Рали "Траянови врата" 2009

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот bat_jori » Пон Мар 23, 2009 21:57

от днес 23 март до 20 април се подават заявките за шестото автомобилно рали "Траянови врата" 2009 .
миналата година бяха -39.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот fan73 » Пон Апр 06, 2009 20:42

Може би 2 от отсечките ще отпаднат(според Шейкдаун) http://www.shakedown-bg.com/home/за съжаление :(
fan73
 

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот slavo » Вто Апр 07, 2009 08:14

fan73 написа:Може би 2 от отсечките ще отпаднат(според Шейкдаун) http://www.shakedown-bg.com/home/за съжаление :(

Обаче в сайта на ралито нищо не пише. Да се надяваме че това са просто слухове. Чакам с нетърпение първото рали за тази година.
Аватар
slavo
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 18:11
Местоположение: Pazardjik city
Име: Светослав Пенчев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот OgyWRC » Вто Апр 07, 2009 10:47

Shakedown: " Заради кризата: падат две отсечки от "Траянови врата" 09 "

Доста неясна аргументация?!? Предполагам организаторите искат да спестят някой лев, ако е така можеше по-рано да си направят сметката.

Ако обаче иде реч за състезателите, то ми се струва, че тук се лансира една заблуда: по-малко километри=по-малко разходи!
Ами не е точно така, защото преди сезона и преди всеки старт всеки участник е направил фиксирани разходи, които са доста сериозни - нов/ревизия автомобил, екип механици, тернировки, такси, хотели, пътни и каквото още се сетите, всичко това, за да отидете на едно състезание. Тези разходи не зависят пряко от километрите на предстоящото състезание, дължината на СС се отразява на броя изразходвани гуми, на литрите бензин, както и на ресурса на автомобила. Както се сещате за един автомобил Н2 или Н3 това не е голям разход (50 км СС = 2 гуми, 10-20 литра бензин от 2 лева и сравнително малко износване на агрегати на автомобила), естествено за Н4 е малко по-различно там ще имаме разход от 6-8 гуми по над 300 евро, бензин по 5 евро, а при автомобилите С1600 и С2000 осезаемо заминава и ресурса на автомобила. Тук явно има известно разминаване на интереси, но въпреки това смятам, че на фона на първоначалните фиксирани разходи, както и на фона на бюджетите на "големите" отбори дори за тях това съкращаване на отсечки не е оправдано!

В икономиката има едно понятие Икономии от мащаб (Economy of Scale) - или с други думи ако искате с най-малко пари да карате най-много състезателни километри, ще са ви е по-изгодни дългите ралита, ще ви е по-изгодно да карате две дълги ралита, вместо три къси (и всеки сам да си решава). Тук обаче идва въпросът за точки, шампиони и разни други подобни сметки ... Единствения аргумент в обратна посока би бил да има разнообразие на ралита и отсечки!

Та на такива мисли ме наведе заглавието на Shakedown.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 11:34

Това го споделиха хора близки до организацията, не знам дали ще стане, но има такива индикации. Отделно разходите в крайна сметка не са само за състезателите, а и за организацията. Ще видим.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот trouble » Вто Апр 07, 2009 11:51

То да беше 12 отсечки примерно, ами то 8 и сега стават 6. Сутринта в неделя пилотите стават изкарат 2 етапа и лягат още преди да са пили кафе. Може би това рали трябва да се прекръсти на Шейкдаун Траянови врата. Аз например предлагам ,тези 6 етапа да са само през ноща. Като захванат от 21.00ч и към 4-5ч може да свършат. Шоу за публиката. Хем ще се спестят и разходите около вечерния банкет...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Апр 07, 2009 12:08

То понеже през последните 6 месеца се "нагледахме" на ралита, че сега и малкото което ни предлагат го орязват :evil: ... На България няма да има и СС "Боровец" ... А бе ................... да са живи и здрави!
Лошото е,че е много по-вероятно да не са само индикации...
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 12:46

Ралито винаги си и било 6 отсечки, даже в миналото си беше и само 4. Излишните надувания и желание за излишна показност, нашето състезание да е в Европа, обърнаха графика и го направиха абсолютно странен. То вече започва да става комично - 2 етапа се карат по 10 пъти в годината. Като искат да развиват ралито, нека се вкарат други разнообразни етапи. Хем искаме Европа, хем да ни излезе евтино и по-възможност като миналата година. Не знам, това е мое мнение, но ралито само губи от излишни амбиции, които не са подплатени с възможности.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Апр 07, 2009 13:10

Говоря ти за нагласата.Знам че е било 4 отсечки. Но сега афишираха 8,стават 6. За нас,ФЕНОВЕТЕ,това е една отсечка по-малко. Тръгваме за 4, ще гледаме 3 минавания. За някои даже ще са две минавания,защото има опастност да пропуснат етапа в неделя,"опиянени" от откриването на сезона :lol: Преди като гледахме 10 пъти отсечките край Шумен /Албена и Стари Столици/ да не сме ревали?
А за етапите Стойко не може за един месец да реагира. Живот и здраве, ако е в организацията догодина, ще помисли отсега за промяна на трасето, за нови етапи. А не,че ги няма.
На мене обаче ми писна да слушам само оправдания - скъпо било,късо било,дълго било,мокро било,топло било,тъмно било,имало мъгла, имало фракция ... А в същото време отиват на "Миля миля" :!: :!: :!:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 14:59

Някои отиват на Миле Миля, но няма да карат в България. Други отиват да се пробват в нещо, което им е бъдещето. Трети са намерили средства да отидат там, за да се подготвят за шампионата. Всеки намира начин да се оправи, но това не означава, че не трябва да се съобразяваме, защото накрая наистина ще останем с 10 коли на старта. Това за фракциите, мъглите и т-н, напълно те подкрепям, защото в крайна сметка това е рали, не туристически излет.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот Victor » Вто Апр 07, 2009 15:45

lancia_hf написа: На мене обаче ми писна да слушам само оправдания - скъпо било,късо било,дълго било,мокро било,топло било,тъмно било,имало мъгла, имало фракция ... А в същото време отиват на "Миля миля" :!: :!: :!:


То вярно, че автомобилните спортове са наливане на пари от пусто в празно... За силните коли тези две отсечки сигурно значат голям разход, за N3 и N2 не чак толкова, но винаги съм си мислел, че цялата тая работа се прави от любовта към спорта и желанието най-вече да караш! Сега излиза, че не е точно така...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот damon » Вто Апр 07, 2009 16:35

Victor написа:... но винаги съм си мислел, че цялата тая работа се прави от любовта към спорта и желанието най-вече да караш! Сега излиза, че не е точно така...


:) Не винаги това което си мислиш е така за другите... Някои карат не защото обичат чак толкова да карат, а защото ще вземат купа и точки. Дори, Викторе ще разбереш, че има хора, които ще предпочетат много късички състезания, просто защото е по-лесно. Това е външен "образ" на някакви "умения". Истина за мен е обаче, че най-добри са не тези, които се състезават за нещо, а тези, които просто обичат да "карат". Но стига толкова с моите интерпретации по спортна психология и философия... :wink:
За скъсяването на ралито мога да каже само - много жалко. За някои е добре, за други не чак толкова...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали "Траянови врата" 2009

Мнениеот the best one » Вто Апр 07, 2009 17:34

Victor написа:
lancia_hf написа: На мене обаче ми писна да слушам само оправдания - скъпо било,късо било,дълго било,мокро било,топло било,тъмно било,имало мъгла, имало фракция ... А в същото време отиват на "Миля миля" :!: :!: :!:


То вярно, че автомобилните спортове са наливане на пари от пусто в празно... За силните коли тези две отсечки сигурно значат голям разход, за N3 и N2 не чак толкова, но винаги съм си мислел, че цялата тая работа се прави от любовта към спорта и желанието най-вече да караш! Сега излиза, че не е точно така...



Добро утро,приятелю :D
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта

cron