ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот P.Solberg » Съб Май 14, 2011 00:01

Между другото това бе една от добрите новини - от тази година, техническата комисия на БФАС може да издава национална хомологация. Мисля, че това е правилна стъпка и скоро ще има резултат.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Съб Май 14, 2011 00:05

P.Solberg написа:Между другото това бе една от добрите новини - от тази година, техническата комисия на БФАС може да издава национална хомологация. Мисля, че това е правилна стъпка и скоро ще има резултат.

Да се надяваме...... :wink: 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Съб Май 14, 2011 11:33

Отзад напред - за Панталеев, напълно съм съгласен, че това е новината на годината засега поне. Евала на този човек. Без значение колата му как ще се представя. Това е нещо без аналог за страната ни и трябва да се подкрепи.
За федерацията GT51, да прав си за повечето неща които си казал. Само да ти направя едно уточнение. В първите 4 изречения аз не питам, а констатирам :wink: . Иначе за Янакиев. Ти сам си видял за какво става въпрос. Така както и още много други хора, но напрактика за това не се говори. В някоя друга тема или тук, не си спомням вече го бях казал. Които почне много да му знае устата, типично по комунистически му се предлага "нещо" и ...хоп и тои е от нашите :wink: . Факт.
Именно заради това казах, че трябва да се дава гласност на това кои за кого е гласувал. Тези работи трябва да се знаят. Но пък и как да стане? Замисли се какво е "медийното отразяване" на ралитата. Ужас. Пълен ужас. Доскоро беше само Страшимир (него няма да го коментирам, но добре поне че го има), сега добре, че са тези ентусиасти от моторспорт, да разчупят малко, дори много стереотипите.
И идва момента със спонсорите. Да криза е, да положението е много лошо, но съм напълно съгласен с теб, че реклама има. Въпроса е да знаеш как да си я поискаш. Понеже в момента положенито е - дайте един чувал с пари за да покараме малко. Медийно отразяване = НУЛА, скандали = БОЛ, имидж на дисциплината = спорен, участници = малко и т.н. Рекламодателите в по-голямата си част НЕ СА НАЯСНО с рали спорта. Те категорично НЕ СА от нашата "порода". Те НЯМАТ бензин в кръвта = те са КОМЕРСИАЛНИ. И докато не се намери начин някои да им задаволи реално комерсиализма, няма как да стане да дават пари. А с тази ситуация в момента ( а и от доста години) това няма как да стане.
Тук искам да разгранича няколкото големи отбора за които повечето от нас много добре знаем как стоят нещата, а именно ...... "усвояване" на едни пари, чрез сложни рекламни договори и "превъртане" на ддс. Разменят се едни фактури, подписват се едни договори ( спонсора обаче ТРЯБВА да е голяма фирма с много оборот) , разчита се на един член от закона и на финала всички са доволни. Това обаче могат да си го позволят единици и това НЕ Е атестат за всички, или дори по-голямата част от отборите.
Затова и според мен единствено и само с кардинално различно ( и МЛАДО) "ръководно тяло", нещата трябва да се променят. Трябва да има и коренно различно медиино отразяване. Там е първото и основно нещо над което трябва да се работи. Поне според мен. Интервюта преди, по време и след състезанията, live колкото се може повече и т.н. Атрактивно и качествено поднесен на всички. Никои неможе да ме убеди, че това би било "кауза пердута", или че няма хора които да го осъществят ( само в този форум считам че има достатъчно) или, че би било скъпо ( ни най-малко на фона на рекламата). Офф пак се отплесках :lol: .
И за финал. Незнам защо още никои не е отбелязал въпроса с времеизмерването. Това е тема "инкогнито" толкова години, а толкова много хора знаят за какво става въпрос. Мисля, че е крайно време да се реши кардинално и този проблем.
И btw, никои нищо не казва за заместник, за екип, за личността която мислит че може да ни изкара от блатото?!
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Веселин Драганов » Нед Май 15, 2011 19:55

Чета си и виждам, че до тук в цялата тема се постави само един смислен и конкретен въпрос и типично по нашенски той бе отминат с почти пълно мълчание или окъпан със слюнки.
Става дума за единственият истински проблем "... кой ще дойде след Янакиев?"
С история спорт не се прави- само с настояще и бъдеще. Та в тази връзка- вие видяли ли сте в някой от успешните световни отбори и организации в областта на моторните спортове начело да стои състезател или по-точно личност с успехи само в областта на спорта, пък били те и на световно ниво? Как виждате Шумахер начело на Формула 1 или Льоб като ръководител на ФИА (имената съм цитирал произволно)?
Автомобилния спорт, за да бъде такъв, какъвто го искаме всички фенове, трябва да се разглежда като продажба на вид стока на определена цена- с други думи трябва да се разглежда като чист бизнес. Парите в този спорт няма да ги докарат асоциации на тези, които ги търсят, трябва да се намеси и някой от племето на тези които ги дават, ако разбирате какво искам да кажа. Няма спор, че бизнесмена, който ще води дружината задължително трябва да знае много за този спорт, кръвта му да е с дъх на бензин а папионката му да има дскретни петна от моторно масло, но и да е врял и кипял в нашенската особена бизнес обстановка. Да има връзки на всички нива и да е уважаван от състезатели, фенове, бизнесмени и политици(независимо по какви причини). Предвид "прехода" в който се намираме може и да не поставяме на първо място начина по който е спечелил първият си милион. За това ще го ядем по-късно, когато няма да има за какво да се заяждаме по спортни проблеми :lol: Не,че фаворита на форума ще стане Председател но поне ще се оформи единна и алтернативна позиция на феновете.
Прагматизъм трябва господа, прагматизъм!
Ха сега да ви видим запознатите с кухнята на нещата кой ще предложите- Черепа ли, Гриша Ганчев ли, Наско или Пламен Бобокови, Ники Златков, Стефан Драганов (ако разбира се не се окаже, че това е едно и също) :twisted: .
Чрез тези имена само ви провокирам да бъдете конкретни по единствения важен сега проблем, сигурно има далеч по-смислени кандидати.
PS Доста колеги попитаха какво става с АДАС- доста надежди се възлагаха при създаването и ама нещо май и яя се вля в безхаберието на номенклатурата. Някой ако знае нещо, да каже.
Аватар
Веселин Драганов
 
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 15:26
Местоположение: София, Бояна
Име: Веселин Драганов Драганов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Май 15, 2011 21:05

Колеги , най - накрая стигнахме до същността на въпроса....кой ще смени Янакиев ? Каква подкрепа ще има новият председател и какво лоби има..? Какво може да направи и на каква цена.? На всички е ясно , че си трябва мениджър с екип, готови да работят, в името на спорта и феновете.! Ако има ясна визия, ако има конкретни цели , идей за развитие на моторните спортове по дисциплини.! Кой,кой.???? Не мисля , че някой от споменатите по горе са готови, все си мислех за Г-н МАгура....но някакси спец на мен не ми вдъхва доверие, това си е мое мнение, макар , че това е фамилия свързана със спорта.Що се касае за превъртане на ДДС,и тем подобни.....това вече не мисля , че ще стане с оглед на това , че ще има постоянен одит и ще се следи за всеки изхарчен лев, естествено , ако има воля. И тук пак стигаме до момента , че не Янакиев е черната овца...напротив...аз мисля , че са виновни тези дето са го избрали и сега си траят,да си кажат защо така стана, каква е сделката, и искам някой да ми обясни , на мен фена.....какво означава безхаберие , кой , какво и как направи за да има безхаберие.За АДАС не мога да коментирам , защото не съм вътре в тази организация.А от там рядко излиза инфо което да ни интересува , нас феновете. :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Нед Май 15, 2011 21:15

GT51, едно уточнение. Относно ДДС-то и т.н, имах предвид една много деликатна тема свързана със спонсорирането на няколко отбора. Казах го и в съвсем друга насока. А и е напрактика почти 100% легално.
Примера ми нямаше нищо общо с БФАС. Не, че там е по-добре. Напротив, там е ...... Но това е друга тема.
И btw радвам се, че поне някои ме е разбрал какво искам да кажа. И последно. Ако ТУК ФЕНОВЕТЕ не се обединят около единна (доколкото може да има на 100% такова понятие) кандидатура за заместник........то просто........ сещате се.
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Май 15, 2011 21:33

Колега, нищо не зависи от феновете като мен,всичко си зависи от председателите на клубовете, те имат право на глас , те избират....а ние гледаме състезания....по просто не мога да го обясня....каквото те си направят , на това ще се радваме....ТОЧКА.!....Наздраве... :wink: :!: 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот P.Solberg » Нед Май 15, 2011 21:43

Ако мога и аз да се включа в дискусията - докато въпросните председатели продължават да си мислят за шкембаците и банковите сметки, а не за феновете, спорта няма да се оправи. По цял свят състезанията и шампионатите се правят за феновете, не за пилотите. Но тук важните неща са други.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Май 15, 2011 21:48

P.Solberg написа:Ако мога и аз да се включа в дискусията - докато въпросните председатели продължават да си мислят за шкембаците и банковите сметки, а не за феновете, спорта няма да се оправи. По цял свят състезанията и шампионатите се правят за феновете, не за пилотите. Но тук важните неща са други.

Радвам се , че знаеш за какво става дума, дано още хора са нашето мнение.... :wink:
8) 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Нед Май 15, 2011 22:21

GT51 не ме разбра. Аз съм на същото мнение, че дефакто от феновете нищо не зависи. ОБАЧЕ, по-добре ли е да се мълчи? Така единствено и само се прави услуга на въпросните индивиди.
Феновете ТРЯБВА ДА ИМАТ ПОЗИЦИЯ. Съвсем друг е въпроса дали всички ще са единни. Въпреки всичко мисля, че трябва да има ДИСКУСИЯ за тези неща. Защото колкото и да не зависи от феновете, тяхното мнение ИМА ЗНАЧЕНИЕ.
Защото когато утре ( образно казано) резултата от "вековното" управление на ПОДКРЕПЕНОТО ОТ КЛУБОВЕТЕ ръководство е - ЛИПСА на публика СЪВСЕМ .......тогава какво правим. Сега са 17, повтарям СЕДЕМНАЙСЕТ екипажа на старта на ПЪРВОТО за годината рали!!!! До края на годината колко ще са? Ами догодина? Тогава за кого ще карат пилотите на тези клубове? Интересни въпроси.
Понеже съм сигурен, че на поне 50% от пилотите не им е приятно да са в група от по МАКСИМУМ трима!!!! Да няма напрактика реална конкуренция ( с много малки изключение...поне засега, все още). Тогава вече ще настъпи момента когато ДОРИ И НА ЖУРНАЛИСТИТЕ няма да има за какво да им се сърдим. Тогава вече ще стане...... Затова и самите клубове трябва да се замислят за тези неща. Поне това предстои. И именно заради това мнението на феновете е важно. Или поне се надявам да е така :? . Поне в белите страни е така.....
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Нед Май 15, 2011 22:33

Сега като се замисля ми идва нещо на ум. Реално ми е много интересно в една такава ситуация "кои за кого" ще гласува? И дали ще е обществено достояние гласа на всеки председател на клуб?
Всички плюят федерацията ( и с право), но....... като доиде момента за гласуване....опаааа изненаадаааа.
В този ред на мисли си мисля........ София е ясна. Единственото изключение би бил "може би" Гьошев. Може би казвам. За Сливен много се надявам да излязат мъже и да подкрепят алтернативен кандидат. В Пловдив ме съмнява. Шумен на 100% ( така си мисля) са "наши хора". Търново е сложна ситуация заради Денев. Варна поне на 50% ( главно заради Стратиев) е "спечелена" на наша страна. За Булбет също горещо се надявам. Бургас не съм много наясно, но съдейки по Апостолов......трудно.
Остава графата "други".....знайни и незнайни "бойци" :lol: .
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Май 15, 2011 22:35

Колега. много правилно си ме разбрал...от феновете нищо не зависи...и сега какво....да ходя да се запаля пред БФАС ...???? Каква е ползата...аз ще изгоря и толкоз...Нещо ще се промени ли.???И какво като имаме позиция , но нямаме глас, кои сме ние...фенове, любители на спорта....замисли се колега....??? Трябва да се ръчкат председателите на клубовете, нали на тях и техните пилоти симпатизираме....ако ние не ги ръчкаме....те ще си траят...промяната тръгва от нас , чрез тях и до друготото ниво...АКО ИМАТ ЖЕЛАНИЕ.... :wink: :!:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Нед Май 15, 2011 22:48

GT 51 написа:...от феновете нищо не зависи...и сега какво....да ходя да се запаля пред БФАС ...???? Каква е ползата...аз ще изгоря и толкоз...Нещо ще се промени ли.???И какво като имаме позиция , но нямаме глас, кои сме ние..!:


Извинявай, но с такъв начин на мислене, просто...... по добре да спрем да си говорим, понеже им правим БЕЗЦЕННА услуга на въпросните господа. Иначе, във втората част на коментара ти, си прав. И именно поради тази причина, а и НЕ САМО, трябва да има дискусия, да се изказват мнения. Просто този стереотип трябва да се разчупи. Поне аз така си мисля.
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Май 15, 2011 23:05

Mr.X написа:
GT 51 написа:...от феновете нищо не зависи...и сега какво....да ходя да се запаля пред БФАС ...???? Каква е ползата...аз ще изгоря и толкоз...Нещо ще се промени ли.???И какво като имаме позиция , но нямаме глас, кои сме ние..!:


Извинявай, но с такъв начин на мислене, просто...... по добре да спрем да си говорим, понеже им правим БЕЗЦЕННА услуга на въпросните господа. Иначе, във втората част на коментара ти, си прав. И именно поради тази причина, а и НЕ САМО, трябва да има дискусия, да се изказват мнения. Просто този стереотип трябва да се разчупи. Поне аз така си мисля.

Еми колега спираме да си говориме ...това е моята истина като фен....и съм сигурен , че съм прав...това е....отивам си в джакузито ....и чакам следващото състезание на Дракона....наздраве... 8) :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Веселин Драганов » Пон Май 16, 2011 00:03

Ето ви тогава още един един друг сценарий:
Феновете не ги интересува кой ще менажира спорта; Шефовете на клубовете не ги интересува кой ще организира ралитата на национално ниво, стига някой да им е казал, че тяхното рали няма да остане на сухо, състезателите ги интересува единствено да карат или поне някой да им обещае че ще карат.
При този вариант ние феновете и състезателите имаме алтернатива- ей къде е Румъния, Сърбия, Гърция- състезания да искаш. Феновете ще се комбинираме по 5 човека в една кола и пак ще избием пътя, че и екологията ще се подобри. Състезателите и те ще се оправят, за да стратират- къде такса участие ще им опростят по бедност, къде пари от приятели и спонсори ще намерят- мерак като имаш нещата се оправят сами (в тази насока имаме пресни примери даже).
Та искам да запитам педерацията, след като си разгони феновете и 90% от състезателите, какви ще ги дъвче? Остават една педерация, няколко председателя на клубове и 5-6 придворни екипажа, които за времето между две ралита ще си намерят друг суверен. Тогава полицията ще каже- за 6 коли и 9 фена няма да затворя пътищата на хората, а пък сегашните спонсори ще кажат- де са ви ралитата, нито реклама мога да направя, нито някой лев към хазната да спастря, яяя мамата, ще си намеря друга федерация дето организира масови събирания- тази по федербал например!
И тогава какво става? Колелото се завърта наобратно- ще трябва да се доказва на евнтуални спонсори, че все пак федерацията (тази или по-вероятно друга (алтернативна) ако се стигне до такъв сценарий) има фенове и на едно организирано от нея събитие може да събере достатъчно рекламопоглъщатели. Да ама това е трудна работа и продължителна..... и най-шибаното е, че ще трябва да започнат от нас феновете и да ни убедят че ще ни е по-интересно да отидем до Панагюрище, отколкото до Търгу Муреш в Румъния например. Та исках да кажа, че мнението на феновете не е съвсем без значение но Господ да пази от такъв сценарий.
Аватар
Веселин Драганов
 
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 15:26
Местоположение: София, Бояна
Име: Веселин Драганов Драганов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта

cron