Идеи за възраждане на рали спорта..........

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот cecko » Сря Апр 29, 2009 23:34

Стига де! Нищо не е изпуснато - мисля сега е момента. Сезона не е почнал още - дето се казва. Да не проточваме като федерацията.
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот P.Solberg » Сря Апр 29, 2009 23:36

Ок, давайте предложения. За Хеброс не знам, защото бат Вальо ще е някъде по света, а той ми е ценен кадър. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот andrey kokalov » Чет Апр 30, 2009 00:26

Темата нещо промени посоката.Давайте идеи как да се променят сегашните състезания с оглед свиването на капиталите у нас.Примерно паркинги и кратки пътища за зрителите.За среща на феновете е ясно,че ще се направи.Но за това си има и друга тема.Провокирам Ви да изразите идеи и мнения.Тази дискусия може да роди поне една значима промяна от която да сме доволни.Най-малкото,защото НИЕ сме го измислили.......................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот kiko » Чет Апр 30, 2009 09:20

Ако се загледаш в темите от минали години ще видиш,че почти всяка година има подобни дискусии.И нищо особенно не се получава.Паркинги и кратки пътища добре звучи,ама трябва да се сменят трасетата,че да се получи някаква промяна.Иначе за толкова години,редовните фенове доста добре са си разучили домашното наречено кратки пътища :wink: .
Като идея бих предложил да се проведат още няколко нощни етапа.Като се прави графика на дадено рали,няма да е лошо да се помисли как да се помогне на зрителите да могат да видят повече етапи.Друго поне аз не се сещам.Има много какво да се желае,ама ..... всичко стига до парите.
За рали сприната - аз си мисля,че не е добра идея в момента.Стартовите пари при малките класове са точно фиксирани(примерно казано),от там следват парите за гориво и гуми.Всички знаем каква ще е разликата в сумата за гориво/гуми за 80 и 160 състезателни км.На фона на началната сума за стартиране в ралито е доста по-малка :wink: .При голямите не е така,ама техните бюджети са доста по-гъвкави :wink: .
Не съм съгласен и с Алекс за планинското и рали сприната.Планинското е обикновенно около 40 км. общо за двата дена.До тук добре - малка е разликата в парите необходими за гуми/бензин в рали спринта и планинското,НО в планинския участват пилоти които са на ръба да участват или не.Не са рядкост случаите в които пилотите взимат пари на заем за да приберат техниката до родния град.И стигаме до момента: 85-90% от пилотите със сигурност не биха участвали в тази дисциплина.При положение,че поне едно 50+% от рали пилотите не биха участвали,ми идва мисълта,че спринта няма шанс като дисциплина у нас.Просто трябва да се обособи "средна класа" пилоти,да станат повечко и тогава ........
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот 5 GTT » Пон Юли 20, 2009 15:28

Идеята е супер! Ако се и реализира и се възвърнат окръжните ралита от недалечното минало на които всеки с личния си автомобил може да се запише ще е супер. :roll:
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот kicity » Пет Юли 31, 2009 16:23

Сливен и Твардица едно рали :wink:
Аватар
kicity
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 00:55
Местоположение: Сливен
Име: Кристиан Димитров

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот svetluo » Сря Авг 05, 2009 13:40

[quote="kicity"]Сливен и Твардица едно рали :wink:[/quoте]

И това не е лошо като идея и още повече след като отпадна Сливен.... незнам как може да се получи и дали изобщо е възможно , но да речем , че организаторите на двете ралита приемат да организират задружно едно ново рали би било страхотно . Никой няма да е ощетен , че не е гледал "Българка" или на "Дървото" , а още по - добре ако е съчетано и с твърдишкия балкан....Лично за мен това състезание ще има доста големи преходи и за пилоти и за фенове , но ще бъде доста сполучливо и сигурен съм ще бъде много , много посетено (не че на Сливен хората са малко де но....на Твърдица не съм бил и нямам набюдения).
Както казахте по - горе за рали спринтовете - вместо да се организират два състезателни уикенда да се затварят пътища по два пъти и прочие лично за мен това е добра идея да се съчетаят тея две състезания пък да видим к'во ще стане :) :)
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Идеи за възраждане на рали спорта..........

Мнениеот todorakis13 » Сря Сеп 02, 2009 07:49

то дискусии бол - аз предлагам да се създаде един списък с идеите и да се внесе официално в БФАС
дори и да се потърси помощ чрез медии, интернет и т.н
поне в това мога да помогна много
Родил съм се без да искам, затова ще си живея както искам.

Почивки и екскурзии
todorakis13
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 01:04
Местоположение: Варна / Шумен
Име: Тодор Тодоров

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 65 госта