нещата, така ги е казал. Аз лично гледам да го давам по-скромно :)

ILKO RACING написа:
xsmind написа:без да имат никаква възвращаемост ....


Стига сме търсили възвръщаемост дайте да се направи нещо за спорта.


Ами хайде да направим нещо за спорта без възвращаемост. xsmind беше 2 дена в пресцентъра на рали Сливен и прекара там доста време. Качи си материалите на сайта веднага. За разлика от други журналисти с "възвращаемост" на чийто сайтове последната новина е от рали Траянови Врата 2011....

На думи всички в този форум са много силни. Когато ми трябваха обаче 4 човека да правят интервюта за рали Сливен (и то не без пари) никой нямаше на среща.

Голата истина е че без възвращаемост е много трудно. Защото всички ядем хляб (че и салам понякога). Поради тази причина има 2 варианта. Или начинанието има възвращаемост и хората които стоят зад него се изхранват от това. Или същите тези хора крадат от служебното си време и времето което биха прекарали със семейството си. Наливат в колите си бензин с пари изкарани от основната им работа за да отидат и да отразят състезание. И рано или късно начинанието става обречено.... То май и в спорта е така...
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот maximrally » Вто Сеп 06, 2011 15:55

Shakedown гледай си нещата там в организацията на ралито ,защото аз не бях подал заявка според вас,след поправката ,аз не бях стартирал на SS1,а за капак някой друг завърши вместо мен и бе награден с купа на която нищо не пише, даже поне името на състезанието-голям смях,а щях да забравя ,аз сигурно не съм съобщил на маршалите на финала на отсечката ,че Титов и Мирчев са катастрофирали и са ми посочили ,че са ок със съответният знак-да аз не съм участвал в Ралито Ви-иначе знаем да се фукаме и да критикуваме другите.Извинявам се за офтопика,но заключиха темата за ралито където споменаваш , че последните екипажи нищо не били видяли.Междудругото човек като сгреши е редно да се извини-аз чакам.
Последна промяна maximrally на Вто Сеп 06, 2011 16:38, променена общо 1 път
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот maximrally » Вто Сеп 06, 2011 15:59

Междудругото да спомена ,че аз помагам в един сайт за детски спорт и футбол,без пари и не го афиширам.Тук е ролята на организатора,но сега няма да засягам темата защото е дълга и обширна.Само питам колко журналисти поканихте лично с нарочно писмо,имейл или телефонен разговор-според мен нито един.
Последна промяна maximrally на Вто Сеп 06, 2011 16:36, променена общо 1 път
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот maximrally » Вто Сеп 06, 2011 16:01

ILKO RACING написа:
xsmind написа: без да имат никаква възвращаемост ....


Стига сме търсили възвръщаемост дайте да се направи нещо за спорта.

Въпросът с възвращаемостта е на личен избор.Ако не ти оттърва не го правиш-иначе от любов към спорта всичко може да се направи.
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот damnit » Вто Сеп 06, 2011 16:20

Напълно подкрепям Maximrally в случая... Мисля, че всички отговорни за тези неща в организацията на рали Сливен дължите огромно извинение на него... На старта на ралито, водещият представи екипажът Марио Попов - Огнян Христов?!? Та Огнян не беше дори в Сливен, като зрител по това време... Лично аз, а и предполагам всеки човек, би се почувствал адски обиден от такова... "представяне"... Човекът дошъл да се състезава, уважил ви ралито... Вие така ли показвате уважение към него... Заемам страната на Даниел и изисквам да му бъде поднесено извинение! Кой съм аз, че изисквам подобно нещо... просто зрител, който догодина може и да пропусне да гледа ралито....

За да не кажете, че съм пристрастен... Нека, дори той да подвърди, че не се познаваме лично! Просто цялата случка е... ГАДНА!
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот MARVI » Вто Сеп 06, 2011 16:51

Любо (shakedown), все пак благодаря ти за отговора! Искам да кажа, че аз не претендирам, че съм страхотен репортер и да, нямам журналистическо образование, но затова пък тепърва предстои да го изкарам, но това е друг въпрос.
Искам да ти кажа, че екипа на Евроком присъства на пресконференцията и дори са я снимали в Събота. Аз лично няма как да огрея на няколко места едновременно, по простата причина, че съм и участник в състезанието и когато тече пресконференцията на първите трима аз съм имал други ангажименти пряко свързани с ралито. В Събота по това време бях в сервиза и оправяхме колата за Неделя, а повреме на Неделната пресконференция обикаляхме с операторите да взимаме интервюта от малкото завършили екипажи. Плюс това аз нито имам ангажимент към сайт, нито водя предаването, за да съм длъжен да присъствам на пресконференции, но винаги когато съм имал възможност съм присъствал!

Относно прес-съобщенията, които спомена, ще ти кажа, че нашия отбор, колкото и малък да е също си има сайт, където се пишат разни новини и също се изпращат до медиите.
Аз лично няколко дни преди състезанието изпратих около 20 имейла до различни медии с покана да присъстват на ралито, написах, че за пръв път ще има суперспециален етап, който ще е много атрактивен и се очаква да бъде посетен от хиляди фенове и случайно преминаващи граждани, които ще са привлечени от магията на автомобилния спорт и т.н. Написах, че ралито е от Европейски мащаб и е едно от най-обичаните в цяла България не само от състезателите, но и от феновете и много други неща. Тези съобщения ги изпратих до Канал 1, БТВ, Нова ТВ, 7 Дни, Нова Българска Телевизия, dnes.bg и всички сливенски медии, от които само от няколко (за сливенските медии говоря) получих отговор и благодарност за поканата!

Идеята ми беше, че след като директора на пресцентъра се води влиятелен журналист, то той трябва по такъв начин да представи мероприятието и да покани колкото се може повече медии, за да отразят събитието! Тези неща, като кафе машина, диспенсър, безжичен интернет и т.н. са неща, които са просто задължителни за един пресцентър.

П.П. Относно въпроса с навигаторите, самия Страшимир изключително иронично (според мен) ме изкритикува на рали "Хеброс", заради това че стартирам с различен навигатор, а при опита ми да му обясня защо се случва така и каква е нашата стратегия, той ми обърна гръб и направи жест едва ли не да не си правя труда да му обяснявам, че кой съм аз да му давам обяснения защо си сменям навигаторите. Тук е момента, макар и офтопик да кажа, че имахме намерение да стартирам само с един навигатор, с който изкарах първото рали за сезона и който ни обърна гръб, а вторият ми навигатор Йордан Йорданов ми помогна само за рали "Сърбия" понеже има ангажимент към друг пилот. Огнян Христов се справи отлично въпреки всички трудности, които изпитахме на рали "България", а и плюс това той си е пилот и имаше друг ангажимент за рали "Хеброс", където карах с баща ми, а на рали "Сливен" участвах само с Даниел Мечикян, който се справи блестящо и смело мога да твърдя, че от целия този опит който натрупах през сезона, виждайки как се справят различните навигатори, аз намерих своя навигатор и искам да му благодаря за това! Искам да благодаря и на баща ми, който направи всичко възможно и изтърпя огромни лишения, за да може аз да карам този сезон!
Последна промяна MARVI на Вто Сеп 06, 2011 18:22, променена общо 5 пъти
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот shakedown » Вто Сеп 06, 2011 16:52

maximrally написа:Shakedown гледай си нещата там в организацията на ралито ,защото аз не бях подал заявка според вас,след поправката аз не бях стартирал на SS1,а за капак някой друг завърши вместо мен и бе награден с купа на която нищо не пише, даже поне името на състезанието-голям смях,а щях да забравя ,аз сигурно не съм съобщил на маршалите на финала на отсечката че Титов и Мирчев са катастрофирали и са ми посочили ,че са ок със съотвитният знак-да аз не съм участвал в Ралито Ви-иначе знаем да се фукаме и да критикуваме другите.Извинявам се за офтопика,но заключиха темата за ралито където сопменаваш , последните екипажи нищо не били видяли.Междудругото човек като сгреши е редно да се извини-аз чакам.


В обратен ред.
- Дали е имало поканени журналисти и ако да колко и кои са те ще ти отговоря утре тъй като не е мое задължение. Ако не е имало ще направя всичко възможно догодина да има.
- Изразил съм се неправилно в другата тема. Линейката беше тръгнала обаче преди вие да финиширате отсечката. Малко след като тръгна линейката е дошла и информацията от вас. Честно казано не съм се интересувал кой точно е казал че Титов и Мирчев са ок защото не това е най-важното. Моля да бъда извинен за неточността.
- Обърканите заявки са факт. Освен твоето име, бяха сгрешени имената на Динко Георгиев (навигатор на Ясен Шопов) и на Стефан Стоянов (навигатор на Георги Лазаров). В телефонен разговор с Марио още същия ден му се извиних. Извиних се и на Георги Лазаров. Извинявам се сега на теб, на Динко и на Стефан и ви уверявам че не е било умишлено.
- Това със СЕ1 и купата не го схванах. Ако искаш ми пиши на лични за да изясним случая и да не пълним тази тема с други неща.
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот shakedown » Вто Сеп 06, 2011 17:04

MARVI написа:Идеята ми беше, че след като директора на състезанието се води влиятелен журналист, то той трябва по такъв начин да представи мероприятието и да покани колкото се може повече медии, за да отразят събитието! Тези неща, като кафе машина, диспенсър, безжичен интернет и т.н. са неща, които са просто задължителни за един пресцентър.


Ей това вече е градивна критика. Аз лично смятам че има много неща които могат да се направят още. Точно поради тази причина пиша тук защото ме интересува какво мислят останалите и не се дразня нервя и ядосвам когато ме критикуват с основание. Дразня се когато критиките са безпочвени и самоцелни.

Дано темата не бъде поредната прецакана защото съм убеден че има много хора които имат какво да кажат по въпроса.
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

Re: Спешна промяна в медийното отразяване!

Мнениеот IL.TZARSKI » Чет Сеп 08, 2011 18:29

Марио не му обращай внимание на Страшимир на понякога ироничните :mrgreen: мнения такъв му е характера (ако това може да е някакво извинение :lol: ) .Не знам какво му е мнението попринцип за тебе но от него съм видял само добро и бъди сигурен, че иска да помогне на спорта с каквото може.На мен лично ми помогна (преди години) да видя спорта от близо без да е имал каквато и да е причина да го прави .И както някой по горе беше написал тои е от старата генерация хора в спорта и си има неговите виждания но ако не е той (вече го няма и ричи за огромно съжаление) на всички мисла е ясно ,че няма да има такова отразяване на спорта като цяло.Моите уважения към всички който се опитаха да направят нещо за популиазиране на състезанията в България но поради една или друга причина за съжаление не успяха и накрая си остана пак добрия стар http://www.bgnrc.info/ :D
В тоя ред на мисли пожелавам на http://automagazin.bg/ да продължават с яките клипове и снимки и дано поне на тях да им провърви в това с което са се захванали 8).
По въпроса за медииното отразяване нямам думи.И БФАС не прави нищо по въпроса телевизиите също не ги интересува и така .......... !?
А колко ще хубаво да има и едно 30 минутно предаване като това на мотористите по канал 1 + един хубав и точен материал от 2 до 3 минути по вечерните емисии след състезанието ................
пожелавам го на автомобилния спорт (бг) от сърце !!!
Но можеби ще трябва прецедателят на федерацията да се казва Богдан Николов !!!хахахах
IL.TZARSKI
 
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 13:42
Местоположение: софия
Име: ceco iliev

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта

cron