Кое РАЛИ ви донесе най-много положителни емоции?

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Кое рали ви донесе най-много положителни емоции през 2008 г.?

Анкетата свършва на Пет Дек 26, 2008 15:51

Траянови Врата
12
5%
Вида
24
10%
Хеброс
27
11%
София Виктори
4
2%
България
58
24%
Стари Столици
25
10%
Сливен
55
23%
Твърдица
33
14%
Рали Ю
2
1%
 
Общо гласове : 240

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Peggy » Чет Окт 23, 2008 19:59

Ами явно всеки си гласува за тези ралита, на които е бил :) Сливен и Твърдица е моето мнение:) иначе и Вида предлага много атракция със супер специалния етап... Относно скъсяването на Шампионата :roll: :roll: :roll: Не смятам, че е добра идея !!! И без това повечето ралита са къси..... Бих казала, че трябва да се помисли относно удължаване на отсечките по определени ралита, като Твърдица например.
Аватар
Peggy
 
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 19:32
Местоположение: Sliven
Име: Петя Маркова

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот yozo » Чет Окт 23, 2008 20:00

Рали Сливен и Рали Хеброс за мен бяха най-емоцйонални :D
Рали България от край време не ме кефи даже тази година още повече набрах негативно мнение.Ходя само за купона "Ядене и Пийване и ..... :D :D :D "
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Chavo » Чет Окт 23, 2008 20:41

Аз гласувах за рали България. Въпреки достата му недостатъци за мен то си остава най-доброто състезание. Ако щете дори само и заради чуждестранното участие, което е най-масирано, в сравнение с другите ралита в България. А и много обичам да ходя на Боровец 8) , това разбира се е субективен довод. От другите състезания харесвам много рали Хеброс.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот plm » Чет Окт 23, 2008 20:51

Идеята на Оги е много добра и правилна. Защото така, определящите календара ще разполагат и с мнението на феновете. Друг е въпроса дали ще се съобразят с това. Но, и анкетата нищо не коства.
Няма да гласувам, защото не съм гледал достатъчно.
Искам да обърна внимание на друго.
Девет ралита искат голям бюджет. И според мен са много. Но, нека не се върви към унищожаване на състезания. Защото трудно се гради, лесно се руши.
Единия вариант е зачитане резултатите на 5 от 7, или 6 от 8,...Може би ще трябва да се промени и точковата система.
Друг вариант е разделяне шампионата на две рали дисциплини.
Големия шампионат включва, примерно 5 ралита-България, Хеброс,Сливен,...
Но, има и "малък" шампионат с по-къси еднодневни ралита. И съответно с по-малко разходи, но със шампионска титла. Така е в Чехия, например. Рали-спринт му казват. През годините някои "малки" ралита стават "големи" и обратно, след оценка в края на сезона.
Кажете ми, защо трябва да се премахва/унищожава нещо вече създадено с много усилия и средства?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот P.Solberg » Чет Окт 23, 2008 21:22

Да, така ще е най-добре. Двата шампионата могат да носят името на различни генерални спонсори и така ще се постига още по-добър ефект. Пилотите с малки бюджети ще се ориентират към малки ралита, хората с големи бюджети ще карат, където искат. Макар, че някои организатори ще ревнат, че така се делят екипажите и на някое голямо рали може да стартират малко коли, не че тази година не е така, но идеята е хубава и трябва да се развие.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот rally_m » Чет Окт 23, 2008 21:26

Мисля че рали Стари Столици и Сосер Сливен се слеят в едно цяло рали ще изчезнат много от въпроси кое рали ви е харесало през годината. :twisted:
В сегашния си вид етапите на рали България са по-приятни за каране отколкото за гледане :roll:
Относно анкетата смятам,че немога да дам оценка понеже присъствах само на рали България и Стари Столици. :roll: Оставям решението на тези,който са имали удоволствието да присъстват на по-вече ралита :wink:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот P.Solberg » Чет Окт 23, 2008 22:15

Днес на заседание на БФАС, заедно с по-големите клубове в страна е решено, че рали "Сърбия" отпада от каландера. Ако не се включи ново състезание, което надали ще стане, списъка става с осем ралита. Ако махнем и "София", което е на кантар - седем.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Окт 23, 2008 23:00

Нищо си му няма на рали шампионата в този му вид.Аз мисля че си е идеален и мисля че няма нужда да се дели на две!!! :arrow:
Проблема е друг в нашата китна и родна кочина!!! Докато този спорт не се афишира и не се популяризира до краен предел у нас няма как да стане.Не виждате ли,че най-големите инвеститори в България влагат пари само в скапаното ни футболно парвенство и дуги темподобни спортове.На Рали индустрията у нас мисля че и трябва сериозен капитал като цяло,а не субективно и частично наливане на пари.Я помислете ако от "ДАМС" и "БФАС" намерят общ език дали няма да се намерят силни инвеститори и по-голяма популяризация на тоя спорт.???Обаче докато "ДАМС" гледа индефирентно на рали спорта,организаторите на повечето ни автомобилно-състезателни мироприятия едвам ще скалъпват и ще изнемогват за финансовата им организация и реализация!!! :( :( :( :( :( :( :( :( От там следват и другите проблематики(те са като скачени съдове),пилотите трудно успяват да направят и изградят бюджети за един сезон,от там пък те като не карат съответно не правят реклама достатъчна на рекламодателите си,съответно тия рекламодатели лесно се разколебават и оттеглят,а от там спада и самия интерес!!!
Другото пък,ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ ПРАВА!!! Тук за мен пък нещата са трагедия пълна... Телевизиите не си правят труда,изкупуват телевизионни права за глупости и някакви пошли сериалчета,а преспокойно могат да излъчват подробно един уикенд рали "Хеброс" например.Или преспокоино да се излъчва директно по един-два етапа,както Евроком направиха с "Твърдица",за което само адмирации разбира се заслужават хората и най-вече Жоро Иванов....,но май са само Евроком за съжаление хората които се борят да отразяват пълно нещата в ТВ пространството.Другите спят,дремят ,ами как да стане? Ето това е ......Погледнато обективно тези детайли според мен спъват тоя спорт.
ПП Това е моето мнение....докато не се рекламира до баналност рали спорта у нас жсичко ще е много трудно... :( :( :( :( :( :( :( :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот plm » Чет Окт 23, 2008 23:07

Знам, че вчера е имало разговор относно пистовите проблеми, а днес за рали шампионата. Затова ползвах темата да си кажа мнението.
Но, чак за решения...
Не знам.
Даже и 8 ралита да останат за подръжката на специална кола са нужни 80-100 х.е.
А защо мислиш, че рали София е на кантар?
А относно медиините права не е нужно да откриваме топлата вода.
В Чехия медиаспорт има задължението за отразяване на мероприятията.
Ето договорката
http://www.mediasport.cz/pdf/prezentace-mediasport.pdf
Даже те ще отразяват състезанието във Фрайщад в събота.
Последна промяна plm на Чет Окт 23, 2008 23:19, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Окт 23, 2008 23:09

Аз съм за Рали "Сърбия" да отпадне от календара.!!! :arrow: :)
Не мисля ,че шампионата ни трябва да се решава в друга страна,с чуждо рали.
Сега е момента Сливен и Шумен или Сливен и Твърдица да измислят нещо.....
Ако успеят да издигнат обща кандидатура за рали ще е Super.... :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Окт 23, 2008 23:38

Благодаря брато за инфото! Ако и тук стане така ще е идеално,ама май манталитета ни не го позволява.Чехите са на свтлинни години от нас в това отношение,но ето намерили са си начин,който е върха......нямам думи!!! :D
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот swrt » Пет Окт 24, 2008 12:45

Хубава тема,но едва ли някой ще й обърне внимание.Фед-а го интересува рали България,организаторите на останалите състезания се радват,че са сколосали да направят нещо и гледат как да се оправят за другата година без ги е еня за феновете.
Няколко интересни момента се получават до момента.Хората,които са изкарали цял сезон(пр.Деймъна и Солберг) определят Вида като емоционално състезание.Интересното е,че най-далечното и най-трудно за посещение рали за средния фен,се определя според тази анкета като равно на традиционно силните от към зрители Хеброс,Стари Столици и Твърдица.От друга страна пък има фенове,които казват бях на тези и затова ги пиша тях.Според мойто лично мнение,явно основната фенска маса си харесва традиционно силните България и Сливен,а Вида изненадващо (лично според мен) се ползва със симпатии(като,че ли малко повечко) както Хеброс,Твърдица и Стари столици.Изненадва ме резултата до момента за София и Траяновите.Явно София е много приятно рали,но да се направи от към външната страна на околовръстното,а Траяновите ще си остане в сянката на България и макар да е много силно на зрители едва ли ще се "откъсне" от големия брат.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот swrt » Пет Окт 24, 2008 12:49

За Сърбия не коментирам.От много години се чудя що за идиот ще направи кръг от шампионата на 500 км. от границата,при положение,че основно пилотите едвам сколосват да направят 3/4-ти от сезона.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Chavo » Пет Окт 24, 2008 13:30

Относно телевизионното излъчване нещата според мен няма да се оправят скоро. Самият мантелитет на собствениците на телевизиите, на техните подчинени, в лицето на екипа като цяло и журналистите е такъв че има едно голямо пренебрежение към рали-спорта. Това си личи и от малкото материали които се показват, най-вече от интервютата, въпросите са малоумни и зададени с досада. Колкото и да ми е неприятно масовата аудитория предпочита да гледа разни малоумни предавания или един изкуфял "професор", който крещи и ръси храчки в ефир, вместо нещо стойностно. Просто такива неща са им интересни. Аз съзнавам това и поради тази причина въобще не говоря за рали с никой, като се видим ,а пиша само тук във форума мнението си.
А футбола е масов спорт. Факт е че той се гледа от най-простата маса от обществото, защото те си мислят че го разбират, някак си по-лесно го възприемат, докато ралито е непозната материя за тях, те не могат да я разберат, затова и не се интересуват.
Има и нещо друго. За да добие един спорт масова популярност е необходимо в този спорт наистина да има големи успехи. За съжаление тук е така, хората не следят един спорт от любов към него, а само когато той е успешен и актуален. Естествено, веднъж вече извоювал си статута на такъв после всичко вече продължава по инерция. Ето сега например е много актуален волейбола, само заради успехите в него, за нищо друго.

Относно календара на ралитата лично моето желание е той да се разшири, а не да се вадят състезания от него. Не може винаги да се съобразяваш с някой който няма бюджет. Да, неприятно е ,иска да кара, но не може. Но ако ще се продължава в същия дух по-добре да закрият шампионата.
Време е да се помисли за нови трасета, нови ралита, малко освежаване да има. На мен лично новите етапи на рали София този сезон много ми харесаха. А покрай Искърското дефиле има толкова много хубави места, които потенциално да станат страхотни отсечки. Ралито може да се разшири и да стане наистина много качествено. Но тук пак идва проблема с организацията и толерантността на самите хора. В тазгодишното издание на рали София информацията за самото състезание не беше на ниво, в резултат на което много хора не знаеха за затварянето на пътищата, от там се стигна до скандали и така. Но има и друго. Всеки мисли че той е най-важен и не се съобразява с останалите. Вярно, неприятно е че са затворили пътя и ти не можеш да стигнеш до някъде, но това не означава че трябва да се държиш като първобитен човек. Особено ме доядя на един селяндур, който гледах по Ринг тв в репортажа за ралито. Как така имало рали, той еди си какво трябвало да прави, голяма работа. Но ако ралито запази формата си, такива като него ще са все повече и май няма да го бъде това състезание в този си вид дълго време.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот prospeed-motul » Пет Окт 24, 2008 14:06

най-хубавото състезание за мен е сливен с своите яки отсечки като стара река кипилово българка и други :shock:
prospeed-motul
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта

cron