02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот 3dfx » Нед Май 04, 2008 16:52

Lubo написа:Интересно рали.Силна конкуренция в първия ден за първото място.Аз лично съм приятно изненадан от факта,че Пацо и Слав поведоха ралито,особено като бях свидетел и на двата сервиза как механиците отстраняваха повреди по задните спирачки.

А, проблеми със спирачките не сме имали - просто на всеки сервиз нашите механици пускат по малко спирачна течност от всеки апарат, а ако има време се свалят накладките и се изтъргва най-горния прегорял слой.
Lubo написа:Поздрави,браво за доброто представяне в ралито и успех.

Мерси :)
Lubo написа:п.с. Зле ли Мицукофтурчето?

Ами... Най-вероятно не е кой знае какво - но все пак трябва всичко да се разглоби за да се прегледа. Аз имам притеснения за десния амортисьор, защото докато се опитвахме да изкараме колата от канавката колелото беше застанало настрани и при издърпването има опасност да сме го изкривили.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
3dfx
 
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Юли 30, 2005 17:58
Местоположение: Пловдив
Име: Слав Ландов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Vmax » Нед Май 04, 2008 19:28

Много добро СЪСТЕЗАНИЕ беше 1-я ден не защото моят фаворит водеше в класирането,а защото имаше кой да се СЪСТЕЗАВА с Митко Илиев,Браво на Пепи Гьошев,жалко за Ясен,ако не беше това сериозно забавяне,щяхме да наблюдаваме рали в коеото от дълго време 1-те 3-4 коли са били в рамките на "броени" секунди след 1-я ден.Някои ще кажат че това е била тактиката на Митко,но неможе да се отрече че имаше интрига.Не бях на ралито,но одавна не е имало такава надпревара в челото.Всички сме свикнали да гледаме едно и също Митко пръв и от там на татък кой каквото може да грабне от "баницата".Не че и сега не стана така,но първия ден си беше върха,поне по мои наблюдения.Защото точно така всеки един пилот се развива и става по-добър както казават по-нагоре други.Е и парите са от значение,но това е друга тема :twisted:
Изображение
Vmax
 
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 16:25
Местоположение: София
Име: Васил Мирчов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Lubo » Нед Май 04, 2008 19:47

3dfx написа:..................................



Уффф...............дано да му няма нищо,че като го гледам Игнат какви ядове бере с тоя прословут амортисьор направо ме хваща яд.Егати каква голяма беля е било това :shock: ............истинското решение било направо нов :? :? :? .
Късмет.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот BradurS » Нед Май 04, 2008 20:39

Упех и от мен. Стайков показва много добра адаптация към новият за него автомобил. Оптимист съм за представянето му на Хеброс и нататък в шампионата.
Забравих да спомена и невероятната природа, на която се насладихме покрай ралито. Белоградчишките скали бяха невероятни.
Жалко, че след всеки етап отново оставаше кочината след зрителите...
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот pavkata_svt » Нед Май 04, 2008 21:11

От мен,ЧЕСТИТО на всички завършили.Успех на Хеброс.
pavkata_svt
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 23:00
Местоположение: София
Име: Павлин Павлов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот damon » Нед Май 04, 2008 22:49

kiko написа:Герджиков/Китанов-без коментар да няма пристрастност :wink: ,ама ако продължавате така може и да вземете третото място в края на годината в Н/3.


Ами дано. :) При нас нещата бяха доста сложни тъй като в сряда вечерта се счупи скоростната кутия на Пежото и имахме дилема дали да караме изобщо със серийната. В крайна сметка добре че решихме да караме и механиците събраха колата за няколко часа с обикновена кутия и съединител. Само Оги си знае как се кара такава "конфигурация" и може би единствено на Върбов мост (и бързите участъци на Гранитово) положението беше сравнително добро - там дадохме и най-доброто си време.

Иначе ралито беше страхотно. Изобщо трасето на Рали Вида е много добро. Има спънати участъци, спускане, качване и много бързи технични участъци с превали и уникалната отсечка Върбов мост, която е много сложна и опасна. Организацията също ми хареса, а награждаването беше по световен образец! Суперспециалния етап Видин беше изцяло с нов асфалт, моста беше реконструиран и мога да кажа, че си е съвсем истински ССЕ и с годините предполагам ще става все по-добър. Доста усилия са хвърлили там организаторите.

Колкото до въпросния завой на който Пламен и Петко се бяха ударили наистина беше много коварно. Преди входа на този ляв завой първо видяхме Слав (и добре че беше там), който показваше ОК, веднага намалихме и въпреки това колата се хлъзна сериозно на фракцията. Малко по-нататък беше Бонев и след това двете Митсубишита. Може би се иска по-точна направа на записката в тази част с вероятната фракция, която ние нямахме записана. На този завой са имали проблеми още Ясен, Кандиларов, Турал и сигурно други... Просто завоя влиза в статистиката като завоя на Стайков/Петков и оттук за следващите ралита Вида ще се внимава повече. :) Иначе браво на Стайков и Ландов за доброто каране, определено можеше да стъне интересно, въпреки, че Митко може би си контролираше разликата...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот OgyWRC » Пон Май 05, 2008 00:36

Lubo написа:Ем,чи много ясно.Особено като се има напредвид,че армадата на Етър рейсинг се допълни с поредната острилка в Н/3 :wink: .


Беше се поизтъпила острилката за това състезание ... буквално часове преди бегачката да тръгне за Видин се счупи кутията. Но нашите механици Свилен и Стефан успяха да се справят и за една нощ оборудваха автомобила със серийна кутия, полуоски и съединител ... е не беше най-добрия вариант за отсечките без шпер, с дълги скорости и миришещ съединител, но пък бяхме най-бързи на преходите :D Това още веднъж показва колко комплексен спорт е автомобилизма и колко много фактори определят доброто представяне!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот pepitt » Пон Май 05, 2008 12:40

а кои кара корса гси тренировачна , щото едно толедо тди и разказа играта
pepitt
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 02, 2007 13:32

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот andrey kokalov » Пон Май 05, 2008 15:56

Относно ралито ще кажа,че ми хареса видяното.За съжаление гледах само суперспециалния етап,но си личеше хъса на състезателите!БРАВО на организатора,толкова големи купи и на Уимбълдън не дават!!!Всичко беше добре изпипано,сега остава Владо Илиев да почерпи агнешко..............
Относно Игнат видях много анти мнения.Говорих си с него на финала и се оплака от амортесьори.Кольо Паунов каза,че комплекта е 8000 евро,а Игнат се опитваше деа кара със стари......На това рали всеки знае колко е важно окачването,така че очаквам лично много добри резултати за Игнат през сезона.Само не разбрах какво е станало с Дунев и как е карал.Иначе евала на Ясен и Игнат.Въпреки изгубените шансове за по-добро класиране не спряха да карат атрактивно!
Единствената ми критика е към суперспециалния.Много беше тясно трасето и не позволяваше по-голяма скорост.За догодина надявам се да го разширят малко,че на обратният преди дългия последен завой за повечето си беше жива мъка.Но като видях промените спрямо миналата година си оставам оптимист.
И като заключение се потвърди мнението ми,че това беше първото истинско състезание тази година.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот Victor » Пон Май 05, 2008 18:29

Ммм, много приятно рали!
Отсечките имат от всичко... качване, спускане, спънати участъци, бързи прави... екстра!
Организацията добра, само отварящата кола да не се бавеше толкова, че заради нея трябваше да препускаме, за да хванем ССЕ! Самият ССЕ беше малко като за картинг, ама иначе зрелищен.
Яд ме е, че на Крум грухтялката (такива звуци издава тая кола :mrgreen: ) го предаде отново, ама... дано следващия път устиска до края!
Панчугов имаше едни от най-зрелищните изпълнения - евала! На един бърз ляв завой поднесе зверски и двете му задни колела излязоха на банкета от дясно, но реакцията беше уникална! Точно го виждахме как става мазалото, но с контрол над газта и игра с геврека нещата се оправиха. Че и времето му си остана много добро :lol: На следващия ден, пак на един ляв завой с доста фракция имаше кратка разходка по ската, но отново всичко завърши благополучно. Обаче най-вероятно проблемите са започнали някъде там... :?
Катето се чуваше отдалече, че идва - спирачките й звучаха като все едно спира някой локомотив :mrgreen:
Илиев изглеждаше някак разсеян първия ден... Стайков и Гьошев на МАХ! Исаев - изглеждаше добре на всички минавания, а Ясен - браво, че след онзи злополучен 4-ти завой не се разконцентрира, а продължи да се бори. За скоковете му на ССЕ няма какво да се коментира 8)
И отново - БРАВО на всички завършили! В един момент това се оказа най-важното.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот maier 007 » Пон Май 05, 2008 21:00

pepitt написа:а кои кара корса гси тренировачна , щото едно толедо тди и разказа играта
Какво точно казваш или и ти не знаеш.
maier 007
 
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 14:52
Местоположение: Стара Загора
Име: Иван Господинов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот stoyanmitsov » Пон Май 05, 2008 23:01

Отново супер готино рали във Видин яд ме е, че дойдоха малко екипажи но като нямят пари така ще е. Дано организаторите се навият и следващия път ралито да има и отсечки вечерта, представете си SSE да е вечерта ще бъде супер ЯКО. Не е невъзможно така пак ще бъдат преди всички
Аватар
stoyanmitsov
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 22:35
Име: Стоян Мицов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот championa » Чет Май 08, 2008 11:03

edno golqmo BEAVOOOOOOO na PLAMEN I SLAV
Аватар
championa
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 10:55

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот RaPiD » Съб Май 10, 2008 21:47

Най-интересното от рали Вида 2008, само по Shakedown BG:
http://www.shakedown-bg.com/home/index. ... &Itemid=26
Приятно гледане.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: 02-04 май Рали “ВИДА” АСК “Престиж” Нац. ш-т ІІ кръг

Мнениеот siky » Нед Май 11, 2008 23:35

Добро състезание се получи, особено за някои от форума :) .
Браво на Оги и Ники за класирането.
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта