Организиране на състезание

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Организиране на състезание

Мнениеот fen_na_krum_donchev » Сря Сеп 02, 2009 15:28

Днес си купих едно списание Авто-мото свят и там пише за организацията нещо,също и от рали България,отмененото рали Сливен.Който иска да си го купи 1 лв е за тези които незнаят
:)
"Риска става все по-голям,а удоволствието все по-малко" - З.Б
Аватар
fen_na_krum_donchev
 
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 16:32
Местоположение: Ловеч
Име: Иванела Иванова

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Сря Сеп 02, 2009 20:36

Скоро ще ви дадем точни цифри защото още се подготвяме за Българка-БУЛСИМ.За 2008 пожарната с един автомобил и 4 човека за 2 дена 1700 лв. а за полицията ЦИТИРАМ именно тях.сега ще видим бърза помощ колко бензин и каква сума ще искат. :evil: ЗАПОВЯДАЙТЕ на планинското ще можете да получите кристална информация.Нека помагаме за издигането на авто-спорта у нас,ще се радваме на повече КОМПЕТЕНТНА публика и сестезатели. :)
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот bizzart » Сря Сеп 02, 2009 22:14

STESICO написа:Скоро ще ви дадем точни цифри защото още се подготвяме за Българка-БУЛСИМ.За 2008 пожарната с един автомобил и 4 човека за 2 дена 1700 лв. а за полицията ЦИТИРАМ именно тях.сега ще видим бърза помощ колко бензин и каква сума ще искат. :evil: ЗАПОВЯДАЙТЕ на планинското ще можете да получите кристална информация.Нека помагаме за издигането на авто-спорта у нас,ще се радваме на повече КОМПЕТЕНТНА публика и сестезатели. :)

моя пилот ако кара ще бъда там със сигурност ама сме още в невидение дали ще се кара на Българка
bizzart
 

Re: Организиране на състезание

Мнениеот valio » Чет Сеп 03, 2009 20:22

Като няма рали "Сливен", ще гледаме снобско рали. Интересна е "такса участие":

Най-бързите коли в България се събират в Свети Влас
- 01 Септември 2009, 11:34
Между 5 и 8 септември за трета поредна година у нас ще се проведе ралито за суперспортни автомобили “Суперкар рали „Свети Влас”.
Стартът и финалът на ралито отново са в Марина “Диневи” в Свети Влас. Състезанието започва с церемониален старт в 17:30 часа на 5 септември (събота), след което участниците ще направят парадно преминаване със суперспортните си автомобили през курорта Слънчев бряг и Стария град на Несебър.

На 6 септември (неделя) в 11:00 часа участниците стартират същинското състезание, което ще се проведе по отворени за движение обществени пътища, а по маршрута има и няколко скоростни изпитания на писти. През първия ден участниците ще пътуват през Сливен за Пловдив, като ще имат скоростни изпитания в местността Карандила и на писта “Дракон” в Калояново. След като пренощуват в Пловдив, пилотите ще отпътуват (на 7 септември) за пистата “Серес” в Гърция и ще пренощуват в Сандански. На третия ден (8 септември) е връщането от град Сандански към Свети Влас, отново през Сливен, като ще има скоростно изпитание на летището в Сливен. Финалът е в 19:15 часа на Марина “Диневи”, а официалното награждаване – в 21:30 часа на 8 септември.
В състезанието може да участва всеки желаещ с автомобил с обем на двигателя над 3000 куб. см. Таксата за участие е 4800 лв., като срещу това двама души (пилот и навигатор) получават всички необходими стикери и пътни книги, както и осигурени нощувки в 5-звездни хотели и забавления всяка вечер по време на състезанието.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Чет Сеп 03, 2009 23:13

На кое викате КРИЗА. :wink:
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот golf_1 » Съб Сеп 05, 2009 10:48

За мръсните пари,никога няма да има криза.... 8)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Пет Сеп 25, 2009 09:17

STESICO написа:Скоро ще ви дадем точни цифри защото още се подготвяме за Българка-БУЛСИМ.За 2008 пожарната с един автомобил и 4 човека за 2 дена 1700 лв. а за полицията ЦИТИРАМ именно тях.сега ще видим бърза помощ колко бензин и каква сума ще искат. :evil: ЗАПОВЯДАЙТЕ на планинското ще можете да получите кристална информация.Нека помагаме за издигането на авто-спорта у нас,ще се радваме на повече КОМПЕТЕНТНА публика и сестезатели. :)

Позамря темата нещо...
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Чет Окт 15, 2009 21:08

Абе Марти ще организираш състезание,или имаш ПАРИ ЗА ПРАНЕ,при положение че не доиде да вземеш разчета в Сливен какво за какво точно драпаш. :?:
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Окт 15, 2009 22:26

Чакай малко бе, какъв разчет да взимам, да не съм ревизор някакъв аз?! Пуснах една тема, която уж да е прозрачна и да изясни някои въпроси за всички нас и някои хора сами предложиха да споделят опита и знанията си, което обаче не направиха. Може и да организирам състезание, но не знам с какво се сблъсквам. Очаквах някой да даде някаква компетентна информация.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Чет Окт 15, 2009 23:14

Мартин Сурилов написа:30 полицая на едно планинско! Просто като страничен наблюдател си мисля, че на планинското в Шумен няма ангажирани повече от 5-6 полицая. А тия 4000 лв награден фонд от Shell плащаш ли им ги? :shock: Изброявай де, нали в това е смисъла на темата?! Има още доста до 17300 :mrgreen:

:wink: :!: :wink:
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Чет Окт 15, 2009 23:20

Много точно (опита и знанията) ама не поемат,драскат без да четат и знаят. :wink:.УСПЕХ.
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Окт 15, 2009 23:53

Изобщо не ми се започват някакви безкрайни спорове, неводещи до нищо. Ако ти или който и да е друг сметне, че наистина има какво да каже, нека го направи.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот GT 51 » Пон Сеп 05, 2011 22:04

....Колеги....незнам откъде да започна...сега виждам темата, а пък две години никой не е писал нищо....Всеки един организатор може да си напише разходите на мероприятието...ако иска де....наскоро завърши Шипка и Стивън може много точно да каже колко му излиза...аз мога да кажа за любителските състезания колко ми излиза като организатор, приходи-разходи-остатък...ако има такъв де....тук се засягат много ресори...самата организация, тел.сметки, гориво,медий, хотели ,реклама....а това е много широко понятие с рекламата,има и една графа непредвидени разходи...тя при всеки е различна...всяко едно състезание изисква различна организация,според трасето и локацията.На тази база се пишат и писмата до всички-пожарна, линейки,пътна помощ,времеизмерване,радио,отпускане на честоти,ангаже на полицията,ходения по общини, понякога няколко,той Дамян знае мисля за Хеброс колко общини бяха ангажирани с организацията...хотели за тези хора и командировъчни, закупуване на най различни спомагателни материали за обезопасяването на трасето, на сервизния парк, на закрития парк,купите...а те не са никак евтини,според състезанието де....хората ангажирани със състезанието , повечето също получават някакви командировъчни, но трябва да знаете , че всеки един Директор или Организатор си прави разчет спрямо състезанието и ако има някакакъв бюджет , гледа да се вмести в него.Пак ВИ казвам....всяко мероприятие изисква различен бюджет.Навремето даже имаше Планинско Правец....но вече го няма...просто организатора се провали, стана скандал...и няма и да го има....а бюджета не беше малък....но няма отчет за кинтите...Не ми се вярва и някой организатор да си каже тук всичко....това е все едно да викнеш данъчните, да ти направят ревизоро.... :wink: От няколко години се занимавам с организиране на мероприятия не толкова бюджетни ,ангажирам хора,лишавам ги от личното им време, и винаги се радвам ако си покрия разходите и съм на нула...а не вътре....това е...а и сега сме в друго време и разходите са по големи....така , че...всичко е много относително....Поздрави и наздравец... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Организиране на състезание

Мнениеот GT 51 » Пон Сеп 05, 2011 22:57

valio написа:Като няма рали "Сливен", ще гледаме снобско рали. Интересна е "такса участие":

Най-бързите коли в България се събират в Свети Влас
- 01 Септември 2009, 11:34
Между 5 и 8 септември за трета поредна година у нас ще се проведе ралито за суперспортни автомобили “Суперкар рали „Свети Влас”.
Стартът и финалът на ралито отново са в Марина “Диневи” в Свети Влас. Състезанието започва с церемониален старт в 17:30 часа на 5 септември (събота), след което участниците ще направят парадно преминаване със суперспортните си автомобили през курорта Слънчев бряг и Стария град на Несебър.

На 6 септември (неделя) в 11:00 часа участниците стартират същинското състезание, което ще се проведе по отворени за движение обществени пътища, а по маршрута има и няколко скоростни изпитания на писти. През първия ден участниците ще пътуват през Сливен за Пловдив, като ще имат скоростни изпитания в местността Карандила и на писта “Дракон” в Калояново. След като пренощуват в Пловдив, пилотите ще отпътуват (на 7 септември) за пистата “Серес” в Гърция и ще пренощуват в Сандански. На третия ден (8 септември) е връщането от град Сандански към Свети Влас, отново през Сливен, като ще има скоростно изпитание на летището в Сливен. Финалът е в 19:15 часа на Марина “Диневи”, а официалното награждаване – в 21:30 часа на 8 септември.
В състезанието може да участва всеки желаещ с автомобил с обем на двигателя над 3000 куб. см. Таксата за участие е 4800 лв., като срещу това двама души (пилот и навигатор) получават всички необходими стикери и пътни книги, както и осигурени нощувки в 5-звездни хотели и забавления всяка вечер по време на състезанието.

...не знам какво снобско виждаш тук....не защитавам Диневи...ние така си ги виждаме нещата и така си ги правим....едното ...или Рали Сливен ...няма нищо общо с това дето се организира .Това са две различни неща...все едно да се сравняваме с Гембала....какво те притеснява таксата за участие...??? Като не ти се кара не идвай....наскоро ме поканиха в Пирот...всичко ми беше покрито,но не заминах поради технически проблем...там таксата беше 2000 евра, не може да ме събори, но колата ми не е за там....не мога да се сравнявам с Бентлита и Бугатита.... :wink:...Нищо , че автомобила ми е лимитирана серия и е една единствена останала в света...поне в това състояние ...и с продажбата и мога да си купя на кило други подобни... :wink:
Последна промяна GT 51 на Пон Сеп 05, 2011 23:11, променена общо 2 пъти
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Организиране на състезание

Мнениеот GT 51 » Пон Сеп 05, 2011 23:03

golf_1 написа:За мръсните пари,никога няма да има криза.... 8)

...незнам на кое викаш мръсни пари , при положение , че си в час какво се случва с Кольо Бижуто, с Марин, с брат му Руско, с Орлин, с Ванката Стратиев,че всичко се прави в ....движение и си има технологично време за реставрация... :wink: :D
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта