Български рали спринт шампионат

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот BOXER » Чет Май 26, 2011 21:39

С риск да ме нападнете като "софиянец" искам да подсетя за още едно място на което може да се направи кръг от рали спринт и със сигурност,ще има голяма посечаемост.Това са два от етапите на рали Виктори- СЕ Манастира и СЕ Симеоново (мисля,че така им бяха имената :D)Преполагам,че всички дето са гледали ралито знаят за какво става въпрос.Сервизен парк,ако е в Бояна е на най-много 10 км от старт/финалите на отсечките.
Околовръстното скоро ще е готово точно до старта на СЕ Сименово,пък и самата отсечка в момента се ремонтира основно....
Сега да не ме нападате,че пак сме искали всикчо да е около София.Просто давам пример :lol:
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот Rally Fan » Чет Май 26, 2011 21:58

Аз лично, намирам идеята за СЕ Драгалевски Манастир и СЕ Симеоново за много добра тъй като това е максимално опростен и кратък вариянт за рали-спринт, макар и като дължина на скоростните етапи да са малко доста късички...но за атракцията ще бъде доста добре...макар и да е в софия. Мисля, че с разходи сведени до минимум на отсечки като тези участниците може да са над 50 :mrgreen:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот BOXER » Чет Май 26, 2011 23:12

Rally Fan написа:Аз лично, намирам идеята за СЕ Драгалевски Манастир и СЕ Симеоново за много добра тъй като това е максимално опростен и кратък вариянт за рали-спринт, макар и като дължина на скоростните етапи да са малко доста късички...но за атракцията ще бъде доста добре...макар и да е в софия. Мисля, че с разходи сведени до минимум на отсечки като тези участниците може да са над 50 :mrgreen:

По 3 миннавания и ето ти около 70 съзтезателни километра
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот maro » Пет Май 27, 2011 00:18

Рали-спринт Витоша, включващ Симеоново, Манастира, а защо не и Плана или пътя до Панчарево. Струва ми се приятничко. :)
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот kiko » Пет Май 27, 2011 07:09

Това е невъзможно.Поне толкова,колкото Албена да приеме отново рали България.Може да стане само,ако някой свързан с рали спорта стане кмет на София.Демек на куково лято.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот beta_racing » Пет Май 27, 2011 09:47

Вие в София си знаете как стоят нещата, но горните предложения лично аз ги смятам за евентуални варианти за рали спринт... а такива биха били доста повече отколкото за едно "нормално", по-дълго рали. Това е много хубав момент, защото състезания практически могат да се организират почти навсякъде - трябват само 2 до 3 трасета от по 5-10-15км, място за сервиз и готово :) Разбира се, не подценявам другите работи като съдействие от всички местни власти и т.н., но без трасета и място за сервиз, рали няма как да има, ако ще и пари да дават на организатора :lol:
Последна промяна beta_racing на Пет Май 27, 2011 09:53, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот Rally Fan » Пет Май 27, 2011 09:53

beta_racing написа:Вие в София си знаете как стоят нещата, но горните предложения лично аз ги смятам за евентуални варианти за рали спринт... а такива биха били доста повече отколкото за едно "нормално", по-дълго рали. Това е много хубав момент, защото състезания практически могат да се организират почти навсякъде - трябват само 2 до 3 трасета от по 5-10-15км и готово :)

Точно така, а и мисля, че тази дисциплина може да се наложи доста добре в България като много атрактивна и ниско бюджетна. Реално, ще бъде достъпна за много повече хора, от колкото ралито. МИсля си, че би било много хубаво, при евентуалното създаване на подобно нещо в България, да се мисли за европейско развитие, а не само за национално. Все пак, би било добре да видим и чужди екипажи на родна земя. Възможно е да има желаещи да участват колкото за едно планинско...рали-спринт с 50-коли(Българи)..... как е ? :D :mrgreen:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот Ferjancz » Пон Май 30, 2011 08:34

То в този ред на мисли, в един евентуален "спринтов" шампионат може да влезе и някое макадамово мероприятие, не че ще има кой да го кара ама все пак е възможно :mrgreen: Преди време, когато Канева беше тук със своите ученици, Герата ги беше завел на едно място около Стрелча, трасето беше май нещо от сорта на 10-12 км и хоп ето ви макадамов спринт. По същата логика може и зимно такова да се направи - малко разнообразие разбираш ли :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот bat_jori » Пон Май 30, 2011 08:57

за снежно рали е малко по вероятно ,докато за макадамов спринт едва ли ще има кои да участва -без окачване и с едни гуми за цяло рали (вероятно и сезон)
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Български рали спринт шампионат

Мнениеот Ferjancz » Пон Май 30, 2011 13:17

Е че то за зимното също трябва окачване и препрявяне на колата. Аз го казах, че го има като вариант, не че може да стане !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта

cron