30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Нед Юни 08, 2008 21:20

lancia_hf написа:От всичките примери,варианти и правилници които изреди , никъде не каза нещо за ПУБЛИКАТА! Ама това е нормално - за Организаторите тя не съществува! За какви 1,2 и 3 екипажа говориш? Та това си е поне 10-15-20 минути ИЗГУБЕНО ВРЕМЕ!!! Ще разчитам аз на екипаж да види какво е станало и да докладва! 92-ра поради НЕНАВРЕМЕННА ПОМОЩ загубих близък приятел, 92-ра поради НЕНАВРЕМЕННА ПОМОЩ щях и аз да си отида за една бройка от тоя Свят. Тука ми говорят за Правилници и варианти :o :o :o :o :o
Чавдар ти казава: Станал е инцидент, той е наблизо и иска да се притече на помощ, евентуално. Полицая го спира и напрактика му казва НЕ ИМ ПОМАГАЙ! Разбираш ли въобще за каква ИДИОТЩИНА става въпрос! Честно казано ,главата не ми го побира! ..... В България не е проблем полицията, явно проблем е публиката! :evil: :evil: ... ами правете си тогава ралитата без публика! Или поне, БЕЗ ЕДИН от публиката!!!!!!!!!!!



Не разбирам защо толкова много се гневиш? Не зная в какъв инцидент си загубил приятеля си, за което страшно много съжалявам, но си припомни инцидента на последното ЗЛАТНИ и смъртта, която Радо Козлеков, ако не се лъжа, причини точно на момчета от публиката, които бяха отишли да помагат на изскочила преди това състезателна кола. Не казвам, че тези 10-тина минути, в които трябва да се получи допълнителна информация, може да не са фатални, но все пък рискът е страшно голям. Пример, на СКОБЕЛЕВО 1 излита Гьошев. Казва на момче от неговия екип да остане до колата да не би някой да си вземе нещо за сувенир, но старши съдията на етапа го изпраща да пази колата на високото срещу мястото на излитането, а малко след това върху Гьошев се стоварва друга кола. Няма напълно идеален вариант, но има ПРЕМЕРЕН РИСК, иначе се залага на риск живота и на екипажите и на публиката и на хората ангажирани с ралито (разбирай съдии, полиция, лекари ...)

Точно за това на организаторите не им е хич лесно, защото трябва да помислят за всичко и всички, докато на нас публиката (защото и аз съм публика от време на време) най-сложно ни е да си изберем подходящо място за гледане. Но винаги всички хули са насочени към организаторите. Това е ... Съдба ... Няма угодия ... :? :(
Последна промяна emilzah на Нед Юни 08, 2008 21:40, променена общо 1 път
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Нед Юни 08, 2008 21:37

emilzah написа: но си припомни инцидента на последното ЗЛАТНИ и смъртта, която Радо Козлеков, ако не се лъжа, причини точно на момчета от публиката,

Значи бях на този инцидент /той стана на предпоследното Албена/и дори монтирах филма за Албена2000 първа и втора част
http://www.shakedown-bg.com/home/index. ... &Itemid=26
най-долните два репортажа. Инцидента е във втората част, започва от 26-тата минута. Само,че тогава доколкото си спомням Организаторите "не бяха чисти". Може и да греша, но тогава набутаха Ради и Марин , между /не мога точно да се сетя, но между Лунгард и Успенски/ и по този начин подлъгаха публиката, защото след като излетяха Ради и Марин хората са си мислели че имат 2 минути до следващия, поне това им бяха точните думи. Аз бях там малко след инцидента и гарантирам за това което ми казаха хората от завоя :!:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Нед Юни 08, 2008 21:44

Но е факт, че инцидентът (най-лошото) се случи с хора, които са отишли да помогнат при продължаващо състезание, а не при спрян етап.

Точно за такъв тип инциденти ти говоря. Рискът е и за публиката и за състезателите ...


Но, както казах в първото си доооста обширно словоизлеяние, няма идеален вариант. Една обаче е истината - ВСИЧКИ СМЕ СВЪРЗАНИ ПРИ ПРОВЕЖДАНЕТО НА ЕДНО РАЛИ И ТРЯБВА ДА СИ ПОМАГАМЕ, А НЕ ДА СИ ПРЕЧИМ, ЗА ДА ИЗПИТАМЕ НАИСТИНА УДОВОЛСТВИЕТО ОТ СТРАСТТА НИ.
Последна промяна emilzah на Нед Юни 08, 2008 21:50, променена общо 1 път
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Нед Юни 08, 2008 21:47

И искаш да ми кажеш,че оправдаваш полицая дето е спрял Чавдар?????????
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Нед Юни 08, 2008 21:55

lancia_hf написа:И искаш да ми кажеш,че оправдаваш полицая дето е спрял Чавдар?????????


А ако следващият автомобил и той се метне на същото място? Какво ще се случи с Чавдар? Не го познавам човека, но нека честно да ти отговори, дали се е замислил за такова развитие на нещата. Винаги трябва да си казваме "А какво ще стане ако ...?", а след това да се постави на мястото на всички хора, които ще са отговорни за такова суууупер неприятно стечение на обстоятелствата - старши съдия, отговорник по сигурността (на етапа и на ралито), директор на ралито и, не на последно място по важност, самия състезател, причинил инцидента. :(
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Нед Юни 08, 2008 22:07

emilzah написа:ВСИЧКИ СМЕ СВЪРЗАНИ ПРИ ПРОВЕЖДАНЕТО НА ЕДНО РАЛИ И ТРЯБВА ДА СИ ПОМАГАМЕ, А НЕ ДА СИ ПРЕЧИМ, ЗА ДА ИЗПИТАМЕ НАИСТИНА УДОВОЛСТВИЕТО ОТ СТРАСТТА НИ.


Ама на книга всичко е много хубаво! Но разбери ни и нас! Ето Чавдар е тръгнал ДА ПОМАГА, Чавдар е СЪСТЕЗАТЕЛ и много е наясно с всички рискове! Но среща СУПЕРМЕН и... до там! Ако беше със състезателен костюм, според тебе полицая щеше ли да го пусне? Ако отговора е ДА, кажи ми тогава каква е разликата между състезател и фен, в оказване на първа помощ? И на още един абсурд,според мене, ми отговори ако имаш желание - полицаите БОГОИЗБРАНИ ли са че застават ПРЕД заградителната лента? Значи ли че те са НЕДОСЕГАЕМИ и тях колата няма да ги удари. И в подкрепа на думите ми, ще те помоля да коментираш http://www.vbox7.com/play:3832277f коментирай ми 7та 8та минута от клипчето
А ако следващият автомобил и той се метне на същото място? Какво ще се случи с Чавдар? Не го познавам човека, но нека честно да ти отговори, дали се е замислил за такова развитие на нещата. Винаги трябва да си казваме "А какво ще стане ако ...?",

ОК, разбрах те, нито ти ще ме разбереш, нито аз тебе :!: Ако майка ми и баща ми,лека му пръст, не се бяха срещнали сега нямаше да водим тази дискусия. :wink:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Нед Юни 08, 2008 22:23

Със сигурност най-много нарушения правят полицаите на реда, както и разни местни "герои" със стикери VIP и ДИРЕКЦИЯ по колите си, които не им дреме за ралито и напират винаги да правят нарушения. Лошото е, че полицаите почти винаги получават мааааалко по-различни инструкции и се престарават в желанието си да изпъкнат - гонене на публика, неразрешаване на пресичане на трасето, спиране на движението в етапа доста преди предвиденото и др. подобни случки. Лошото е, че без полицията не ми се вижда реално да покрием цяло рали със съдии по сигурността или с охранителни фирми. Малко непрофесионално и любителски ми изглежда.

Колкото до последното ти изречение за родителите ти, мисля, че се опитваш с шега да не отговориш ;) :lol:
Като старши на етап не ми се иска да си губя съня и да се обвинявам за здравето на човек, който се е чувствал много сигурен, ама ... виж какво стана. КОГАТО ЕДНА РАБОТА СЕ ПРЕВЪРНЕ В РУТИНА - ЗАПОЧВАТ ГРЕШКИТЕ :(
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот ILKO RACING » Нед Юни 08, 2008 23:04

Значи по твоята логика драги ми emilzah за да предпазим себеси и да слушаме полицаите да оставим момчетата в колата да се оправят сами ами ако нямат тази възможност и имат нужда точно от помоща на някой фен която помощ не бъде оказана и в последствие се оказва че ако някой си полицай не беше спрял господин фен Х обстоятелствата биха стояли в по добра светлина за екипажа. Ще ти дам и прресен случай на рали Хеброс аз бях на завоя точно където се обърна Иван Проданов и веднага тръгнах към колата за да им помогна да излязат в това време полицая бяга след мен и започва да крещи бягаи от колата може да гръмне защото тя започна да пуши е какво трябваше да направя да ги оставя вътре и ако наистина се е запалила колата да стоя и да гледам така ли?
Зад всеки преуспял мъж стой красива жена,а зад всяка красива жена стой богат любовник

http://www.racingforvarna.com
Аватар
ILKO RACING
 
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 19:44
Местоположение: ВАРНА
Име: iLIQN ILIEV

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Нед Юни 08, 2008 23:23

ILKO RACING написа:Значи по твоята логика драги ми emilzah за да предпазим себеси и да слушаме полицаите да оставим момчетата в колата да се оправят сами ами ако нямат тази възможност и имат нужда точно от помоща на някой фен която помощ не бъде оказана и в последствие се оказва че ако някой си полицай не беше спрял господин фен Х обстоятелствата биха стояли в по добра светлина за екипажа. Ще ти дам и прресен случай на рали Хеброс аз бях на завоя точно където се обърна Иван Проданов и веднага тръгнах към колата за да им помогна да излязат в това време полицая бяга след мен и започва да крещи бягаи от колата може да гръмне защото тя започна да пуши е какво трябваше да направя да ги оставя вътре и ако наистина се е запалила колата да стоя и да гледам така ли?



Всеки има своята истина. Аз съм написал малко по-нагоре каквото съм имал да кажа, драги ми Илко.
Наистина има ситуации, в които трябва да се реагира на секундата, иначе ... Искате ли да ги опишем всичките ситуации по време на рали и да си пишем до следващото ХЕБРОС? Или можем да обобщим, че истината е някъде по средата и трябва да се кооперираме, за да протичат състезанията нормално и без нерви и сълзи. А темата за полицаите смятам вече да не я засягам, защото както някои "дебели" глави и "многознайковци" от публиката, така и полицаите не могат да се променят, защото връзката с главата е мноооооооооооого бавна.
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lrb » Пон Юни 09, 2008 16:23

P.Solberg написа:Клип за рали "Хеброс" 2008 - ден 1...
http://www.shakedown-bg.com


Ден 2-ри? :D
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот P.Solberg » Пон Юни 09, 2008 19:44

Като ми изпратят кадрите от Пловдив, ще го стъкмим веднага.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот plm » Пон Юни 09, 2008 21:24

emilzah написа:Всеки има своята истина.
...
Наистина има ситуации, в които трябва да се реагира на секундата, иначе ...
... А темата за полицаите смятам вече да не я засягам, защото както някои "дебели" глави и "многознайковци" от публиката, така и полицаите не могат да се променят, защото връзката с главата е мноооооооооооого бавна.

Какво написа Taz, като очевидец.
Направи ми впечатление друго!!! Пак едно и също!!! Пълна некомпетентност от страна на полицията и изпадане в паника..... При катастрофата на Пепи Гьошев , секунди след нея всички които бяхме там се затичахме да помагаме на пилотите , да видиме живи ли са , здрави ли са ...да помогнем , а полицаите първо гледаха и не вярваха на очите си какво става, после се равикаха и затърчаха да ни спират........после единия тръгна да спира другите коли - Стайков,Исаев....другия му вика пускай ги....Единия вика спирай състезанието , че не се знае живи ли са , а другия вика нищо им няма ....давай давай не спирайте състезанието.....НЯМАМ ДУМИ!!! Свръзката със съдиите на старта ставаше посредством мобилните телефони на полицаите - единия от тях между другото снимаше на клип катастрофата и нали се сещате докато превключи от камера към телефон и да се свърже в планината с колегите си на старта колко време мина докато дойде линейка и пожарна.....през това време минаха и Стайков и Исаев, а хората бяха по трасето и не ми се мисли какво щеше да се случи......

Хората с бавната връзка...решават дали да спрат отсечката, ...решават вместо организаторите. По този начин те не се ли явяват част от организаторите? Но, те не са виновни, че не знаят какво е рали. И не са длъжни да знаят.
Поставете ги извън отсечките, както е навсякъде по света.
Що се отнася за пропуските това е в правомощията на организатора. И аз имам всякакви пропуски от фед, но никой не ме пускаше.
И Чавдар не са го пуснали да се движи, въпреки, че знае какво е рали. Искал е да помогне.
Очевидно, тотално ни се разминават разбиранията за рали. Ти си в организацията, аз съм фен. И знам какво са 110 екипажа, а вие имате проблеми с 10 екипажа. И както ми каза ченгето - по-добре да ви няма.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот emilzah » Вто Юни 10, 2008 00:47

plm написа:Хората с бавната връзка...решават дали да спрат отсечката, ...решават вместо организаторите. По този начин те не се ли явяват част от организаторите? Но, те не са виновни, че не знаят какво е рали. И не са длъжни да знаят.
Поставете ги извън отсечките, както е навсякъде по света.
Що се отнася за пропуските това е в правомощията на организатора. И аз имам всякакви пропуски от фед, но никой не ме пускаше.
И Чавдар не са го пуснали да се движи, въпреки, че знае какво е рали. Искал е да помогне.
Очевидно, тотално ни се разминават разбиранията за рали. Ти си в организацията, аз съм фен. И знам какво са 110 екипажа, а вие имате проблеми с 10 екипажа. И както ми каза ченгето - по-добре да ви няма.


Само старши съдията на етапа решава дали да се спре етапа или не, а не полицая. По правилник полицията е подчинена на старши съдията. А това, че имаш пропуски всякакви не означава, че можеш да си влезнеш с автомобил в етапа след като е затворен. Колите, които се движат в затворен вече етап са точно определени. Не говоря за движение пеша по етапа, макар че на Траянови врата полицаите бяха приели буквално нарежданията за спиране на движението и бяха спрели Владо Илиев дори преди преди ЧК-то на СЕ Магистралата и не му позволяваха даже пеш да влезе и да гледа. Обясних на полицая какво се има предвид под "спиране на движението" и всичко беше наред.
И понеже вече наистина имам усещане, че говоря едно и също като папагал, съм готов да си поговорим с който му се говори по темата и на Рали СОФИЯ, и на Рали БЪЛГАРИЯ. Ще ми е интересно да ми споделиш как се оправя рали със 110 екипажа.

Не искам да се приеме като заяждане, но всички мнения, които предизвиках с разясненията си, ми показват, че наистина подхождате като фенове - без да се познават правилниците, а го карате по логика и усещане. Това не означава, че сте прави. Сега пак ще ме заринете със случки и ситуации колко нелогично е действала полицията или е била организацията, а колко правилно сте постъпвали вие. Моля ви, недейте!!!!
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Вто Юни 10, 2008 01:07

emilzah написа: Моля ви, недейте!!!!

Спокойно, НЯМА! Поне аз няма да те зарина със случки. И на трасето няма да ти досаждам и да ти преча да си вършиш работата... просто няма да съм там :!:
Не искам да се приеме като заяждане, но всички мнения, които предизвиках с разясненията си, ми показват, че наистина подхождате като фенове

А във форума на ФЕНОВЕТЕ кой очакваш да чуеш??? Макс Мозли? Георги Янакиев?
... наистина няма какво повече да си кажа, с теб специално :!: Говори си каквото искаш, аз специално, излизам от тоя разговор.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 10, 2008 01:16

Явно мнението на зрителите/феновете изобщо не струва и не го интересува никой. Ами съвсем скоро както е тръгнало пилотите ще си карат по съвсем пусти отсечки, без зрители. То от забавление, гледането се превръща в кошмар. Ама щом такава е политиката на фед, ОК.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта

cron