30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот tsveti » Сря Юни 11, 2008 10:59

Миналата седмица времето отброи една година от смъртта на едно дете. На Емчо.
Много се изговори тогава. И сега много се изговори. Е?
Значи избираемо, когато се случи нещо непоправимо, виновни са организаторите! Когато те се борят със зъби и нокти (не,че подкрепям този начин точно) за безопастността по трасетата, пак те са виновни!
Аз, Виктор, Асен, Вальо и още шепа хора, може и да знаем къде е безопасно за нас самите, но ВСИЧКИ останали дали знаят?!? Защото тези, които не знаят са по-големия процент. Моля, вие всички, които написахте по нещо в темата, да ми кажете до кога на завоя на Турския паркинг, примерно, ще е ПОЗВОЛЕНО да се скупчват толкова хора??? Ако Пепи Г. миналата година не бе овладял колата и имаше смъртни случаи, пак щяха да са виновни организаторите!!! Нали?!? :evil: Е да, защото ние отиваме, гледаме и се прибираме...и не носим никаква отговорност. Но пък разбираме от всичко, и знаем кое как става.
Колко човека от вас се обадиха на даден организатор и не поискаха среща, за да се обсъдят, предложат и пр. всички проблеми, които са по-видими за нас феновете? А защо не предложихте услугите си? Даден организатор от къде да вземе пари за куп народ, който ще изпълнява функцията на маршали??? Аха, ще кажете парите, които дават за полиция да ги дадат за маршали. А къде са тези хора, които желаят да изпълняват тази функция на всяко рали???
Най-лесно се изисква! Трудното е да дадеш!
Както не един път съм казвала, положението във фед. е ясно- бъркотия. Ясно е също, че може, ако се понапънат малко и изкоренат малко поостарелите си привички, спортът и организацията на тези състезания да е на по-високо ниво.
Скоро в тази федерация ще навлезнат и други хора, по-млади, с по-свежи идеи и с по-голям хъс. Ако и държавата ни се оправи малко от малко, сами ще видите разликата. Освен, ако не сте нейде из Гърция, Турция, там където е по-хубаво и лесно най-вече.

Истината е някъде по средата! Но с подобни нервни и крайни дискусии, едва ли някога ще стигнем до нея на практика.
Имам да кажа още доста неща, но определено се притеснявам, че мнението стана пет километра дълго.

Цитирала съм по-долу различни мнения на различни хора. Ако някой си познае написаното, моля да не го приема лично, цитатите бяха абсолютно безразборно избрани. За да ви покажа, колко противоречия съществуват в българския фен. И без коментар от моя страна, мисля ще разберете за какво ви говоря.

по неофицялна информация от очевидец,.. "Ради дойде страшно от горе, колата се приплъзна от неравновстите на моста и тръгна по мантинелата"....където е станал и фаталният инцидент. Гледката е била ужасяваща... затова и автомобилите са били отклонени през СЕ Лозево до сервизният парк. Едно младо момче го няма вече, заради нехайството и безотговорността на челни фигури на ралито.

Така е.Аз бях на циганските есове.Имаше хора,които си седяха и си пиеха бирата на няма и половин метър от пътя.

Явно публиката пак е била на ЗАБРАНЕНО за стоене място

Emi taka e kato organizaciqta po sigurnostta v BG e slaba, vinagi shte ima incidenti.

За съжеление Публиката на някои места беще АДСКИ недисциплинирана!!
Не искам да казвам голяма дума но имаше почти нулев Контрол!

Но също така искам да изкажа и възмощението си от организацията на мероприятието и спортната и безопасна култура на феновете по трасето. Защото сега ще започнат да се взимат мерки но дали вече не е касно??? Преди малко се прибрах от Шумен и сам честно казано възмотен от организаторите и охраната на мероприятието. Не може един маршал(стюард) които в по голямата си частност бяха вазрастни хора да пази реда по отсечките. Говорихме и с местен полицай на прибиране който беше вазмотен от случилото се.

Аз също съм възмотен от ораганизацията.Вчера бях на Циганските S-ове и един полицаи ми каза къде да застана, застанах там и след минути Ивайло Ненов с Ситроен Ц2 за малко да ме удари добре че се дръпнах иначе незнам...И бях на мястото където ми каза да застана полицаят.Сметнете колко добре си вършат работа.

Не нападайте веднага организаторите! Искам да споделя видяното от мен ! Вчера на последния етап - В.Великов , на завоя кдето идват от планинското и се включват към края на лозен . Това е десен завой , имаше много публика , но една част от тази публика застана на излизането от завоя , точно там където се пада траекторията на колите! Искам да ви кажа, че нямаше сила, която можеше да ги махне от там !! полицаите им обясниха , да не стоят там и че е за тяхна безопасност , но категорично отказаха да се махнат! Всички минаха опасно близо до тях ! Дори някой от състезателите сбъркаха завоя на излизане точно заради тях! Игнат Исаев на излизане от завоя леко го изпусна и влезе в тревата и ако тези "симпатяги" не бяха успели да избягат, Игнат щеше да им мине през краката в буквалиня смисъл!!!!

Докато по-ралитата има една наистина голяма част от публиката, която е недисциплинирана , инцидентите ще продължават да се случват! Факт! На вън публиката се самодисциплинира!

А що се отнася до дисциплината и безопастността на феновете! коментирано е хиляди пъти!!!

И все пак всеки носи отговорност за себе си.Съгласен съм с Ferjancz за това което казва а и аз бях там на този завой имаше и някав дето излизаше с двулитровка бира на пътя след колите и вдига ръце триумфално имам го на запис.В никакъв случай не са виновни и полицията и охраната те правят каквото могат предупреждават, гонят карат се с малоумници понякога какво трябва да почнат с палки да ги налагат ли, или да арестуват зрители за това, че не им е мил живота

Организаторите и органите на реда при техните молби да не застават хора на това място им е било отговорено от някой хора "ти ли ще ми казваш де да заставам бе смешник".

Организацията е просто от лоша по лоша нямам думи !

А иначе лично аз имам доста какво да кажа за една част от феновете по трасето, понеже за малко и ние можехме да се окажем в подобна ужасна ситуация!

мисля, че занапред всеки ще има едно наум за факта, че не сме безсмъртни и че трябва да се пазим един друг като няма кой да го направи! ...

Някой беше подредил полицаи и маршали,но никой не им беше обяснил какво трябва да правят.
Публиката-никаква дисциплина.Нормално,според мен,спорта е доста популярен там и при по-голям брой хора трудно е да се очаква някакво "слушане’’. Инцидента-нелепа случайност.Няма безопасни места за гледане.Има по-опасни и малко по-малко опасни места за гледане.
Снимките и кадрите-стават най-добри на най-опасните места.
Тъпото в цялата история беше,че полицая се втальошваше за хората на моста,а въобще не обърна внимание,че имаше хора в края на моста.Просто така му бяха наредили.Публика имаше.Като се замисля все "разбирачи" и "запознати" със спецификата на трасето.Все познати лица-засичам ги често по най-различни трасета.

Може ли след всеки пиян,дете или невъзпитан зрител да вирви Полицай или Маршал????

Организаторите не могат да ни спасят винаги, всичко зависи от нас...

Дали си е дал зор да гони "височайшите" гости от там и дали са му обърнали внимание е отделна тема на разговор,НО ФАКТА Е,ЧЕ ИМА ХОРА НА "ЗАБРАНЕНО" МЯСТО.

кадрите от ралито се вижда излизането на кола в публиката.После се вижда,че полицая няма шанс да озапти публиката.Най-нормалното и най-често решение по света е отмяна на етап.Може дори и да не се стартира заради публика на опасно място.Напълно нормално и доста често срещано решение.Тук НИКОЙ не си беше дал зор да сложи едни ленти,просто ей така,защото така е редно.

Някои кадри са направо потресаващи, май хората не разбират, че това не е кино а съвсем на живо ... хрумва ми, че май техниката е със степени по висока от възприемането на хората, седят там сякаш им прожектират филм ... и тези деца непрекъснато изскачат на трасето по примера на някакъв човек с къси гащи, който сякаш виждаше извънземно като мине автомобил ... май трябва да се пишат стряскащи брошури за опасността барем се стреснат тези хора малко .. определено смятам, че е необходимо по широко разпространение на информация за развитието на автомобилите скоростите опасностите ....

но какво да кажат голямата част от публиката която стои точно срещу правата и при едно по късно спиране и напускане на колата, тя ще е върху тях
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот tsveti » Сря Юни 11, 2008 12:15

Една голяма молба към всички присъствали на ралито и разбира се всички снимали.
Имаше доста народ, кой с камера, кой с фотоапарат, виждах ги с периферното си зрение докато минавахме...
Та... много моля, който има записи или снимки на трите форлойферски коли, нека ми пише ЛС или просто да даде линк към тях.
Благодаря предварително! :)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: 30 Май-01 Юни Рали “ХЕБРОС” Евро купа, Нац. ш-т IІІ кръг

Мнениеот SGCasper » Чет Юни 12, 2008 12:57

Аз правих снимки, и то само първия ден на здравец. Снимките всичките съм ги дал на гаджев, виж ако той е пратил случайно диска в софия в кой е и си ги свали от там квото ти хареса.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта