ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Ferjancz » Чет Май 26, 2011 09:15

Как беше "ооффффффф" :mrgreen: Аз не съм софиянец, ама последните години София е по-голямата част от България. Защо тогава масово се натискат от провнцията да живеят в София, това само така между другото го споменавам.
Че Златните беше най-доброто ни рали години на ред, никой мисля не го отрича. А относно това, защо не се е преработило състезанието и да остане там, да, има интерес на някои хора да е в западна България - факт е и не го отричам, но ако състезанието беше придобило друг формат (по-късо) при всички положения или шуменци или сливналии щаха да са ощетени и тогава пак щеше да има мнения "ама те ни окрадоха" и пак щеше да има дразги.
Голямо лаене се лае тук как нищо не се вършело, какво правила АДАС, кво трабвало да се случи, ама релано никой не си мръдва пръста нещо да промени. Като пък толкова много го интересува някой, какво върши примерно АДАС, ми вдигнете се и отидете на едно тяхо събрание те са открити, никой няма да ви върне. Идете, дайте си мнението, предложете нещо, като пък и действия искате, ми направете си по един клуб (не е толкова скъпо) и вземете участие в изборните и отчтните събрания на фед. Защото всички сме големите специалисти пред мониторите, всички много разбираме от спорта , ама като опре да се прави нещо и всички тихичко. Да не давам примери с някой видни личности в спорта у нас, които си придават големите важности, как на приказки са най-великите, и после как се покриват като поплювковци. Да се продължава да се влиза в някакви полемики тук - пак и да се дъвчат едни и същи неща за н-ти пореден път, не виждам смисъл. "тъпите софиянци" и комплексарщината свързана с тази тема, "тъпата федерация", "лични интереси", "рали София", "откраднатото и съсипаното рали Златни" - някой нещо ново ще каже ли? :mrgreen:
Г-н Х, много е лесно да се заклейми София заради интереса на шепа хора, аз по същия начин мога да заклеймя Сливен заради един човек, защото не само ти знаеш пикантерии. :mrgreen: Ама не го правя, поради ред причини. Пак казвам аз не съм от София, от Троян съм, ама почва да става банална цялата тази галимация.
Да и на мен ми се гледат отсечките на Златни, ама факта че години години наред власта е била при един хора и са си правили, какво си искат без да бъдат обезпокоявани - е резултатите са налице. Но да се каже " Вие софиянците" - прости ми ама е смешно. И сега когато е пика падението, не само че Златните го няма, но и много други неща е възможно да изчезнат. Ама както и да е, ако на някой му е по-лесно и му става по-спокойно като плюе по някой - еми да си плюе, аз вече се уморих от едно и също, не знам за другите.

Със здраве! :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот kiko » Чет Май 26, 2011 13:24

Чакай да порева на тема родна Вида.........гадните "софианци" не щат да го организират :lol: :lol: :lol:
Смешно,трагично,аве що сички драпаме към гадното село.Да го ева.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот R5T » Чет Май 26, 2011 13:32

Къде отиде темата ............. не е истина ..... :lol:
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот trouble » Чет Май 26, 2011 14:23

Каквато и тема да се почне, все се стига до тук. Ама то реално нямаме за какво да си приказваме. Ни рали има, ни планинско. :lol:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот kiko » Пет Май 27, 2011 08:30

Ем,чи мноо ясно :lol: .Погледни до къде стигнахме.Единственно интересно в кроса.....заради скандалите.Нема участници,нема зрители.Въпрос на месец-два е да обяви някой организатор : няма до го има заради липса на интерес.И кво праим?В кола по 5-ма и у джендема да гледаме.То като гледам май повече 10 пилоти са навън.........да вземем и ние по тях.Ми било интересно у Македония на планинско........и пилоти и зрители ги гледали като писани яйца.Да не говорим за севера - преди ходихме с една кола,сега на път били вече 3.............. До къде го докарахме - писта Дракон или Румъния.Познайте кой печели?Поне в групичката от 10-15 човека с които ходя по състезания от 5-6 години.Да не говорим за последната мода Гърция.Ебати и камънака,ебати и жегата,ама.............. .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Lubo » Пет Май 27, 2011 08:51

Аз мисля да прехвърлим темата към "предложения за съживяване на автомобилния спорт в България".Явно за пореден път стигнахме с писанията си до познатото ниво.Нека нахвърлим няколко предложения и ги оповестим към медиите.Ако си дадем зор можем да го направим.Не съм оптимист за крайния резултат,като се сещам за писмото на Миро,но не пречи да опитаме.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот kiko » Пет Май 27, 2011 13:28

Ето го и моето предложение.

Период до 31.12.2012

1.Премахване на Ханс системата в Планинския и Пистовия като "задължителен" и замя му с "препорачителен".След периода Ханс системата да стане задължителна поетапно,като се започне с най-горния клас.
2.Разрешаване на всеки технически преглед на което и да е мероприятие да се паспортизират нови коли.
3.Паспортите на колите да са два вида.Новия вид паспорт да разрешава на автомобила да взима участие само и единственно в националните шампионати,като при него отпадне задължителната клетка от хомологиран производител.Единственно трябва да има изискване за документ на заварчика.
4.Въвеждането на "спринт" шампионат,като се съобрази максимално с тежката финансова криза у нас.Ханс системата да е препорачителна до края на гореспоменатия период.
5.Премахване на изпитите за лиценз до края на периода.Издаването на единен лиценз до края на периода на стойност 5 лева(колкото струват документите)
6.Премахването на всички щатове във федерацията до края на периода.Може да останат двама служители,които да оформят документите.
7.Предцедателя на БФАС да преподпише договори със служителите,който да гарантира нови договори и заплати след периода.(не е тайна,че всички в тази федерация имат странични доходи и няма да умрат от глад)
8.Предцедателя на БФАС да подпише договор с АДАС и всички представители на АСК,че ще има власт до края на периода,с което ще си гарантира безпроблемното преминаване на катаклизмите във федерацията.
9.Преразглеждане и преподписване на договорите за времеизмерване.Оповестяването на цените е задължително!
10.Вкарване на задължителни билети при провеждането на всяко едно мероприятие.Цената трябва да е единна.Билетите трябва да се продават от организаторите и парите да са за тях.
11.Задължително заплащане в сервиз.Един сервизен автомобил е достатъчен.Всеки следващ автомобил трябва да е с платен пропуск.Трябва да се редуцира и броя хора в един отбор,който може да влиза безплатно в боксовете.
12.Горните две точки да са задължителни за всеки организатор.
13.Създаване на отдел,който да развие алтернативни шампионати като Тайм Атак.Участие могат да взимат само лицензирани пилоти.
14.Феновете да поемат по-голяма отговорност при отразяването на дадено мероприятие в нета.Подпомагане на организаторите при рекламата на дадено събитие.

Има и още,ама не съм го формулирал.Все пак някой по-кадърен като Дамян или Владо трябва да оформи евентуалното писмо.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Lubo » Пет Май 27, 2011 14:12

За нещо такова говорих.Предложения.

Аз мисля да започнем евентуално писмо така: Аве Цезаре,ти който докара ВРЦ-то у нас,да се свети името ти поколения напред.Направи последната стъпка да пребъде автомобилния спорт у нас...........................

И малко по-сериозно.Има ли желаещи да започнем такава инициатива?Не само фенове.Пилоти,шефове аск,организатори.
Нещата са сериозни-спорта няма да изкара годината.Ако умре,съживяването му ще отнеме много усилия и време.Защо да чакаме истинския КРАЙ ?
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот R5T » Пон Юни 06, 2011 21:59

Ей това е, като се стигне до "има ли желаещи" и всичко свършва! Дано не съм прав поне тоя път!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот BradurS » Вто Юни 07, 2011 07:01

Напротив. Много си прав за пореден път... :D
Май до тук приключва темата...до следващия път когато ще се поведе наново с подобно заглавие... :arrow:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот racing service » Съб Юли 16, 2011 15:05

Според мен това е най важната тема във форума в момента,съжалявам че я забелязах чак сега .Моля администраторите да я поставят в главната на сайта.Подкрепям напълно идеята за изваждането на нашия спорт от дупката където се намира в момента...поздрави.
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот trouble » Съб Юли 16, 2011 15:06

racing service написа:...Подкрепям напълно идеята за изваждането на нашия спорт от дупката където се намира в момента...поздрави.


Как?
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот школата » Вто Юли 19, 2011 18:35

Здравейте приятно съм изненадан от темата и за съжаление сега я виждам.Чета вашите различни мнения което означава ,че всички вие милеете за автомобилния спорт.Поздравления за Весо Драганов но според мен той е най близо до истината по този въпрос /Председател на БФАС и екип за управление/ се работи много и непрекъснато от една година. Създаден е щаб и са направени всички проучвания за най подходящ кандидат и той го ИМА.Но поради обясними причини /атаки от старото ръководство на БФАС/ още е рано да се обяви.Потрайте още малко и ще бъде обявен.Предполагам че всички ще бъдете удовлетворени.Спорта ще поеме към един съвършенно нов съвременен път на развитие.Спортни поздрави.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот Lubo » Вто Юли 19, 2011 19:23

Дано и успех!!!!!!!!!!
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: ПРОТЕСТ за безхаберието в БФАС

Мнениеот todor hristov » Вто Юли 19, 2011 20:59

То хубаво,ами ако този кандидат не среще удобрението на масата,пак ли ще има пост фактум тюхкания ,дюдюкания и други подобни вербални и невербални изразни средства.То нормално кандидатите се обявяват и коментират,ама щом е конспирация-ще почакаме
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 53 госта