Рали Траянови Врата

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот touza » Вто Апр 15, 2008 20:11

Коригирах заглавието и името на пилота.
Аватар
touza
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 16:35
Местоположение: София
Име: Йордан Славчев

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот bobi_racing » Вто Апр 15, 2008 20:53

lancia_hf написа:Не знам нарочно ли всичките избягвате да коментирате факта , че ралито беше спечелено с кола, изцяло подготвена в България :shock: :shock: :shock: И ако Яската имаше късмет на първите две места щяха да са коли "родно производство" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Вярно,че ги караха двама от топ-пилотите, но все пак това им беше "прощъпулника" на тия коли и въобще не е маловажен факта, че и двете/на практика :wink: / издържаха на напрежението. Много са тези дето искам да поздравя, но към екипите на Митко и на Ясен искам да искажа най-дълбоко уважение :) Вярно, че истинския "тест" ще го видим след 3 месеца по същите етапи, но като за начало - едно голямо Благодаря! към тези (не)знайни момчета :D

Вальо много си прав.Подкрепям те напълно.Само се чудя как така това СУБАРУ правено при Томи Макинен се чупи постоянно,а колите правени в БГ са по здрави :shock: Или излиза че Мицубишито е по здраво от Субаруто :wink:
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот lancia_hf » Вто Апр 15, 2008 21:18

Значи от един-два старта мисля, че не е редно да си вадим такива генерални заключения, коя е по-добрата кола. Сезона е дълъг и в края му ще си отговорим на тоя въпрос.
Аз исках да се обърне внимание на факта за колите '' made in Bulgaria '', тъй като той въобще не е нищожен! Например, на Митко хората са я направили тая кола за 3 седмици :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: от обикновено Ево до последната лепенка върху новата бегачка :shock: Когато бяхме при Ясен, колата, всички я видяхте в какво състояние беше и само 10 дена след това :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Не съм силен в статистиките, но ми е интересно да разбера, кога друг път кола, сглобявана от първото до последното болтче в България, е печелила наше рали. Не казвам, че е нямало такъв случай, просто искам да знам кога е било :wink: А относно работата на другите екипи, освен да им сваля шапка и на тях - друго не мога да направя :D Е, мога, ако се съгласят да ми дадат интервюта :wink:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот plm » Вто Апр 15, 2008 21:49

Като цяло състезанието ми хареса. Има напредък в организацията. Има напредък и в спорта като цяло. Нещо, което ме радва.
Ето, все повече коли са направени у нас.
Митко очевидно има още работа по колата, която в някои отношения е по-добра от миналогодишната. Това не му попречи да спечели всички СЕ, съответно състезанието.
Жалко за Крум. Прекалено бързо отпадна и е трудно да се предвиди какво ще постигне с новата кола.
Ясен е доволен от колата и това си пролича с резултатите. Всъщност, миналата година имаше огромни проблеми с настройките, работиха много и вече резултата е налице. Жалко за спуканата гума на СЕ 6.
Румен Дунев направи много добро състезание и резултат. Дали защото не беше по-спокоен? Пожелавам му успех!
Пламен Стайков. Нова кола, много добро начало с нея. Ако, търси развитие и следващата година кара с конкурентна кола е добре. Но, все си мисля, че ако караше с Фиата тази година щеше да има по-добро класиране. Неоспорим талант.
Петар Гьошев. Постигна си целта. След дълго прекъсване и със старата техника наблегна на сигурността и на влизането във форма.
Тошко Славов. Неуточнена кола. Жалко, много жалко. Дано за Видин реши проблемите.
Игнат Исаев. Гледан с огромен интерес не само от мен ,но и от многото му фенове. С този стил на каране няма да стане.
Времената са му много добри, но той някъде много губи, и после някъде печели, за да има такива времена. Едвали с това клатене преди завой печели. Трябва да си преосмисли карането, да послуша Лъчезар Исаев...
И защо Игнат загуби 5 минути? Има предположения за спукана гума. Какво е било?
Много добро каране на Савата. Той беше в настроение, а днес разбрах, че си има син! Да му е жив и здрав!
И добри резултати за Турал Метков и Васко Христов, за Тихомир Стратиев, за Панчугов, за...
Мога още много да пиша.
Поздрави за финала на Оги и Ники!
Ами, Tzveti- и тя се представи перфектно.
Екипа на shakedown... как събраха сили се чудя.
И това
http://www.autosport.cz/clanek.php?cl=6390
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот tsveti » Вто Апр 15, 2008 22:46

:D И на мен ми хареса ралито :D Нямам думи да изразя всички чувства, които изпитах тези два дни-събота и неделя!

Толкова прекрасно е когато човек успее да сбъдне дори и малка част от негова толкова силна мечта!
Макар и като форлойфер, цялото състезание..., да сложиш каската преди старта, да "нахлузиш" ръкавиците /разбира се, ако не си си ги забравил :lol: , което сторих аз на първите отсечки от неделя :oops: /, да караш по това, което ти диктува човекът до теб, чувството когато преминеш през финала...изобщо всичко, всичко!
Не мога да си спомня кога за последно се чувствах толкова "жива".
Сигурна съм, че всеки един състезател е изживял първото си състезание доста силно, дали дългогодишните състезатели продължават да усещат всичките тези силни моменти, както на първото си състезание?! Бих се обзаложила, че ги усещат... :wink:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот plm » Вто Апр 15, 2008 23:18

Как се прежалих да напиша нещо за бг шампионата!
Вярно ли никой не забеляза Шкодата с двете нули, че я караше Tzveti ???/без ръкавици/ :D и завърши ралито. А друга нула нямаше на финала.
Оооо, забравих, тук 99 пъти се пита къде е турския паркинг и как се стига до него.
След 2 месеца пак ще ни питат къде е турския паркинг.
Успехи желая на Tzveti!
Показа, че може.
И е поканена на рали Барум!
Последна промяна plm на Сря Апр 16, 2008 09:33, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот damon » Вто Апр 15, 2008 23:31

Благодаря Пламене, тоя финал беше много важен! Поздравления за Цвети, която дано скоро видим и с номера различни от нули! :) Видяхме се за малко на ралито, но чак сега разбирам, че е карала, мислех, че е навигатор. Пак не съм бил в час... :oops:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот Niki Cvetkov » Вто Апр 15, 2008 23:54

От нас да мине може да кара и с една нула на номера,като 10,20,30 с някой такъв номер ;)

И аз малко позакъснял искам да поздравя Оги,Ники и Цвети и само ми остава да дочакам момента , в който да усетя техните емоции :)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот vassil.oreshkov » Сря Апр 16, 2008 00:17

Най-първо-поздрави на всички фенове на автомобилния спорт!
Второ-факта че коли се подготвят в БГ, е повече от радостен!
Трето-малко разяснения относно подготовката на гр.N4 :
1. Двигател-като механика хомологацията не допуска развитие!
-като управление настройките и електрониката не са БГ!
2.Трансмисия-като механика,китове за монтиране или вече монтирани китове, правозъби кутии, шперове...не в БГ!
-електроника, активни дифове....не в БГ!
3.Окачване-не в БГ!тук просто се сглобява...настройки по спомени от...предишни конфигурации...мислите, че е сложно???
4.Подготовка в БГ- разглобяваме до голо купе,идват и ни поставят закупения ролбар, гледаме да сглобим без грешки това дето сме го разглобили...монтираме закупените от извън БГ китове, идва човекът/не е от БГ/ ,който монтира електрониките и настройва двигател и активни диференциали и ето ви подготвена изцяло в БГ Н4-ка....
5. Лепенки,боядисване....изцяло в БГ!!!

Ама хич не искам да обезценявам труда на колегите!!! Познавам повечето от тях и те са перфектни механици!!!Уважавам труда им и техническите им познания....желая им усъвършенствуване и безаварийни хиляди километри!!! Надявам се да не съм обидил никого....но изказванията за "изцяло подготвени коли в БГ" са леко смешни...
В този смисъл искам да подчертая, че лично за мене всеки който си повярва бърка....има и ЩЕ се учим!....и писания от рода на аууууууу виждате ли кво правим в БГ не помагат на никого!
Какво е да си механик, част от състезателен тим-координация,тех.познания,сръчност,себераздаване....много и различно от това да си просто механик...т.е това което гледаме на ралитата е наистина заслуга на механици,мениджъри и пилоти и навигатори....

Пожелавам успехи на всички тимове и успехи в това да сме по-близко до най-добрите!

ПС. Това дето съм го написал по-горе го знаят всички, мениджъри,механици,пилоти...близки до тимовете...редно е и вие да го знаете,защото вие сте солта на спорта -феновете!
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот joni_racing » Сря Апр 16, 2008 00:28

така малко мнение и от мен благодаря на всички които ми помогнаха да намеря турския.аз бях на турския паркинг на s-ките над реката беше много яко там Игнат мина много силно с вратите напред много добре се представи и Румен Дънев да не говорим за Стефан Панджугов малко ме бе яд за Ники Диков но ще го видим по на там аз бях на един завой с палатки и бг знаме ,а малко по надолу под магистралата се изхвърли един от ситроените и едвам го избутаха ,преди това бях и на славовица малко преди финала там беше бащаму на Румен Дънев Бончо и той бе поставил измервателен уред.това бе първия ден и на същото място Крум си п-редаде поста...
joni_racing
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Ное 12, 2007 14:39
Местоположение: SOFIA
Име: tzvetomir hristov ivanov

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот tsveti » Сря Апр 16, 2008 00:29

Niki Cvetkov написа:От нас да мине може да кара и с една нула на номера,като 10,20,30 с някой такъв номер ;)

И аз малко позакъснял искам да поздравя Оги,Ники и Цвети и само ми остава да дочакам момента , в който да усетя техните емоции :)


Пожелавам ти го най-искрено! :)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот BOXER » Сря Апр 16, 2008 00:50

joni_racing написа:така малко мнение и от мен благодаря на всички които ми помогнаха да намеря турския.аз бях на турския паркинг на s-ките над реката беше много яко там Игнат мина много силно с вратите напред много добре се представи и Румен Дънев да не говорим за Стефан Панджугов малко ме бе яд за Ники Диков но ще го видим по на там аз бях на един завой с палатки и бг знаме ,а малко по надолу под магистралата се изхвърли един от ситроените и едвам го избутаха ,преди това бях и на славовица малко преди финала там беше бащаму на Румен Дънев Бончо и той бе поставил измервателен уред.това бе първия ден и на същото място Крум си п-редаде поста...

Панчугов :wink: И колата която изпусна завоя и я бутаха беше Клио!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот joni_racing » Сря Апр 16, 2008 01:05

е сори аз бях малко далечко ,но така ми се стори
joni_racing
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Ное 12, 2007 14:39
Местоположение: SOFIA
Име: tzvetomir hristov ivanov

Рали Траянови Врата

Мнениеот OgyWRC » Сря Апр 16, 2008 01:11

Благодаря за поздравленията!
Нека поздравим и наигаторите, да не забравяме, че те са не по-малко важна част от екипа!

... а Ники става все по-добър навигатор ... не ще да е само от co-pilot часовника и wrc тетрадката :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот lancia_hf » Сря Апр 16, 2008 01:35

vassil.oreshkov написа:Най-първо-поздрави на всички фенове на автомобилния спорт!
Второ-факта че коли се подготвят в БГ, е повече от радостен!
Трето-малко разяснения относно подготовката на гр.N4 :
1. Двигател-като механика хомологацията не допуска развитие!
-като управление настройките и електрониката не са БГ!
2.Трансмисия-като механика,китове за монтиране или вече монтирани китове, правозъби кутии, шперове...не в БГ!
-електроника, активни дифове....не в БГ!
3.Окачване-не в БГ!тук просто се сглобява...настройки по спомени от...предишни конфигурации...мислите, че е сложно???
4.Подготовка в БГ- разглобяваме до голо купе,идват и ни поставят закупения ролбар, гледаме да сглобим без грешки това дето сме го разглобили...монтираме закупените от извън БГ китове, идва човекът/не е от БГ/ ,който монтира електрониките и настройва двигател и активни диференциали и ето ви подготвена изцяло в БГ Н4-ка....
5. Лепенки,боядисване....изцяло в БГ!!!

Ама хич не искам да обезценявам труда на колегите!!! Познавам повечето от тях и те са перфектни механици!!!Уважавам труда им и техническите им познания....желая им усъвършенствуване и безаварийни хиляди километри!!! Надявам се да не съм обидил никого....но изказванията за "изцяло подготвени коли в БГ" са леко смешни...
В този смисъл искам да подчертая, че лично за мене всеки който си повярва бърка....има и ЩЕ се учим!....и писания от рода на аууууууу виждате ли кво правим в БГ не помагат на никого!
Какво е да си механик, част от състезателен тим-координация,тех.познания,сръчност,себераздаване....много и различно от това да си просто механик...т.е това което гледаме на ралитата е наистина заслуга на механици,мениджъри и пилоти и навигатори....

Пожелавам успехи на всички тимове и успехи в това да сме по-близко до най-добрите!

ПС. Това дето съм го написал по-горе го знаят всички, мениджъри,механици,пилоти...близки до тимовете...редно е и вие да го знаете,защото вие сте солта на спорта -феновете!



ОК! След такива факти, мога само да се засрамя за горенаписаното от мен и мисля да поръчам на баба ми да ми сглоби едно Ево да си ходя напред-назад, със сигурност ще се справи :wink: Колко му е да вдигне телефона и чужденците да долетят и да ми я сглобят,да лепне две лепенки и да завие няколко болта,никакви усилия не се искат, на сън ще ги свърши тия работи, пък може и в отбора ви да я вземете на работа, без това й е малка пенсията. Само че не разбрах едно- хем '' Второ-факта че коли се подготвят в БГ, е повече от радостен! '' хем ни доказваш на практика че '' такъв филм няма '' :shock: Е, на кое се радваш тогава? Защото аз след това изказване вече не се радвам! Искаш-не искаш ти обезцени труда на колегите си, поне в моите очи... А за солта на спорта не мисли - ти първо си свърши твоята работа, ние каквото можем правим за спорта, или и към нас имаш съмнения... може би и ние не сме изцяло българи... :evil:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта