Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот Kairo_SWRT » Пет Авг 28, 2009 20:45

Несъмнено БФАС е символът на селянията,простотията,индеферентността,неадекватността и грубата алчност в българския автомобилен спорт, но това, което гледахме последните две години, бе нещо по-различно. Спектакълът на ритуалното самоубийство на автомобилния ни спорт! :arrow:
Нека не се заблуждаваме под напора на емоциите и страстите, с тяхното криво огледало превръща обикновената посредственост в красиво изживяване. Резултатът от този автомобилен сезон не е случайност, а е изтъкан от закономерностите на тъпотията,нахалството и безочието на висше-стоящите в този спорт!Поради липса на спортно-техническите реалности,идеи,адекватни цели и най-вече адекватно управление ние губим този спорт и то с високи регресивни темпове! :arrow:
Съкращаването на ралита и още повече липсата на организация на такива, говори за липса на представа за собствените възможности, за неспособност да прецениш ситуацията и разкрива елементарността на мисленето ,на ония в ръцете,на които е нашия спорт.Спекулира се само с тази финансова криза и разбира се с нейна помощ се бяга от отговорност. В България има криза от 20 години.Господа председатели,директори на трибунали,федерации, верно,че ни смятате за лукови глави,но чак пък толкова...:arrow:
Не може да позволиш второто по големина рали в България(„Сливен”) да не се проведе или престижно рали като „Хеброс” да бъде така осъкатено грубо! Но какво и пука на БФАС,нали тя си наля многото пари в едно опорочено рали с илюзорна кандидатура за WRC!
Всичко е толкова абсурдно и алчно! Отблъскващи са и спекулациите с любовта на автомобилната публика - за утешение й се подхвърлят залъците на една слаба и неадекватна кандидатура за световно първенство по рали! Айде стига, нека сме реалисти! НЕ СТАВАМЕ за WRC!!! Манталитетът ни не го позволява. В това отношение хората от БФАС достатъчно си поигра с чувствата на автомобилна България, време е театърът да приключи. Колкото по-бързо това се случи, толкова по-добре за рали спорта,а и за останалите ни автомобилни ешалони. :arrow:
И като се замисля всички сме виновни не само по-горе цитираните от мен,а и фенове,състезатели и всички,които обичат тоя спорт!Виновни сме понеже си траем и търпим да ни го разсипват... :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот danstel » Пет Авг 28, 2009 21:26

Ванка,незнам дали самоубийството беше красиво,но определено е доста тъжно.Колкото до wrc,от двадесет години сме кандидати за световно рали,и на най големия оптимист му е ясно че ако ставахме хората отдавна щяха да ни вземат.
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот danstel » Пет Авг 28, 2009 21:29

Абе няма смисъл,догодина сме по чуждите ралита,те поне със сигурност се провеждат.
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот plm » Пет Авг 28, 2009 21:41

Разбирам те напълно.
Автомобилния спорт в България най-после е унищожен.
А какво е било!
Примерно
http://history.rally-club.bg/storage/v/rally/
Голяма част от материалите са мой.
За мен спорта е развлечение и хоби. И не случайно пиша фед/в последно време само ф/.
Като фен какво повече да направя? Освен да си кажа мнението.
Преди време при избора на ф написах, че активните състезатели са си избрали това ръководство, респ. такова управление. То е логично, защото не съм ги избирал аз.
Е, нормално е старите да изиграят ...новобранците.
Предизвикайте финансова ревизия за ...последните ...от 91. Колко бележки е подписал Боби Капев са внос на спортни коли без мито и акциз. И от стотиците внесени коли с неговите бележки нито една не е била на старт. Нормално, после се усетиха. Защо сега състезателните коли нямат преференции? Те са специални коли и не могат да се карат в ежедневието.
И какво излиза- служител на ф се облагодетелства финансово и унищожава спорта.
http://www.bfas-bg.org/staff.html
И нещо абсолютно неразбираемо за нас.
http://translate.google.com/translate?h ... id%3D12140
Имаше тема, дискусия тук - различни ли сме, или нещо подобно. Там казвах, че сме различни. Имаше дискусия/разговор/мнения.
Ама , то и форума замира.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот danstel » Пет Авг 28, 2009 22:47

То че форума замира е ясно,за мен той е отражение на ситуацията с рали спорта в България в момента.Вкрайна сметка кво да се разисква? Как ще се качим на дървото и ще се напиеме? Това не е ли достойно за някой друг форум?
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот siky » Пет Авг 28, 2009 23:37

danstel написа:То че форума замира е ясно,за мен той е отражение на ситуацията с рали спорта в България в момента.Вкрайна сметка кво да се разисква? Как ще се качим на дървото и ще се напиеме? Това не е ли достойно за някой друг форум?

Кажи кои са другите форуми за пияници, да не пишем тук? Без това нищо не става, само пръсти се чешат.
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот TURBO » Съб Авг 29, 2009 15:19

Форума е отражение на спортните прояви на рали,писта или планинско!След ,като няма такива състезания остава на хората да се събират ,да се веселят и да си спомнят за нашия спорт.А състезателите-е на тях им остава да извадят бегачките и да ги покарат по някоя права за по 10-15 мин, ей така да се смажат шарнирите.А междувременно ще следим евроспорт и ще гледаме истински ралита по телевизора,както през 80те се нареждахме пред хотела в Сливен на прозореца и ни пускаха видео от свтовния шампионат ,седяхме до 1 -2 часа и ахкахме...Това е спорта ,като цяло замира не само ралитата ,а с него и форума,колкото и жалко да е!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот kiko » Съб Авг 29, 2009 20:44

Втальосвате се момци :lol: Нещата не са толкова зле за обикновенния фен:състезания бол около нас.Е малко е по-далечко,но пък може да се погледа доста по спринтовете в Гърция.Там има и нормално ВРЦ.На север има интересни писти,има и макадамови ралита.Горките румънци-мислят си,че сме по-добре от тях защото си имаме Илиев,Попов и Дончев.В Сърбия и Македояния има също доста приятни варианти-на пистите има се събира доста народ,а по планинските е невероятно удоволствие да се гледат Уговците с некакви ненормални обороти.
Момчета и момичета от цялата дъндания губят само педерацията и организаторите.Ние феновете,ако искаме ще идем на доста места да си начешаме крастата.Едва ли има пилот у нас,който да не знае,че всеки един км. у нас му е загуба на ресурс и застой в кариерата.
Болезнено е,но един по един ще се ориентираме по-далеч от тази мизерия.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот Гетов » Нед Авг 30, 2009 23:33

Прав си колега!
Ама нали сме Българи (или май вече е срамно да се пише с главна буква), нали искаме в наща родина да се случват всичките тия работи и феновете тук да се раздват и да ни подкрепят, ама май нема а стане................

П.П.Самоубийството сякаш освен красиво е и РИТУАЛНО (нарочно и с цел)
Последна промяна Гетов на Вто Дек 01, 2009 21:38, променена общо 1 път
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот wrcfan » Нед Ное 29, 2009 19:53

TURBO написа:Форума е отражение на спортните прояви на рали,писта или планинско!След ,като няма такива състезания остава на хората да се събират ,да се веселят и да си спомнят за нашия спорт.


Затова държавата ни и в частност рали спорта са на тоя хал, щото нещо като не е наред ние ,българите, отиваме по кръчмите да се оплакваме и наливаме докато станем "мъже" и после отиваме и си лягаме вкъщи. Да,но това не е решение на проблема, решение е да се предприемат действия в дадената насока, а не само да се говори и нищо да не се прави. После не се учудвайте защо няма рали спорт,защо няма това,защо няма онова. Кой от вас последно е направил нещо от себе си,макар и дребно,в полза на любимия ни спорт. Нещо безвъзмездно. И защо да ходя да гледам рали при мамалигарите или където и да е, като съм гледал ралите в България и искам да гледам ралита в България. Работата е,че сме си овци и сме свикнали да ни юркат(даже може би вече ни харесва) и търпим докато ни се качат на главата а и отгоре. Аз не искам да съм овца, не искам някой друг да ми определя щастието, не искам да гледам рали в чужбина. А вие?
Аватар
wrcfan
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 12:40
Име: Йово Станчев

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот andrey kokalov » Вто Дек 01, 2009 21:23

Запознат си явно с творчеството на БОТЕВ!!!Адмирации.Да се гледат състезания наблизо или далеч не е лошо.Най- малко си сверяваме часовника.А спорт ще има още доста време.Доказателств колкото искате.Примера ми е футболния съюз........................Тва чудо не умира,въпреки усилията на доста хора.В нашия спорт е по същия начин.И аз не искам да съм овца,но не аз съм човека с парите.Ако знаеш колко хора с идеи има у нас,не е истина просто.Но и те като мен са хора от независимите,тоест от нас нищо не зависи..............И докато спорта се управлява от бизнесмени,а не от навигатори или пилоти-така ще е!!!Тъжно,но факт.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот tsveti » Чет Дек 03, 2009 17:42

Не съм съгласна с това за бизнесмените. Спортът трябва да се управлява от бизнесмени! Нима Владо Илиев, Жоро Дончев, Дилян Попов и други не са бизнесмени?!?
Но правилните бизнесмени ;) Тези, на които поне малко им пука.
Как си представяте един спортист да управлява спорта??? Един бивш спортист-ок, но настоящ...малко несериозно ми звучи. И от страна на спортист и от страна на ръководител. Кое от двете по-точно ще бъде дадения човек?
Риторичен въпрос, разбира се :)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот Sedan » Вто Дек 08, 2009 23:41

Понякога като ви чета постовете и се поставям на мястото на организатори на състезания и ръководство на федерация.Лесно е да ги упреквате отстрани ама не се замисляте как се организира състезание или шампионат в такава трудна година.Не виждате ли че цялата държава е потънала в л..на и всички вкл и управляващите се чудят откъде да я подкарат.Онзи ден примерно чух че МВР(представете си :!: ) били пред фалит, разпад или незнам как точно го казаха след като имали към 60мил.лв дълг.Ама не са само те ... и как искате автомобилния спорт в същата държава да "цъфти" ами я вижте другите спортове в които се налага да се дават повечко средства как я карат а :wink: С риск да политизирам темата ще кажа че проблема идва много по-отгоре спорта и БФАС.
Незнам но и аз като всички искам всичко това да се оправи ама дали ще доживеем.... :?
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот P.Solberg » Сря Дек 09, 2009 10:32

Саше, ако беше запознат с тоталното бездействие, което няколко хора са си ударили в БФАС и че реално нищо не се прави, а дори се пречи на хората, които искат да се състезават, нямаше да говориш точно така. Понеже аз няколко пъти тази година се сблъсквах с компетентни органи в БФАС, мога да ти кажа, че положението е трагично. А проблема си идва точно от тях - не може една мотоциклетна федерация да прибира 5-6 години по 2-3 милиона лева на година, а ние да гледаме и да се чудим. А оправданието е, че не сме олимпийски спорт. Е да, ама и моторите не са. Въпрос на разбиране.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Българският автомобилен спорт се самоуби красиво

Мнениеот ded maroz » Чет Дек 10, 2009 19:20

P.Solberg написа:Саше, ако беше запознат с тоталното бездействие, което няколко хора са си ударили в БФАС и че реално нищо не се прави, а дори се пречи на хората, които искат да се състезават, нямаше да говориш точно така. Понеже аз няколко пъти тази година се сблъсквах с компетентни органи в БФАС, мога да ти кажа, че положението е трагично. А проблема си идва точно от тях - не може една мотоциклетна федерация да прибира 5-6 години по 2-3 милиона лева на година, а ние да гледаме и да се чудим. А оправданието е, че не сме олимпийски спорт. Е да, ама и м
оторите не са. Въпрос на разбиране.

Щеви дам само два случая за размисъл колко е заинтересована така наречената Федерация от ставащото по Българските градове организиращи ралита:
1.Когато отнеха точките на рали Хеброс и ги дадоха на турците на следващата година наблюдателя отFIA /финландеца/който ги отне беше и на рали Златни.В разговор за отнетите точки ни зададе учуден въпроса:"Защо в рали комисията на FIA вашият представител не ви защити за да си запазите коефициента??!!"
Азнаете ли кой е този член "активно"защитаващ интересите СИ,а не нашите---- това е другаря председател на Ф-а!
2.Големият зор около местенето на рали Златни на Боровец по Външно настояване уж де същия другар стана извинете, направиха го Почетен гражданин на Боровец и му подариха идно местенце за да си построи малко семейно хотелче,ХА-ХА-- то е за реване!Предполагам,че много от нас са го виждали9хотелчето де.
И ние искаме този човек и заобикалящите го мъдурковци да се грижат за нашия авт.спорт--те се грижат ,но з-а техният вариант Плащаш--получаваш! Боби бележките за автомобили сигурно ги е раздавал по бедност за социално слаб клубове или пилоти?
Така,че проблема не е в светновната криза или криза в държавата--Другаря си е на власт от времето на ген.Врачев ,когато много от Вас даже не са били запланувани/не се обиждайте/.
Както писах веднаж -той е вечен като Лили Иванова колкото повечегодини минават толкова повече се отдалечава от пенсията !!!
Сега единствено се надявам заради личните им интереси да успеят да направят един хубав wRC кръг пък може и след това нещата да потръгнат!
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 61 госта

cron