Рали "Траянови врата" 2009

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот RaPiD » Пон Мар 16, 2009 21:05

На Турския паркинг например според мен няма никакви проблеми при това евтино, да се освети завоя.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Victor » Пон Мар 16, 2009 21:11

То когато се минава Турския, ще е все още светло! :wink:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот OgyWRC » Вто Мар 17, 2009 10:15

Теоритично,е по-добре да се кара на тъмно, отколкото на здрачаване. Тук и номерата ще изиграят своята рола, тъй като в този период на деня за 10 минути коренно може да се промени осветеността на трасето.

Що се отнася до зрителите, гледах подобни етапи на Елпа и на Барум - само едни фарове светят и това е. По-забавно ще е за пилотите :D :D :D

Иначе продължавам да си мърморя за фаровете ... който си има добър light pod ша кара, който си няма ще е в екшъна!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот tsveti » Вто Мар 17, 2009 10:56

Да, така е :D Ние с Виктор ще сме едни от тези, които със сигурност ще са в екшъна :mrgreen:
Важното е нещо да се случва, да има развитие, да се пробват нови неща...
Аз принципно грам не обичам да карам на тъмно, но...пускам се и грам не ме интересува, че нямам допълнителни фарове...някакси самата идея ме настройва позитивно...
Оги, май няма да е лошо да промените на Жечко фейс-а :mrgreen: и да му пооткриете очетата.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Victor » Вто Мар 17, 2009 11:32

OgyWRC написа:Иначе продължавам да си мърморя за фаровете ... който си има добър light pod ша кара, който си няма ще е в екшъна!


Мрън, мрън... ела в екшъна, там ще е по-забавно! :mrgreen:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 16:04

Оги и ние с Асен гледахме ЕЛПА-та, петъчния етап, на фарове. За Асен не знам,но аз останах очарован когато дойде Митко и безброй светкавици започнаха да святкат. Гледката е уникална. А за осветените места... Какъв е проблема да подредим 2-3 коли със запалени фарове,перпендикулярно на пътя,така ,че хем да виждаме, хем да не заслепяваме пилотите. Не сме решили ,не сме го направили.

Мартине, аз съм гледал на дъжд.Там пък да знаеш колко е гадно за зрителя. Вода,локви,кал, идват като буболечки... никаква емоция, само простуда за нас. А на Акрополис!!! Леле ,няма такъв "ужас"! Прахоляк,прахоляк, един месец после не можеш да се изкъпеш ... А бе най-добре е да си седим в къщи пред компютъра или телевизора :!:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот bat_jori » Вто Мар 17, 2009 17:10

вероятни заявки за рали "Траянови врата"2009г
Екатерина Стратиева - Ситроен С2 R2 Макс-А6
Борис Григоров -Субару Импреза WRX STI N11-N4
Георги Белчев -Рено Клио Спорт-N 3
Огнян Герджиков -Рено Клио-N 3
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Kiverson » Вто Мар 17, 2009 17:19

По тоя повод се сещам за едно старо предаване на Топ Гиър където гост беше покоиния Ричард Бърнс.Джереми Кларксън го попита дали знае какво е да си рали фен и го изкара извън залата където се записваше предаването.След като Бърнс прекара известно време на дъжда мина една кола за 3 секунди и го окъпа целия и това беше :D :D :D
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Мар 17, 2009 17:43

lancia_hf написа:
Мартине, аз съм гледал на дъжд.Там пък да знаеш колко е гадно за зрителя. Вода,локви,кал, идват като буболечки... никаква емоция, само простуда за нас. А на Акрополис!!! Леле ,няма такъв "ужас"! Прахоляк,прахоляк, един месец после не можеш да се изкъпеш ... А бе най-добре е да си седим в къщи пред компютъра или телевизора :!:

Все неща против които можеш да вземеш мерки.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот BradurS » Вто Мар 17, 2009 19:15

Със сигурност ще е много интересно :) Купона ще е гарантиран....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот OgyWRC » Вто Мар 17, 2009 19:17

tsveti написа:... Оги, май няма да е лошо да промените на Жечко фейс-а :mrgreen: и да му пооткриете очетата.


За това ли била цялата работа ... да ми развалите фейса :D

А вие безстрашни ми гос'дин Георгиев си намерете лампичка или си напишете записката с фосфорисциращо моливче :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 19:25

Само не разбрах, гос'дин Герджиков, за какво ми е на мене,зрителя, лампичка и записка с фосфорисциращо моливче ?
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот RaPiD » Вто Мар 17, 2009 19:47

Валка, Виктор и той е Георгиев, него имаше предвид Оги, нали е навигатор на Цвети...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 19:53

Аааааааааааааааа, Оги, ИЗВИНЯВАЙ!!! :oops: :oops: :oops:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот MARVI » Вто Мар 17, 2009 21:47

tsveti написа:Важното е нещо да се случва, да има развитие, да се пробват нови неща...


bai_bradur_ivo написа:Купона ще е гарантиран...


Всичко това е вярно и е така, но ако беше в някоя друга игра от рода на team building, но за рали спорта точно в този сезон на промените, особено в насока за сигурността на зрителите, лично на мен ми се струва доста смело и необмислено решението за нощен етап.

За мен този нощен етап също ще бъде нещо ново и екзотично, което досега не съм виждал наживо, но пък и знам защо преди години нощните етапи са били забранени..., защото вечер пияните фенове са мерили състезателите с шишета, камъни и т.н., което е изключително опасно както за състезателите, така и за публиката. Съмнявам се манталитета на сегашните пияни зрители да се е променил към по - добро! Също така трябваше да се предвиди колко от стартиращите екипажи наистина биха си позволили допълнителни фарове..... Според мен не повече от една трета! А това значи, че за останалите 2/3-ти преминаването през този етап ще бъде ад. Няма да се правят никакви времена, няма да бъде удоволствие за никой, а някои и може да отпаднат, дано не се стига дотам...

А нали и през този сезон трябваше да се върви към намаляване на разходите? А на практика - след системата "ХАНС" сега пък и lamp pod 8) Лично мнение :wink:

Може би най-успешният етап за нощно каране би могъл да бъде този в Боровец повреме на рали "България". Там има достатъчно възможности за осветеност на трасето, както и контрол на зрителите. Но си мисля, че това може да стане със съдействието на АДАС :roll: :wink:
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта

cron