ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Дискусия за Българския Рали Шампионат

ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Сря Май 04, 2011 09:30

Колеги след вчерашната кратка дискусия на тема Убиването на БГ автомобилен спорт и безхаберието на БФАС, реших да пренесем дискусията в нова тема и отделим специално внимание на проблема.
Всяка година преди началото на сезона си говорим как спорта умира и дали има накъде повече и всяка следваща година е все по-зле.
Предлагам да изразим недеволството си към работата на федерацията публично. Да направим стикери за автомобилите, фанелки и на 14 Май да изразим публично недоволството на феновете( и на пилотите ако желаят някои да се включат) от безхаберието, бездействието, безотговорността и убиването на автомобилния спорт от страна на БФАС . Да криза има, да има оттегляне на спонсори, но прави ли някой нещо за развитието на спорта или е оставен на самотек ...

П.П. В този ред на мисли мисля че се създаде АДАС преди години, но аз нямам наблюдения за тяхната работа. Ако може някой по-запознат да коментира тяхните резултати и постижения в развитието на спорта.
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот trouble » Сря Май 04, 2011 09:57

Напоследък стана модерно да се протестира. Ама малко сме, пък и ефекта нулев. Ама това за лепенката е много добро. Аз бих си сложил. Дайте само модел,че аз от проектиране не разбирам. Между другото има още такива 2-3 теми във форума и общо взето все едно и също :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот emoangeliyn » Сря Май 04, 2011 10:10

Даааа....това с лепенките е идейно, но просто 90% от хората ще се чудят какво е БФАС и дали не протестираме срещу Боби Михайлов (БФС)... :D

Иначе с радост бих си сложил (още)една лепенка на колата...
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Сря Май 04, 2011 10:23

Теми е имало, коментари е имало, но всичко си е било само тук във форума и не е излизалов публичното пространство според мен. Ефект колкото да подразним БФАС, ако им прави впечетление изобщо на тези нагли чичковци, но ние като фенове също трябва да вземем позиция да направаим това което можем. Нещото което можем да направим, е да подготвим лепенки и фанелки за Траянови врата и група в Facebook, където съм почти сигурен че събираме 1000 човека минимум от рас.
Да говорим можем много, айде да видим дали можем и да действаме :wink: 8)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот txl » Сря Май 04, 2011 20:16

И срещу кого ще протестираме? Срещу БФАС? Че нали ръководството на БФАС - председател и управителен съвет, се избират от общото събрание. А общото събрание се състои от автомобилните спортни клубове. Тия, срещу които ние ще протестираме, клубовете са ги избрали да са там. Не ги е избрал някой друг. Така че нашия протест тогава става срещу избора на клубовете. Казано по-директно - срещу самите клубове. А в клубовете са състезателите. И защо трябва да протестираме срещу техния избор? Така им харесва, така са гласували, това са си избрали.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Чет Май 05, 2011 09:41

txl написа:И срещу кого ще протестираме? Срещу БФАС? Че нали ръководството на БФАС - председател и управителен съвет, се избират от общото събрание. А общото събрание се състои от автомобилните спортни клубове. Тия, срещу които ние ще протестираме, клубовете са ги избрали да са там. Не ги е избрал някой друг. Така че нашия протест тогава става срещу избора на клубовете. Казано по-директно - срещу самите клубове. А в клубовете са състезателите. И защо трябва да протестираме срещу техния избор? Така им харесва, така са гласували, това са си избрали.

Да, това е така, въпреки че знаем за многото клубове регистрирани само с цел гласуване. За съжаление в Бг сме се нагледали и на следващи с много обещания...
Като гледам активността тук, стигам до извода че ситуацията е приемлива за нас феновете и ще догледаме гибелта на спорта с интрес .........

П.П. Може ли някой да даде повече информация по отношение работата и постиженията на АДАС от създаването й. Интересува ме просто от любопитство, тъй като не съм запознат.
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Чет Май 05, 2011 09:45

Сега се сетих за коментара на Влади, че на Тошко това може да му е последното участие тази година.
Най-добрия ни международно представил се състезател за всички времена ... да почива в следващия сезон, заради липса на спонсори.

Просто много ме е яд :evil:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот vikikos » Чет Май 05, 2011 09:57

Феновете пък за какво да протестират!?Да протестират клубовете и пилотите.То на тях не им пука и се нагаждат към всички несгоди,аз да взема да протестирам,че няма какво да гледам ли...!?Щял да умре спорта,всичко в тая държава е като мъртво родено.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот ispo » Сря Май 11, 2011 19:36

Момчета остава и тази година и край...Янакиев сам каза,че ще напусне,сега е по-важно не да протестираме,а да се замислим кой да дойде на пост :)
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Пет Май 13, 2011 21:18

Едно смислено мнение.... :D На всички е ясно защо Янакиев е на този пост, на всички ВИ е ясно когато Бончо Дунев се кандидатира за председател , колко клуба го педкрепиха...??? И после той си тръгна, Тошко Дунев и той...и какво стана..???? Протести-мротести...ако протестирате,това значи , че си протестирате срещу хората които подкрепяте и на които сте фенове...Тук има политика, има интереси, играят едни дискотечни пари, всичко е стиковано, всичко е измислено, Убивал се спорта...еми арестувайте убиеца, осъдете го...ама няма как да стане, няма основание, поне законово....От доста дълго време си задавм въпроса и коментирам с приятели , търся мнения, ей така за себе си....аджеба, кой ще смени Янакиев...???? Вече три години не мога да намеря отговора или подходящата личност, а тя трябва да е силна, обединяваща, вдъхваща увереност и всяваща респект....Я се замислете малко...всички са бизнесмени или сметкаджий...Кой да дойде, Ники Златков, Димитър Агура,Владо Илиев, Жоро Дончев.....да не ги изброявам....смешно е.Другото което ме вълнува ...кво всички викат няма спонсори, няма реклами...???? Има си спонсори, има си и реклами...и никой не може да ме убеди в обратното...Тук думата има организатора на дадено спортно събитие...На Траянова врата 17 екипажа...И кво ви е виновно БФАС, що никой не попита Валя Пантелеева какво става.Аз съм сигурен , че са си направили труда в организацията...но трябва още...и още...и още...Задавате ли си въпроса с какво организатора помага на екипажите,осигурява им нощувки, дава ваучери за гориво, премахва таксата за участие,международно участие се смята всичко извън София ли....???.....абе пичове ...понякога не ви разбирам....txl...и той правилно , даже много правилно го е казал...Протестирайте си колкото искате...само не правете задръствания...Наздраве ... 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Ogi_sh » Пет Май 13, 2011 21:27

Абе Владо, такова менение не очаквах баш от теб, ама айде.....
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Пет Май 13, 2011 21:39

Ogi_sh написа:Абе Владо, такова менение не очаквах баш от теб, ама айде.....

Защо Оги, аз така ги виждам нещата.Аз не защитавам БФАС,ако така си мислиш.Аз съм фен на спорта, и ми е кофти , даже ми е гадно като виждам СЕДЕМНАДЕСЕТ заявки за ЕВРОПЕЙСКИ кръг....Кво тук има общо БФАС...??? С какво попречи за провеждането на мероприятието...искам да виждам много коли, много публика,да има условия за спорт. Аз пък си мисля , че АДАС и БФАС са си партия, работят си заедно, разбират се....ние феновете каква власт имаме....???? Ако трябва нещо да се промени , то трябва да дойде от клубно ниво...ама председателите на клубовете са си гаджета с БФАС...и затова няма да има промяна...Всичко е много навързано и се получава една плетеница...но когато интересите играят, ние феновете страдаме , но не можем нищо да направим.Просто нямаме тази възможност....просто, кратко и ясно аз така го виждам и не ангажирам никой с моето мнение... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Mr.X » Пет Май 13, 2011 22:54

GT51, ти хубаво си си казал мнението, само че не забравяй един факт. А именно, че НЕ НИЕ феновете, а КЛУБОВЕТЕ си избират ръководството. Респективно и болшинството от клубовете, след като са си ги избрали тези "хубавци" , значи са доволни от работата им. А ние феновете, които виждаме за какво става въпрос ОТ ГОДИНИ, неможем да направим абсолютно нищо. Това е реалността. Можем само да си пишем и говорим и да се надяваме, че някои ще ни чуе. Засега, толкова време без резултат.
За примера с Дунев си прав. Истината е, че трябва много добре да се знае - "кои за кого е гласувал". Поне според мен. И така ние феновете можем да придобием реална представа за доста неща. Принципно говоря.
Друг е и въпроса, че наистина няма "обединителна фигура". Абсолютно същото е както беше във футбола. Замислете се. Няма разлика. Пардон има, "нашият човек" все още си е шеф. Само, че във футбола се появи едно лице-личност, на когото всички вярваха и подкрепиха. В нашият спорт я няма тази личност. И това им е дюшеш на господата.
Темата наистина е много дълга, но ще ти кажа за кое не си прав. Тези 17 заявки за "европейското" ни първо състезание, са точно ПЛОД НА ДЪЛГОГОДИШНАТА РАБОТА НА БФАС и на НИЩО друго. Надявам се да ме разбереш правилно какво искам да кажа :wink: .

P.S. - то май трябва такава отделна тема да се направи, поне аз мисля, че би било полезно. Но все пак, то хубаво протест.......протест ама кои наистина ще дойде? Нека всеки да си каже мнението, считам, че ще е интересно. Аз например си имам категорично мнение. То е, че има само ЕДИН ДОКАЗАНО НЕКОМПРОМЕТИРАЛ СЕ (поне според мен) човек, които мисля, че има точно тези качества да е начело на федерацията. И тои се казва Ясен Попов :P . А вие? :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Пет Май 13, 2011 23:25

Мистър Х....в първите четири изречения които си написал , можеш да намериш и отговорите на питанките си... :wink: Що се касае до Траянови врата....не мисля , че БФАС има за цел да има по малко заявки...напротив....смятам , че организатора ,не омаловажавам труда му, но би трябвало да се потруди още малко. :wink: Също така не мисля , че е нужно да се пуска нова тема.....всичко е ясно...и 1000 теми да се пуснат ...все тая....Що се касае за Бончо Дунев....еми човека го предадоха , и той за това си тръгна...нормално....лошото е , че с него си тръгнаха и много други хора, защото и те се почустваха предадени....и стигаме до парадокса - 17 заявки.....еми колегите имат достойнство...Футбола не ме вълнува...макар , че съм бивш футболист на една много добра школа :wink: Що се касае за "нашия човек" ще ти дам един много пресен пример.........нашия човек има басейн и заведение близо до София...и аз съм там на плаж....тръгвам си....и какво да видя.....всички които го плюят и говорят срещу него ......са му на масата....и си викат наздраве на една готина софра....еми колега.....ти си прави изводите.....аз съм си ги направил.....Айде наздраве.... :wink: 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот GT 51 » Пет Май 13, 2011 23:44

И още нещо колеги......направи ми впечатление , че никой не си направи труда да коментира , или да отчете това което е направил Пламен Пантелеев ....нова кола , хомолгирана.....????/ Това е новина ,а не мястото на Георги Янакиев във федерацията....и въобще БФАС.....Чакам нови коментари и нови новини кой,какво и защо е направил.....Смислено моля.....наздраве.... :D :wink: :!:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта

cron