ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот R5T » Пон Май 23, 2011 01:44

Като гледам от 2 страници тема, няма отговор на няколко пъти задавания въпрос "какво прави АДАС"? Не ми е ясна дейноста и, и затова ми беше интересно да разбера? Големият въпрос - кой ще смени вожда? И дори и хипотетично да приемем, че се намери такъв човек, какъвто описа колегата по-горе, дали клубовете ще си го изберат? Вероятно не, щото той няма да е от "наще"! Там пак ще застане някое "наше момче", монопола ще си е същия и спорт такъв какъвто го искаме ние няма да видим! Дали не е по-добре да помислим как да стане, на феновете да им се чува гласа? Дали с някакви фенклубове, дали някакви други организаций, ама истински с представители и т.н. Не знам може ли да стане, просто ми е в акъла и споделям, нека запознатите да кажат!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Пон Май 23, 2011 11:27

Дойде време след толкова писания и аз да си споделя мнението.Повтарянето на старите проблеми от нови хора освен да им трупа мнения с нищо не спомага.Никой не нападам лично.Просто тези неща сме ги дъвкали до побъркване.И с тях само си удължаваме агонията,но нищо не решаваме.................а именно като се дискутира нещо,трябва да се намери отговор,НАЛИ?!
Първо се замислете,че в последните няколко години у нас феновете подкрепят Татините,Пепи или някой друг дал резултати.Истинските фенове на СПОРТА стават все по-малко.Защото много вече ходихме в чужбина и знаем разликата.Защото вече състезанията са място да си обсъждаме последните месеци,в които не сме се виждали и още една причина да се напием горе в балкана..................Състезанието просто става допълнение към случката.И ситуацията става като при така омразните ми ритнитопковци от преди няколко сезона.Единия печели първенството,другия купата на страната,а третия се набива в шамарите и ходи да рита в Европа.Тук таме се появява някоя свежа глътка въздух като Тошко,Стайков,Игнат.Ама те са само за по един сезон...............Е затова мразя Татините.Не защото не могат да карат,а защото печелят с подкрепа от хората,които трябва да са независими.И затова напоследък не се радваме на успехите на който и да е наш пилот в чужбина.Не защото е БЪЛГАРИН,а защото не сме му от фен клуба.Много жалка картинка сме,Дами и Господа!!!
Второ.Като толкова следим като фенове спорта от близо как никой не посочи кой да е следващият на чело на кораба,наречен федерация?!Не трябвало да е пилот.Не трябва да е само близък до спорта.А кака Минка кебапчийката от Турския паркинг ли да е?!
Поне се посочиха имена от спорта в едно по-горно мнение.Аз да попитам в момента шефа на ФИА не беше ли навигатор на времето.А другият претендент за поста той не беше ли пилот?!
Трето.Като дойде новия Човек как ще накара и мотивира другите с 20 годишните мандати да работят по нов начин?Особено ако не се познава с тях около трасетата?В този ред на мисли да си кажа и за АДАС.Не членувам там,познавам се с членове.Всички дребни промени по организацията на трасетата,обединяването на групите в един шампионат за затворен маршрут и т.н. е донякъде и тяхна заслуга.Защото те само могат да СЪВЕТВАТ организаторите и да се ОПИТВАТ да водят диалог с федерацията.Същите тези убавци с 20 годишните мандати.
Тук стигам и до същността на моето мнение.Който ме познава знае,че съм човек на действието.След като вече доста време не сме се задействали с хората около мен явно няма сми.............Защото ще се направят стикери в протест на управлението.И кой ще ги прочете?Те убавците като са по трапези постоянно този протест няма как да стигне до тях.Друг вариант.Отпечатваме 100 тениски с надпис протест и отиваме на следващото отчетно събрание на убавците.И постигаме следното.Петдесет % от нас отпадат по технически причини(кой далече,кой не разбрал,кой силен само на думи..............).Други 25 % не идват,защото сме останали малко.А стадото като е малко се плаши..................И оставаме едни 15 човека примерно,които доказват на обществото колко сме недоволни.А на писта София от преди 5 години примерно е имало 100 000 публика.Е кой ще ни повярва.Тук идва и другата гледна точка.От убавците половината няма да дойдат.И кой ще ни види?!Може би Канал 3 ще ни спомене в новините си,защото протеста е пак нещо АНТИ,а това се харчи по жълтите медии..................
След тази доста обилна храна искам да дам следните предложения.Надявам се и да се обоснова.Последните 10 години има развитие в спорта и то е главно дело на вече бивши навигатори и пилоти.Говоря за местенето на трасетата на рали България,рали Траянови врата и т.н.Значи след като те са НАПРАВИЛИ нещо в този период редно е да им се даде по-голяма власт!!!
На първо място поставям Румен Манолов.След като сте фенове,мисля знаете кой е.А защо да е той-познава ВСИЧКИ и ВСИЧКО във спорта.Доказал се е през последните години и като отговорник по трасетата на най-голямото ни рали.Смея да твърдя,че и бизнесът е зад него.Към тази кандидатура прибавям и името на Гераджиев баща.Другият виновник за местенето на рали България.Човека се опита и да направи едномарков рали шампионат навремето,но не бе подкрепен финансово.Затова него го виждам главно като част от евентуален бъдещ ръководен орган.
На второ място поставям като възможност г-н Агура.При него нещата са добре от гледна точка следното.Занимава се с реклама.Ако е глава на федерацията много лесно може да се популяризира спорта.Освен това всеки човек винаги работи най-усилено за просперитета на собственият си бизнес!!!От тук следва и голяма обвързаност(надявам се!!!)Освен това се ползва и с подкрепата на Янакиев старши.Друг предопределящ фактор за неговата кандидатура е,че миналата година беше един от МАЛКОТО хора,дали пари на Тодор Славов преди последното състезание в световния.До някаква степен и той е виновен за третото му място.
Г-н Чубриков е третата ми кандидатура.При него обаче лошото е,че ще бъде главно лицето на федерацията.Тоест за да бъде избран ще трябва за него да гласуват пак доайените в спорта.Иначе казано сегашната управа.Едва ли ще се получи........
Бончо Дунев също се спомена.Нямам преки впечатления.Само мога да отбележа факта,че в момента Румен сам се е махнал от там,за да може да си кара както желае.Ако това продължава да е така не виждам как един човек ще може да ръководи други хора,след като не може да се разбира със собствените си.Пак повтарям,ако това все още е така!!!
И с това предложенията ми приключват.Може да се добави и г-н Козлеков след последното му назначение.Но мисля няма да има нужната подкрепа.
Хайде сега всички да плеснем с ръце и да почнем да коментираме ГРАДИВНО!!!!Аз съм сигурен,че има много по-различни гледни точки.Нека ги споделите,но без да се заяждаме.Добрите идеи се раздат в ДИАЛОГ,а не в кромоли..............
Със здраве,Ваш Патиланчо
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Пон Май 23, 2011 23:11

Кокалов, ако ме визираш мен като човека които само пише "дъвкани до момента неща" и си "трупа мнения".....ми мерси за комплимента ама си в грешка. Първо да те попитам - това не е ли тема именно за протест? Ти мненията ми чете ли ги? Немислиш ли, че градивен диалог може да се направи само СЛЕД като се синтезират всички проблеми и се стигне до ЕДИНОДУШНО ( доколкото е възможно ) мнение за причините и респективно следствията от управлението в момента??? Ако мислиш, че няма смисъл да се говори за това и да се "дъвче" ми ок.....да вземем да си мълчим още 30 години.......?!
Няма да изпадам в големи подробности, но само ще ти кажа нещо. Също така и никои не ангажирам с мнението си естествено. Ти пишеш за хората с основна заслуга за "местенето на Рали България". Предполагам визираш местенето на Рали Златни към София, ако правилно съм те разбрал. Айде да говорим конкретно, а? Като и освен, че не споменаваш истинското име на най-истинското българско рали, не споменаваш и реалният начин на "местене" , а именно "крадене с цел ЛИЧНА ОБЛАГА". Ако за теб няма значение....иди питаи Североизточна, че и половин Южна България....
Ти пишеш за идеи за нови хора, което е похвално. Апропо аз бях ПЪРВИЯТ който реално предложи някои, ако не си прочел припомни си. Ставаше дума за Ясен Попов ( в допълнение с ИЗЦЯЛО НОВИ И НЕКОМПРОМЕТИРАНИ ХОРА). И допълнението ти за управленски "кадър" които да е бивш пилот или навигатор го подкрепям напълно.
Пишеш за "нови хора". Тези "нови" хора обаче, незнам дали си видял какво си написал, незнам дали го и вярваш, ама ако си мислиш, че това е реален вариант :shock: , искам да ти пожелая успех. Абе колегаааа, това, 3/4 от изброените от теб хора, са едно......всички от старата генерация тотално свързани със ВСИЧКИ ПОМИЙ в БФАС, второ толкова дискредитирани ( една част от тях), че въобще не ми е ясно как може човек и да си помисли за тях? Ще "правим" нещо ново, чисто , истинско ( по-скоро ще се опитаме да измислим такъв вариант ) , а реално ще правим "нов бардак със старите курви"?!! Да не говорим и, че една част от тях, не се понасят помежду си! Тцтцтц......предлагаш Агура :shock: :shock: :shock: , демек Янакиев номер две, които почти целият форум и поне 50% от състезателите вече мразят. То хубаво човек да си има мнение , ама.......убеден съм, че не всички са на твоето. Сори.
Хубава работа ама българска. Както и да е.........

P.S. - Ни най-малко неискам да те обидя теб или които и да било. Въпреки, че сега съм сигурен, че ще се "писне"....... Ако си ме разрал така, моля да ме извиниш. Просто обаче ми е писнало да се говорят глупости, а аз с някои неща не съм съгласен - мое мнение. Мисля и не само аз. Понеже дори сега ми е много интересно, как някои хора от форума си мълчат ( понеже незнаят кои съм всъщност), а в лични разговори всички сме били на едно мнение. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот R5T » Вто Май 24, 2011 00:14

Че по кои начин местенето на рали Златни на Боровец може да се определи като развитие или дори крачка напред? Според мен тия смазаха (заради личен интерес) едно рали с история, традиций и страшна посещаемост (и от екипажи и от публика)! Мисълта ми е, че през последните 10 години има някакво движение, което съвсем не е задължително да е развитие! Та ако това са им главните заслуги на кандидатите до тук ............... Не отричам дългогодишния труд на тия хора, те не са само по софри (макар че основно ....), ама резултатите са плачевни, така че явно е време да си починат малко!
Ясен Попов +1, поне е млад, би трябвало да е нахъсан и честен човек по мнение на всички (не го познавам лично)!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Вто Май 24, 2011 23:29

За кандидатурата съм съгласен.За другата част от мнението ти-не.Рали Албена винаги ще бъде най-доброто състезание правено у нас.Но запазвайки старият си формат никога нямаше да стане кръг от Световният шампионат.Тук не става въпрос за трасета,а за формат и компактност.Дано Жан Тод да върне старите формати на ралитата,но за момента искрено се съмнявам.Ако това стане ще гласувам с 2 ръце ралито да се върне на старото си място.Но да се умаловажава труда на тези хора заради пристрастие към дадено състезание ми се струва доста нелепо.Смея да твърдя,че не съм привърженик на никой.Просто се стремя да се обосновавам с факти.И на мен Ми се гледа Асенова крепост на спускане или Аладжа манастир,но това по никакъв начи няма да повлияе на тези ралита и техните оценки.Защото ние сме просто независими фенове,тоест от нас нищо не зависи!!!!Но това е друга тема.......................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот kiko » Сря Май 25, 2011 10:17

Ооо Албена няма място в шампионатите във формата,който беше.Това е тема,която е дъвкана много пъти.Не виждам смисъл да я почваме отново.В крайна сметка,ако има местни ентусиасти,нека го направят в спринтов вариант и да влизат в шампионата.Просто няма кой да се вдигне от другия край на България и да организира състезание заради едното ИМЕ.Грозно,но факт.


Апропо аз бях ПЪРВИЯТ който реално предложи някои, ако не си прочел припомни си

УРАААА появи се ПЪРВИЯ.
Преди всяко изборно събрание в последното деситилетие тук,а и в стария форум са се пускали предложения за имена.Кой ли не.....като се замисля... имаше- един зам министър,Боби Танев,едно адвокадче,Агура,Бончо......абе като се замисля доста екзотики е имало.Ама какво от това.Темите във форума се чатат от всички,но реално нищо не излиза от това.Все се чудя дали пък,ако се съберат феновете и направят доста "кухи" АСК-та(познат приом в историта ни) не вземат нещата в свои ръце.Като се замисля не е невъзможно да се сготви едно солидно мнозинство.Но въпроса е дали ще се навият повечето.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Сря Май 25, 2011 11:19

Оффф ама как мразя, някои да чете между редовете и/или умишлено да се прави, че неразбира контекста на написаното. Уточнението ми беше на база ТАЗИ тема която е повдигната СЕГА. Много ясно, че преди 2-3-5-7 години в този форум, в кварталната бакалия и на някои завой е имало ( и ще продължава да има) десетки хора които да обсъждат темата.
А иначе за Златни :-))))). "Някои да се вдигнел от другият край на страната да организирал едно рали" :-) тцтцтц. Ей това София голяма работа сте...Браво, манталитета Ви винаги ще е такъв. И именно поради тази причина ще сте мразени от всички други градове. Нищо лично :wink: . Просто НЕ ПРОУМЯХТЕ, ЧЕ СОФИЯ НЕ Е БЪЛГАРИЯ.
Един въпрос - как така дотогава Златни се организираше, а и не само се организираше, ами и беше НАЙ-ДОБРОТО рали?
Втори въпрос - как така изведнъж се оказа, че "няма кои да се вдигнел" ( тотални глупости) да го организира? Изведнъж?
Трети въпрос - Това за формата, колкото и да е изтъркано, донякъде има логика, ОБАЧЕ - толкова ли неможеше да се преправи самото рали? Да се съкрати примерно, да се направи ЕДИН сервиз, да се модернизира и т.н.? Пак щеше да е по-добре отколкото да се СЪСИПЕ И ИЗТРИЕ ОТ КАРТАТА на БГ шампионатите!!!
Четвърти въпрос - ооо да, вярно, Варна ( Шумен, Сливен) са на едни 500 ( средно) километра от СОООООФФФФИИИЯЯЯ. Ми много ясно, че софианци (типично в техен стил) ще "премълчават" ....краденето, пардон "местенето" на Рали номер едно на БГ за всички времена!!! Друго е да ти е в "задният двор" в Боровец, друго е да ти е на "майната си" ( за вас).
Жалко, понеже съм повече от убеден, че доста хора от "провинцията" четат тези неща, и са напълно съгласни, но не пишат.....
Жалко и защото господина ( Янакиев ) е ....варненец. Типичен пример за предателство, които е много показателен. Въпреки, че кои бяга от един ...хотел и......малко кеш? Риторичен въпрос , но факт!
Кико, сега да не ми се обидиш? Това, че пиша по-остро, незначи, че искам да влизам в лични спорове. Просто си имам мнение ( вярвам не само аз) и си го защитавам. Така както и ти ( вие) си имате и то е логичното за вас. Само, че май е по-добре да се казват нещата с истинските им имена. Така е честно и коректно, немислиш ли? Всички го знаят, малцина го казват!!!
Апропо, много сте ми милички софианци като стане дума за "великото" Рали Виктори = София. Нещо никои не го коментира, особенно като стане дума за паралел с "организационните" теми. Нима това не беше едно крадене на пари от "тативото" момче Танев ( което , заедно с таланта си нещо "безследно изчезна")? Нима незнаете за какво става дума? Нима не бяха гръмки обещания, че ще се превърне в традиция ( в което няма абсолютно нищо лошо, дори напротив). Само, че нещо не се получи.....защо ли? :roll:
И последно за Златни.......нямало как да бъде кръг от Световния. Еми ето "вашето рали", стана кръг от Световния.......доволни ли сте? Добре ли се представихме? Всичко ОК ли беше? Малко риторични въпроси, но пък на място!
Btw, това за "кухите клубове" е може би единствената абсолютно правилна идея за промяна. Другата ( по-лесната ) - друга алтернативна федерация. Примери "по-света и у нас ( разбирай около нас) - бол.

С най-добри чувства :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот rally_m » Сря Май 25, 2011 12:55

Темата за рали Златни е доста болна. Много пъти са се водили спорове дали е трябвало да се мести..... В момента има доста клипове качени от рали Златни... всеки, който е с добро зрение и не е на хапчета ясно ще забележи интереса на фенове и състезатели към това рали, как си е един празник, как има медийно отразяване... Чак миналата година се радвахме на много посещаемост поради факта, че сме били кръг от световния, имало над 100 000 фенове..... ако преди 10-12 години бяха преброени хората в шуменския и сливенския балкан тази цифра щеше да изглежда смешна :!: Преди години елита на Европа идваше да кара в смотаното рали "Албена"-- Потапов, Холовчик, Емил Тринер, Кузай, Кремер, Януш Кулик и много други. Сега дали на някой му се идва да кара на вече перфектното ни рали, което е било и кръг от световния 8)

А на Ясен мястото е на трасето, не във федерацията :!:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот trouble » Сря Май 25, 2011 13:21

Като сливналия няма как да нямам мнение за Албена. Но по-скоро то е носталгично. Мисля, че трябва всеки да си го запази в съзнанието такова каквото е било и да не чака завръщане. Нека добрите спомени останат. Рали Албена без класическите А/8-ци вече няма да бъде същото. Нито чувството, нито пилотите, нито публиката. Оставете го да си бъде хубав спомен в сърцата ви. Няма нищо вечно на този свят. Примерно ако погледнем през моите очи, ако се възроди ралито, няма да бъде нещо по-различно от сегашното рали Сливен. Е ще има някой друг европейски пилот. Може би и повече, заради морето, но няма да е същото. Аз дали ще гледам тази година Сливен или Албена е все едно и също (те отсечките са същите) все едно съм на Албена. Е с някой изменения, няма спускане на Българка, няма Бяла, но в 90% в нашия балкан е 1 към 1. Е аз гледах и Аладжа Манастир едно време на конусите, защото по времето на легендарното ни рали живеех и във Варна. Но сега например конусите вече са невъзможни. Там има мантинели. Това мнение е през моите очи. Разбира се има още много легендарни завои, но чувството е вече в миналото. Нека и там да си остане. Сега трябва да се мисли за IRC, рали спринтове и подобни неща както направиха Ялта. Съжалявам за лиричното си отклонение. По темата за БФАС нямам отношение, а и не искам и да имам.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Сря Май 25, 2011 19:27

Ехееееееееееееее!!!!!Всеки пак си тълкува нещата спрямо неговите си интереси.Е няма как да стане.Какво общо има капацитета на летище София с това на летище Варна примерно.Защо толкова само мрънкате как сме си били дърпали ралитата към столицата.Това е толкова смешно,че направо не мога да го коментирам.Тук става въпрос за Формат и изисквания.Ако догодина ФИА каже,че каските трябва да са със антенки,те ще бъдат.Викат му изисквания.Като са казали,че трябва да се направи промяна,значи трябва да се направи.Тези наблюдаващи затова ходят по ралитата.А и мнението ми за ралитата тук вече съм ги споделял.
И понеже в спора нещо се изместихме от темата от някои горни постове излиза,че примерно Румен Манолов е виновен за изискванията на ФИА.Е не мога да се съглася!!!!Освен това като сте запознати прочетете колко трябва да е голям даден град,за да е домакин на кръг от Ф 1.И хайде да престанем кой какво на къде дърпа и колко ни мразят хората,че сме софиянци.Това е такава глупост,че направо не ми се коментира.А и по ралитата все с хора от Сливен,Варна,Бургас и Шумен ходя.Явно мноооого се мразим...........
Отплеснах се.......Идеята да се кандидатира Ясен е много романтична,но някак си според мен неиздържана.Първо той няма достатъчно лоби и финансов гръб според мен.Второ има да дава още много на феновете.А освен това в момента вкарва Дани в спорта,което ще го държи ангажиран още доста време.
А относно Агура.Ми явно на много хора не ви е ясно,че това са просто лицата на една власт.Нито Янакиев,нито Агура са проблема на спорта.Той е в хората,които са в Тялото на тази власт.И точно тук идеята ми е,че като се назначи там някой,който е никой на никого,просто няма как да стане.Затова и Агура е подходящ.Защото се ползва с подкрепата на 20 годишните мандати,а освен това ще има лична бизнес изгода.Друг факт.Писта София 2009.Който е бил знае,че промени имаше.И в отразяването,и в организацията.Значи се действа.Ама като всеки каже,че 6 лева са му много и едва ли не му ги взимат насила няма как да стане нещо позитивно.............
Това си е моето мнение и се надявам да продължим в същият дух и тон.Аз не ангажирам никого,просто провокирам да пишат хора,имащи отношение към нещата.
Иначе те нещата са ясни.Пример-федерацията по мотокрос.Има си едно лице,всепризнато и уважавано на кормилото.От там бивш министър на вътрешните работи става патрон на какво ли не.После се чудим,защо навсякъде има табели за ВСЯКО състезание по мотокрос и за НИТО едно рали................Викат му нашите хора на нужните места.Тост връзки.......След това идват едни пари от Сърбия и федерацията става независима.Следователно има интерес да се развива,защото парите стават нейни.След като нещата са сигурни започват едни известни хора като Тодор Батков да си дават парите за децата в тази насока.И нещата изведнъж стават.........
Защото някъде бях писал за концепция.И вместо да се тюхкаме колко ни било хубаво старото рали,да си бяхме вързали гащите и сега Сливен можеше да е IRC.А за целта не трябва много.Летище,голям площад,близост до етапите,компактност,РЕКЛАМА и най-вече ХОРА,НА КОИТО ИМ СЕ ЗАНИМАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Хайде със здраве..................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот P.Solberg » Сря Май 25, 2011 20:15

Момчета, както винаги истината е в средата. Че интереси е имало ралито да се дръпне по близо до София - да така е. Това, че много хора са се облажили от това - да така е. Че има изисквания от ФИА - определено е така, но в този ред на мисли, от преките ми наблюдения по ралита от миналогодишния Световен рали шампионат - имало е много по-парадоксални случаи от Албена - примерно. Но ако има състезание в България, което може да се развива и то на световно ниво - това е Сливен. Комбинация Сливен - Твърдица е най-доброто, което може да се направи. Друг е въпроса, защо толкова години се рева, че рали Албена се махна, като през това време можеше да се направи много силно европейски и световно рали, а не се направи. Едно рали Ялта, което дишаше прахта на нашите състезания от тази година е IRC, а ние IRC ще гледаме по телевизията.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Сря Май 25, 2011 20:33

Не....няма смисъл наистина......вие ама наистина си вярвате :roll: 8) . То е нормално де, от "богопомазаният" Ви регион е :wink: . Както и да е спирам.
Само едно уточненние което много , ама мнооооого ме съмнява някои от вас да знае - причината за това, Рали Албена да НЕ е кръг от Световният шампионат е лицето - Хейки Вуопала. Правилно ли се изразих? ХЕЙКИ ВУОПАЛА, които мнозина навремето заклеймиха като "лошият чичко" от ФИА, а реално той беше човека които им каза В ПРАВ ТЕКСТ, какво РЕАЛНО трябва да направят нашите, миличките управници за да може ралито да стане кръг от световният. При това, препоръките НЕ БЯХА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МЕСТЕНЕ, а просто премахване на вторият сервизен парк. Основната причина за лошите му доклади бяха ПРОПУСКИ ПО СИГУРНОСТТА, както и редица организационни проблеми. Тези неща НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ФОРМАТА на тогавашното рали.
И след като го "преместиха" ....какво стана? Защо не коментирате това? Какво реално стана? КОЛКО ГОДИНИ МИНАХА докато стане кръг от Световния, след като беше с "правилният машаб"? Как се "представихме"? Перфектно нали? Пак питам - защо не коментирате тези неща?
Просто много, много малко хора знаят тези "тънки моменти", а типичната практика в БГ е - една лъжа като се повтори 100 пъти става истина. И всички вярват. Пардон, почти всички. Защото едно е да кажеш "не се справихме" ( за пореден път) и съвсем друго - "този ни мрази и затова.....", примерно. Както и да е.
Btw темата не е ли "протест за безхаберието в БФАС"? Аз от последното ( а и не само ) мнение не виждам нищо друго освен "про агитационни мнения" относно същите тези хора, които до момента са управляващи!!! Казах го - "нов бардак със старите курви" НЕСТАВА. Лично мнение :!:
А за Ясен, ако трябва отново да съм честен, наистина и аз си го искам по трасетата. По възможност с вратите наред :lol: .
И последно - незнам колко от вас знаят, но Богдан Николов беше в ареста, а след това за кратко и в ЗАТВОРА заради уличаване в трафик на крадени коли и мотори. Не, че нещо, но все пак..... Въпреки, че може да е всякакъв, но поне прави МНОГО неща за федерацията си! Много хора го възхваляват ( а и хора като него ), но аз си имам едно мнение, а именно че - "или си честен и почтен, или не, средно положение няма" :!: . Друг е въпроса с такъв ( разбирай честен, истински) подход, какво реално можеш да постигнеш в БГ.



P.S. - Капацитета на Варненското, (а и на Пловдивското) летище си е повече от добър. И поне не са до jipsy village :mrgreen: . Ех, ако можеше и морето да е в София :P :twisted: :mrgreen: . Този послепис е шега. Пускам го за "разведряване" на обстановката. Да не ми се засегнете сега :lol: :wink: !
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот R5T » Сря Май 25, 2011 21:48

trouble, мантинелите са доста на долу, така че пак може да си е почти същата Т-ката (конусите).
Това рали на един завой събираше публика колкото "софийското" за цял етап. ето вижте: http://www.youtube.com/watch?v=nKF4fE3Shsc
Този пост също беше за разведряване. И за малко връщане на зад във времето!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот BOXER » Чет Май 26, 2011 00:04

Само глупости си говорите.Мразили ни ,че сме от София????? Кой това?Тези дето всеки ден гледат как да се преселят тук ли?
Че какво му беше на Рали Виктори?Колите ли бяха малко(изключваме последното)?Това беше едно от най-компактните,ако ли не най-компактното рали в България и беше направено по начин,по който може да гледаш максимален брой етапи и то на коренно различни пътища и настилки.
Жалко,че найстина не стана традиция,че тогава можеше да стане и водещо рали в страната!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Чет Май 26, 2011 00:34

Примерно.Ама пак се изместихме.Идеята е да видим кой може да направи така,че ралита като това,което споменаваш ОТНОВО да ги ИМА.Не е важно дали са компактни,дали са в Горна Флигорна или Мисирково.Не е важно кой и какво мрази,важно е кой какво прави.В този ред на мисли като не ни харесва ситуацията предложете как да спрем да си чупим нервите и клавиатурите и какво ще произлезе от това.То като се замисля и ние сме малко като федерацията.Генератор на празни приказки и караници,от които единственото позитивно е едно или две мнения повече в профила ни.В това число и за себе си говоря.Ама то кервана си върви,а дали лаещите къчета са 100 или 1000 е все тая................Даже темата е Протест!!!!И никой не каза какво да направим в протест.Не че не си казах моето мнение,но нали затова е диалога.Аз моето мнение си го знам и без да го пиша тук!!!
А ние пак почнахме да си спорим кое е най-хубавото рали.А някой замисли ли се,че всъщност ралито като инфраструктура,природа,климат и дори атмосфера НЯМА нищо общо с БФАС?!Тоест обсъждането на състезанията според мен няма нищо общо с трапезите,организирането на вече отказани състезания и т.н.,докарали спорта на това дередже в момента.И най-вече тъжният факт,че вече няма фенове на Бг моторспорта,а има фенове на Митко,Крум,Пепи,Ясен,Тошко,Игнат,Пламен,Катето и т.н.............
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта

cron