Идеи за възраждане на рали спорта..........

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот andrey kokalov » Вто Апр 28, 2009 12:59

От доста време ми се върти в главата една идея.Явно не само аз мисля в тази насока.И като цяло предложението ми е да се направят малките ралита на така наречените рали спринтове.Вече се е споменавало за тях и по-рано тук.На мен идеята ми е малко по-различна.От първото за сезона рали се усети глад за атракции.Стойко Вълчев показа новаторство-ние сме доволни.Предложението ми се състои в различен формат на сегашните къси(малки) ралита.
Като концепция може да посоча рали ,,София" например.Старт пред НДК в 16 часа.Закрит и сервизен парк на резиденция ,,Бояна" Първите няколко етапа се карат в късния следобяд.След това сервизна зона.Същите няколко етапа се карат и нощно.На дръгия ден награждаване пред НДК в 10 часа.Малко разходи,малко километри.В същото време се прави OPEN class за всички коли без хомологация.Ралито става масово,защото е евтино.Атракцията е на ниво,защото етапите са близко.Колите са много и всеки иска да се покаже пред приятели и публика.Адреналина ще е на ниво.И най-важното: Присъствие на много фенове,защото няма да са нужни палатки,скари,бири и т.н.Всеки може да се качи да гледа след работа.
Евтино,достъпно и няма да е нужно да се ходи до Своге примерно.
Това предложение се отнася и за ,,Твърдица'', ,,Вида'', ,,Траянови Врата" , ,,Стари Столици"..............С това предложение не искам да засягам местни фенове и поддръжници на това или онова състезание.Искрено се надявам да стане една добра и градивна дискусия.Както знаете и членове на АДАС списват тук.
Чакам предложения......................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 28, 2009 13:07

Това са разумни предложения и спокойно могат да се обсъждат. Има още много начини да се подобри качеството на ралитата, но за съжаление никой не проявява инициатива с вечното оправдание - няма пари. Парите обаче не са всичко, с желание и правилна стратегия може да се направи всичко.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот rally_m » Вто Апр 28, 2009 13:13

Идеята за нощни етапи е много добра.Определено ще е в плюс за спорта,но много от организаторите ги е "страх" да се нагърбят с тази задача. За рали спринтовете виждаме че в другите държави се приемат доста добре. Разходите определено ще са по-малки и ралито става доста по-компакно, което ще повиши интереса към него.
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот beta_racing » Вто Апр 28, 2009 13:19

На Рали Траянови врата се заговори за създаване на рали спритове и то от дейставщи пилоти. Работата е такава, че нещата отиват към рали спринтове - позволени всички коли, къси, евтини (50-80 състезателни километра) и т.н. Както е писано и преди, освен сегашните ралита могат да се включат и други, стари.......примерно към Казанлък, Ловеч....плюсовете са много.
Все още нищо не е сигурно - ще видим как ще се развие и завърши сезонът, живот и здраве, - ама ако тенденцията продължава така нищо чудно догодина да има и рали спринт шампионат :D

А на "големия" кой ще остане е друг въпрос :? :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот andrey kokalov » Вто Апр 28, 2009 14:24

В последният пост забелязах интересна насока за размисъл.Кои ралита ще останат в ,,Големият Шампионат''.С риск да обидя някого ще кажа,че у нас има само 3 ралита,заслужаващи да са там на този етап-,,България" , ,,Хеброс'' , ,,Сливен".И точно тук се вижда колко е належащо другите стартове да се трансформират.При намаляване на разходите за организация на малките ралита тези бюджети би трябвало да отидат за организация на големите.Липсата на масовост сред българските екипажи може да се компенсира с присъствието на чуждестранни.Организаторите на ,,Сливен'' многократно го доказват.Сега сме в изолация благодарение само и единствено на нас !!!А и ще се създаде лоялна конкуренция сред организаторите.Който се представи добре преминава в Големият шампионат.Парите не са всичко.СС 4 на ,,Транянови Врата " го доказва.При гласуване на бюджет от 5000 лева(смешно малко за едно рали) може да настане ад под небето.За него ще се говори после доста.Всеки ще го е яд,че не е отишъл.На следващото състезание ще е там и ще гледа.Спонсорите са доволни.Общината организатор също.Има много варианти,стига някой да има воля и желание.Отплеснах се,спирам....................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 28, 2009 14:30

Хич не се спирай. Трябва да се мисли и да вървят нещата. СС 4 е показателен за много неща (то СС4 стана кодово название и нарицателно за нещо грандиозно, което ме прави горд). Стойко наистина заслужава адмирации за това, което рискува да направи. Също така, че ни даде възможност да покажем защо сме фенове и каква полза можем да дадем към развитието на спорта. Трябва да мислим и да покажем на масовата публика, че рали спорта е много над едни пияници, които се опитват да ритат топката, а не себе си. В тази връзка съм замислил голям трансперант в продължение на инициативата "Bulgarian Rally Fans Support Us", който ще мога да реализирам за Хърватска, а може и още за Вида.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот OgyWRC » Вто Апр 28, 2009 15:01

С риск да се повторя: По-малкото състезателни километри са "по-изгодни" за Н4 автомобилите, за по-нискобюджетните пилоти, които карат най-вече за спорта, едно рали от 80 състезателни не е много добър вариант - не подценявайте фиксираните разходи за да се застане на старта на едно рали. Тъкмо си подкарал и хоп свърши.

Що се отнася до нововъведенията - трябва малко повече смелост и иновативност и нещата се получават! Евала!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот andrey kokalov » Вто Апр 28, 2009 15:07

Затова създадох темата.Мненията на всички страни са ми важни.Относно за кои е по-скъпо мисля да поспорим на Л.С.Важното в крайна сметка поне за мен е да се каже всичко и да се планира кое ще е най-добрият вариант за състезатели,организатори,механици,публика,медии и др.
И разбира се би било добре всеки да се аргументира с някой и друг факт..................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот Lubo » Вто Апр 28, 2009 16:22

Напълно съм съгласен с Оги за малките ралиата.Разхода на една Н/2 за Вида не е пропорционален на разхода за България (спрямо изминати км. :wink: ).Не мисля,че в момент на криза трябва да се прави тази стъпка.Много голям е риска участниците от Н/2 и Н/3 (по-голямата част от редовните пилотите) да избегнат участието в рали спринта :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 29, 2009 10:40

Lubo написа:Напълно съм съгласен с Оги за малките ралиата.Разхода на една Н/2 за Вида не е пропорционален на разхода за България (спрямо изминати км. :wink: ).Не мисля,че в момент на криза трябва да се прави тази стъпка.Много голям е риска участниците от Н/2 и Н/3 (по-голямата част от редовните пилотите) да избегнат участието в рали спринта :wink: .



не сигурно дали е така, но дури ако е така, но на сметка на това може пак да участват коли и пилоти от други дициплини като планинско, писта и drift например.

Аз лично го сметам за много добра идея, особено в време на криса.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот cecko » Сря Апр 29, 2009 21:26

Не забравяйте и медийното отразяване и вързаното за него - популяризиране на спорта. Като говорите за тия с топките - виждате ли рекламите - от къде мислите имат пари? Ми за популяризирането! На изложението с яхтите до мене имахе група млади хора които се питаха - клиото /Дунев/ клио ли е :shock: Чудеха се за колко взема 400 метра, дали не са виждали тия коли на Божурище и бяха твърдо убедени, че пожарогасителите в колите са бутилки - nOs ! :( :(
На "Траянови врата" заведох с мен един приятел - иначе фен на автомобилите и на какви ли не изпълнения, ама на рали не беше ходил - сега ми е почти сърдит, че го водя чак сега! :wink: :lol: Вече дава зор за следващите. Само като минаха първите две коли Митко и Крум на 3 метра от него - вече ми се сърдеше! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот cecko » Сря Апр 29, 2009 22:09

И като правите транспарантите стикери и други такива - нищо не Ви пречи да биете по едно лично - как да помогнем. Видях, че има и други желаещи - моралната подкрепа си я имате - дайте поне финансово да помогнем! Може и организационно по някакви начини! За което не е лошо да се познавахме лично :wink: Не че по ралитата не виждам едни и същи физиономии. :D
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот P.Solberg » Сря Апр 29, 2009 22:56

Върти ми се една общонационална среща на феновете, пък да видим какво ще измислим.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот cecko » Сря Апр 29, 2009 23:19

Ми айде стига се е въртяла - обявявай и да я правиме! Какво толкова! Хеброс звучи добре!
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот P.Solberg » Сря Апр 29, 2009 23:32

Не знам, мисля Сливен. В огромна част от хората ходят на това рали, отделно ще можем да обсъдим нещата за предстоящия сезон, то се е видяло, че този го изпуснахме откъм предложения :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта

cron