Траянови Врата 2005 - впечатления

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот dreamtech » Вто Апр 26, 2005 12:05

:D Нямам нищо общо с "Аватарче"!
И не се опитвам да плета интриги, просто се интересувам.
Пък и бях видял само резултатите от първите два етапа.
dreamtech
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:54
Местоположение: Габрово
Име: Илко Ангелов

Мнениеот Trust SSC » Вто Апр 26, 2005 13:41

Сава кажи, моля те, ако не е тайна, прави ли се нещо за по равномерно разпределение на тежестта между двата моста.
Бърз, много бърз
Trust SSC
 
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 22:52

Мнениеот Савата » Вто Апр 26, 2005 19:36

Trust SSC написа:Сава кажи, моля те, ако не е тайна, прави ли се нещо за по равномерно разпределение на тежестта между двата моста.
Ако колата не е с междинен двигател почти нищо сериозно не можеш да направиш, което истински да се отрази на поведението на автомобила.
Савата
 

двигателя

Мнениеот OgyWRC » Сря Апр 27, 2005 10:21

Когато една кола прави добри времена, то това определено не се дължи само на мотора и трансмисията (шпера)! Charada изглежда доста стабилен на пътя, по принцип задната му следа е малко по-голяма от предната, а и този на Савата изглежда е с увеличен страничен наколон на задните колела и нисък център на тежестта ..., но това са само догатки. На идентични снимки в завой, си личи коя кола как седи. Настройките на окачването са изключително важни и имат голямо значение за поведението на колата при спиране, което е и момента в който предния мост се натоварва много, а задния олеква и губи сцепление. Ако много голяма маса е концентрирана отпред, то при по-бързо влизане в завой, може да се получи understeering. От друга страна при подаване на газ в завой предницата олеква и пак се стига до understeering, това се коригира със спирачка успоредно с газта, за да се увеличи сцеплението на предния мост и евентуално да се накара задницата да oversteer-не. Така че настройките са сложни и важни, но не повече от тези на задкормилното устройство :)
Сава, браво за доброто представяне!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот dreamtech » Сря Апр 27, 2005 16:54

:D OgyWRC Мерси за подробния отговор!
dreamtech
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:54
Местоположение: Габрово
Име: Илко Ангелов

Мнениеот K_Power » Сря Апр 27, 2005 17:00

Чавдаре, знам, че може би харесваш Данчони и Козела(аз лично не ги харесвам), но гумата, ако беше от прекалено пързаляне щеше да е гръмнала, а не спукана. Не знам дали си видял, но поне на Славоица, аз лично видях, четири завоя опсипани с обли камъни, по целия завой. Като мина Крум, после като мина Данчони, хем беше с по-новата версия на Импреза, ми извинявай, все едно беше спрял. Козлеков също. Данчони кара миналат година Импреза на няколко състезания и има някакъв опит, а Крум няма никакъв с нея и докато беше на отсечките беше пред Данчони. А и само се замисли малко, диска да запали гумата. Къде е диска, къде е гумата бе бате. От триенето в подкалника се е запалила гумата и Стойко е започнал да гаси. Ае стига глупости, моля ти се, дискове и т.н.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот Lubo » Сря Апр 27, 2005 17:56

Мале и тъп да си,ще разбереш такава лекция.

А ти Крисо не се пали чак толкова-нали на хората и колата им няма нищо(СЛАВА БОГУ).Важното е,че е бил малкия дявол.То пичовете доста се бяха шашнали и мисля,че реално не са могли да преценят на момента от какво са изпушили :wink: .Чак в София са прецинили от къде кво е станало :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот K_Power » Сря Апр 27, 2005 21:41

Не, аз не се паля, аз не държа висок тон, аз просто казвам на Чавдар. Иначе попринцип на Чавдар няма да му държа висок тон, щото е пич! И тис и пич!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот Lubo » Сря Апр 27, 2005 21:44

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот --- » Чет Апр 28, 2005 00:17

Крум няма никакъв с нея и докато беше на отсечките беше пред Данчони Разгледай класиранията до отпадането на Крумчо и виж, че " на отсечките беше пред Данчони" само, че не по класиране, ами по стартов номер. Пишете реални неща, без пристрастеност.
---
 

Мнениеот K_Power » Чет Апр 28, 2005 09:50

На първия етап Крум е трети заедно с Митко с еднакви времена и на 2,8 секунди след Данчони. , Данчев е втори. На втория етап Крум е трети, Данчев е втори, Крум е на две секунди след Данчони. Третата отсечка Крум е втори. Така че за опита на Крум и на Данчони мисля, че Крум имаше по-добрио представяне
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот kiko » Чет Апр 28, 2005 10:12

Много ясно,че Крум се представи по-добре.За първо състезание с 4х4-тези времена са направо страхотни.До състезание-две мисля,че трудно ще има кой да го догони.Е може би каръка.
Данчони направи много силно каране,ама с най-силното Субару :wink: .
Абе силен сезон се задава 8)
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот TURBO » Чет Апр 28, 2005 10:20

Ако мога да ти хвана логичната мисъл ,ме убий!Значи Данчони го е бил 3 пъти ,а Крум 1 път и се е представил по добре,така ли е или аз не съм в час?Ти май яко си пристрастен,значи не си гледал Данчони с Ладата и затова не го харесваш,който тук го е гледал с Лада или пък със Саксото на Стари столици, знае за какво става дума.Крум също е добър пилот и Митко и другите, дай да гледаме реално на нещата.Тази година ще е така, един път ще бие -друг път ще се пада,за нас ще е интересно -борбата ще е голяма!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Мнениеот TURBO » Чет Апр 28, 2005 10:22

:lol:
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Мнениеот kiko » Чет Апр 28, 2005 10:37

Аве само да не стане една обърквация накрая :lol: .Много победители,много победени-туко виж в крайното излезат 2-3 с еднакви точки.И то на върха :shock: .
Кво ще правим?От де толкова шампионски купи?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 22 госта

cron