Организиране на състезание

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Авг 04, 2009 11:46

GTI-8V написа:Аз например бих дал веднага поне 25% на чувека които ми намери спонсори и рекламодатели, хем да е стимулиран, хем да няма нушда да краде.


Все си мисля, че при нас първо се търсят 25-те процента и тогава се мисли за състезанието вече.
Но да не изместваме темата! Отново призовавам някой от компетентните ни колеги, без да се чувства на разпит, да се включи и да ни разясни как стоят нещата. Както сега примерно ти или аз можем почти до стотинка да си сметнем разходите по някое участие, така би трябвало да е и при оргинизаторите, че да не кажа и по-точно, защото там може би няма да я има графата "Непредвидени разходи".
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот damon » Вто Авг 04, 2009 12:01

Марти, според мен едно състезание като Рали Сливен за да се направи долу горе като хората трябват около 80 000 лв. Това разбира се не значи, че не може да се направи и с по-малко пари...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот GTI-8V » Вто Авг 04, 2009 12:07

damon написа:Марти, според мен едно състезание като Рали Сливен за да се направи долу горе като хората трябват около 80 000 лв. Това разбира се не значи, че не може да се направи и с по-малко пари...


аз пак си мисла че 80.000 Лева а абсолютня минимум ако се пасва некав стандарт. Ако шертваш това и онотова и другото верно че става по ефтино но така и пада качеството, сигурноста и други. От тези цифри които чувам от тук там напрекисното дури 80.000 лева за Rally ми свучат скромно.

Зажеление не мога да намера писмото от Rally Вида с проблема (цената на време измерването) но мисла че беше в рамките на 10.000 Лева ако не се лъже.
Ето един пример.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Авг 04, 2009 12:14

Нали затова отворих тази тема - нека да спрем с догадките. Който знае да каже, стига сме налучквали. Как ги сметнахте тия 80 000 лв? Може и 2 пъти повече да са необходими. Нека да видим, за какво и колко отиват?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Добчо » Вто Авг 04, 2009 12:19

здравете аз напоследък само чета и много много не пиша във форума но сега мисля че мога да изкажа мнение . Без съмнение в условие на икономическа крза нещата стават по -трудно но в такъв случай г-н Чанев вместо да се бие в гърдите какво рали е правил досега и че няма да направи осакатено състезание от типа хеброс трябваше да преглътне самочувствието си и да помисли по рационално защото това рали се прави за публиката и участниците а не за организаторите в този ред на мисли можеше да се измисли нещо във вариант рали-спринт рали в един ден както тази година ще бъде и Сан Ремо така че при добро желание можеха да завъртят състезанието в един ден и да намалят разходите на по малко от половината но.... явно няма свежи мозъци които да вземат да измислят нещо ново а и защо като доброто старо е работило досега :mrgreen: докога няма да се вземе едно решение съобразено със състезателите и публиката . пример: в чехия има планинси шампионат и отиваш в петък събота караш тренировки и състезание във неделя наново тренировки и второ състезание и по този начин с едно отиване спане и ала бала участваш в два кръга ............ нека се замислят малко другарите организатори защото за какво купувахме екипировка хансове коли гуми и такива неща като няма да има каде да ги използваме ...... :?:
Изображение
Аватар
Добчо
 
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 00:26
Местоположение: Шумен
Име: Добрин Борисов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот naio_bg » Вто Авг 04, 2009 13:23

дано някои наистена каже колко струва едно рали,писта или планиско в българия.зада се знае защо тази година има толкова отложени състезания.... :?:
Винаги караи разумно за да стигнеш там за кадето си тръгнал жив и здрав
Аватар
naio_bg
 
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 17:47
Местоположение: ШУМЕН
Име: Цветомир Белчев

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Ferjancz » Сря Авг 05, 2009 11:38

GTI-8V написа:
damon написа:Марти, според мен едно състезание като Рали Сливен за да се направи долу горе като хората трябват около 80 000 лв. Това разбира се не значи, че не може да се направи и с по-малко пари...


аз пак си мисла че 80.000 Лева а абсолютня минимум ако се пасва некав стандарт. Ако шертваш това и онотова и другото верно че става по ефтино но така и пада качеството, сигурноста и други. От тези цифри които чувам от тук там напрекисното дури 80.000 лева за Rally ми свучат скромно.

Зажеление не мога да намера писмото от Rally Вида с проблема (цената на време измерването) но мисла че беше в рамките на 10.000 Лева ако не се лъже.
Ето един пример.


В тази възка преди няколко години за писта София, полицията беше поискала (дано не ме лъже паметта) 15- 20 000 лева за да охранява мероприятието, поради което се стигна до вариант за наемане на фирма ЕГИДА да върши това. Явно по-малко пари са поискали. За рали може би сума би била значително по-голяма. Сега друг е въпроса дали пари се събират в последния момент или за това се мисли през цялата година, не знам. Някой спомена за провеждане на рали във варианта рали-спринт, но не съм сигурен, че разходите в този вариант биха намаляли драстично. Но аз няма как да твърда подобно нещо, просто разсъждавам. Така или иначе пак има печат на цялата документация необходима за състезанието, има охрана, има линейки , пожарни, време измерване и т.н.

В последно време любителските състезания станаха доста добри по отношение на организация и провеждане. Млади нахъсани момчета, намират си спонсори по един или друг начин, раздават си купите и наградите, а и завките им стигат солидни бройки. Пак са два дена и интереса към тях се увеличава постоянно. И там има линейки и пожарни, и там се печатат брошури, плакати, номера за колите и т.н. Или има нещо сбъркано в организирането на състезанията от календара на БФАС или има някакъв друг по -сериозен проблем знам ли .
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Victor » Сря Авг 05, 2009 12:06

Снощи в репортажа от Финландия, организаторът каза, че започвали подготовката за състезанието 16 месеца по-рано!!! И че вече работели за догодина. :idea:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Авг 05, 2009 12:29

Ами явно бавно работят. На нас един месец по принцип ни е достатъчен, но сега спонсорите са виновни, не някой друг... :mrgreen:
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот TURBO » Сря Авг 05, 2009 14:29

Интерсна тема!Посмях се със сълзи на поста където започва :Черни джипове -10бр 500000лв....За тия пари щеше да се организара всяка седмица било планинско,писта и т.н.Сега сериозно,Марти ние не сме счетоводители,затова има умни глави ,които се занимават с това.Добре 100 000лв-не може ли да седнат и да урежат нещо ,което няма смисъл.Сега ми минава през главата-нали има вече министерство на спорта,не може ли с писмо или нещо уведумително да се оправят нещата още на горните етажи ,става съпрос за полиция,пожарна,бърза помощ.Та нали те са държавни все още?Времеизмервателната фирма-преговори,всички знаем за какво говоря,с наши думи пазарлък.Шефовете-няма да спят в 4 звездни хотели ,да пият френско шампанско и да ядат черен хаивер.Има прилични хижи ще им дам телефони-пробвал съм ги :D .Стартиори,радиовръзки и др.-дайте им на хората пари за бензин и ви уверявам ,че ще бъдат там на палатки дори :D та те са наши хора,бензин тече по вените им и профисинализма им няма да е по малък с 20лв повече.Маршали :lol: -пичове шапка ви свалям ,куче да вържеш няма да издържи колкото вие издържахте ,дори не ви хвана салмонела бре с тия РСВ сандвичи :lol: ,така че предполагам пак ще издържите на хляб ,вода и некоя друга биричка,а доколкото свирките надявам се Агура не си ги е прибрал(малко се съмнявам де...).Това е моето конкретно предложение Марти!А пилоти ,механици знаеш че има ,няма са там кой с кавото може и колкото може,важното е в неделя вечер всички да сме живи и здрави,на по водка и разгорещени разговори!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Авг 05, 2009 14:54

Специално това с джиповете, според мен си беше реклама на Hyundai и колите са били дадени само за ползване. Но както и да е. Друга е темата тука. Аз продължавам да очаквам някой колега организатор да поясни нещата. Без клюки и догадки да си говорим.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот TURBO » Сря Авг 05, 2009 15:14

Мартин Сурилов написа:Специално това с джиповете, според мен си беше реклама на Hyundai и колите са били дадени само за ползване. Но както и да е. Друга е темата тука. Аз продължавам да очаквам някой колега организатор да поясни нещата. Без клюки и догадки да си говорим.

Е колегата го е казал в кръга на шегата разбира се ,за джиповете става дума!Но и в шегата има истина-щом рекламират значи плащат ,нали?Къде са паричките? :lol:
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот VAZ sport » Сря Авг 05, 2009 20:36

Ferjancz написа:
В последно време любителските състезания станаха доста добри по отношение на организация и провеждане. Млади нахъсани момчета, намират си спонсори по един или друг начин, раздават си купите и наградите, а и завките им стигат солидни бройки. Пак са два дена и интереса към тях се увеличава постоянно. И там има линейки и пожарни, и там се печатат брошури, плакати, номера за колите и т.н. Или има нещо сбъркано в организирането на състезанията от календара на БФАС или има някакъв друг по -сериозен проблем знам ли .


За любителските състезаная най-добре може да отговори Искрен- в форума се пише Difcho
Аз ще се опитам да нахвърлям грубо едно такова мероприятие колко пари излиза :arrow:
В момента наемането на пистата в Калояново е около 3000 лв за един уикенд
маршалите по трасето около 10 човека по 20 лв на ден -400 лв
допълнителен персонал още поне 5-6 човека които събират входа грижат се за паркинга и т.н -200 лв
храна за персонала 100- 150 лв
дежурна линейка около 150 -200 на ден -400 лв
за времеизмерването не мога да дам точна но предполагам че и там ще са 300- 500 лв
на всички възлови кръстовища в Пловдив има трансперанти които информират за предстоящето мероприятие тоест за реклама ги слагам минимум 1000 лв
Тъй като испускам още доста неща като разходи било то часове говорене по телефон, спане на организаторите в хотел, транспорт и т.н. ще се получи сума от порядъка на 8000 - 10 000 лв.
Искрен прави тези състезания всеки месец било то в Плевен или Калояново - можете да сметнете колко пари отиват за годината.
И все пак ако Искрен изяви желание може да напише много точно за колко пари става на въпрос.
Аз му свалям шапка за това което прави за автомобилният спорт в България -малко са такива хора като него :!:
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот RS_TURBO » Пет Авг 07, 2009 13:32

Миналата година(2008) на рали"Черно море" бе запланувано да се карат 2 отсечки, Орешак и Долище, но в последният момент отпадна долище поради причината, че Полицията са поискали за охраняването на отсечката 2000лв, това бяха думите на организатор...
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

Re: Организиране на състезание

Мнениеот stanislav1 » Пет Авг 07, 2009 17:44

Значи не знам дали има разлика дали ще охраняват 10 отсечки които се карат по 1 път или 5 отсечки които се карат по 2 пъти,но по груби сметки около 18-20000 лв. само за полицията.Ако наистина е по 2000лв. както спомена колегата.Че за кво ни е тая полиция,те само пречат.Мисля че по евтино ще е само с маршали и няколко полицая за цвят :lol:
stanislav1
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 23:42
Местоположение: Варна
Име: Станислав Узунов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 48 госта

cron