ЗАЩО НАВИГАТОРИТЕ ОСТАВАТ В СЯНКА

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: ЗАЩО НАВИГАТОРИТЕ ОСТАВАТ В СЯНКА

Мнениеот andrey kokalov » Чет Юни 05, 2008 15:36

Валка,много си прав!Аз съм на мнение,че 80 процента от успеха на даден екипаж е благодарение на навигатора.Защото той определя темпото.А и на Хеброс добре си пролича неговата роля.Две нови отсечки и сумати отпаднали...................Тук все още не се разчита изцяло на тях, а за мен това е грешно.Има и други примери.Бойко Игнатов се качи само за едно състезание при Царя и ако не бяха объркали гумите това щеше да му е най-доброто класиране на рали.Миро спомена Васко Христов-много голям.Всеки знае кой е Румен Манолов и т.н.Ако се върнете назад във времето ще видите,че те са главни виновници за новите рали трасета в България.Навремето един човек,който много уважавам-Иван Иванов-каза,че трябва да се включат повече навигатори във федерацията.И като се замисля много е бил прав.Защото те освен в карането са неразривна част и от организацията на ралитата.
Имат много по-обща оценка на ситуацията.А и аз съм на мнение,че един пилот без навигатор и цигарите не може да си намери :D :D :D
В Световния е пак така.Вижте прогреса на Дани Сордо за няколко години.Навигатор с опит и резултата е налице.И при другите новаци се забелязв тази тенденция.Но според мен навигаторите не са в сянка,просто не е прието за тях да се говори толкова.А и вече има отделен шампионат за тях от 2009 година.Явно не са толкова зле от към внимание.............
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: ЗАЩО НАВИГАТОРИТЕ ОСТАВАТ В СЯНКА

Мнениеот swrt » Чет Юни 05, 2008 20:34

madGRaF написа:
Lubo написа:От друга пък страна се замислям,че не са малко пилотите(като Ясен Попов),които още от първия си опит с нов навигатор нямат никакви проблеми.

Това означава или че са сработили много бързо или че Никола Попов е много добър навигатор. За мен и двете :D


Никола е много добър навигатор,но Яската и с Дани :wink: да се качи,едвали ще покаже по-слаби времена.Самия стил на каране му дава известно предимство при непредвидени ситуации или пък нов навигатор или пък нова кола.Ясен е феномен именно с тая си възможност за адаптация.Друг който се сещам в момента е Данчони.
Самите навигатори,ако са много рутинирани също могат да променят даден пилот.Герата направо се преобрази със ония измамник Карл :wink: .
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: ЗАЩО НАВИГАТОРИТЕ ОСТАВАТ В СЯНКА

Мнениеот DAKATA_RACING » Нед Юни 08, 2008 14:10

Това със името само на пилота на прозорците според мен не е изобщо правилно ! Това за мен е омаловажаване труда на навигатора :x Няма какво да се бъркат на прозореца са 2 имена това на пилота и това на навигатора ! Те са екипаж трябва да са и двете ! ама ......
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron