Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот madGRaF » Пон Юли 14, 2008 19:39

Аз си спомням, че това Субару беше на Колин подготвено за Корсика и те наринаха маса пари и го взеха. Поне така се говореше.
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот rally_m » Пон Юли 14, 2008 23:51

Може и за Колин да е било неспоря,беше отдавна :roll:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот beta_racing » Вто Юли 15, 2008 10:15

Аз пък си спомням, че иманно Тони Гардемайстер беше "ученик" на Юха по това време :D
Някой да ме поправи, ако греша :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот madGRaF » Вто Юли 15, 2008 10:28

Да прав си :) Даже си спомням интервю с Юха на, което говореше за него и каза нещо от сорта на "Скоро ще се говори за това момче" :wink:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот Sainz » Вто Юли 15, 2008 11:27

Спомням си че имаше интервю в "АМ Беда" , в което бяха казали че Гардемайстер е подписал договор със Сеат във WRC точно преди да дойде на Албена. Или май беше че предстои подписване на договор.
Аватар
Sainz
 
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 11:10
Местоположение: Варна
Име: Николай Лефтеров

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот Rally Fan » Пон Юли 21, 2008 21:59

rally_m написа:А субаруто на руснака си споням че беше купен дирекно от Юха Канкунен за някаква космическа сума но всъщото време нямаше аналог на тази кола.Бяха я подготвили за кръг от световния ама парите си казаха думата. :) :)

Да, субаруто което караше Балдиков всъщност беше подготвяно за Колин МакРий... не си спомням защо обаче, Колин не е бил с него, но Субаруто си беше... :twisted:
Хареса ми обаче една статия от сканираната страница от plm това рали, а именно:
1.jpg
1.jpg (148.82 KiB) Прегледано 14292 пъти
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот fen_na_krum_donchev » Нед Окт 05, 2008 20:07

Баща ми е казвал,че когато е минавало ралито през Ловеч и е бягал от час за да гледа Илия Чубриков :D .Даже и аз бих направила така :P
"Риска става все по-голям,а удоволствието все по-малко" - З.Б
Аватар
fen_na_krum_donchev
 
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 16:32
Местоположение: Ловеч
Име: Иванела Иванова

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот 5 GTT » Пон Окт 27, 2008 10:48

fen_na_krum_donchev написа:Баща ми е казвал,че когато е минавало ралито през Ловеч и е бягал от час за да гледа Илия Чубриков :D .Даже и аз бих направила така :P


Снимките съм ги правил точно по време на час! :D Тогава се учеше и събота и наистина трябваше да бягаме от час за да гледаме! :wink:
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот plm » Пон Окт 27, 2008 21:33

И аз съм бягал да гледам колите.
Тогава "омаях" една леличка от репа да ми запазва ...инфо.
После избягах чак в Ловеч да гледам Златните 77. Това ми беше първито сериозно бягство ...с чехли. Трудно беше връщането ми до Плевен, но се справих.
Алтенхаймер с Поршето без броня по моста, Лансберг с Реното,....
След почивката стартираха там , нагоре, после Трай Дянково...
Други времена бяха.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот driftmania » Вто Окт 28, 2008 13:14

Доста интересна тема наистина!Мисля че ще е още по-добре всеки който има спомени от предишни години,било то снимки или касети или просто в съзнанието си,да сподели тук за да може тези спомени да се предават от поколение на поколение!До голяма степен завиждам на тези от вас,които са присъствали на тези състезания-тогава колите са били без днешните електроники и тн. и управлението е зависило изцяло от пилотските умения на човека зад волана :o а не на сегашните коли,които едва ли не сами се карат(в никакъв случай не подценявам днешните пилоти) :!: А как става номера с снимките понеже и аз имам известни такива,макар и от по-близкото минало!
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот RRT » Чет Окт 30, 2008 01:42

Еееех хора ... направо почти ме разплакахте с тази тема. Моите последни спомени от Рали Ловеч (вече не беше Осъм май) са от една лада метнала се в пропаст и увиснала между две високи дървета (едно отпред, едно отзад). Като отидохме пилотите се прибираха пеш по шосето. Беше на един от завоите към Дебнево мисля ... там нейде ... година обаче не помня. Малък съм бил, все още съм си младеж :mrgreen:
Продължете моля ви, навейва отдавна позабравени неща, когато народа беше някак си ... щастлив ... може би са просто детските години и очите с които гледахме зверовете на 4 колела ... но е прекрасно да се връщаш назад в тези години ....
Браво за темата! Прекрасна е!
Аватар
RRT
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 16:53
Местоположение: Родос, Гърция

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот 5 GTT » Вто Дек 23, 2008 12:48

plm написа:И аз съм бягал да гледам колите.
Тогава "омаях" една леличка от репа да ми запазва ...инфо.
После избягах чак в Ловеч да гледам Златните 77. Това ми беше първито сериозно бягство ...с чехли. Трудно беше връщането ми до Плевен, но се справих.
Алтенхаймер с Поршето без броня по моста, Лансберг с Реното,....
След почивката стартираха там , нагоре, после Трай Дянково...
Други времена бяха.


Първия етап на ралито беше "Трай Дянко", после следваше "Казачево" и т.н. Най-обичах да се качвам на баира до 1-вия десен завой след завоя с поставените гуми за мантинела. От там се виждаха доста завои. Засичахме времената с модерните за тогава електронни часовници, а след време като взехме шофьорски книжки се пускахме и сравнявахме времената с тези на състезателите. В момента на тази отсечка липсва сигурно 70 % от асвалта. Грозна картинка!
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот sauber » Пет Дек 26, 2008 00:25

Попрехвърлих темата отгоре отгоре и не намерих...Та : Някой може ли да ми даде информация за етапите ? Къде се намират трасетата и прочие ?
Родом съм от Ловеч ( даже съм там/тук в момента ). Много би ми било интересно да отида да разгледам къде, какво и що се е случвало :)
Зададох този си въпрос на баща ми, но не получих отговор поради някои крайно дълги за обясняване причини.
Даже ако не се лъжа е взимал участие в това рали с Москвич ( 8мак ли 12так ли...хич не съм чат на соц автомобили )...
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот 5 GTT » Сря Яну 14, 2009 14:34

След с. Казачево следваше "Беров мост", това е след с. Дебнево от моста изкачването за с. Орешак, после изкачване на Беклемето. Непомня като се връщаха обратно към Ловеч следваха етапи в с. Врабево, с. Голяма Желязна /не съм много сигурен/. Втори път се минаваше на нощно каране през "Трай Дянко". Може да е имало и още етапи. По същия маршрут преминаваха и участниците в любителското рали. Записваха се по 70-80 участника и нямаше никакви изисквания към автомобилите, освен редовен год. техн. преглед и 2 години шоф. стаж. Като взех шоф. книжка отидох да се записвам за участие. Голям смях падна! Имах книжка от няколко месеца, а навигатора без книжка. Искаха и пълномощно от баща ми, т.к. колата беше на негово име! Обаче тогава за разлика от сега се организираха такива мероприятия, а сега който иска да кара може само на някое "италианско" на картинг писта където не можеш и ІІІ-та да включиш!
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Re: Рали "Осъм" Ловеч /личен архив/

Мнениеот 5 GTT » Вто Апр 27, 2010 10:21

Изглежда има някаква идея за възраждането на рали "Осъм"-Ловеч?! :shock: :D

"Ловеч домакинства кръг от републиканско по автомобилизъм?
Ловеч има реални шансове да бъде домакин на кръг от републиканския шампионат по автомобилизъм, похвали се под сурдинка кметът Минчо Казанджиев. Ако това се случи, ще бъде най-вероятно догодина. За последен път люляковият град е домакинствал подобна проява преди повече от 20 години, припомни градоначалникът. "

http://www.lovechpress.info/index.php?o ... &Itemid=47
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта

cron