Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот xymax » Сря Авг 05, 2009 00:31

Господа,

Чета Ви мненията по темата Рали България и аз от гледна точка на фен, твърдя, че не прочетох нито едно обективно, но както и да е няма да коментирам. Ето го моето.

1. Ралито според мен беше на ниво. Трябва да си признаем, че имаше желание от страна на организаторите за организиране на добро състезание, кандидат за кръг от СРШ. Да, има още много неща за доизкусуряване, като подбора и обучението на маршалите, осигуряването на достатъчно медицински екипи и хеликоптер, преценяване на необходимостта от билети и такси за паркинг (т.е. измисляне на друг начин за печелене на пари, а не "от нищо - нещо" и т.н. Бях на достатъчно места (събота: Мухово, Славовица; неделя: Юндола), за да твърдя, че маршали, полиция, Рали Пул и т.н., си вършеха перфектно работата или толкова, колкото им беше във възможностите и знанията. Липсва ни единствено ОПИТ.

2. Инциденти, както много хора вече казаха в рали спорта са ежедневие. Бог да го прости човека! Като казах, по-горе опит се сещам за най-пресния случай, а именно катастрофата на Кими по време на Рали Финландия. Аз гледах клипа няколко пъти за да видя как реагираха организаторите. Еми доста дълго време нямаше мед. екип на мястото (до края на клипа не видях). Да не говорим, че маршала стоеше отстрани и гледаше звездата Кими, а реално публиката свърши всичката работа, като в случая основното беше, че предупреждаваха идващите състезателни коли.

За всички фенове на автомобилния спорт: http://www.youtube.com/watch?v=J7V1xYzSNd0

Апелът ми е: нека гледаме по-позитивно на нещата и дано догодина да се срещаме по трасето на WRC Rally Bulgaria :-) !
xymax
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 23:50
Име: Мирослав

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Сря Авг 05, 2009 10:57

xymax написа: Като казах, по-горе опит се сещам за най-пресния случай, а именно катастрофата на Кими по време на Рали Финландия. Аз гледах клипа няколко пъти за да видя как реагираха организаторите. Еми доста дълго време нямаше мед. екип на мястото (до края на клипа не видях).

Много ясно че няма да видиш мед. екип. Маршала е докладвал,че всички са ОК, а не че има човек в критично състояние, който не се знае дали е още жив (както беше случая на рали България) :(
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот Ferjancz » Сря Авг 05, 2009 12:09

xymax написа:.................. !


Липсвало ни опит, ще падна от смях. 40 години не се ли научихме. Ако преди много години ралито ни е било на много високо ниво за времето си, то сега е на същото ниво от преди години, докато хората са на светлинни години в организиреане и провеждане на състезания. 40 години това не е липса на опит, това е нежеланиеи отбиване на номера, ей това става в момвнта у нас. Станахме смешни. Аре моля ви се!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот siky » Чет Авг 06, 2009 20:15

xymax написа:Господа,

Чета Ви мненията по темата Рали България и аз от гледна точка на фен, твърдя, че не прочетох нито едно обективно, но както и да е няма да коментирам. Ето го моето.

1. Ралито според мен беше на ниво. Трябва да си признаем, че имаше желание от страна на организаторите за организиране на добро състезание, кандидат за кръг от СРШ. Да, има още много неща за доизкусуряване, като подбора и обучението на маршалите, осигуряването на достатъчно медицински екипи и хеликоптер, преценяване на необходимостта от билети и такси за паркинг (т.е. измисляне на друг начин за печелене на пари, а не "от нищо - нещо" и т.н. Бях на достатъчно места (събота: Мухово, Славовица; неделя: Юндола), за да твърдя, че маршали, полиция, Рали Пул и т.н., си вършеха перфектно работата или толкова, колкото им беше във възможностите и знанията. Липсва ни единствено ОПИТ.

2. Инциденти, както много хора вече казаха в рали спорта са ежедневие. Бог да го прости човека! Като казах, по-горе опит се сещам за най-пресния случай, а именно катастрофата на Кими по време на Рали Финландия. Аз гледах клипа няколко пъти за да видя как реагираха организаторите. Еми доста дълго време нямаше мед. екип на мястото (до края на клипа не видях). Да не говорим, че маршала стоеше отстрани и гледаше звездата Кими, а реално публиката свърши всичката работа, като в случая основното беше, че предупреждаваха идващите състезателни коли.

За всички фенове на автомобилния спорт: http://www.youtube.com/watch?v=J7V1xYzSNd0

Апелът ми е: нека гледаме по-позитивно на нещата и дано догодина да се срещаме по трасето на WRC Rally Bulgaria :-) !


http://www1.gong.bg/view_article.php?article_id=83129

„Бяхме подготвени изцяло, с всичко необходимо в организационен план. Стюардът, който е забелязал липсата на автомобила на Лавио и Гугиелмини се обажда на първата минута в центъра. Веднага отсечката е спряна. Тогава по трасето е имало три автомобила. Изчакахме ги да стигнат до 9-я километър, където имахме втора пожарна и втора линейка. В момента, в който автомобилите минаха, пожарната и линейката бяха на инцидента. За съжаление установиха, че италианецът е починал на място”, разкри действията на организаторите след инцидента Агура.

Ние сме по-добри от финландците :shock:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот d1976 » Вто Авг 11, 2009 01:55

Темата за Рали България в какво се превърна...тц-тц-тц
Аз съжалявам, че не успях да видя Басо победен от Дончев, а до последно вярвах, че ще стане.
В очакване съм на следващата година, когато, ще е Рали България, и дано да е без инциденти!
Само живот и здраве да е ...и на забогатвяване, а не на обедняване!
Изображение
d1976
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 17:18
Име: Hristoskova

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот golf_1 » Нед Авг 16, 2009 02:21

Абе да ти кажа и аз имах надежда Дончев да му скочи,ама като видях Басо как мина,просто си личеше класата....Целия му екип,просто нямам думи,хората са пъкни профита,само можем да се учим от такива пилоти и отбори....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот vikikos » Нед Авг 16, 2009 07:44

Дончев го знаем как скача,преди да се качи на тая кола не можеше да се отлепи от земята.Той с голяма мъка бие класическите Н 4-ки.Просто не става.Всеки един от нашите който се вози на ево в момента (без Ики разбира се :mrgreen: ) ще има по добри резултати,ако кара неговото Пежо.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот zezoran » Пон Авг 17, 2009 00:21

vikikos написа:Дончев го знаем как скача,преди да се качи на тая кола не можеше да се отлепи от земята.Той с голяма мъка бие класическите Н 4-ки.Просто не става.Всеки един от нашите който се вози на ево в момента (без Ики разбира се :mrgreen: ) ще има по добри резултати,ако кара неговото Пежо.





Споделям мнението ти :wink:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот fan73 » Пон Авг 17, 2009 18:34

Аз пък не мисля така , защото разликата в карането на двата типа автомобили е доста голяма и няма да им е толкова лесно( може би само Митко може да му даде отпор)
fan73
 

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот vikikos » Пон Авг 17, 2009 21:47

fan73 написа:Аз пък не мисля така , защото разликата в карането на двата типа автомобили е доста голяма и няма да им е толкова лесно( може би само Митко може да му даде отпор)

Аз пък ще прибавя още 3 имена със 100% гаранция,че са по бързи пилоти (ДАНЧОНИ,Пламен и Ясен) залагам си главата.Да не споменавам и Козлека,че и за него съм сигурен,че все още може да ги тормози всичките.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот zezoran » Пон Авг 17, 2009 22:15

Лично аз искам да видя по-вече пилоти качени на супер! Незавидимо дали Крум е по-бърз от Ясен или даден пилот ! Надявам се спорта да си върне интригата и феновете ,защото с такива издънки доста хора се отдръпнаха от рали спорта в бг :!:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот STESICO » Пон Авг 17, 2009 23:36

Момчета всичките тези пилоти ги познавам лично .НЕ ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ МОЛЯ!!!!!!! :?: НАЧИНА на управление е по сложен от колкото си мислите.И ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ ....НЕ ВИНАГИ ЗАВИСИ ОТ ЕКИПАЖА. Не говорете за пилотите като самостоятелни личности.Ако програмата на клуба е ЗАВЪРШВАНЕ на 100%.. :?: Иначе няма пари.Ако другата седмица е Евро-рали а няма време за ревизия на колата. :?: Лесно е отвънка. :wink:
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот kiko » Вто Авг 18, 2009 08:57

Я кво се зачешахте с Крум и Супера :shock: .Не се знае кой колко ще кара Супер :wink: .До момента всичко е теория,но фактите са: Крум взима всичко до момента,единственно Гьошев бе близко на Вида през цялото рали и най-важното е,че Крум този сезон без никакви проблеми качва темпото когато трябва :wink: .Ако е толкова слаб,както някои си мислят,то не би трябвало да е проблем да го бие някой от останалите пилоти.Примери има бол по света........особенно ярък пример е един нечовек от Италия,който кара Ево9(за по-непросветените ще запазя името,за да се чудят) дето наказва доста здраво пилотите със Супер 2000.
Докато не се появи някой друг пилот с такава кола,няма как да разберем,кой е по-по-най.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот d1976 » Вто Авг 18, 2009 15:20

По-по-най- е този, който има и по-по-най СПОНСОР и не само... :wink:
Изображение
d1976
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 17:18
Име: Hristoskova

Re: Рали България 2009, Нац. ш-т, V кръг

Мнениеот vikikos » Вто Авг 18, 2009 18:08

Абе и аз ги познавам,но не е нужно да ги познаваш за да виждаш кой колко потенциал има...Що се кефихте на Басо,а не на Крум,бил извънземен незнам си кво.Просто подходящите хора у нас са с неподходящи коли,за да не му е толкова лесно.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта

cron