Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот trouble » Нед Юли 31, 2011 23:13

Много бързо кара тая Манта :D
Последна промяна trouble на Нед Юли 31, 2011 23:14, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот Ogi_sh » Нед Юли 31, 2011 23:14

GT 51 написа:Директора на ралито направи жест към всички от група Х , като ги освободи от такса участие,малко но от сърце.!

Браво! Но, ако беше казано по рано можеби щеше да има повее желаещи. Ралито е късо и щеше да бъде посетено 100%
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот trouble » Нед Юли 31, 2011 23:16

Ogi_sh написа:
GT 51 написа:Директора на ралито направи жест към всички от група Х , като ги освободи от такса участие,малко но от сърце.!

Браво! Но, ако беше казано по рано можеби щеше да има повее желаещи. Ралито е късо и щеше да бъде посетено 100%


Странно защо тези неща се крият....Аз разбрах, че ще има изненада и до там. Кога се разбира за отстъпката - като идеш на техническия ли? Ей Оги стягай Ладата че те чакам на Сливен :mrgreen:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот GT 51 » Нед Юли 31, 2011 23:43

trouble написа:Много бързо кара тая Манта :D

trouble написа:
Ogi_sh написа:
GT 51 написа:Директора на ралито направи жест към всички от група Х , като ги освободи от такса участие,малко но от сърце.!

Браво! Но, ако беше казано по рано можеби щеше да има повее желаещи. Ралито е късо и щеше да бъде посетено 100%

Една седмица преди старта се знаеше , че няма да има такса за хиксовете, и беше упоменато. Отделно лично г-н Стоилов ми каза , че всички които са му звъняли , за учатие са били осведомени, че няма такса за тях... :wink: Вярно е , е че времето е малко, но така се стекоха обстоятелствата.Имаше дефицит на финансови средства,и затова се получи това забавяне... 8)
Странно защо тези неща се крият....Аз разбрах, че ще има изненада и до там. Кога се разбира за отстъпката - като идеш на техническия ли? Ей Оги стягай Ладата че те чакам на Сливен :mrgreen:

Никой нищо не е крил....
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот siky » Нед Юли 31, 2011 23:55

GT 51 написа:Вече и аз се прибрах от ралито.Жив , здрав,доволен и радостен , че нямаше инциденти. :D
Чета тука и не вчрвам на ушите си....кво БФАС Ви гони, каква е тая параноя, не мога да разбера...???? БФАС точно на това рали ХЕБРОС , пък нямаше никакво участие...даже и финансово...Бюджета на ралито както знаете беше около 35.000 хил.лв.Ралито се организира от инж.Христо Стоилов,и екип който е събрал на АБСОЛЮТНО доброволни начала ! Тука БФАС не играе,разберете го , и се учудвам , че школата , не го знае...значи не си е направил труда да провери фактите.Щаба беше до сервизния парк, който е искал може да се осведоми за организация, за щаба , за всичко.Друго много важно нещо което не отчитате а би трябвало...Директора на ралито направи жест към всички от група Х , като ги освободи от такса участие,малко но от сърце.! Жалко , че нямаше екипажи от тази група, но тук има други фактори...Всеки си преценява къде да кара.Компактно рали,маршали,радиовръзки,полиция...всички бяха на ниво,няма инциденти с публиката ,това е най важното.Постарахме се максимално след всеки етап,който иска да наблюдава и да се радва на пилотите, да може да се придвижва максимално бързо, да си избере място за гледане, и да се забавлява.Видях много хора по отсечките, единствено на спускането на Каваклийка имаше малко хора.Два незавършили екипажа,Варненското Мицубиши излезе от трасето на километър и 400 м. след старта на Каваклийка,и беше необходимо малко повече време да го извадим, но нямаше как да продължи.Вторият екипаж незавършил Зайо Байо Рейсинг,имаха проблеми със карето и отпаднаха.Тука искам да благодаря на момчетата от времеизмерването и радиовръзките , защото имаше постоянна комуникация и всичко се следеше непрекъснато.Полицайте бяха инструктирани да помагат на феновете,да не се правят на велики и да си вършат работата.След финала на състезанието,даже казаха , че с удоволстви биха дошли и догодина, че не са имали проблеми с феновете, и че за тех е било празник.Колкото и невероятно да звучи.Смятам , че организацията беше на ниво,трасето обезопасено,публиката интелигентна,без да има ядове.Започва да се налага една една култура по отсечките , което не е маловажно.Надявам се на оставащите ралита от шампионата да има още повече екипажи и публика.Поздрави и наздравец.! 8)

Владе, брат, смени дилъра :wink: Не, че имам нещо против теб ама... няма смисъл да пишеш от името на организатора. Никой, нищо не каза за скандала на награждаването. Организаторът решил да награждава по класове, а не по класиране в генералното...
Било компактно, колко да е компактно - 300 км преходи направихме между сервиза и етапите, за да гледаме 4 етапа.
Публиката била Ентелегентна и културна, че ква публика, като бяхме само приятели и роднини на състезателите? Другата - малка част от местните са гледали "Рали Миромир" или нещо такова...
Получавате за ентусиазъм 10 по шестобалната система и огледало за банята :mrgreen:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Авг 01, 2011 00:19

Сики , брат , пиша си от мое име, не от името на организатора, той ако иска може да пише... :wink: Що се касае за награждаването , така прецениха в щаба и така го направиха,по тяхна преценка,няма еднолични решения...ако за това ме питаш.! :wink: Ми колко километра се правят на другите ралита по преходите за да се гледат отсечките ???? Това е локацията, гласувана е , одобрена е,има пусната информация и всеки си прави сметка, са да не ти обяснявам точно на теб , по колко километра има по други ралита от сервиза до отсечките....??? Нали...??? са няма да си правя ралито в хола с колички Ферари от Шела...???? Що се касае за публиката...значи всички имат много роднини...знайни и незнайни....приятели във фейсбуко....кво повече да ти напиша...става безмислено....ще коментираме другата Неделя на Панагюрище....ако дойдеш....
:wink:
Колега, малко гадно ми идват скоростите на Мантата...иначе колата има много потенциал...но ще поработя по въпроса... 8) :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот SAS_Fen » Пон Авг 01, 2011 01:55

Ето малко снимки от ралито: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 0588159921
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот tsveti » Пон Авг 01, 2011 10:35

evca написа:Интересен формат на ралито.За първи път го гледам,но определено ми допадна.Организация от към публика - познато ниво.Публика - изненадана съм,че имаше и толкова.

Ми то това беше ралито.Не гледах другите.В интерес на истината не мисля,че си заслужава.5 минути и повече е доста кофти закъснение за петия и останалите.На това късо рали.



Добър ден!
Жалко, че четем подобни мнения, искрено се надявам момчетата и момичетата след Третия да не прочетат това!
С оглед на всичко до момента, от миналата година, започвам да си мисля, че и ВИЕ феновете предпочитате да си гледате само първите трима! :mrgreen: Ама гледайте си ги, щом за вас това е рали спорт и щом три коли правят едно рали-супер! Извинявам се предварително, че може би, изгубих 6 минути от така ценното Ви време...

Нищо лично към челната тройка, дори напротив- лично на тях им пожелавам да се състезават с още толкова конкурентни автомобили и някъде далеч от родните трасета!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот xsmind » Пон Авг 01, 2011 11:18

Хубаво рали, от моята гледна точка зад обектива, приветствам еднодневните ралита, не мога да преценя какво е натоварването върху екипажите, но за мен отстрани втория ден на нашите ралита е голямо мъчение. Повечето от колите едвам се движат, колкото да завършат, което си е съвсем правилно, пилотите по-добре да си пазят автомобилите, предвид че има по 1(2) коли в група, завършването е достатъчно. Организацията беше прилична, действително досега не съм срещал толкова добре настроени полицаи, вероятно липсата на публика ги разтовари от обичайното напрежение, когато има тълпа хора, но никъде не се сблъсках лошо отношение и "голямата работа". Личните ми забележки са за "рали Миромир", за което в Хисаря трябваше да има няколко временни табелки със стрелка, за да не се лутам, и да спирам при всяка патрулка да питам накъде е този квартал, и да закъснея. Временните табели дори могат да са реклама на някой от спонсорите, сигурен съм че все някой ще се навие да му стои 2 дни името на главен път. И втората ми забележка е за награждаването, явно екипажите не бяха информирани, че ще се проведе така. Не ми се съвсем ясно, защо реда на преминаване през подиума не е описан в документите за състезанието, или защо не са били предупредени и без това малкото екипажи. Това щеше да спести доста драми.

За съжаление твърде често чувах "след първите 4 си тръгваме", което за мен е доста глупаво, да отидеш на състезание за да гледаш 4 коли, защо изобщо отиваш?! Този път например Саксотата минаваха доста атрактивно, Мечков обра овациите на входа на Чехларе, а Христо Атанасов мина почти "с вратите напред" на един завой (на СЕ4), където за съжаление бях едноличен представител на публиката.

Снимките сигурно вече сте ги видяли, но все пак: motorsport.bg
или във Фейсбук
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот Л. Мечков » Пон Авг 01, 2011 16:40

evca написа:Ми то това беше ралито.Не гледах другите.В интерес на истината не мисля,че си заслужава.5 минути и повече е доста кофти закъснение за петия и останалите.На това късо рали.


Ужас.............
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот popodopolo » Пон Авг 01, 2011 17:10

Л. Мечков написа:
evca написа:Ми то това беше ралито.Не гледах другите.В интерес на истината не мисля,че си заслужава.5 минути и повече е доста кофти закъснение за петия и останалите.На това късо рали.


Ужас.............

Не се ядосвай Любо....толкова са и фенове!Найстина е ужас но кажи как може да промиеш нечии мозък!
Преди 20 и повече години седяхме по 2 часа на етап,наслаждавахме се не само на Аудита,Рена,Сиери,Опели,Нисани,Поршета ами и на лади,трабанти,шкоди и още куп марки от СОЦ лагера!
Сега се наслаждаваме на всеки един автомобил!В едно по горно мнение го написах,ще го напиша пак!Коли с по-задни номера предизвикаха много повече аплодисменти от публиката отколкото някои в първата четворка!
Чест Ви прави че се борите....Не обръжайте внимание на подобни коментари,колкото и болезнено да звучи!
Успех и занапред
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот P.Solberg » Пон Авг 01, 2011 17:20

Общо взето простотията си върви по хората, така че не се учудвайте на такива коментари. В съвременния рали спорт, много малко са шампионатите, в които ставаме свидетели на реални и оспорвани състезания. В България, може да се каже, че много малко от така наречените лидери показват пълната част от възможностите на автомобила, докато по-малките отбори, където конкуренцията е много по-голяма, се налага да дават газ до последния метър. Затова и за мен най-интересният и оспорван шампионат бе този в група Н3 през 2006-та година, защото имаше 5-6 човека, които можеха да спечелят, колите бяха относително еднакви и се караше за последно. За това, за мен решението на Английската федерация да премахне 4х4, за да се намали бюджета и да се генерира конкуренция не е особено странно. Даже напълно си го адмирирам, уви лобистите тук никога няма да позволят истинската конкуренция да се случи.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот OgyWRC » Пон Авг 01, 2011 17:24

evca написа:Ми то това беше ралито.Не гледах другите.В интерес на истината не мисля,че си заслужава.5 минути и повече е доста кофти закъснение за петия и останалите.На това късо рали.


Добре, че не кара Льоб на Хеброс, защото тогава и Митко, Пепи, Крум и Ясен нямаше да получат своите секунди внимание от по-претенциозната публика ...

За мен всяко минаване е интересно ... пилотските качества могат да се видят и оценят независимо от автомобила ...

В същото време разликата в автомобилите/бюджетите е огромна и на фона на "призовата тройка", останалите момчета изглеждат "като спрели" в окото на зяпача ... липсват автомобилите R4/N4, R3, R2, които да направят плавния преход.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот OgyWRC » Пон Авг 01, 2011 19:36

Ние с Ники също преминахме по трасетата, макар и като 00, но си направихме прилична тренировка и дадохме своята лепта в организацията на състезанието. Само Ники, по едно време се оплака, че му било малко бавно :) :) :)

Ето какви мисли ми се въртят, след края на ралито:

Не видях публика, видях само познати и полицаи по трасето ... в неделя се видях с Радослав Петков и той разказваше, как навремето са карали през кордон от публика ... зле е работата, губят се традиции, градени с години ... трябва да се мисли и работи в тази насока!!!

Както и се очакваше, кризата удари малките отбори, както са тръгнали нещата, накрая Митко, Крум и Пепи ще си карат сами, най-много Яската да им прави компания ... скъп бутиков спорт, за тесен кръг от публика, дали това е бъдещето на рали спорта?!?

Та в този ред на мисли ето ви една идея, на база на нашето участие: ние карахме Пежо 106 с ролбар, някакво окачване, нормална скоростна кутия без шпер и нормални гуми ... ето ви идея за клас, който може да върне много пилоти в спорта, а борбата и интригата ще провокират интерес в публиката. Това, заедно с една пропорционална ставка за таксите за участие ще "събуди" ентусиазма у много момчета, а и момичета :)

Браво на всички стартирали в състезанието!!!
Благодаря на моя съотборник Антон, който ни даде тренировъчния си автомобил, след като нашия двигател гръмна в петък вечерта.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Хеброс 29-30 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот Lubo » Пон Авг 01, 2011 22:00

Идеята е добра.Но едва ли ще има дори и повод за размисъл.

Нещата не са добри.Дори и доста са зле.Ще напиша нещо което ме впечатли последните два -три дена и с оглед вулгарноста не се притеснявам,че ще ме банат :lol:
Според някои приятели спорта у нас си е едно еб..не.К. и П. са пилотите и организаторите в дадено състезание,а та..ците са пилотите,които не участват,хората,които карат 0-ли С-ки и тн.Останалите сме воальори.Та....П и К си правят секса,кефят се и изпитват удоволствие от всяко едно свое действие.За тях няма слабо ,има ли секс -всичко е ОК.Та..ци пак са в играта.Макар и отвън и те се клатят и те се омазват.И за тях нещата са ОК,ако има клатене.
Воальорите са странно племе.Одят къде ли не да зяпат и виждат нещата отстрани без да са обременени с конкретно "клатене".

По-горе се замислих за мненията.Ужас,простотия и други нещата са напълно нормални отклици за П,К и Т.Въпроса е,че воальорите виждат нещата по този начин : петия на 5 минути и нещо от първия.Голямата битка на титаните е на 6 и половина минути от първия.................петнадесети е на някакви 30-на минути.При 80 километра рали.И всичко гарнирано с рекорден брой участници - 17.
Редно е да се погледнат нещата и от този ъгъл.Рали шампионата ни е на доста ниско ниво.Колкото и да си кривя душата,не става да скрия факта,че тази дисциплина е най-безинтересната,най-слабата и тн. този сезон.Колкото и да ми се иска първите трима с епизодичните появи на Яската,Тошко и Игнат не могат да повдигнат цялостното ниво на шампионата поне до нивата на планинския или пистовия.
Айде стига съм писал,че туко виж и мен ме нападнете :mrgreen: .
Идеята ми беше,че е редно да се обръща внимание на всяко едно мнение от всеки един от нас.Всяка критика,всеки негативизъм или всяка похлава е някакво пътче за възраждане на интереса към този шампионат от страна на всички.Без значение дали се клатят или зяпат.
Оги правилно забеляза - само "ПОЗНАТИ".
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта

cron