БГ рали пилоти и таланти

Дискусия за Българския Рали Шампионат

БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот andrey kokalov » Чет Апр 24, 2008 13:26

Пускам тази тема,защото в иказванията относно Микелсен и неговите възможностти се засягат доста други интересни неща.
Имаше едно много интересно мнение,че след Георги Петров нямало никакви таланти у нас!При положение,че всеки знае на какво е способен Данчони това твърдение е меко казано смехотворно!!!Спомена се и за колите,карани преди време у нас.Ами аз знам защо тези коли са били толкова подготвени и защо нашите пилоти са ходели толкова в чужбина.Но когато си комунист и ходиш главно да снимаш какво става в капиталистическият свят е нормално и резултатите през 80те години да не бяха добри.
Аз съм сравнително млад,не съм ходил на рали преди 96г.Но мненията на доста хора откровено ме дразнят.Много е хубаво,че има възрастни хора тук,за да ни просвещават в магията на този спорт.Но много ви се моля,дръжте се като такива!!!
През годините имах възможност да се запозная с много хора от кухнята и съм щастлив от този факт.Ще се върна отново на мнението за Жоро Петров.Много го уважавам,въпреки,че не го познавам лично.Успехите са му безспорни и се радвам,че имаше пилоти като него по онова време!!!Но сега искам да говоря за настоящите пилоти.Като изключим старата школа,които сега са мениджъри или компетентна публика,има много пилоти с безспорен талант.За Данчони вече споменах.Но винаги ме е било яд на интереса около ралитата!!!Всеки гледа първите десет!А когато Венци Рангелов със Самара А 5 даде трето време след Бертоне на спускане на Албена никой нищо не спомена!!!А спомняте ли си Тодор Хаджиев с едно от малкото Юга в България?Колко хора отнасяше с въшката,подготвена от него и навигатора му?!А Цветомир Иванчев и него ли го забравихте?!!!Не си ли спомняте какво направи Герата с далеч по-слаб автомобил преди няколко години?!
Парите са в основата на всичко.Всеки иска да кара подготвен автомобил,но рядко се случва.Защо според вас столицата на автомобилизма е Монако?Това е най-скъпият спорт в света,време е да го проумеете!!!Докато не станем име в световен мащаб няма как пилотите ни да са конкурентни.И въпреки липсата на автомобилни производители у нас смея да твърдя,че равнището на ралитата и пилотите ни е на високо европейско ниво.Имаме много млади таланти,просто още няма пари в този спорт.
Унас всичко става напук!!!Въпреки безпаричието и липсата на държавна подкрепа за спорта той пак се развива.Напоследък влязоха доста нови пилоти,смея да твърдя добри и атрактивни.Надявам се тази тенденция да се запази.Повечето са в начален стадий на кариерите си.Нека да им оставим малко време да покарат истински коли,после ще има достатъчно материал за "анализаторите".....
Рали спорта у нас го има от много време,ще го има и за вбъдеще!Митко Илиев не стана шампион на първото си състезание,нали?!Оставете нещата да се развиват по нормалният си път и се наслаждавайте на техните умения!!!
В заключение ще кажа,че има много талантливи пилоти,търпящи развитие.Кои по-бързо,кои по-бано.Все пак всичко е свързано с пари,защото колкото и талантлив да си,когато нямаш пари за кола и участие реално таланта ти не струва нищо...............
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот ikmitrev » Чет Апр 24, 2008 17:25

andrey kokalov написа: В заключение ще кажа,че има много талантливи пилоти,търпящи развитие.Кои по-бързо,кои по-бано.Все пак всичко е свързано с пари,защото колкото и талантлив да си,когато нямаш пари за кола и участие реално таланта ти не струва нищо...............


От това по правилно не може да се формолира.....
It`s never late to everything...
Аватар
ikmitrev
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 22:05
Местоположение: Стара Загора/Велико Търново
Име: Ivo Mitrev

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот damon » Чет Апр 24, 2008 17:53

ikmitrev написа:
andrey kokalov написа: В заключение ще кажа,че има много талантливи пилоти,търпящи развитие.Кои по-бързо,кои по-бано.Все пак всичко е свързано с пари,защото колкото и талантлив да си,когато нямаш пари за кола и участие реално таланта ти не струва нищо...............


От това по правилно не може да се формолира.....


И обратното е вярно... :wink: Може много да се пише по темата. Тоя спорт е комплекс от талант, желание и финансиране. Баланса между тях все още ми е неясен, но определено таланта не е доминиращ.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот Lubo » Чет Апр 24, 2008 18:09

И не само в България :wink: .
Много таланти нямат възможност да се качат на бегачки......сещам се за Данчо-сумати време кара нули по състезанията,ще ми стане много интересно,ако вземе да се качи на някаква бегачка :mrgreen: .Примери бол.
Парите също не са доминиращи в крайния успех........примери бол :wink: (из целия свят).
Сещам се и за една друга "порода" пилоти-имат си финансиране,имат и някакви способности,НО нямат желание.Примери предимно в Италия,където татето дава яки кинти,ама на синчето му е през оня работа(примерно............предишния собственик на Клиовеца на Ганчев).
Аз лично бих наредил нещатата така-за успех са нужни 40% яки пари,40% талант и 20% супер силно желание за успех.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот plm » Чет Апр 24, 2008 21:13

Много ...кофти тема.
Но когато си комунист и ходиш главно да снимаш какво става в капиталистическият свят е нормално и резултатите през 80те години да не бяха добри.

Разбира се, че това е глупост.
Нека си изясним,уточним какво е разбирането ни за "талантлив пилот".
За мен истински талантлив е този, който сяда в каквато и да е кола и кара все едно, че цял живот е карал такава, и прави отлични резултати. Това означава, че има невероятен усет към колата.
По-малко талантливите се учат постепенно, трупат опит и постигат резултати съобразно възможностите си- на окръжно, регионално, национално ...ниво и са до там. Колкото и пари да се влагат. Може да имат частични, епизодични резултати на по-високо ниво, но това не е правило.
Ярък пример/макар и от миналото/ са Джеймс Хънт и Ники Лауда. Единия си ляга рано, спазва режими, не пуши, не пие, ...и т.н. Другия нощем по баровете, пушене, пиене, жени...На състезанията си разменят победи! Единия е безспорен талант, но не го развива,даже го унищожава, другия, по-малко талантлив /но,ариец/ , работи усилено по всички направления.
Друг пример. Чеха Йиржи Седларж/картингист/спретва някаква Шкодичка и още на първото рали бие заводските пилоти. Естествено, го канят да кара заводска кола.
Ами Льоб?
Ами Крис Мийк преди две години в Полша с Ц2 Р2 отчая полските таланти, който си мислят, че могат да карат. Всъщност, те си карат, но са на друго ниво.
А Хенри Тойвонен? Защо още на Златните направи впечатление?
Роман Креста също е талант, постигнал е всичко сам. Знае какво става с колата при каране и сега е може би най-добрия тестов пилот. Но, няма психика и затова резултатите му са колебливи.
Успехите на един пилот са комплексни. За мен на първо място е таланта. Ако го няма колкото и пари да се влагат се стига тавана, например национално ниво. Освен това, тези с парите карат повече и трупат опит. После се размива колко е от талант и колко е от опит или рутина.
Спомням си преди години как се заговори за първото участие на Цветан Илиев, после за Пътър Гьошев...
Всъщност, какво дискутираме тук? И какво очакваме от дискусията?
:D Сега прочетих темата за Микелсен, която е провокирала тази.
Там очевидно съм засегнал Bobo и той пише колко знае и колко аз не знам.
viewtopic.php?f=4&t=1723&st=0&sk=t&sd=a&start=45
Новорегистрираните с 1, 2 мнения са ясни за мен-подставени лица!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот ifcho » Чет Апр 24, 2008 22:18

Всичко е конспирация у тоя форум ейй 8)
аман от тайни агенти :lol:
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот Мартин Сурилов » Пет Апр 25, 2008 11:15

Lubo написа:Аз лично бих наредил нещатата така-за успех са нужни 40% яки пари,40% талант и 20% супер силно желание за успех.

Аз пък бих ги наредил така - 100% талант, 100% пари и 100% желание :D
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот tsveti » Пет Апр 25, 2008 16:53

Lubo написа::
Много таланти нямат възможност да се качат на бегачки......сещам се за Данчо-сумати време кара нули по състезанията,ще ми стане много интересно,ако вземе да се качи на някаква бегачка :mrgreen: .Примери бол.


:D :D :D Скоро ще видим и наш Данчо в класиранията...
Искрено се надявам да успее по-бързо да се справи с нещата, които е намислил, за да можем и ние феновете да му се порадваме като го гледаме като състезател! :wink: Въпреки, че губим най-атрактивният в последните години форлойфер :D
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот andrey kokalov » Пет Апр 25, 2008 17:17

Всички сте прави за спорта,но мен ме хвана яд,че нямало истински пилоти през последните 10 години в България!За това пуснах темата!Иначе за парите на всички ни е ясно......Но вие съгласни ли сте,че Игнат,Митко и другите не карат?!Че не са пилоти?!
Е аз не съм!!!
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот andrey kokalov » Пет Апр 25, 2008 17:23

А и да добява нещо.Виждам,че всички са цитирали моето заключение.Аз съм съгласен с вас за таланта и неговото развитие.Но ето го примера с Данчони.Много кара,евала,но когато няма пари за участия колкото и да е талантлив,няма как да го покаже!Всички тук знаем кой колко може,но само с късмет без пари все още у нас нищо не може да се случи!!!Затова казах,че таланта без пари не струва....
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БГ рали пилоти и таланти

Мнениеот To6ko_Race » Чет Май 01, 2008 22:44

Аз съм от Ботевград и съм запален по този спорт от 2-3 години.Тук в Ботевград имаме един млад пилот Боян Гетов, който се представя все по-добре с неговото ново Палио.Понякога колата му не му позволява да покаже това което може и съм сигурен че ако има повече средства,той ще се издигне на много високо ниво в този спорт.От лични наблюдениа досега съм напълно съгласен с мнението, че без средства талантите в България немогат да се развиват в добра посока. :wink:
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград


Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта