02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот todor hristov » Съб Май 03, 2008 17:30

екипът на телевизията заслужава похвала.А коментара-ние си го знаем.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот BradurS » Съб Май 03, 2008 19:29

Хубаво рали с обидно малко участници. Гледах и двата дена и съм доволен от видяното.
Митко в петък хич не ми хареса карането му. Все едно не можеше да си влезе в това темпо, в което сме свикнали да го гледаме.
Крум много жалко за него. Иначе на разклона на СЕ 1 мина идеално, но явно след това са възникнали проблемите.
Ясен отново малшанс. Яд ме е за него. Иначе показа стабилно каране и в двата дена, като изключим инцидента на СЕ 1.
Гьошев отново показа страхотно каране, жалко за Тошко Славов. На СЕ Видин в петък се счупи двигателя на Клио-то иначе и той много добре се движеше.
Исаев...мисля че на Хеброс вече ще почва да показва резултати с новият за него автомобил.
Петко...незная поради каква причина е отпаднал, но очаквам с този автомобил много повече от него.
Едно голямо браво на Боби Григоров. Добра борба стана и в Н/3 между Ганчев и Метков, но Ганчев видимо беше класа над Метков, поне в това състезание.
Катето...се очакваше че няма да дава газ на първото състезание с новия автомобил, но мисля че на Хеброс и Виктори ще започне да показва резултати.
И не на последно място Стефан Панчугов, който направо ми напълни душата, та и на публиката. Жалко само че отпадна.
Иначе добре организирано състезание, нямахме проблеми с полицаите...
Очаквайте ВИДЕО по-късно.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот K_Power » Съб Май 03, 2008 19:37

ЧЕСТИТО НА ПЕПИ!!! :lol:
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот SVIL3N » Съб Май 03, 2008 20:21

K_Power написа:ЧЕСТИТО НА ПЕПИ!!! :lol:



да честито много се радвам 8) качвайте снимки да гледам ме
Изображение
Аватар
SVIL3N
 
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 00:34
Местоположение: Sliven
Име: Свилен Стефанов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот kiko » Съб Май 03, 2008 21:13

Добро рали или по-точно интересно.
Интересно заради Пацо Стайков,но и очакван краен резултат.
Стайков едва ли ще има шансове за успех с това рисковано каране.Да наистина поведе ралито,на места е направил много добри минавания,но за да спечелиш трябва и още нещо.Аз лично очаквах,ако завърши да го "обадят" за неправомерен сервиз м/у етапите-все пак не е нормално да се оправят спирачките след всеки етап,но .. .
Ясен Попов-едно голямо "жалко" за тъпия 4-ти завой в началото на ралито.Ако го нямаше него или по-точно,ако го беше минал сега може би щеше да е победител в ралито.Тоя човек тая година е направо феноменален-спокоен,силно каране и много атракция за публиката.С две думи Яската от преди години.
Митко Илиев-не е същия.И колата и той самия нямат нищо общо с миналата година,но явно ще е по-интересно тая година в шампионата и по самите ралита.
Пепи Гьошев-феноменален.От първия до последния етап.Със щангите и спирачките на Стайковото Мицо си мисля,че той щеше да е победителя в това рали.
Игнат Исаев-малко разочароващо темпо,но мисля,че тепърва предстоят добрите моменти.
Крум Дончев-втора нула и загуба на шансовете за краен успех в генералното.Хареса ми лафа,че е попаднал на женско Суби-много се чупело.Но това не е нещо ненормално за нов модел бегачка.
Ганчев отново много силен и си мисля,че е време за нещо по-силно.Хареса ми и това момче със старото Клио на Престиж рали тим.Не знам защо не кара вчера,но днес ми хареса много.Още повече,че е дебютант.
Герджиков/Китанов-без коментар да няма пристрастност :wink: ,ама ако продължавате така може и да вземете третото място в края на годината в Н/3.
Тошко Славов-подобно на Илиев тая година са по-зле нещата.Дано да се оправят в Булбет,че се губи време и много точки така,а това е от значение,като се има на предвит,че това Рено явно не става за подобаваща конкуренция в генералното.
За ралито-добра организация,отлични отсечки и усиране на специалния етап с тоя асфалт.Жалко.Ако и догодина са толкова малко участниците едва ли ще пропътувам толкова километри да гледам това рали.То едва ли ще станат повече пилотите по ралитата тая година,но тава е друга тема и няма нищо общо със самото рали.

Стига толкова от мен :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот isaev_fan » Съб Май 03, 2008 22:13

Стефан Панчугов ми напълни душата и на мен - уникално плъзна ладата на първия ляв обратен на първия етап за ралито Орешец-Гранитово, завъртя се пред нас на СЕ5 Гранитово-Орешец. Яската показа перфектно каране, цар е на плъзганията. Един от малкото, които скочиха във въздуха на скока на ССЕ и според мен заради това победи Митко Илиев на същия този етап, слагаше му по секунда на скок. Катето се изяви с прецизна езда по белоградчишките трасета.

Evolution_X написа:...малко съм разочарован от представянето на Игнат нещо не му провървая на това момче :(
май много избърза със качването на Н4 ка...


И аз съм на същото мнение...По-удачният вариант беше някое С1600 или по-скоро Рено Клио Р3. Но това, вярно, е друга тема. Пред нас гръмна мотора на Ситроена на Иван Иванов и Виктор Тужаров, един от двата екипажа, състезаващи се извън класирането през втория ден на надпреварата. "Организаторът ни позволи да се пуснем днес, за да си направим кефа и да покараме малко, но без класиране. Много каръшко рали за нас. Първо беше изтекла хомологацията на коланите, за което не знаехме, и ни глобиха. Завършвайки първия СЕ за ралито, тръгваме за втория етап Върбово-Върбов Мост и както си караме с 50-60 по прехода ни се скъса шарнира. Сега като за капак на всичко ни гръмна и двигателя. Това са нови 1500-2000 евро." - обяснява пилотът на "Виктория Рали Тим". Семейство Ангелови обаче винаги завършват и си трупат точки.

bai_bradur_ivo написа:...Петко...незная поради каква причина е отпаднал, но очаквам с този автомобил много повече от него...


Петко се удари в мантинела на СЕ5 на около два километра от разклона. На същото място се удря и Пламен Стайков.

bai_bradur_ivo написа:...Иначе добре организирано състезание, нямахме проблеми с полицаите...


Прав си, полицаите бяха на много добро ниво и както вас и ние нямахме проблеми с тях. Усмихнати, разговорливи, готови да помогнат.
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот 3dfx » Съб Май 03, 2008 23:05

kiko написа:Добро рали или по-точно интересно.
Интересно заради Пацо Стайков,но и очакван краен резултат.
Стайков едва ли ще има шансове за успех с това рисковано каране.Да наистина поведе ралито,на места е направил много добри минавания,но за да спечелиш трябва и още нещо.Аз лично очаквах,ако завърши да го "обадят" за неправомерен сервиз м/у етапите-все пак не е нормално да се оправят спирачките след всеки етап,но .. .


Здрасти...
Реших да напиша едно две неща, като още в началото бих искал да обърна внимание, че не ангажирам никого с мнението си, нито пък искам да влизам в спорове с когото и да било - пиша с идеята, че може би ще ви е интересна и нашата гледна точка.

Та основното - не смятам, че крайният резултат беше "очакван". Не сме имали илюзии, че е лесно (а може би по-точно - възможно) да останем пред Митко. И много добре си даваме сметка, кое е това "още нещо", което ни липсва. Обаче не бих нарекъл карането "рисковано". Агресивно - да, но не и рисковано. Поне не толкова рисковано, че задължително да предполага инциденти. Най-малкото това ни е първо отпадане заради катастрофа от сума ти време насам. Причина за отпадането беше фракцията на един ляв завой - същият завой, на който се завъртя Ясен и се удари Петко. И на който гарантирано щеше да има още удари, ако не бях слезнал по-надолу за да размахвам ръце :)... Разбира се, грешката е изцяло наша - не съобразихме, че на това място се влиза доста навътре при спускане и е неизбежно на изкачване да има фракция в началото на завоя. Ударът не беше силен, но предно дясно колело удари леко едно от колчетата на мантинелата - недостатъчно силно, за да спука гумата, но достатъчно за да се счупи нещо по кормилната уредба.

Колкото до неправомерния сервиз - не сме имали никакви проблеми със спирачките. Имахме проблеми със съединителя и затова се налагаше да доливаме хидравлична течност. Което не знам да е забранено, макар че не съм особено запознат с всички правила.

kiko написа:Пепи Гьошев-феноменален.От първия до последния етап.Със щангите и спирачките на Стайковото Мицо си мисля,че той щеше да е победителя в това рали.


Ние сме с малките спирачки.
Аватар
3dfx
 
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Юли 30, 2005 17:58
Местоположение: Пловдив
Име: Слав Ландов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Rally Fan » Съб Май 03, 2008 23:36

Единственото което мога да кажа е, че съжалявам за отпадането на Стайков/Ландов.... и благодаря на Слав за откровения и изчерпателен пост. Нека да уважаваме мненията си един към друг.. защото и без това във форума не пишат много пилоти и хора които са по-близо до състезателните автомобили и това което се случва с тях от нас феновете.Съжалявам за отклонението от темата!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Sparco_1111 » Нед Май 04, 2008 00:15

Какво се е Случило на Панчугов Каква е Повредата
Аватар
Sparco_1111
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 11:00
Местоположение: Костенец
Име: Денислав Кръстев

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот P.Solberg » Нед Май 04, 2008 01:21

Ето и нашия поглед за случилото се във "Вида" и интервюта на част от пилотите след финала:
http://www.shakedown-bg.com
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот gog » Нед Май 04, 2008 10:00

Здравейте,
който е бил на ралито да кажа в отборното какво е класирането. По мои изчисления Етър Рейсинг трябва да са първи.
gog
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 09:51

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот OgyWRC » Нед Май 04, 2008 10:41

Малко инфо за завоя Стайков - Петков: изключително коварно място, на спускането на същата отсечка е излязла много фракция, която никой не очакваше на следващия ден. Към завоя се идва от бърза права с превал и дълъг десен завой от който се захожда за левия ... но фракцията е точно където не трябва. Благодаря на Слав и Вальо Бонев за предупреждението, въпреки което вървяхме с вратите ... това се е случило и на повечето от останалите пилоти ... картинката беше страшна. Та не мисля, че става дума за пилотски грешки, просто мястото изненада всички!

Що се отнася за борбата между Митко и Пламен, за мен е ясно, че Микто от няколко години е N1, както и че Пламен има възможностите и амбицията да стане N1, какво по-хубаво от една оспорвана битка по трасетата. Знам, че това е философията и на Владо Илиев, който твърди, че конкуренцията прави пилотите по-добри. Не случайно точно той помогна на Стайков да поправи съединителя в края на първия ден. Евала!

Много жалко за Панчуга, страшният "Жигул" не издържа и се строши малко след сервиза и преди предпоследната отсечка. Преди това на спускането към Орешец беше останал и без спирачки, като изключително коректно ни пропусна да го изпреварим.

Що се отнася до организацията на Рали Вида ... направо да идват от FIA да се учат :D

p.s. Отборната купа си е вече при Етър Рейсинг, по който повод сега отиваме на "скромно" събиране, на което президента на клуба да почерпи :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Lubo » Нед Май 04, 2008 11:41

Ем,чи много ясно.Особено като се има напредвид,че армадата на Етър рейсинг се допълни с поредната острилка в Н/3 :wink: .


Интересно рали.Силна конкуренция в първия ден за първото място.Аз лично съм приятно изненадан от факта,че Пацо и Слав поведоха ралито,особено като бях свидетел и на двата сервиза как механиците отстраняваха повреди по задните спирачки.Както и да е за спирачната течност.......и аз не знам правилниците,ама ако Пламен слезе да си долее спирачна течност в прехода какъв е проблема?
Иначе,много ме е яд за Крум.Таз красивица направо не е истина какви к...рвенски номера върти.АКО й е писано да прави проблеми,да ги прави поне само у нас,че навън да не притеснява Крум и екипа-все пак те са ни лицето в европейските ралита.
Като класиране.........еми жалко за Яската,можеше да понагъне Митко Илиев,който май много,много не си даде зор.Пепката ми хареса много-спокоен,точен и бърз.Без емоции във второ рали взима това което иска.

3dfx написа:................. Не сме имали илюзии, че е лесно (а може би по-точно - възможно) да останем пред Митко. И много добре си даваме сметка, кое е това "още нещо", което ни липсва ............


Аз поне си мисля,че една Девятка ще ви поуправи проблема :mrgreen: :mrgreen: ,ама немъъ :twisted: ,немъ и за Гьошев,че поне тогава да ви погледаме сеира с останалите :wink: .
Поздрави,браво за доброто представяне в ралито и успех.


п.с. Зле ли Мицукофтурчето?


За спирачките.........няма разлика........едните загряват по-бавно,ама и Пацо и Пепи май са позабравили къде е спирачния педал..........така,че няма значение това :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот StarCatcher » Нед Май 04, 2008 13:14

Точно това е правилното мнение за спирачките. Пламен просто не знае къде е педала и не го натиска => заграват по бавно. Няма да забравя като каза .. абе колата нещо не набира аз не натискам спирачките и пак не ми е бърза :). Ще го бъде тва момче да знаете. Ясен отново ми напълни душата ... очаквам с нетърпение дъжд по някоя отсечка и дълъг обратен завой ..... :wink: Митко ... стандартна процедура ... Крум ... добре се опита миналата година с ЕВО реши пак да се мъчи с импрезата ... еми нека се мъчи. Това е от мен. Лек ден.
Аватар
StarCatcher
 
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 12:50

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот bobi_racing » Нед Май 04, 2008 15:29

svetluo написа:Браво на Ринг ТВ постарали са се да направят хубаво предаване , но с този коментатор.... , който обяви , че Валери Великов е Форлойфер и както оценяваше ездата на пилотите ( по преминаването им през скока ) , а също така и да не забравяме , че можеше да си подремнем докато го слушаме... но пак браво на Ринг ТВ . Иначе много атрактивно , красиво и същевременно бързо каране показаха голяма част от пилотите за радост на публиката БРАВО . :D

Много си прав Светльо :wink: Лека му пръст на Валери Великов,а този водещ го изкара форлоифер,тои и забрави да каже и името на Васко Христов(навигатора на Турал Метков) :lol: Браво на РИНГ ТВ,но наистина този водещ е ужасен :shock: тои води и предаването МОТОРИНГ с Близна4ката от Сърваивър,но и двамата не стават :evil: :twisted: Поздравления за вси4ки у4астници :D :D :D
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 131 госта

cron