Рали "Траянови врата" 2009

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот plm » Вто Мар 17, 2009 22:16

Не си спомням да е имало забрана за нощни етапи на рали. След група Б и огромните натоварвания на екипажа се въведе нещо като "нормален работен ден", т.е. не повече от 8 часа. То и сега го има в регламентите-каране/работа толкова, после почивка толкова.
Тук нали говорим за рали. А това е автомобина дисциплина. Не е писта да им осветяват и измитат трасето. Изненадите, промяната на трасето,... са характерни за ралито.
И какво АДАС?
Разбирам, че рали пилотите приемат ...разнообразието.
А сигурно ще е смешно да искат да карат на осветена отсечка на рали. Все пак не е Ф1.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Victor » Вто Мар 17, 2009 23:05

OgyWRC написа:За това ли била цялата работа ... да ми развалите фейса :D

А вие безстрашни ми гос'дин Георгиев си намерете лампичка или си напишете записката с фосфорисциращо моливче :D


Е, много ясно, че цялата работа е заради фейса :mrgreen:
Това с моливчето е идея! :idea: Че тая нощна лампа не знам каква работа ще свърши! :lol: Някой е махнал дупката за запалката от колата...

П.С. А иначе си ме е страх... що да не ме е?! Особено в тъмното :mrgreen: Питайте и гос`ин Китанов дали не го е страх!
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот bg_rallyfan » Вто Мар 17, 2009 23:17

Victor написа:Е, много ясно, че цялата работа е заради фейса
Това с моливчето е идея! Че тая нощна лампа не знам каква работа ще свърши! Някой е махнал дупката за запалката от колата...

Викторе вземи си една лампа като на миньорите
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот motolud » Вто Мар 17, 2009 23:27

Мартос ние сме се разбрали за фенерчетата за глава те ще останат у нас в бокса че туко въж на тъмно сме отвили пробката на картера по погрешка :)Бахти мръсниците са тея дето са махна ли запалката от колата а Викторе ??? треа да вземете едно Зипо хем да Ви свети хем да може да си палнете по някоя друга цигара хем пафкате хем и цигарата ще свети мъничко :)Малко щи е трудно да изговаряш завоя който следва ама няма страшно :)
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Мар 17, 2009 23:30

Голям въпрос направихте от тази полутъмна отсечка.Още никой не знае колко ще е тъмна защото сега ще се смени времето и ще се измести с един час.Разглезиха се не само състезателите но и феновете.Нямало да виждат нищо на тъмно.Трябвало да им се осветява отсечката.Хем ще ви е интересна отсечка на фарове ,хем нищо няма да се вижда.Няма угодия.Ще се кара една нощна отсечка и всички ревнаха.Била опасна,имало пияни фенове.Те са еднакво пияни и през деня.Навремето цели нощи обикаляхме трасетата в балкана и се кефехме яко.Някои екипажи нямали фарове.Ами ще карат една отсечка с нормалните.Или ще си се погрижат за комфорта и ще си сложат.Вмоята самара още от времето на рали Златни имам инсталация за 4 фара и лампа за навигатора.От тогава не съм ги ползвал но си ги има.Всеки си решава.За мен например по голям проблем е ХАНС-а.И заради него няма да карам на Траянови врата.Иначе ще ми е интересно да карам на фарове.
И като чета тук във форума си мисля че повечето не разбират функциите на АДАС.Тя нямя пълномощия да се меси в регламентите на състезанията.За това се грижи организатора.Състезателите са като наемниците.Никъде по света не се месят в регламентите а ги спазват стриктно.Това дали се кара на тъмно,светло ,дъжд ,сняг го определя правилника на състезанието.Рали пилотите карат на всякакви условия.Такъв е спорта.Който не иска да си избере друг спорт.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот trouble » Вто Мар 17, 2009 23:41

MIROSLAV MARINOV написа:Голям въпрос направихте от тази полутъмна отсечка.Още никой не знае колко ще е тъмна защото сега ще се смени времето и ще се измести с един час.Разглезиха се не само състезателите но и феновете.Нямало да виждат нищо на тъмно.Трябвало да им се осветява отсечката.Хем ще ви е интересна отсечка на фарове ,хем нищо няма да се вижда.Няма угодия.Ще се кара една нощна отсечка и всички ревнаха.Била опасна,имало пияни фенове.Те са еднакво пияни и през деня.Навремето цели нощи обикаляхме трасетата в балкана и се кефехме яко.Някои екипажи нямали фарове.Ами ще карат една отсечка с нормалните.Или ще си се погрижат за комфорта и ще си сложат.Вмоята самара още от времето на рали Златни имам инсталация за 4 фара и лампа за навигатора.От тогава не съм ги ползвал но си ги има.Всеки си решава.За мен например по голям проблем е ХАНС-а.И заради него няма да карам на Траянови врата.Иначе ще ми е интересно да карам на фарове.
И като чета тук във форума си мисля че повечето не разбират функциите на АДАС.Тя нямя пълномощия да се меси в регламентите на състезанията.За това се грижи организатора.Състезателите са като наемниците.Никъде по света не се месят в регламентите а ги спазват стриктно.Това дали се кара на тъмно,светло ,дъжд ,сняг го определя правилника на състезанието.Рали пилотите карат на всякакви условия.Такъв е спорта.Който не иска да си избере друг спорт.


Напълно те подкрепям. За информация на всички зрители....В края на април слънцето залязва около 20.30 часа. Така, че ще бъде полутъмно почти за всички състезатели. Аз мисля, че емоцията ще бъде на макс.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Victor » Вто Мар 17, 2009 23:45

MIROSLAV MARINOV написа:Състезателите са като наемниците.Никъде по света не се месят в регламентите а ги спазват стриктно.Това дали се кара на тъмно,светло ,дъжд ,сняг го определя правилника на състезанието.Рали пилотите карат на всякакви условия.Такъв е спорта.Който не иска да си избере друг спорт.


Именно!!!
Ne varietatem timeamus! Демек - да не се боим от разнообразието! :lol:
Въпреки грешно създаденото впечатление, на мен ми се струва, че никой не се оплаква от идеята за нощно каране. А и не виждам с какво нощните отсечки са станали по-опасни от преди 10 години - както е можело да се кара тогава, така и сега. Аз лично нямам търпение!
А миньорската лаМба не си я давам! :mrgreen:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот motolud » Сря Мар 18, 2009 01:26

[quote="Victor"][quote="MIROSLAV MARINOV"]Състезателите са като наемниците.Никъде по света не се месят в регламентите а ги спазват стриктно.Това дали се кара на тъмно,светло ,дъжд ,сняг го определя правилника на състезанието.Рали пилотите карат на всякакви условия.Такъв е спорта.Който не иска да си избере друг спорт.[/quote]

Именно!!!
Ne varietatem timeamus! Демек - да не се боим от разнообразието! :lol:
Въпреки грешно създаденото впечатление, на мен ми се струва, че никой не се оплаква от идеята за нощно каране. А и не виждам с какво нощните отсечки са станали по-опасни от преди 10 години - както е можело да се кара тогава, така и сега. Аз лично нямам търпение!
А миньорската лаМба не си я давам! :mrgreen:[/quote]

А пари за нов мотор дават ли ти се??!?!?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз лично много се кефя , че ще има сервиз на тъмно а какво остава за отсечките :)Всички ревяхме за няква промяна - ето една и то полужителна на мен само не ми допада идея , че няма промяна в отсечките но не сам аз човека които ще казва какво трябва и какво не. Както каза Миро феновете са денонощно пияни така ,че .... :)Дано няма инциденти.Успех на све пилоти навигатори и механици :)
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот OgyWRC » Сря Мар 18, 2009 12:25

MIROSLAV MARINOV написа: ... Ще се кара една нощна отсечка и всички ревнаха. ...


Е аз не виждам някой да е "ревнал" ... (особено ако визираш мен). Харесва ми тази нова/стара идея и за това я коментирам ... ако ще и на габарити, пак ще карам :)

А за публиката това ще е нещо ново, какво по-хубаво от това (какво точно ще се вижда е друг въпрос, който коментирахме)!!!

Вальо, и ти си безстрашен, и ти си Георгиев, та за това се получи малка обърквация :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Сря Мар 18, 2009 16:33

Оги не визирам специално теб ,а изказванията като цяло.И аз си мисля че ще е атрактивно да има отсечка на фарове.За голяма част от публиката няма да е нищо ново ,а ще си припомни ралитата от едно време.Тогава нямаше ХАНС-ове но имаше по 120 екипажа които караха на фарове.Сега заради ХАНС-а ще сте -1 екипажа.А аз ще съм зрител и ще си нося фенерче да си осветявам завоя иначе няма да ви виждам добре. :D
Тук във форума доста пъти прочетох колко тъпо и излишно е рали Траянови врата.Така че ако има някой ,който има ХАНС а не иска да кара в такова тъпо рали ,ще го помоля да ми услужи за да покарам там.Успех на всички участници а на зрителите да внимават къде стъпват в тъмното. :D
А между другото фейса на Жечко си е много добър.Скрити са само мигачите.Така че не го разваляй. :D
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот TEAM_RACING » Сря Мар 18, 2009 17:36

Здравеите и аз ще се радвам да има нощен етап, но да ви кажа не6то по не потвардена информация най вероятно няма да има нощен етап ,ако организаторите не доставят във всяка кола GPS и не осигорят на съдиите по трасето осветление за да могат да записват минава6тите автомобили покраи техния пост . за6тото знаете всички че като идват фаровете срещо теб нищо не се вижда 8)
TEAM_RACING
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 12:12

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот trouble » Сря Мар 18, 2009 18:00

Надяваме се, че организатора е помислил за всичко и не е просто шум за нищо...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот kahyto » Сря Мар 18, 2009 19:20

TEAM_RACING написа:Здравеите и аз ще се радвам да има нощен етап, но да ви кажа не6то по не потвардена информация най вероятно няма да има нощен етап ,ако организаторите не доставят във всяка кола GPS и не осигорят на съдиите по трасето осветление за да могат да записват минава6тите автомобили покраи техния пост . за6тото знаете всички че като идват фаровете срещо теб нищо не се вижда 8)


Незнам от къде ти е тази инфомация но няма нищо подобно. Мога да те уверя че ще има етапи на тъмно, със 100% гаранция.
kahyto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 00:02
Име: Александър

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Чет Мар 19, 2009 01:19

2007-ма на ЕЛПА-та с Асен бяхме на този завой.
http://www.youtube.com/watch?v=spU6x8BVmLA
Аз лично тогава се накефих максимално. Гледката е неповторима!
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот andrey kokalov » Пет Мар 20, 2009 23:29

Много рядко при днешните бегачки може да се види огън от ауспуха или червени дискове посред бял ден.Организатора си знае работата.Адмирации.А ако сте истински фенове едва ли ще Ви е трудно да разберете кой идва.......................Очаквам тази година Турския паркинг да го прекръстим на Турската паланка..........................Дерзайте :!: :!: :!:
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта