Да спасим рали" Хеброс"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Чет Юли 22, 2010 21:43

Свежен-Бабек - уникален етап - чисто нов асфалт, тесен път (кола-кола и половина). Много наподобява Куклен. Страшно техничен е, но последният километър и малко е доста бърз. Има няколко обратни завоя.

Зелениково-Чехларе (не знам защо ded maroz е написал Колю Мариново - във варианта Зелениково-Колю Мариново трябва първо да се мине през Чехларе).
Такъв тип етапи ги наричам "обикновни етапи (за нашите ширини)" :lol: - широк, двулентов път със стар абразивен асфалт (почти без дупки). Много го оприличавам на първите 6км от "Здравец" (от Марково до Гълъбово). Допреди година и нещо-две "Здравец" бе доста неравен в началото, но го закърпиха и сега е идеален. От две години и малко има и чисто нов асфалт на места, но в споменатия участък (от Марково до Гълъбово) пътят от Зелениково до Чехларе (като характеристики и като асфалт) може да се определи точно като "Здравец". На места има много храсти, които го стестняват до само една лента широчина. Така беше и със "Здравец", но май за Планинско Марково 2008 изкастриха всичко и оттогава е широко.
Ааааам....не правя характеристика на "Здравец", както някой може да си помисли, казвам само, че двата етапа са идентични :mrgreen: :oops:

Преди етапа Свежен-Бабек (като се идва от Баня) има още две приятни етапчета - пак "обикновени" :lol: Единият е след Домлян в посока Мраченик, но той е много къс - 4-5км. Другият е от Мраченик до Свежен. Ако двата етапа се обединят става 12-13-километров етап, но за да стане това трябва да се мине през село Мраченик, което е с дължина от километър и малко. Вътре в селото има много интересни пасажи като например къщи във вътрешните части на завоите, а на места в селото е и доста тясно заради къщите, които са непосредствено до пътя. Ще трябва работа по обезопасяване в селото, заради която такъв вариант в сегашното положение е немислим. Иначе, за да се попълнят още състезателни километри, би могъл да се кара етапът от Мраченик до Свежен (6км и малко), в който има и спускане, и изкачване. Впрочем, от Домплян до Мраченик също има спускане и изкачване :D

Има и още един зашеметяващ етап (поне на мен ми харесва много) в този регион, за който чух, че щял да се кара, ама като гледам какво е писал ded maroz май няма да го използват. Става въпрос за част от главния път Брезово-Павел Баня. Стартира се след Розовец и на 10-11км след старта етапът продължава надясно (нагоре) към хижа Каваклийка. От старта до разклона пътят е "обикновен" :lol: и като асфалт, и като широчина, и като характеристики (малко е бърз в началото, но после става по-техничен). От разклона нагоре до финала асфалтът е чисто нов (на година и половина), но е все така широко. Вижда се, че след завършване на ремонта пътят е зарязан, защото по цялата дължина от разклона до финала банкетът просто го няма - израстнали са много на брой високи храсти (дори мантинелите не се виждат).
След разклона, както написах, започва изкачване до хижата (много стръмно), а след това започва зверско спускане към финала. Интересно е да се спомене, че етапът започва на 485м надморска височина (ако стартът е след Розовец), за 15-тина километра се изкачва до 973м (до хижата), а после само за около 5км слиза на 540м. Спускането наистина е уникално - с дълги прави (особено на едно място :mrgreen:). Има обаче и няколко обратни завои, част от които са "ала Сан Ремо" или "ала Монте Карло" :mrgreen:
Лошото на този етап обаче е, че финалът му се намира на около 75км от писта Калояново.......може би това е причината, поради която не са го включили. Ноооооо :D все пак, финалът на етапа Зелениково-Чехларе не е чак толкова по-близо - на 55км, т.е само с 20км по-малко :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ded maroz » Чет Юли 22, 2010 21:57

Г-н Петков,/plm/съжалявам,че съм ви засегнал с обръщенията ми към Вас на малко име и на "ти" и ВИ се извинявам за което пред всички четящи и пищещи във форума!!
Относно Иван Йорданов1-и лицето и тялото са такива откакто мама и тати са ми ги дали с изключение на цифрата 1-но тя е защото съм първородния им син.Това ,че някой не се сеща кой съм /или не знае/струва ми се ,че аз нямам никаква вина.Такава атака имаше и след критиката ми към писмото на миналогодишното ръководство но рали Хеброс---и Модераторите въведохте да си пишем и първото име /защото Дамян и сие още не могат да разбераткой съм/ е АЗ си го написах Казвам се ИВАН Йорданов и се Г О Р Д Е Я със името си.
Можете да въведе регистрация със лична карта или още по-сигурн-- в съвета издават Удостоверение за едентичност--то доказва,че Лицето и Името са Идентични!!!
Г-н Петков пишете за"открити,свободни и т.н. мнения"--досега нещо да съм излъгал ,да съм заблудил в писанията си??Дори и когато съм критикувал винагидавам конкретни точни факти.
Ако на някой не му харесва,че съм малко повече информиран значе ли ,че не трябва да споделям със съфорумците когато има какво или за какво?????
Верно,че много колеги ми казваха и казват ВАНЕ,а не Иван .. Например г-н Петков Тубата/стария/ ми казваше така,може да попитате и механика му Радо за Ването и неговия навигатор,който му Подреждаше багажника на зеленото комби/в това и шпионската парола/ІІБагажника на комбито??
Това за историческите материали нещо не можах да го схвана,но нищо--адмираций,че са съхранени,мойте не можах да ги опазя всичките,но имам снимки които никъде не са помествани досега.
За златни 73 не видях никъде да пише, че Илия Бонев кара със счупено челно стъкло 2/3 от състезанието от едно село вземат назаем едни моторджийски очила и продължават до финала на ралито!
Относно кое се прави за първи път в България се сетих,че сервизен парк,зона за зареждане,зона за маркиране на гумите -на Хеброс.;Филм за старт ,състезание,финал и награждаване --единственона рали Вида и на следващата година се прожектираше на екипажите преди състезанието на обща конференция!!!!!Това ще е интересно,ако може да се изрови!! Ако не се лъжа бяха хора от заводА!?
"Фактор от Ф." е все едно да се каже, че Янакиев е поканил Бончо Дунев да поеме поста му!!!!Не може да си представите колко съм "грешен" и "черен"пред тях,въпреки,че ги познавам много добре всичките и знам кой колко струва,затова си позволявах да коментирам,но щом преча.....
За Хеброс писах горе "тайната"
Хайде лека,че ми загоря манджата!!!
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ded maroz » Чет Юли 22, 2010 22:20

състезанието,"Льо Кальоян" както го наричам/ще искам права за марката/
Споменах ,промяна на датата,но не съм казал,че ще ни питат!!Не ни пречи да коментираме,а Отговорните Фактори,ако ни обърнат внимание -Добре!
Дамян е направил перфекто описание на трасетата!Но те би трябвало да са 3/три/ такава е шпионската уговорка--Да не ме излагат.
Дамяне,естествено ,че пътя минава през чехларе.И още нещо писал съм някъкви цифри??Що ли?? Зад тези цифри има 50 легла и още нещо!?!?!Изобщо там си е красота!!Как не си забелязал,че на едното трасе има стара маркировка от СЕ??? Какво казваш било спускането? Гледай да събериш около 20км;15км ....
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Пет Юли 23, 2010 00:51

ded maroz написа:...

Щом си спомняш Радо, зеленото комби, Жоро Серафимов ...значи си Иван. :D :D :D
И има снимка на Илия Бонев без предно стъкло. В материалите, качени в секцията история.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Пет Юли 23, 2010 10:24

ded maroz написа:Относно Иван Йорданов1-и лицето и тялото са такива откакто мама и тати са ми ги дали с изключение на цифрата 1-но тя е защото съм първородния им син.Това ,че някой не се сеща кой съм /или не знае/струва ми се ,че аз нямам никаква вина.Такава атака имаше и след критиката ми към писмото на миналогодишното ръководство но рали Хеброс---и Модераторите въведохте да си пишем и първото име /защото Дамян и сие още не могат да разбераткой съм/ е АЗ си го написах Казвам се ИВАН Йорданов и се Г О Р Д Е Я със името си.
Да, "точно" заради това, че "Дамян и сие още не могат да разберат кой съм" бяха въведени имената...вярвай си :D Не си чак толкова важен, за да се правят промени във форума само заради теб :wink: :lol: Моите имена (пък и тези на много други потребители) ги пишеше далеч преди спирането на форума :wink:
Иначе за това дали ще кажеш кой си или не си е твоя работа. Казвал съм ти и преди, че така да стоиш "настрани" и отвреме навреме да се обаждаш почти анонимно не ти прави чест. Както и да е, ти си избираш........мен ме знаят кой съм :wink:
И само един въпрос - Йорданов бащиното име ли ти е или...? :D

ded maroz написа:И още нещо писал съм някъкви цифри??Що ли?? Зад тези цифри има 50 легла и още нещо!?!?!Изобщо там си е красота!!Как не си забелязал,че на едното трасе има стара маркировка от СЕ??? Какво казваш било спускането? Гледай да събериш около 20км;15км ....
Нищо не можах да разбера... :roll: :D


А темата не беше ли за спасението на Хеброс?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот trouble » Пет Юли 23, 2010 10:29

Хубаво спорите няма лошо, само да не е деградивно.....Ама някой ще каже ли ще има ли рали или няма да има...., какво значеше - ще има някой ден....Кажете - Тая година рали няма да има защото ..... или - Срока на заявките за рали Хеброс е .....
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Съб Юли 24, 2010 00:09

Краси, свиквай на елементарни, конкретни въпроси с отговор ДА или НЕ да не ти отговарят. И господ не може да ти отговори.
Аз 5 дена на Боровец задавах подобни въпроси лично на факторите.
/Не в нета./
И не получих отговор. На нито един конкретен въпрос. :D Хаоса, бъркотичта е умишлена.
Сега усилено се работи да има рали, около Калояново. Ако не ги е срам може да го кръстят Хеброс. Имат право, защото Хеброс вече не е в календара на ФИА. Ама, това ли е Хеброс? Или се прави рали някой да печели точки?
И като по-безочливи ще го направят 14-15.08, което тотално противоречи с всякакви правила и регламенти. Но, ако някой пита, веднага ще сменят и правилата и регламентите, и да са чисти. Според тях. В момента.
Но, вътрешно знаят, че унищожават спорта. Ама и те няма да са вечни, та какво ще остане след тях...нищо.
Бъркотията е пълна. Даже ужасна.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Съб Юли 24, 2010 21:21

Пламене,мислех да не пиша повече ама много ме е яд когато човек врял и кипял в спорта говори глупости които всички с ентусиазъм повтарят.Как може да се каже че се прави рали НЯКОЙ да печели точки.Нали в това рали ,което си го има в календара,без значение как ще се казва и без значение кой го организира, могат да участват всички и никой предварително не знае дали ще спечели или ще загуби.Престанете с тези елементарни тълкувания че ставате смешни.
Краси,дали ще има рали или не, не зависи само от желанието на организаторите.Ударите под кръста продължават.Оказа се че гласуваните 15000 лв от община Пловдив,не могат са се дадат защото миналогодишния организатор не е отчел финансовите документи за разходи на част от средствата от миналата година.Докато това не стане ,новите пари няма да бъдат получени.Очакваме нова серия.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Нед Юли 25, 2010 11:08

Миро, а защо не кажеш за разговора на Галя и Ицо в петък щом все всичко знаеш? Защо не кажеш и какво точно са говорили Ицо и още двама човека от Пловдив (много съм добър и няма да им казвам имената), когато са отишли при Долев в общината е петък? Да казвам ли какви неща са говорили?

Значи......ако продължавате така безочливо да говорите само както на вас ви отърва, да започна и аз да говоря само едностранно. Искаш ли? 'Щото взе да ми/ни писва "малко"...

Не знам защо сме ви толкова трън в очите....не знам защо толкова ви дразним и не знам защо винаги и за всичко Галя ви е виновна! Утре ще завали, ще изпопадат пътищата и пак тя ще ви е виновна, нали? Ясно и точно казахме какво ни е становището още март-април. Точка. Оттогава към Рали Хеброс нямаме интерес, а напротив - виждаш, че направихме теста на Петър Солберг, от който от отбора останаха доволни. Това за нас бе най-важно. За това, че пак ни оплюха (защо, издразниха ли се някои хора, че го направихме? :D) изобщо не ме интересува! Сега наред са други планове, които скоро ще разберете и от които някои хора пак много, АМА много ще се издразнят.... :lol: И тези неща също нямат нищо общо с Хеброс... :wink:
Нека се върна пак на Хеброс - не се месим откакто писахме писмото..........всъщност дори сме помогнали - най-голямата ни помощ е, когато Галя се обади на Ицо и му предаде какво са казали от ФИА, а именно - да праща регламента. И това защо го направи - защото през май от ФИА изпратиха писмо НА НАШИЯ e-mail, че регламентът все още не бил изпратен (а вече бяха минали 2-3 седмици след крайния срок). Галя можеше спокойно да не се обади, нали?! Ама това не го казваш........сигурно не го и знаеш :lol: Пак питам - защо тя се обади, защо направи тези услуга? За да я плюеш сега ли? Да, Миро, обади се, "най-вероятно" защото е искала ралито да НЕ се проведе и постоянно е работила, за да НЕ се проведе, както вече банално повтаряш от 1 месец! Засрами се малко...!!!

И между другото, защо поне веднъж не си направихте труда да се свържете с ФИА, за да ви изпращат нещата на някакъв ваш e-mail :D

И още нещо...Пламен е напълно прав! Датата на това рали е заложена още през миналата година. Да, ама това, което се прави в момента, няма нищо общо с реалността. Всякакви срокове са прескочени, всичко е каша! Плюс това какво я периш визата за Хеброс? Та тя е дадена за съвсем друг машрут.....нали знаеш сам, че визата не ти дава право да си развяваш...байряка свободно? Напротив - тя ти е просто одобрение за организиране на рали по подадени от теб данни на ралито. Тогава за какво си говорим - това рали сега има ли нещо общо с маршрута, който сте пратили с регламента? Сега пак ли някой ви е виновен и работи против ралито ли :D Просто е смешно да се твърдят подобни работи...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Нед Юли 25, 2010 16:49

MIROSLAV MARINOV написа:Пламене,мислех да не пиша повече ама много ме е яд когато човек врял и кипял в спорта говори глупости които всички с ентусиазъм повтарят.Как може да се каже че се прави рали НЯКОЙ да печели точки.Нали в това рали ,което си го има в календара,без значение как ще се казва и без значение кой го организира, могат да участват всички и никой предварително не знае дали ще спечели или ще загуби.Престанете с тези елементарни тълкувания че ставате смешни.
Краси,дали ще има рали или не, не зависи само от желанието на организаторите.Ударите под кръста продължават.Оказа се че гласуваните 15000 лв от община Пловдив,не могат са се дадат защото миналогодишния организатор не е отчел финансовите документи за разходи на част от средствата от миналата година.Докато това не стане ,новите пари няма да бъдат получени.Очакваме нова серия.

Усещам, че въобще не знаеш за какво става въпрос.
Ако, знаеш какво се случи на Боровец, ако си по-навътре в нещата, ако...едвали ще мислиш така. Сляпо си се хванал да спасяваш Хеброс, което изчезна от календара на ФИА. И ако прочетеш правилниците ще усетиш накъде духа вятъра. Вярваш на приказките на някакви хора, чул си нещо...
С тези усилия не се спасява спорта, а напротив-унищожава се.
Я ми кажи, ще има ли Хеброс или не?
Защото на този въпрос от ф няма отговор.
Я ми кажи като правите Хеброс какви точки ще давате?
10.15.25....
Кой е директор? И т.н.
Всички искат да има Хеброс. Но, не така организирано.
Старата виза не е валидна. Нова можете да получите за октомври.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Нед Юли 25, 2010 21:19

Абе каква фИА ,какви пет лева бе.Нали говорим з а чисто национален кръг.Като толкова сте компетентни защо не се обадите на Ицо да му помогнете.Дамяне ти като си спец по организациите защо не се включиш.Документи,срокове,простотии,каточели другите състезания от календара се провеждат по график.
Как може в град като Пловдив да не се намерят хора да направят ралито.Предложих на Христо да вземе екипи от Шумен или Сливен,хора които са правили много ралита,но той държи екипа да е от Пловдив ,щото всички пак ще се разплачат.Но както се вижда в Пловдив няма такива хора ,а само големи критикари.
Пламене ,не знам кой и как съсипва автомобилния спорт ,но бъди сигурен че не съм аз.А за точките си има правилници.Нали ги четеш всичките.По изключение за вашия отбор може да се уредят бонуси.За това ,че на рали България ощетиха вашия отбор аз нямам никаква вина.Това не значи ,че трябва сега да закрием шампионата.
И стига сте дъвкали тая тема с документите за състезания на които състезателните коли са по малко от линейките.
Предлагам на модераторите да сменят заглавието на темата на "Да унищожим рали Хеброс" и тогава пишете здраво.
То всъщност си беше унищожено,само беше в кленечна смърт.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Нед Юли 25, 2010 21:33

Ама ти въобще не знаеш какво става у нас.
Стига вече.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот p.pavlov » Нед Юли 25, 2010 22:09

Тоя скандал е безсмислен.Масовият фен се интересува ще го има ли ралито,а не кои са етапите и кой го организира.Дали ще е г-жа Кирова и сол-ташаците и или Ицо - няма значение.Ако имате мръсно бельо за показ-давайте по-конкретно. :D
p.pavlov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 00:29
Местоположение: София
Име: Павел Павлов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Нед Юли 25, 2010 22:21

Забранено ми е да пиша вече и спирам :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот vangata » Нед Юли 25, 2010 23:59

p.pavlov написа:Тоя скандал е безсмислен.Масовият фен се интересува ще го има ли ралито,а не кои са етапите и кой го организира.Дали ще е г-жа Кирова и сол-ташаците и или Ицо - няма значение.Ако имате мръсно бельо за показ-давайте по-конкретно. :D

И аз съм на това мнение изчетох сума ти неща за добрите"лошите"тъмната страна и така и не ми стана ясно нито кои са лошите нито кои са добрите или кои са тези състезатели за които се организират състезания.Даже не ми стана ясно дали въобще ще се проведе ли ралито? нека да го има ве хора! кой зел кой дал кой спечелил ако ги знае някой да каже коиса ако не да... не пречи .Ще е многотъпо ХЕБРОС умре по такъв тъп начин.
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта

cron