Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Мнениеот Kairo_SWRT » Сря Окт 15, 2008 00:36

Здравейте!Бях подтикнат да напиша тая тема,а и да изразя моята гледна точка за изминалия рали шампионат.Не пиша във форума понеже си имам причини и следствия за това,но както и да е.......преминавам към съществената за мен част.
Искам да започна с това ,че за мен тоя рали шампионат,който изпратихме беше адски абсурден и парадоксален.Това мое предположение е породено от това,че за мен шампионския екипаж направи един от наи-слабите си сезони в своята кариера и,че вторият екипаж ,(на който симпатизирам и не го крия К.Дончев/С.Вълчев) завършват с повече победи (5) от
самия първенец на страната.Аз разделям рали сезона на две фази: първа-разнообразна,изпъстрена и динамична,от към пилоти и втора част-доминираща на Крум и Стойко.Някои може да каже че това е поради автомобила,с който те започнаха
своята доминация от рали София.Да ама не!!!Този автомобил на бъдещтето в рали спорта беше съпроводен с невероятно каране от страна на екипажа,сработеност и оптимална форма ,в която се намираха двамата състезатели.
Шампионата от към ралита смятам ,че беше добър като разбира се на висота пак бяха двете водещи ралита "България" и "Сливен" като към тях пречислявам и "Хеброс".
Положителното, което аз видях този сезон е ,че нашия рали шампионат има голямо бъдеще в лицето на Пламен Стайков,Тодор Славов,Петър Гьошев,Игнат Исаев като мен лично много ме яд ,че последните двама не направиха цял сезон.Други пилоти ,които са достойни за бъдещтето на този спорт са: Иван Ганчев,Боби Григоров,Ицо Геров,Николай Диков и три сливенски екипажа на (Христо Христов,Щилян Тенчев и Стоян Мечков).Разбира се Пацо Стайков,Тошко,Пепи Гьошев и Игнат вече са сред призьорите от две години,но тази година направиха сезона който така дълго чакахме,именно сезона с етапни победи срещу лидерите в шампионата.Като за мен Пацо Стайков направи най-красивата етапна победа в Рали "Сливен". :arrow:
Разбира се не на последно място искам да засегна темата за женското съсловие в този спорт.
Тази година забелязах силно и засилено присъствие на дами в рали шампионата.Което разбира се за мен е много обнадеждаващо и което показва че дамите не ни отстъпват...... :lol: :P :D
Разбира се идеята ми е по-дълбока,а именно че дамския ни шампионат се развива с високи темпове и показва че там се работи прогресивно и професионално.Такъв силен кадър от този шампионат е Цвети Георгиева,която за мен направи много силен дебют и показа една върхова постоянна форма.(Обърнете внимание на това момиче,понеже смятам ,че щте е силен фактор за в бъдеще в шампионата).Аз мисля че тя е подготвена за един сезон в клас като N2.
Друг силен дебют за мен(кадър от дамския шампионат) направи Мануела Костадинова.Макар ,че този дебют тя го направи в последния кръг на рали "Твардица" тя го направи по възможно наи-динамичния и силен начин.Всички знаем какво прави Мануела в дамския шампионат(трепе ги наред).Мисля че това момиче е достигнало тавана на възможностите си в дамския шампионат и е крайно време да премине в дисциплина "Рали",а тя доказа че подготвена и че трябва да се развива в рали шампионата.Така.......дано Катето вече си има компания в лицето на Цвети и Мануела и разбира се наи-важното КОНКУРЕНЦИЯ!!!Пожелавам им много успехи за в бъдеще на Цвети и Мануела.Те вече се доказаха. :lol:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Мнениеот txl » Сря Окт 15, 2008 08:27

Така както си кръстил темата, какво се предполага за потребителите, които я четат - че трябва да коментират сезон 2008 или да коментират погледа на Kairo_SWRT?
И какво е толкова адски абсурдото и парадоксалното? В класирането не се броят победи, а точки. През 2001 година Бърнс е световен шампион с една победа през целия сезон (от 14 състезания).
След като шампионския екипаж е направил толкова слаб сезон и не се е намерил кой да му вземе титлата... тогава конкурентите му силен сезон ли са направили?

Това с което аз ще запомня сезона - за първи път гледам рали с 15 автомобила, че даже и по-малко.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Мнениеот kiko » Сря Окт 15, 2008 08:53

Свиквай с тая бройка :cry:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Мнениеот GTI-8V » Сря Окт 15, 2008 10:07

txl написа:Така както си кръстил темата, какво се предполага за потребителите, които я четат - че трябва да коментират сезон 2008 или да коментират погледа на Kairo_SWRT?
И какво е толкова адски абсурдото и парадоксалното? В класирането не се броят победи, а точки. През 2001 година Бърнс е световен шампион с една победа през целия сезон (от 14 състезания).
След като шампионския екипаж е направил толкова слаб сезон и не се е намерил кой да му вземе титлата... тогава конкурентите му силен сезон ли са направили?

Това с което аз ще запомня сезона - за първи път гледам рали с 15 автомобила, че даже и по-малко.


+1
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Сезон 2008 през погледа на Kairo_SWRT

Мнениеот Kairo_SWRT » Сря Окт 15, 2008 18:32

Не разбира се!Аз не искам да правите анализ на моя поглед за сезон 2008,просто това си е моя гледна точка и я изказах.Просто потребителите ако желаят да искажат своето мнение и да напишат какво мислят.
А ти си прав за това,че сезона протече с 15 автомобила. :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков


Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта