Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот kiko » Сря Май 20, 2009 16:13

Доста интересно мнение има по-горе.Дано това да е мнението на по-голяма част от п ..... управляващите.Известен реверанс трябва да има към всички,защото в тази криза да застанеш на старт си е чиста проба геройство и трябва по някакъв начин да се оцени.
За бройката - 3 .Поне аз видях толкова.Сега съм на тема "опция" и дали някоя от тези части съществува като опция в друг хомологационен (егати сложната дума) фиш.
Колите са с огромни фишове с огромен брой страници.Напълно подкрепям и поздравявам новия потребител за израза,че някои от разликите са без значение и нищо не се печели от тях.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот littleredaudi » Сря Май 20, 2009 19:15

Ми ,че има технически неграмотни комисали не е тайна за никого! Как ви учудва това teh_co???
Ихаааа почна се с раздаването под масата тоя сезон!!
И как чак сега се разбра за несъответствието във VIN-a???
Май с подсказване от Белчеви :D
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот plm » Сря Май 20, 2009 23:03

teh_co написа:Много ми се иска да бъда разбран правилно!...

Нядавам се да не се сърдиме(много) и на Шумен да се видим отново.

Харесва ми диалога тук.
Да си призная не съм виждал хомологационен фиш на тези Рена. Нито пък познавам колите.
Но, като чета ФИА виждам-
5616-CBOM
5637-CB1N
5659-CB1N
И това
Три са купетата на Клио в хомологациите

Бих казал, че купетата са две с три хомологации.
Целия VIN номер не ви интерсува.
Подобно е и с Митсубиши.
7, 8 , 9 са CT9A. Миналата година се коригираха и даже допълниха фиша за разликата 8/9.
А каква е разликата 7-8?
Още навремето/1993/ с хомологацията на Ескорта започна масово преправяне с агрегати от Сиера. После го ограничиха с ISS.
Казвам това, защото очевидно големите се напъват да им върви търговията.
Както е с коланите, каските, екипите...Новохомологираните едвали са по-негорящи от старите.
Ясен е напъна на търговците. И това, че и този спорт става все повече "бизнес".
Но, ф е редно да прецени конкретния случай и да го приложи адекватно, в смисъл съобразно нашите възможности, условия...
От друга страна чувах за някакви закани към Рената.
И Белчеви направиха перфектен /за тях/ ход. Без контестация, ненадейно активизиране на техническата комисия, с решение на спортните комисари...
И сега всеки казва-не съм аз...
За Н2.
На рали София преди няколко години нали имаше контестация срещу Тихомир Стратиев.
И какво стана? Нищо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот chefo » Сря Май 20, 2009 23:05

damon написа:Ето и малко онборд кадри.

Целия СЕ3:


Старта на СЕ1 - най-бързата част от трасето:



Страхотни кадри-клиото е попаднало в добри ръце-пожелавам ви да ставате все по-бързи!!!
И....честита победа!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот wal8 » Сря Май 20, 2009 23:59

Aбе каква е тая бьлгарска работа винаги ти намират цаката, малко като се докажеш и поизникнеш и хоп и ти резнат главата.Едва ли е случайна тази проверка,ако беше проверено пьрво тегло,ширина,височина тва онова като заключителен техн. преглед и тогава да сравнят ВИНа разбирам ама да вдигнеш пушката и веднага с един удар В ДЕСЕТКАТА с ''Иво Инджев" е няа такьв филм!!! Аз ако бях щях да си тьрся правата по сьвсем друг начин!!! Имам договор с рекламодателя си и ако заради това мога да изгубя шампионата , ще ги сьдя до дупка!!! Как така колата има паспорт после даже е допусната до старт прекрасното е и че финишира Пьрви в класа си и напред в генералното и идват и ми казват че сьм декласиран!!!!!!!!!!!!! И ще стане чудо!!! Оги послушай ме за да няа в бьдеще такива простотии в този спорт за назидание на всички НЕКОЛЕГИ, направете я ФАЗА О и им надуйте шушоните на всички в класа си и си станете ШАМПИОНИ па каквото ще да става и им обясни на всички ЧЕ ПРОБЛЕМА НА ДАВЕЩИЯ СЕ Е В САМИЯ ДАВЕЩ СЕ!!!
Дано това ви амбицира повече и да се докажете като един печеливш тандем. Желая ви успех!
wal8
 
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 23:43
Местоположение: Sofiq

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот txl » Чет Май 21, 2009 00:32

Четейки "teh_co", няколко неща ме възмущават. Първото:
teh_co написа:Това,че еди коя си кола е с механичен дросел,а не ел. не е от особенно значение,когато се прецини на място,че точно това не помага кой знае колко.

teh_co написа:Мисля(чудя се дали да го напиша),че проблема е в една пластина.

Ако правилно разбирам, "пластината", е пластината, върху която е набит VIN-а. Та какво излиза - един дросел може да се прецени, че не помага кой знае колко. Обаче една пластина... направо води до дисквалификация. Едновременно с това чета, че се правят компромиси, и че техническата комисия винаги се съобразява с проблемите на състезетелите:
teh_co написа:Винаги се съобразяваме с вас и вашите проблеми и понякога странни техни решения.

За съжаление, цитатите по-горе, изобщо не ме убеждават, че комисията винаги се съобразява... Дори ме разубеждават.

Второ. Същите цитати, разгледани от малко по-различен ъгъл. Проблемът бил в една пластина :shock: Значи проблемът изобщо не е в самото купе, а просто е в пластината... Ако не друго, това поне дава ясен отговор на въпроса, дали констатираната техническа нередност е помагала или не. Който отговор отново връща мислите ни към компромисите и съобразяването (или липсата им).

Трето, най-важно и най-шокиращо:
Мисля(чудя се дали да го напиша),че проблема е в една пластина.Пластина,която,ако се процедира правилно няма да постави под съмнение труда на пилоти и механици през годините.

Аз това нещо го разбирам по един единствен начин. И той е, че техническата комисия предлага пластината да бъде подменена! Ако някой знае законен начин как може да бъде осъществено това, нека сподели тук и сега. Защото аз не знам законен начин! И оставам с впечатление, че се предлага пластината да бъде фалшифицирана. При това предложението идва от хората, които твърдят, че искат да наложат контрол и ред. Но това е друг отделен голям въпрос. По-нагоре вече стана ясно, че купето не е проблем, проблем е пластината. Аз обаче не разбирам, по каква логика за пластина, която не отговаря, ще има дисквалификация, а за фалшифицирана пластина, резултатът ще е различен? Всъщност, да, резултатът може и да е различен. За такава фалшификация авторите и могат да бъдат подведени и под наказателна отговорност.

И последно. Не искам да бъда разбран погрешно. Аз винаги съм вярвал, че трябва да има ред и правила. Без значение дали говорим за спорта или за друго. И също мисля, че би било добре да се въведе някакъв по-добър ред в спорта. Определено съм зад това мнение и за спазване на правилата. Но не мисля, че начинът за въвеждане на ред, е това, което наблюдаваме в момента. Въпреки неуборимостта на фактите от техническа гледна точка, не съм убеден, че това, което наблюдаваме, е опит за въвеждане на ред.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот kiko » Чет Май 21, 2009 09:09

Пластината е най-видимия проблем в тази кола.Проблем с който са се сблъскали на всякъде по света(предимно Франция и Италия)-всеки един пилот искаше да мине на 16-ки преди години без да сменя купето :wink: .Проблема у нас идва от факта,че предстоят ралита с технически комисии от чужбина.От тази година,като кандидати,нещата няма да са никак лабави както беше предишни години на България и това е нормално действие на педерацията :wink: .Представете си какво ще стане,ако след няколко месеца колата е спрат на България и се разбере,че е шампионска :wink: .
Това за дросела,скоростите,полуоската или нещо друго са наистина без никакво значение за комисията.Стига да няма контестация :wink: .Все пак тези коли на се на първа редичка,че да им се обръща такова внимание.
Варианта при това положение е кофти -закупуване на друго купе.Дали ще се смени само пластината или цялото купе е преценка на пилота,но при всички положения се минава кат :wink: .Друг е въпроса,че финансово и двете операции са почти равни(на фона на цената на новото купе),само,че разликата във времето е огромна.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот cutflash » Чет Май 21, 2009 17:21

Извън темата за дисквалификациите и другите спорове :)
Малко необработен материал от рали вида във снимки :)

http://ecat.gotdns.com:8090/plamen/Pict ... 2009_Vida/

И дано скоро въпроса с колата на Оги се реши за да може да се концентрира върху подготовката си за следващите ралита :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот plm » Чет Май 21, 2009 19:27

cutflash написа:...

Много добри снимки! Браво! :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот forloifer » Пет Май 22, 2009 23:08

Браво на teh_co! Това явно е човек от комисията и заслужава голямо уважение, тъй като все пак той е решил да помогне на пострадалите, а не да ги злепоставя. Той е по-скоро добронамерен, а не злонамерен. Всички тук трябва да го приветстваме и да го ползваме за добрите съвети, а не да го отблъснете както много състезатели и хора които разбират много този спорт. Човекът подаде жокер да помогне, а децата от форума и за съжаление, някои малко по-големи, но със същия акъл в случая тхл направи така, че жокера вече не може да бъде използван и направи на Оги мечешка услуга, но в крайна сметка всички трябва да разберат, че най-важното в този спорт е всеки да бъде идеално чист, за да бъде истински уважаван. А това, че може би с породилата се дискусия възможно е да се отнемат и шампионски титли и класирания от предишни сезони ще бъде даже според мен и честна мярка. А защо не са били санкционирани тогава отговорът е прост: срещу многото пари, никой не скача и не рита, защото в крайна сметка получават част от тях! Пример: когато Димитър Илиев караше кола на Ночентини минаваше много по-лесно и безпрепядствено с незаконните неща, защото някой плащаше. Тошко Славов също не е бил санкциониран, защото някой плащаше ако се наложи. Толкова ли е просто да го разберете?
forloifer
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 23:04

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот Мартин Сурилов » Пет Май 22, 2009 23:54

forloifer написа: когато Димитър Илиев караше кола на Ночентини минаваше много по-лесно и безпрепядствено с незаконните неща, защото някой плащаше. Тошко Славов също не е бил санкциониран, защото някой плащаше ако се наложи. Толкова ли е просто да го разберете?

Е, ти се изказа!
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот jimmy » Пон Май 25, 2009 12:40

Ето малко снимки и видео от състезанието, да разведрим обстановката: http://kameliya-atanasova.log.bg/article.php?article_id=26253

Изображение
jimmy
 
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 21:40
Име: Димитър Д.

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот plm » Пон Май 25, 2009 19:28

Много добри снимки! :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот cecko » Пон Май 25, 2009 19:52

forloifer, немога да те разбера бе човек! Какво искаш да кажеш, че съдийте работят като футболните? Какво искаш да кажеш - не те разбрах - плеснали са се по челата и са станали неподкупни и стриктни, или просто Оги не е платил? :?:
Май имаш в предвид първото. :wink: :lol:
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Рали Вида 2009, Нац. ш-т, II кръг

Мнениеот kiko » Пон Май 25, 2009 22:10

Егати и банкеро - да не може да си плати :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Спирам да коментирам тази идиощина.
Сега мернах два онборда Пепи Гьошев в http://www.shakedown-bg.com.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 51 госта