Рали България 2009 - промени?!

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот RaPiD » Сря Мар 11, 2009 21:30

По тоя път май се прибирахме през 2007 г., доста е интересен, тесен и криволичещ.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот ivozet » Сря Мар 11, 2009 21:43

По мой спомени има места много тесни, незнам ако някоя кола закъса, къде ще се отмести, просто има места където това е невъзможено. Туковиж да не могат да се качат. Ще стане голям майтап :lol: :lol:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот RaPiD » Сря Мар 11, 2009 21:48

Е чак пък толкова тясно не помня да е било, ама все пак е тясно на места доста.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот Sedan » Сря Мар 11, 2009 22:46

По въпросния път точно несъм минавал обаче като гледам новия вариант на най-голямото БГ рали не ми харесва.Първо през първия ден (който досега беше 2ри) ще се карат 3 отсечки по два пъти :mrgreen: :mrgreen: а за 2010г когато ще посрещнем световния елит очаквам да се карат по една отсечка на ден по 5 пъти... а и закрития парк таз година няма да е на Боровец :shock: добре на Долна Баня а 2010г може би в село Радуил :D незнам.... :?: :!: просто така не ми харесва.
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот vangata » Сря Мар 11, 2009 23:58

Това стария път за Сестримо ли е или аз нещо се бъркам ? пътя който започва от обратния завой под стената.
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот damnit » Чет Мар 12, 2009 00:35

Той е, няма кой друг да е. Ще бъде наистина интересно с новите и различни етапи. Жалко за СС Боровец. И моето мнение е че ралито ще изгуби изключително много със свалянето му от програмата. Относно организацията на същия етап миналата година. . . Получиха се големи парадокси. Незнам каква беше целта на 2-те поставени ленти. Те изобщо не си свършиха работата. Най-големият парадокс беше, че ни беше казано да стоим изтеглени зад въпросната 2ра лента само докато минат супервайзерите и делегатите и след минаването на "нулите" можем да се приместим до първата лента. . . Българска работа. . .
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Чет Мар 12, 2009 09:26

OgyWRC написа:Без супер специален и без закрит парк, не виждам защо някой зрител ще се качи до Боровец, от там и всички рекламни и медийни мероприятия на отбори и спонсори си губят смисъла, а състезанието си губи центъра, а с това и представителността! Все си мисля, че за да има атмосфера на едно рали, то трябва да има един основен център, където да е сърцето на надпреварата, където феновете да са близо до автомобили и пилоти, отборите да могат да поканят своите гости, а журналистите да си свършат добре работата! Супер специалният етап е просто задължителен за подобно кандидат WRC състезание ... не е кой знае каква тръпка за пилотите, но е едно добро въведение, събира всички любители на спорта на едно място и дава представителност на ралито!

Що се отнася до пилотите ... доста "возене" се очертава по преходите, като добавим и разхождането до Боровец.

Сигурно и организаторите си имат аргументи, така че да не ги "хулим", но пък нека се чуят и повече смислени коментари!


Оги нали за това се създаде организация на пилотите. Не знам дали и ти членуваш в нея но защо те като галвни действащи лица в това рали не нададат глас и да поискат да има сс Боровец или просто май и на тях им е все едно :evil:? Айде за някои 5-6 пилота разбирам, че това няма да ги бутне ама останалите каде са. После ни по ТВ ни от многоборйната публика в Боровец няма да бъдат видяни.
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот GTI-8V » Чет Мар 12, 2009 09:50

YaH40o_Shterevi_RT написа:Оги нали за това се създаде организация на пилотите. Не знам дали и ти членуваш в нея но защо те като галвни действащи лица в това рали не нададат глас и да поискат да има сс Боровец или просто май и на тях им е все едно :evil:? Айде за някои 5-6 пилота разбирам, че това няма да ги бутне ама останалите каде са.


Малко несправедливо изкъсване към адреса на АДАС. Пирво няма кой и как да реагира на нещо които не беше известно до тук.
Второ, в такава посока мисла че АДАС може да дава само препорики щом сигурноста не застрашен. Не мисла че е правилно и АДАС да поеме чертаване на всички rally-та, писти и други. Все пак има органисатор за тази работа и поне според мен той си е помислил нещо щом е променил нещата.
Трето, дури да се прави некаква препорика от АДАС той требва да става с гласуване (най малко online) след прелошение от некои пилот. Тоест няма как да има реакция след 2 дена само.

След неколко дена сигурно ще има ресултати от препорики които АДАС е направил към БФАС и когато ги вишдаш колко за те като количество ще видиш че доста ни пука за много работи.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот OgyWRC » Чет Мар 12, 2009 12:12

Подкрепям мнението на Алекс.

... трабва да се обмислят нещата добре ... всички знаем защо искаме да има ССС Боровец, важно е да се изясни и защо е отпаднала и доколко тези причини могат да бъдат преодоляни
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Чет Мар 12, 2009 16:12

Нямам предвич че на АДАС не им пука за това какво а само че и те могат да дадат точно както споменавате някоя и друга препоръка. Аз обаче си мисля че нашите организатори можеби пробват някакъв вариант за 2010 но да видим какво ще се получи.
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот MARVI » Съб Мар 14, 2009 20:00

OgyWRC написа:... трабва да се обмислят нещата добре ... всички знаем защо искаме да има ССС Боровец, важно е да се изясни и защо е отпаднала и доколко тези причини могат да бъдат преодоляни


Сега ще ти дам яснота по въпроса. Според новите изисквания на ФИА закритият и сервизният парк трябва да са на едно и също място. Това е причината за промените дискутирани дотук.
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот naskoto__ » Нед Мар 15, 2009 14:53

Най-важната промяна за Рали България-промяна на местоположението със...РАЛИ ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ.
Може да съм пристрастен,защото съм от Варна,но какъв е смисъла да се мести цяло едно рали????Шумен,Сливен и Варна да не са в турско...То както е тръгнало да кръстим държавата СОФИЯ,щото всичко друго е провинция,демек село.Ако искат писта да си направят,че да е още по-компактно.Та нали това е смисъла на цялата игра,смисъла на рали спорта,да има публика,да е зрелищно,хората да имат спомени.И в крайна сметка,цялото рали заприличва на махленско състезание,1 отсечка 5 пъти...
Аватар
naskoto__
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 21:34
Местоположение: Варна
Име: Aтанас Атанасов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот beta_racing » Нед Мар 15, 2009 18:33

Не че защитавам Рали България или федерацията, а по-скоро ми писна да слушам за Рали Албена, Златни или там колкото имена е имало! Условията вече са такива, че Рали Албена не може да има! Това е първото и най-важно нещо! Второто нещо е, че то не може да бъде същото, каквото е било преди, защото една важна "точка" е различна: вече СБА-тата не работят нормално или в повечето случаи не работят изобщо, а по-старите и опитни :wink:, които четат форума, знаят как се е организирало Рали Албена и ще разберат защо говоря за СБА-тата! Третото нещо е, че не може уж ралито да е с център Албена, а цялата му организация да се мести от морето в Сливен и Шумен, да приспиват там и общо взето ралито да е изцяло там (на 250км от Албена!!!) и после отново да се връщат на морето за награждаването. Третото нещо е, че Шумен и Сливен си имат ралита и не виждам защо още едно трябва да минава през същите отсечки, били те и най-обичаните в България, било то и велико рали като Албена (това е лично мнение). В този ред на мисли съм против и от Рали Траянови врата (но кой ли ме пита :wink:).

И всичко това го написах, защото ви моля да не се започва отново болната тема за Рали Албена! Колкото и да се говори колко хубаво е било няма да може да се върне! Такива времена са били - такива ралита са били! Сега е вече друго!

И не забравяйте - темата е за Рали България, а не за Албена! Ако искате да ридаете по него, направете тема в Обща дискусия, например, и пишете колкото искате! А ако направите нещо, за да върнете поне част от чара му, тогава ще е още по-добре! Ама нали е по-лесно само да се говори..........................
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот damon » Нед Мар 15, 2009 18:55

MARVI написа:
OgyWRC написа:... трабва да се обмислят нещата добре ... всички знаем защо искаме да има ССС Боровец, важно е да се изясни и защо е отпаднала и доколко тези причини могат да бъдат преодоляни


Сега ще ти дам яснота по въпроса. Според новите изисквания на ФИА закритият и сервизният парк трябва да са на едно и също място. Това е причината за промените дискутирани дотук.


Марви, а къде го пише това? Ако може да ми дадеш отнякъде да видя тия "нови изисквания на ФИА"...

Иначе другото интересно нещо е че на етапа Любница (в самото село) има около километър земна и тревна настилка т.е. направо макадам. :) Абе направо груб селски път, който трябва да се кара с 5 км/ч. В rally guide 1 много интересно е написан Type of surface: tarmac; concrete, grass т.е. настилка: асфалт, бетон, трева.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали България 2009 - промени?!

Мнениеот beta_racing » Нед Мар 15, 2009 19:08

И на мен ми хареса това с тревата, когато го видях :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта