Рали Хеброс 23 - 24 Октомври 2010, Нац. ш-т V кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Рали Хеброс 23 - 24 Октомври 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот txl » Сря Дек 30, 2009 14:52

Рали Хеброс 2010
23 - 24 Октомври
Национален рали шампионат V кръг - остава в резерв до допълнително уточняване

Официален сайт: http://www.hebrosrally.net
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот valio » Чет Апр 08, 2010 20:51

Хайде, почна се:
РАЛИ ЕКСПРЕС
::ИНФОРМБЮРО::ИНФОРМБЮРО::ИНФОРМБЮРО::ИНФОРМБЮРО::ИНФОРМБЮРО
:: До дни се очаква окончателното решение дали в Пловдив ще вдигнат арката на 40-ото юбилейно рали Хеброс, или в историята на състезанието ще се появи първия бял лист. По време на вчерашното общо събрание на БФАС президентът Георги Янакиев (на снимката) ненадейно заяви, че вероятно състезание няма да има. „Дори не бях информиран лично, а само федерацията по телефона. Ние сме платили сумата от €5000 като кръг от Купата на ФИА за Източна Европа”, обяви Янакиев. От телефонен разговор с директорката на ралито Галина Кирова RallyXpress научи, че до дни до БФАС ще бъде изпратено официално писмо с мотивите и причините за евентуалният отказ. Кирова гарантира, че ще изпрати копие от това писмо и до сайта с новините в българския автомобилен спорт.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот plm » Чет Апр 08, 2010 22:50

valio написа::: До дни се очаква окончателното решение дали в Пловдив ще вдигнат арката на 40-ото юбилейно рали Хеброс, или в историята на състезанието ще се появи първия бял лист. По време на вчерашното общо събрание на БФАС президентът Георги Янакиев (на снимката) ненадейно заяви, че вероятно състезание няма да има. „Дори не бях информиран лично, а само федерацията по телефона. Ние сме платили сумата от €5000 като кръг от Купата на ФИА за Източна Европа”, обяви Янакиев....

Кой трябва да вземе това решение? И как така ф не знае как се движат нещата в Пловдив? И сигурни ли са, че са платили 5000? Дали ф въобще помага на организаторите? Или искат рекет? За да не пречат. Ужасна свинщина. И с козметичните промени на скорошното събрание на ф не съм оптимист.
Следващата ми надежда е да мине добре рали България и цялата ф да се измете. Абсолютни унищожители.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот BradurS » Пет Апр 09, 2010 03:16

И кой ще дойде на нейно място ? Бончо Дунев ? Аз не съм оптимист. Манталитета ни е такъв, федерацията ни е такава, състезателите са ни такива, зрителите са такива, Държавата е такава. Няма да спра да го повтарям.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот trouble » Пет Апр 09, 2010 10:37

Сега ни крепи това, че ще има кръг от Световния Шампионат в България. И масово се пренебрегват другите състезания за да не пречат на бюджета. Само не знам какво ще правим след като мине рали България....Заради един кръг, който повече няма да се състои, може вече да няма и национален рали шампионат. Аз ако съм, е..ам ти рали България, и без това ще се помни точно 4 дена след финала....и следващата година ще е регионален кръг на Северна Африка. Много по-голямо значение има националния шампионат. Митко, Крум и други вероятно си накупиха машини...големи, скъпи машини.....Защо? Защо са им 300 000 евра за ТрВрата, Шумен, Вида и Твърдица..... 400 състезателни километра..Баси скъпия шампионат е българския..... 1000 евра на километър :lol: Или си ги купиха за да си ги имат и за рали България....да бе...Много се радвам, че дойде Шкодата...ама хич нямаме нужда от Фабии, 207-ци и Фиести.....В смисъл аз много се радвам че имаме 2 от тях до момента, но а сега кажете ми ако имам 300 000 евра и се чудя кой да спонсорирам, дали ще ги дам...После не се чудете що няма лепенки (спонсори) на колите..Ама едва ли нещо ново казах....ей така ще си ходим на 2-3 ралита, а през другото време ще охкаме пред youtube.com...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот valio » Пет Апр 09, 2010 14:48

Всички пари ще отидат за рали"България".Ако някой може да откачи нещо от федерацията,то ще са пари за Тр.врата, Щумен и Вида , които са преди рали "България".За останалите предполагам че няма да има нищо и оправданието ще е - чакахме пари от билети от рали"България", но нямаше приходи. При цена на билет от 20 лв.ралито ще го гледат дежурните фенгрупи, голямата група маршали и охранители.Желая искренно да има много хора, но все ми се струва че тоя филм сме го гледали веднъж.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот OgyWRC » Пет Апр 09, 2010 14:52

А би трябвало кръгът от WRC да даде тласък на спорта на местно ниво ...

Странна политика, явно тази година за федерацията има само едно състезание - "Рали България".

p.s. Ситауацията ми напомня едно време, когато спираха тока на кватрталите в Търново, за да пуснат светлините на Царевец :)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот bat_jori » Пет Апр 09, 2010 18:25

Оги ,какво му е на Траянови врата -хората работят здраво ,Ф. ги ебава ама те не се огънаха и с перфектна организация правят показно за другите.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 12, 2010 12:13

По-долу е приложено официалното писмо на "Пловдив Рейсинг" относно организирането на Рали "Хеброс" 2010, което е изпратено до БФАС, АДАС, медиите и всички хора, свързани с автомобилния спорт:
Прикачени файлове
Rally Hebros - pismo.pdf
(86.09 KiB) 378 пъти
Rally Hebros - pismo (1 page).jpg
Rally Hebros - pismo (2 page).jpg
Rally Hebros - pismo (3 page).jpg
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот krasteff » Пон Апр 12, 2010 12:28

Честито на успялите да убият рали спорта.Тази година Хеброс,догодина България.ДАНО!
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Апр 12, 2010 12:47

Наистина жалко че няма тази година да го има рали Хеброс.
Върти ми се обаче една идея ,сигурно е много тъпа в момента,но мисля че е добре Пловдив рейсинг да организира едно ,макар и открито планинско "Пловдив" на трасето към хижа Здравец.
Това ще е някаква компенсация към зрителите в района,а също така някакво удовлетворение за самия труд на организаторите от Пловдив рейсинг за работата им по рали Хеброс.
Дамяне ,понеже знам че ще ме репликираш,казвам че това е само идея,а не даване на акъл,за която обаче пак трябват пари.
Но си струва да се помисли.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 12, 2010 12:58

MIROSLAV MARINOV написа:Наистина жалко че няма тази година да го има рали Хеброс.
Върти ми се обаче една идея ,сигурно е много тъпа в момента,но мисля че е добре Пловдив рейсинг да организира едно ,макар и открито планинско "Пловдив" на трасето към хижа Здравец.
Това ще е някаква компенсация към зрителите в района,а също така някакво удовлетворение за самия труд на организаторите от Пловдив рейсинг за работата им по рали Хеброс.
Дамяне ,понеже знам че ще ме репликираш,казвам че това е само идея,а не даване на акъл,за която обаче пак трябват пари.
Но си струва да се помисли.
Не знам защо си останал с впечатлението, че "ти играя контра" :D, това не е така :wink:
Не приемам написаното от теб за даване на акъл :wink: Ще ти предложа отново да прочетеш писмото обаче.......може и само към края :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот trouble » Пон Апр 12, 2010 13:00

Това е единственото състезание, на което никога не съм ходил. Миналата година пропуснах поради лични причини. Имах някаква надежда, но уви.....аз в такива случаи никога не коментирам защо и как..просто сега очаквам писмото и за Сливен. И без това ги бях отписал от Календара. Тук е мястото да поздравя всички, които се бориха да има рали Хеброс през последните години и ни уведомяваха навреме и много ефективно за трасетата и други неща...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот P.Solberg » Пон Апр 12, 2010 13:15

За Сливен нещата стоят по друг начин и най-вероятно състезание ще има. Миналата година също можеш да има, просто известно разминаване се получи и затова нещата отидоха към нестартиране. Но тази година се работи сериозно да го има, който с каквото може помага.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Хеброс 30 Юли - 01 Август 2010, Нац. ш-т V кръг

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Апр 12, 2010 17:02

Дамяне,прочел съм писмото много внимателно и оценявам труда на организатора.Именно затова задох тази безумна идея ако се намерят дори и малко пари да се направи едно състезание,макар и открито,което ще е и едно удовлетворение за труда на хората и по лесно ще се преглътне липсата на рали Хеброс за тази година.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта

cron