30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 21, 2008 16:13

37-мото издание на Рали Хеброс наближава :D
Тази година ралито пак се измести на "пролетно-лятното" място, ако мога така да го нарека :), както беше в близкото минало, но постепенно беше измествано все по-късно, та чак до началото на месец Август.

Промените не свършват дотук: факт е и новата интернет страница на състезанието --> http://www.hebrosrally.net/ <--, която вече функционира. Всичко по-важно е качено, като все още липсват картите на етапите и акредитационната форма, но те ще бъдат сложени в най-скоро време.
Като цяло, засега страницата е още празна, като освен маршрута, регламента, плана за безопасност на ССЕ 1 Пловдив (прочете по-долу за него) и заявката за участие, е направена още и галерията, която засега има снимки от мината година. Предстои още доста (но сладка :mrgreen:) работа по сайта, но всичко с времето си, както се казва :D

За първи път Рали Хеброс ще има истински супер специален етап, който отново ще е на Коматевския възел, на който, с частични прекъсвания през годините, се провеждаше първия (по-атрактивен и близък до хората) етап. Сега вече ще има два старта и колите ще стартират по две (разбира се :D) в обратни посоки, т.е стил италиянско преследване. Отсечката няма да е в Събота сутринта, както сме свикнали, а в Петък следобед!

На другия ден се качваме направо на завърналите се СЕ2 Здравец (част от която беше шейкдаунът през 2006 и 2007 година) и СЕ3 Асеновград, а сега идва и по-интересната част: СЕ4 Скобелево и СЕ5 Брестовица! Нямам точна имформация дали отсечките са били използвани някога в ралито, но ако някога са били, то е било преди повече от 25-30 години! Към Скобелево не съм ходил, но миналата година бях до месността Бряновщица, която се намира между селата Брестовица и Скобелево, и пътят още ми стои в главата - феноменална отсечка, на която 2/3 от пътя е тесен, буквално колкото да мине една кола, както и е осеян с доста обратни завои, а на места, доколкото си спомням, е много стръмно (отбелязвам "стръмността" :D, защото отсечката ще се кара на спускане, доколкото виждам на обикновената пътна карта). В долната си част става по-отворена и бърза...не знам точно коя част от пътя ще се използва, но много се радвам за включването на тази отсечка в ралито!
За съжаление тази година "Бойково" и "Дедево" няма да ги има, а това ще е първото им отсъствие от Рали Хеброс'05 насам, когато не се караха заради наводненията.

В Пещера работата е идентична с предишни години: ще има две преминавания от Пещера до язовида (СЕ10 Пещера 1 и СЕ12 Пещера 2) и Капитан Димитриево (СЕ11 Капитан Димитриево 1 и СЕ13 Капитан Димитриево 2) и едно преминаване по Добра Вода (СЕ14), която е последната за ралито.

Предварително се извинявам за евентуални грешки в маршрута, но, както бе писано по-горе, картата все още не е излезнала и единственият ми ориентир за посоката на отсечките е дължината им :D



Edit, 19:45: "Скобелево" и "Брестовица" никога не са били карани в състезанието :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Апр 21, 2008 20:33

Ще има рали тая година :) Доволен съм :wink: Качвал съм се до Здравец и после съм слизал по тази отсечка Асеновград и доста ми хареса :lol: Другите две не ги знам но със сигурност ще ги научим (ще се направят опознавателни минавания обезателно :P ). Харесва ми,че са разделили двата дена да са с различни сервизи и да не се тича от Дедево до Пещера и не на последно място италиянското преследване :P
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот rossen79 » Пон Апр 21, 2008 20:42

По всичко личи че тази година Хеброс ще е едно много интересно и различно рали,евала на организаторите за разнообразното трасе.
Аватар
rossen79
 
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 22:36
Местоположение: plovdiv
Име: Росен Маджуров

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот popodopolo » Пон Апр 21, 2008 22:17

Ето я темата/а и новината/ на годината :D
Това е ралито :twisted:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 26, 2008 16:50

Днес с bai_bradur_ivo бяхме по едната от новите две отсечки - Скобелево. Не мога да кажа друго освен: НЕВЕРОЯТНА! Етапът е наистина много добър - тесен, техничен, както с бързи, така и със спънати участъци, с множество обратни завои! Бих оприличил етапа със Стара река, само че с доста голямо изкачване на места!
Отдолу прилагам снимки, от които за съжаление не може да се добие точна представа за широчината на пътя (но на една от тях, където една Сиера върви по пътя се вижда горе-долу за какво става въпрос). Пътят е широк колкото за кола и половина и наистина останах много доволен, както и "брадУра" :lol:
Разбира се направихме малко и "организаторска" работа, като спряхме да махнем две паднали скали, които затрудняваха иначе почти никаквото движение по пътя :lol:
Горе валя сняг :shock: :shock: :mrgreen:
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (60.82 KiB) Прегледано 20715 пъти
2.jpg
2.jpg (32.05 KiB) Прегледано 20650 пъти
3.jpg
3.jpg (40.12 KiB) Прегледано 20569 пъти
4.jpg
4.jpg (41.48 KiB) Прегледано 20481 пъти
5.jpg
5.jpg (26.46 KiB) Прегледано 20356 пъти
6.jpg
6.jpg (45.7 KiB) Прегледано 20304 пъти
7.jpg
7.jpg (43.85 KiB) Прегледано 20258 пъти
8.jpg
8.jpg (23.49 KiB) Прегледано 20153 пъти
9.jpg
9.jpg (60.08 KiB) Прегледано 20099 пъти
10.jpg
10.jpg (54.3 KiB) Прегледано 20023 пъти
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот SGCasper » Съб Апр 26, 2008 23:03

Малииииии акУ знаете как ме зарадвахте, таман си викам ,аз се прибирам на 20 май и си тръгвам за влагата на 5 юни и няма да видя нищо и то кво, баш по средата хеброс, малиииии, само да не стане някой сакътлък да остана без кола, ще съм на 3те дни, и на мечката ли сме пак Бати Валйо????

Да има джинги джанги, таман съм си пратил в бг и нова палатка, чували , постелки, да ги пробвам как са, мали не можете да ми видите ухилината физиономия, писна ми да гледам как тука си карат натоканите субарита бабишката по улиците!!!
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот chefo » Съб Апр 26, 2008 23:06

Браво!!!Радвам се ,че Здравец се връща а и от коментара ти за новите отсечки оставам с надеждата да видим едно незабравимо рали.

Вчера бях до Брестовица и ако я бях видял темата преди това щях да се разходя насам-натам...както и да е...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот BradurS » Нед Апр 27, 2008 18:07

Да, отсечката наистина беше невероятна. Не съжалявам никак че се разкарахме до там. Единственото което ме тревожи в прехода - макадам(дамян може да пусне снимка).
Каспаре за съжаление ще сме в доста намален състав на мечето. Вальо и велинградската агитка са на Акрополис, което за нещастие съвпада със Хеброс :cry:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Нед Апр 27, 2008 19:31

Велинградчани по всяка вероятност ще са на Хеброс :wink: Те се стягат за Турция /WRC/. Аз със други знайни и незнайни герои ще ходя на Акрополис :D и ви пожелавам едно много яко изкарване. Като се върна ще гледам видео :) ... или ще монтирам :lol:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот yozo » Нед Апр 27, 2008 19:35

Валка по-добре да монтираме видео от Акрополис :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Нед Апр 27, 2008 19:48

yozo написа:Валка по-добре да монтираме видео от Акрополис :D


Дано да имаме късмет и за интервюта :wink: само не знам кой ще превежда :lol: :lol: :lol: Който е трезвен, на него ще му връчим микрОфона :oops: :oops: :oops:
Но и от Хеброс се надяам да имаме яки кадри, като гледам какви зверски етапи чакат да бъдат пробягани :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот damon » Пон Апр 28, 2008 00:26

lancia_hf написа:
yozo написа:Валка по-добре да монтираме видео от Акрополис :D


Дано да имаме късмет и за интервюта :wink: само не знам кой ще превежда :lol: :lol: :lol: Който е трезвен, на него ще му връчим микрОфона :oops: :oops: :oops:
Но и от Хеброс се надяам да имаме яки кадри, като гледам какви зверски етапи чакат да бъдат пробягани :D


Вальо, ако тая година дойда на Акрополис ти обещевам да съм ти репортер! :mrgreen:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот lancia_hf » Пон Апр 28, 2008 01:28

damon написа: Вальо, ако тая година дойда на Акрополис ти обещевам да съм ти репортер! :mrgreen:


Ники, ако доведеш и оператор - цена няма да имаш :D Ще седя под шатрата, ще ви стискам... бирата :wink: ... ще ги гледам как летят по 2 метра и ще си представям ,че Латвала кара ... по Асенова крепост на спускане :shock: Не знам новите отсечки от Хеброс, но колкото повече гледам снимките, толкова повече намразвам тоя /тия/ дето сложи /ха/ Хеброс на гърба на Акрополис :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот BradurS » Пон Апр 28, 2008 19:33

Дааа... много грубо. Ще компенсираме със Сливен :)
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот yozo » Пон Апр 28, 2008 20:56

Като гледам повечето от хората ще сме на Акрополис,че ще останат ли хора за видео,снимки на Хеброс :?: :D :D :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron