Рали Хеброс

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Хеброс

Мнениеот plm » Сря Апр 01, 2009 21:31

В региона има много добри отсечки. Проблема е,че някъде има нужда от асфалтиране.
Ама като гледам къде са карали на Валашска зима ...уж на асфалт, но си е макадам. И на тъмно...
Много добра отсечка беше и Брацигово. Много ми харесваше. Но, след нея жесток макадам.
Факт е, че у нас инфраструктората е лоша. Просто нямаме пътища.
В Чехия на всеки километър разклон и на петия километър село. И могат да правят всякакви комбинаций-наляво, надясно...
А на Мухово 30 км ...нищо.
Отсечката Батак-Пещера не ми харесва. Мое мнение.
Ще видим с какво ще ни изненадат организаторите.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Хеброс

Мнениеот beta_racing » Сря Апр 01, 2009 21:50

Така, е Пламен е прав. Трябва асфалтиране на макадамовите преходи, но има едно голямо НО!
Кой има интерес да асфалтира пътя, например, между Добралък и разлона за хижа Здравец и Бяла черква - път от никъде за никъде! Кой има интерес да асфалтира пътя след финала на "Скобелево" до Бряновщица - път от никъде за никъде! "Хеброс" има неблагоприятното разположение на "пловдивските" си етапи и то е, че пътищата са за никъде - не са главни и асфалтът им свършва донякъде. Какво остава да говорим за "свързащите" ги горски пътища?
Хубаво е обаче, че в последната година около Пловдив започнаха да се асфалтират много горски пътища и се надявам не само тази година, а и занапред "Хеброс" да предлага все повече и повече нови неща :wink:, но има време и ще видим :D

Иначе пътят от Равногор до разклона за Нова Махала и Фотиново е много стар, дори мисля, че е римски път, но не съм сигурен. За съжаление обаче по моя информация (не съм минавал лично) е непроходим за обикновени коли в една своя част. Иначе етапите "Брацигово" и "Нова Махала" са невероятни...жалко само, че с.Нова Махала е точно по средата на единия етап (около 12км), но защо пък да не се минава и през селото; чехите ако не минаваха през селата нямаха да имат и един етап, къде има една дума :D Ама много се размечтах нещо :lol:

Иначе в Европа пътища колкото искаш....направо като отворя Google и видя какво става в Алпите им завиждам (неблагородно) :twisted: :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс

Мнениеот plm » Сря Апр 01, 2009 21:55

Точно тук е тръпката да се комбинира най-доброто.
И региона дава такава възможност.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Хеброс

Мнениеот vangata » Сря Апр 01, 2009 22:51

Формата на ралито от миналата година беше почти идеален все пак ралито е хеброс а не пещера но и така не е зле
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

Re: Рали Хеброс

Мнениеот ngongo » Пет Апр 03, 2009 18:27

А какво ще кажете за етап по пътя Батак-Ракитово.Миналогодишен асвалт перфектна за отсечка + това пътя е много широк но май не се вързва с прехода много ?? :?:
ngongo
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 21:21

Re: Рали Хеброс

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 04, 2009 10:26

ngongo написа:...но май не се вързва с прехода много ?? :?:

Никак даже. По мои спомени отсечката се караше през 1994, 1995 и 1996-та (може и 1-2 години по-късно), когато минаваха през Сърница, Велинград и после караха нея, за да стигнат до Батак. Тя свършваше преди Цигов чарк. Сега няма смисъл от нея.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс

Мнениеот popodopolo » Съб Апр 04, 2009 17:33

fan73 написа:.... но ралито губи своята компактност с ходенето до Пещера,а нали това е идеята ралитата да са с по малко преходи и по малки разходи за състезателите....


3 минавания на Яврово,Лясково :wink: .....
Еееееееееех колко "красиво звучи"...Но пак ще го запратят на майната му в Пещера :evil:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Хеброс

Мнениеот VIVACOM Rally Team » Съб Апр 04, 2009 20:34

но пак ще го запратят на майната му в Пещера :evil:[/quote]
Защо да е на МАЙНАТА МУ :roll: В световният шампионат има отсечки които са на 60 км от ЦЕНТЪРА на ралито :roll:
Димитър Илиев и Янаки Янакиев - ИСТИНСКИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ на рали България 2011г.
Аватар
VIVACOM Rally Team
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 11:04
Местоположение: гр.Пещера
Име: Георги Димов

Re: Рали Хеброс

Мнениеот fan73 » Съб Апр 04, 2009 22:09

Iliev Rally Team написа:Защо да е на МАЙНАТА МУ :roll: В световният шампионат има отсечки които са на 60 км от ЦЕНТЪРА на ралито :roll:
Рали "Хеброс" доколкото знам все още не е в СШ(освен ако няма промени) :lol:
fan73
 

Re: Рали Хеброс

Мнениеот VIVACOM Rally Team » Съб Апр 04, 2009 22:21

Еми нали ние се стремим УЖ да влезем в елита,но какво ви пречи на вас,че ралито е и край ПЕЩЕРА.Ако искате кажете на организаторите да го направят на ПАЗАРДЖИШКО ИЛИ ПЕЩЕРСКО шосе! :D :D :D
Димитър Илиев и Янаки Янакиев - ИСТИНСКИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ на рали България 2011г.
Аватар
VIVACOM Rally Team
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 11:04
Местоположение: гр.Пещера
Име: Георги Димов

Re: Рали Хеброс

Мнениеот trouble » Нед Апр 05, 2009 00:19

Още 60 км. и ще е край Костенец
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Хеброс

Мнениеот bat_jori » Нед Апр 05, 2009 08:52

добре дошли ,ние ви чакаме :D :D
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Хеброс

Мнениеот SGCasper » Пон Апр 06, 2009 12:50

Стига сте се лигавили,за 30 мин от пловдив се стига до пещера, нормално каране, по всички правила е 40 мин, + 10 мин. да се качиш до мечето.

Иначе те и от Яворово реват, че прехода до там е гаден, и си е, или го оправяха нещо. А не оправиха някъв път от Хижа Здравец пътя.
Да не сме в световния, ама с лиготии, от регионалните ще отпаднем.

На еди кой си не му стискало да кара по нанадлонището и аре да няма отсечка там, кво беше преди 2 години, или май и последната беше така, само изкачванета, тва рали ли е или високо планиско изкачване с формата на рали.

Да самоубистевнно е такъв е спорта, и който не мисли когато кара и не си знае възможностите или ги надскача, си е самоубийство.
И алпинизма и такъв, или да не дават да се катерят хората по скали ми в нивата да лазят.

Защо не ходя по ралита, щото все повече и повече хората взеха да реват че им се чупили коилите, че било самоубиствено, че незнам си кво, ми то стана скучно, няма атркция, не плидарам за думата атракция да е за мен зрелищна катастрофа, а яко каране. а не разхождане.

И все пак хеброс защо да не се провежда 2ри ден в Пещера батак, като там има страхотни отсечки, В пловдив отсечките които са се карали преди 10 години сега са непроходини за съверменните автомобили, защото тогава, някак м се струва колите не бяха толкова ниски че да не можеха да минават преходите които са макадам.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Рали Хеброс

Мнениеот popodopolo » Сря Апр 08, 2009 16:48

Iliev Rally Team написа:...Защо да е на МАЙНАТА МУ :roll: В световният шампионат има отсечки които са на 60 км от ЦЕНТЪРА на ралито :roll:.....


Къде се заби в световния шампионат колега :shock:
Там и дължината на самото рали е по-голяма,и всичко е различно....Нищо не ми пречи че е в Пещера/и във Враца да е пак ще го гледам/ но все пак си е ралито на Пловдив!Щяло да има изненади тази година....И аз се размечтах....Супер специален на Коматевския възел на осветление като начало,3 минавания на Лясково и Супер специален в Тракия за завършек/десерта дет се вика/! :oops: :oops: :oops:
А на организаторите ние нищо не можем да кажем!
Само можем да пишем за тях...."хубави работи" :lol: :lol: :lol:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта

cron