Кое РАЛИ ви донесе най-много положителни емоции?

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Кое рали ви донесе най-много положителни емоции през 2008 г.?

Анкетата свършва на Пет Дек 26, 2008 15:51

Траянови Врата
12
5%
Вида
24
10%
Хеброс
27
11%
София Виктори
4
2%
България
58
24%
Стари Столици
25
10%
Сливен
55
23%
Твърдица
33
14%
Рали Ю
2
1%
 
Общо гласове : 240

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот damon » Пет Окт 24, 2008 15:58

swrt написа:Няколко интересни момента се получават до момента.Хората,които са изкарали цял сезон(пр.Деймъна и Солберг) определят Вида като емоционално състезание.


При мен е малко объркано, тъй като на Видин и Твърдица не съм бил зрител, но пък съм ги гледал преди. Вида просто ми харесва - много приятно състезание, освен, че е добре организирано и си има истински ССЕ. Твърдица пък ми е едно от любимите ралита заради невероятните отсечки и заради това, че ми е "домашно", а да не говорим, че и това беше най-доброто рали за нас този сезон.
Пламен е прав, че трябва да се внимава с махането на ралитата. По-скоро трябва да се направи шампионат или някаква друга форма на късите (спринтови) ралита. Видя се тази година, че за нашите условия в момента това е най-добрия вариант - Стари столици, Твърдица, Видин, Траяновите... София също може да остане, но там има много странни организационни проблеми - първо София не е място за рали, много трудно такова нещо грабва вниманието на хората в София, освен ако не става дума за WRC; второ имаше пак проблеми с отсечки в последния момент, което пък смъква доверието на участниците.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот OgyWRC » Пет Окт 24, 2008 16:19

Резултатиете към момента са малко или много очаквани. Наблюдава се и местен патриотизъм :D

Радвам се че дискусията е смислена, а не от сорта "наш'то е по-добро от ваш'то".

Моето мнение е, че автомобилният спорт има потенциал да бъде много популярен. Липсва "пропаганда". Почти всички, които наливат огромни средства в този спорт не мислят изобщо за някаква възвръщаемост ... Радвам се че дискусията се насочи в посока медийно отразяване на автомобилния спор - нещо, което би го поставило на друго стъпало в йерархията на спортовете. Журналистите трябва да се ухажват, да се запознаят със спорта ... мисля, че БФАС и нашите топ отбори биха могли отлично да свършат тази работа. И дъг път съм казвал: трябва да има екип, който (като този на shakedown), който да "смила" информацията и да я поднася в синтезиран вид и по най-интересния начин ... тогава на журналистите им е толкова лесно, че просто взимат кадрите, копират текстчето и са готови (от време на време им се изпраща по някоя покана, по някоя тениска, календарче, аксесоарче). Ако работим всички в тази посока ще бъде по-добре за всички след известно време!!!

Тук идва и момента за вниманието към публиката, та нали публиката е най-висшата инстанция в нашия спорт и всички (надявам се) се борим за нейното внимание и уважение ... Сигурен съм, че още много трябва да се направи в тази насока ( а опит има от къде да се вземе ), особено от организаторите, защото в момента всеки решил да отиде на анвтомобилно състезание се чувства, като престъпник преследван от полицията :shock: Организаторите на състезания нетрябва да престават да мислят за публиката и да не я оставят на втори план.

Та за това така формулирах въпроса, за да се замислите на кое състезание сте се чувствали най-добре (е може от компанията и ракията да е :D ), а не кое състезание има най-добри отсечки или пък най-добро времеизмерване ... Помислете си, например на кое състезание бихте завели човек който никога не е бил на рали и който бихте искали да впечатлите (потенциален спонсор например).
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Peggy » Пет Окт 24, 2008 19:43

Надявам се някой от федерацията да следи този форум и малко поне да се замислят над мнението на феновете и да го имат предвид при решаването на въпросите около сезон 2009 и напред. Мисля че феновете са тези които най-реално могат да оценят положението в спорта от гледна точка на атракция и емоция. Проблемите очевадно са изкючително много и едва ли могат да се изброят всички. Напълно съм съгласна с изказаното мнение около спонсорите и рекламата. Пресен пример за зле направена реклама е Рали Сливен. Вместо да се стремят да вкарат ралито колкото се може повече в града, за да разберат за него не само феновете, организаторите правят точно обратното. Тази година техническия преглед бе изнесен извън града, а не както до сега на площада в центъра, където който мине разбира, че има рали и поне за малко се спира. Всеки фен от Сливен знае колко хора се събират в петък на площада и каква е атмосферата. А тази година какво беше ?! Площада празен и скучен... като че ли няма да става нищо. А инвеститорите нали трябва да видят, че има интерес и тогава да дават пари. Колко добри пилоти залязват преди да са изгрели.... Да вземем за пример един Пепи Гьошев !!! Кара момчето, но няма стотинки и стига до 2-3 кръг и почива. Най-лошото е, че не е само той ..... Ей богатите фирми ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТЕЗИ МОМЧЕТА С ТАЛАНТ !!! Оставете малко футбола, той и без това се принасити.... Отделете малко и за рали-спорта !!! И телевизиите ..... След всяко рали се казват по 2 думи, че се е провело рали и еди кой си го е спечелил и нито кадри нито нищо !!! А уж сте големи медии !!! Добре, че са Евроком, Rally-club и Shakedown, че да видим нещо иначе..... Повече няма да пиша, защото ще стана дпсадна за четене, но има още мноооого да се каже !!!
Аватар
Peggy
 
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 19:32
Местоположение: Sliven
Име: Петя Маркова

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот BradurS » Пет Окт 24, 2008 20:45

Неможеш да сравняваш София със Сливен откъм инфраструктура. Един сервизен парк няма място в центъра на столицата.

Прочетох, че от догодина много състезатели не искали "молова гора".... защо? :x
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Victor » Пет Окт 24, 2008 22:54

Може би сега е моментът екипът на Shakedown.bg да се замисли дали не може да предложи нещо като външна продукция за някоя от големите телевизии! :idea: Идеята ми е да се направи едно интересно и раздвижено предаване, подобно на тези, които се правят за WRC по Eurosport. И не само някакви сухи репортажи, ами рали-спортът да бъде представен по един атрактивен начин, който да накара и хора, които не са толкова навътре в нещата да седнат пред телевизора за 30-40 мин., пък що не и час! :wink: Смятам, че е напълно реалистично и по възможностите на Shakedown.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот P.Solberg » Пет Окт 24, 2008 23:05

Всъщност като се замисля е абсолютно невъзможно по силите на Shakedown. За съжаление такова нещо се прави с доста средства и време, а и от двете нещо напоследък сериозно сме кът. Не че пари някога е имало, но ентусиазма поддържаше всичко. Нашата задача бе да покажем, че може да се направи с малко усилия и желание. Догодина Приста Ойл ще спонсорира някакво предаване, така че ще има отразяване.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот trouble » Пет Окт 24, 2008 23:10

bai_bradur_ivo написа:...Прочетох, че от догодина много състезатели не искали "молова гора".... защо? :x


Защо ли?....защото М.гора в момента прилича на писта от Формула 1 и пилотите ясно се изказаха че не са на писта, а на рали...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот bg_rallyfan » Пет Окт 24, 2008 23:29

Темата е мното добре поставена. И аз като участник в 4 ралита ( Хеброс, София, България и Сливен винаги с едната "0") гласувах за Хеброс и Сливен. Сливен ми допадна най много защото беше много компактно, а и отсечките са доказани във времето. Организацията също беше на ниво. Много добро впечатление ми направиха чантичките за екипажите пътни книги, и всичко което трябва беше вътре! Точно както е в СШ. Колкото за промените и това което трябва да стане съм съгласен с доста от вас. ПОВЕЧЕ МЕДИЙНО ОТРАЗЯВАНЕ = ПОВЕЧЕ СПОНСОРИ = ДОБРО БЪДЕЩЕ ЗА СПОРТА НИ!!!!
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот siky » Съб Окт 25, 2008 00:01

Аз гласувах за "Вида" и "България"
Според мен "Вида" е мн. интересно рали, което предлага хубави, бързи и разнообразни отсечки.
За ТВ-то е ясен роблема, там хората въобще не знаят за какво става въпрос, а отразяват в 30сек. . В радиата същия проблем има журналисти за всеки спорт само за Рали намаа!(Дарик радио, човек който е на ти с борбата отразява рали Бг. и срича през цялото време докато чете текста) Няма и да има! Ако, някой се сети за наякой журналист работещ в по-голяма медия интересуващ се от рали спорт да му се обади :evil:
За разделянето на шампионата ми е малко противоречиво мнението. Събираме по 20-30 автомобила до сега, а ако се раздели? Сигурно по 10-13 коли?
За затварянето на отсечки на рали София, винаги има първи път! Ако хората от селата са уведомени, че има състезание поне два месеца по-рано о.к. , ма не би! Не може да си от Сф и да не знаеш, че има рали.

И Андрешко шибаше конете .........
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот qvkata » Съб Окт 25, 2008 03:38

Първо Сливен на второ място Твърдица 8)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот NIKI WRC » Съб Окт 25, 2008 09:30

Момчета....за Мен сега хубаво рали НЯМА....просто след като махнаха Златните и Албена....ВСИЧКо се срина до дъното....Сега просто гледаме от любов към спорта....
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот НИКИ » Нед Окт 26, 2008 06:28

Аз пък като по-елементарен зрител,където си гледа удобствата ще сложа Вида най-отгоре,а най-отдолу Хеброс и Сливен.Аргумент за тази класация:полицията.
Трасетата на всякъде са уникални.Кеф ви около Своге,кеф ви Българка,кеф ви Юндола и тн.На всякъде има какво да се види,проблема е дали ти рарешават да го видиш :wink:
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот IRT » Нед Окт 26, 2008 15:19

Сливен. Беше яко доста голяма компания се сабрахме :wink: :wink:
Аватар
IRT
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 15:13

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот trouble » Нед Окт 26, 2008 16:25

НИКИ написа:Аз пък като по-елементарен зрител,където си гледа удобствата ще сложа Вида най-отгоре,а най-отдолу Хеброс и Сливен.Аргумент за тази класация:полицията.
Трасетата на всякъде са уникални.Кеф ви около Своге,кеф ви Българка,кеф ви Юндола и тн.На всякъде има какво да се види,проблема е дали ти рарешават да го видиш :wink:



Не разбирам хората имали проблеми с полицията в Сливен. Наистина не ги разбирам...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот svetluo » Нед Окт 26, 2008 19:41

Много правилно . Трябва да се обърне повечко внимание на рали спорта по телевизиите и като цяло в медиите . Компетентни хора колкото искате ще визирам двама в случая това са Иван Серафимов (който в момента работи за ТВ "ШУМЕН" , а преди беше в Топ ТВ ) и небезизвестния на всички ни Вальо (Lancia HF) който лично за мен е най - добрия оператор и монтажист отнасяйки се до рали спорта (лично мнение без да засягам никой ;) ) , а съм убеден , че има и още много други , които не познавам . Ако има желание и някакви средства винаги може да се намери квалифициран персонал , но явно няма...Както бяхме говорили на скоро с един приятел той (а и не само той) се е запалил по Форумла 1 като е слушал цитирам "глупостите" на Ричи Груев докато е коментирал и ето виждате от една безизвестна Формула 1 за нас българите сега когото и да попиташ ще може да ти назове поне един участник в нея , а и нещо повече ! Аз лично съм гледал предавания свързани с автомобилния спорт по Евроком , Ринг ТВ , ТВ Шумен и това е...евала на тях евала на Шеикдаун и на всички , които имат желание да променят нещата , защото без медии няма да има и спонсори няма да има участници , а в скоро време може да няма и публика :| Това е моето мнение по въпроса , което не е много оптимистично , но това си е реалността в момента . ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ :D .
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 55 госта

cron