Кое РАЛИ ви донесе най-много положителни емоции?

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Кое рали ви донесе най-много положителни емоции през 2008 г.?

Анкетата свършва на Пет Дек 26, 2008 15:51

Траянови Врата
12
5%
Вида
24
10%
Хеброс
27
11%
София Виктори
4
2%
България
58
24%
Стари Столици
25
10%
Сливен
55
23%
Твърдица
33
14%
Рали Ю
2
1%
 
Общо гласове : 240

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот svetluo » Нед Окт 26, 2008 19:49

Относно анкетата браво на Ogi_WRC , че се сети да направи нещо подобно . Аз лично присъствах на 3 ралита , за който и гласувах това са Сливен , България и Стари Столици поставям ги по реда , в който на мен са ми харесали най - много . Сливен ми хареса най - вече с атмосферата както и на България така и на Сливен съм за първи път така , че останах много впечатлен и от двете отсечките също са много добри и може да се каже истински рали отсечки . Колкото за Стари Столици аз съм по етапите от както съм в количката :mrgreen: , така че тука съм малко пристрастен , и тази година според мен беше на висота , но съм най - доволен от страна на компактността (не може да се сравни с нито едно друго състезание) тук винаги съм с колело и тази година гледах абсолютния максимум 10 от 11 СЕ и само в две от тях не гледах всички автомобили за това и си обичам най - много домашното рали :P .
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот madGRaF » Пон Окт 27, 2008 10:20

Гласувах за рали България, само него успях да посетя :( Но ми хареса :mrgreen:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 28, 2008 08:30

Аз също няма да гласувам. Присъствах на всички български ралита тази година, но не мога да си избера къде е било най-емоционално, защото навсякъде ми хареса по различен начин :D
"Хеброс" обаче бе единственото рали, на което не бях сред публиката (изключение е ССЕ1), а "отвътре" в ралито :D Така като се замисля, може би то бе най-емоционално за мен, не защото ми е домашно и имам пристрастия, а защото за пръв път се докоснах до организацията на едно такова мероприятие и може да се каже, че да се занимавам с това ми хареса изключително много. Длъжността, която заех горе-долу непосредствено преди състезанието, беше доста отговорна, а това донесе и много положителни емоции преди, по време на, както и след ралито :D (та и до днес :mrgreen:)

Що се отнася до дисциплината рали-спринт...
Тази идея ми се върти от много месеци в главата. Виждам какво става в Чехия и доста пъти съм се замислял какво може да стане и тук. Няколко хора вече споменават за "отцепване" на някои от рали пилотите и преориентирането им в евентуалния рали-спринт шампионат. Аз обаче си мисля, че повечето от хората, които говориха за подобно "разделяне" на пилотите, не знаят какво точно е едно рали-спринт състезание - е, това е съкратено рали, ама в буквалния смисъл!
Примерно: кара се СЕ1 Българка до дървото. Оттам се кара СЕ2 Парчето :D, а после, като СЕ3, от разклона до Сливен и това е! Може да се минат по два пъти, като второто минаване, например, е наобратно, и това е - ралито свършва. Започват в 8:00 и финишират в 15:00 часа...за един ден!
В този ред на мисли, не смятате ли, че много състезатели от планинския шампионат няма да карат в поне 2-3 такива състезания? Защото ако отсечките, които дадох съвсем случайно като пример, не се карат по два пъти, а само по един път, то тогава ралито става горе-долу (да не кажа по-малко) като километри от едно планинско.
Друго нещо, което съм мислил по въпроса за рали-спринт шампионат е, че много млади пилоти могат да започнат в него, като по този начин ще се докоснат 100% до едно "истинско", т.е дълго рали. Едно е да започнеш в планински шампионат, с целта да трупаш опит, а съвсем друго е да започнеш в едно рали, равно по километри на едно планинско състезание, т.е може да се кара с по-малък бюджет :D Замислете се...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот kiko » Вто Окт 28, 2008 09:03

Прав си.Хубаво е да се направи такъв шампионат,лошото е,че ще е по-популярен сред пилотите,а това май няма да е по вкуса на федерациата.
Емоцията в едно рали е комплексно изживяване от няколко елемента.Като цяло атракцията за зрителя от пилотските изпълнения е най-важно.За мен лично Свидня е феноменална отсечка,но бързането из София да може да се види сервиз,подиум и тн. направо разбива всичките положителни емоции.При Вида също има ненормални отсечки.Превалите са жестоки,но някак си ми става гадно,че трябва да се дава ненормална газ за да може да се гледат отсечките около Белоградчик и специалния.Сливен има много добри места за гледане,събира се и народ,става и купон,ама ненормалщини са полицейските затваряния на отсечките доста време преди определеното време,както и естесвеното умуване на местните шапкари.Именно това и на мен ми скапва добрите емоции.Хеброс и България/Траянови врати са добри за гледане има и добри неща само трябва да се избягват пътния възел в Пловдив и да се влиза много рано на Сестримо.
Та,ако сумирам всичките неща,лично за мен нещата добиват следната класация:България,Вида,Хеброс,Твърдица,София,Шумен,Сливен и Траянови врати.За Ю-рали нямам никакво мнение,а и мисля да не си изграждам.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот NIKI WRC » Вто Окт 28, 2008 13:36

Тази година ходих на Сливен...Имахме проблем с колата като се качвахме към 1-я етап "Българка"...Точно където спряхме да отстраним проблема имаше полицаи...Времето което оставаше да затворят пътя бе неповече от 5 минути....Когато отстранихме проблема оставаха 2 минути до затварянето.Тръгнахме и полицая не каза нищо....Отидохме до "Даулите"(тези които са ходили там знаят за "Гостилницата" където се пие само чай..)Та и там имаше полизаи и пътят трябваше да е затворен от около 5-10 мин. подминахме и никой не ни спря...Тази година съм ОЧАРОВАН от полицаите...Просто така трябва да е и за бъдеще...! :wink:
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот SoSSeR » Вто Окт 28, 2008 22:36

България ; Траянови врата ; Сливен - Така гласувах аз!
Аватар
SoSSeR
 
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 23:27
Местоположение: Сливен
Име: Пламен Петров

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот plm » Сря Окт 29, 2008 22:11

Радвам се, че някой чете внимателно и е разбрал/знае, че не става въпрос за разделяне на състезателите.
Всъщност и сега в Чехия тече дискусия как да бъде шампионата през 2009. Фактите в Чехия са ясни - на спринтовете карат над 100 екипажа.
На "големите" им ралита не е така. Сега ще намалят броя им и ако/когато постигнат 100-120 екипажа ще мислят за увеличаване на състезанията. Освен това ще се въведе регистрация, защото тази година,например, Фреди Лоа с победата си на Барум "изяде" точките на местните. Барум е най-слабото рали за местните, защото е с най-големи разходи и с смешно малко точки от добро класиране. Йозеф Петак, Роман Одложилик,...
Да уточня, че 100 рали екипажа там са 70-80 процента от наличните.
Ясно е, че в Чехия контролират,направляват, управляват... този спорт.
Последна промяна plm на Чет Окт 30, 2008 09:01, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот motolud » Чет Окт 30, 2008 01:34

Хеброс Сливен и Твърдица това бяха най-хубавите за мен ралита!!!
[b]Хеброс[/b] (това ми беше сефтето като навигатор ) хареса ми много заради НОВИТЕ отсечки !!! Евалата на организаторите че решиха да вкл тези 2 супер яки отсечки !!! Проблем беше само офроуд преходите но така пък беше още по яко!!!
[b]Сливен[/b] Както каза пилота ми от рали Сливен бяхме много добре изненадани с въпростните чантички в които всичко беше подредено като в АПТЕКА!!! 2те пътни книги , рали гид , книга с алтернативните пътища плаките за колите и ПРОПУСКИТЕ!!!!!!!!! Поздравления за г-н Чанев че е успя да направи такова рали !!! Забележките ми към ралито са само полицаите който по принцип недават пиле да мине а кво остава някой да пресече трасето е тоя път май беше обратно 20 човека пресекоха пред нас ( 0 ) на разклона на Молова гора!!! е господ ни помогна тоя път!!!представям си ако беше станала белята какво щеше да се избълва по нас ЦЕЛИЯ ЕКИП !!!Един апел ако може към феновете!!!
ПАЗЕТЕ СЕ !!! ПАЗЕТЕ И НАС!!! НЕ НИ СЕ ИСКА ДА НИ ТЕЖИ НЯКОЙ НА СЪВЕСТА ВСЕ ОЩЕ ИМАМЕ НУЖДА ОТ НОРМАЛЕН СЪН !!!
[b]Твърдица[/b] ми хареса с най вече с отсечките си бяха доста готини !!! Организацията беше добра !!! Тук е и момента да похваля Мануела която се справи отлично като за първи път!!! обаче пък за съжаление там техническите проблеми ни следваха неотменно но това е рали спорта!!! Като забележка за ралито мога да кажа само 1 времето от ЧК1 до ЧК2 е крайно недостатъчно!!!прехода става по опасен от отсечката :). е има и една другя причина която наклони везните в полза на рали Твърдица но тя е малко лична и мисля да не занимавам читатели с нея пък и смятам да си я оставя лична :)
и накрая само да кажа че от всичко най много се радвам че по край рали спорта се запознах с много готини хора който станаха част от нашия екип и се радвам че точно с тях посетих едни от най-хубавите места с България.
Дано сезон 2009г ни донесе много много приятни моменти с любимия спорт:)
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот OgyWRC » Пон Ное 03, 2008 17:37

... струва ми се, че още привърженици на рали спорта биха могли да изкажат мнение, вчрно е че няма награда за гласувалите, но ми се иска да се чуе мнението на повече привърженици на спорта!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот kiko » Вто Ное 04, 2008 18:52

От къде да се изкопат бре Оги?Че то повечето са гледали ралитата около родните си места.Няма как да кажат тва не ми хареса,онова пък ме изкефи.За съжаление за пореден сезон истинската фенска маса намаля.Като гледам що народ се изнесе да гледа на вън,направо се замислям дали догодина ще остане един в тоя форум,който ще изгледа целия шампионат без да е свързан по някакъв начин с някой пилот или отбор.100-150 км. пряко сила е радиоса на гледане на истинските фенове.Кофти,но факт.Аз лично изгледах целия сезон без Сърбия,но като се замисля нито един от хората около мен не прояви ентусиазъм за цял сезон гледане.За сметка на Барум и Акрополис,където кьоравои сакато се цупеше,че не е имало място в колата и тн.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот OgyWRC » Вто Ное 04, 2008 20:37

kiko написа:От къде да се изкопат бре Оги?Че то повечето са гледали ралитата около родните си места.Няма как да кажат тва не ми хареса,онова пък ме изкефи.За съжаление за пореден сезон истинската фенска маса намаля.Като гледам що народ се изнесе да гледа на вън,направо се замислям дали догодина ще остане един в тоя форум,който ще изгледа целия шампионат без да е свързан по някакъв начин с някой пилот или отбор.100-150 км. пряко сила е радиоса на гледане на истинските фенове.Кофти,но факт.Аз лично изгледах целия сезон без Сърбия,но като се замисля нито един от хората около мен не прояви ентусиазъм за цял сезон гледане.За сметка на Барум и Акрополис,където кьоравои сакато се цупеше,че не е имало място в колата и тн.


... sad but true ...

... тъжно, но вярно ...
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Peggy » Нед Ное 16, 2008 14:23

OgyWRC написа:... струва ми се, че още привърженици на рали спорта биха могли да изкажат мнение, вчрно е че няма награда за гласувалите, но ми се иска да се чуе мнението на повече привърженици на спорта!


Не е въпроса в наградата. Никой от нас не е тук за да печели награди /и това смятам е добре/. Дано някой да ни обърне внимание!!! Така че говорете хора, говорете на воля и дано поне малко да помогнем да се оправят нещата....
Аватар
Peggy
 
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 19:32
Местоположение: Sliven
Име: Петя Маркова

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот Kal4y » Нед Ное 16, 2008 23:07

Бях на две ралита тази година, живот и здраве догодина повече - Сливен и Твърдица. Естесвено гласувах за Сливен, няма друго такова в България според мен! :)

п.с След като прочетох по-горните постове се замислих малко. Казвате, че хората гледат ралита около родните си места и т.н. А това дали имат нужните средства? С кеф бих утишъл на всички ралита от сезона, но за съжаление нямам нужните пари за да го направя и за това се ограничавам с това което ми е по възможностите. Поздрави
Изображение
Аватар
Kal4y
 
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 18:02
Местоположение: Сливен

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот qvkata » Пон Ное 17, 2008 08:38

И аз бях само на Твърдица и Сливен. Твърдица мисля че ми харес повече но и Сливен не беше зле 8)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: Кое рали ви донесе най-много положителни емоции

Мнениеот MOTUL » Пон Ное 17, 2008 19:38

Ходил съм каде ли не ,но Рали Сливен си е Рали Сливен просто ... перфектно рали отсечки всичко само ако направят Балгарка спускане тогава ще е нещо за професионалисти 8) Твърдо за Рали СЛИВЕН ! аз дадох 3-гласа за него :mrgreen:
Изображение
Аватар
MOTUL
 
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 14:10
Местоположение: Сливен
Име: Мартин Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта

cron