Рали Траянови Врата

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот lancia_hf » Пон Апр 14, 2008 21:26

Не знам нарочно ли всичките избягвате да коментирате факта , че ралито беше спечелено с кола, изцяло подготвена в България :shock: :shock: :shock: И ако Яската имаше късмет на първите две места щяха да са коли "родно производство" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Вярно,че ги караха двама от топ-пилотите, но все пак това им беше "прощъпулника" на тия коли и въобще не е маловажен факта, че и двете/на практика :wink: / издържаха на напрежението. Много са тези дето искам да поздравя, но към екипите на Митко и на Ясен искам да искажа най-дълбоко уважение :) Вярно, че истинския "тест" ще го видим след 3 месеца по същите етапи, но като за начало - едно голямо Благодаря! към тези (не)знайни момчета :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот Сашо Христов » Пон Апр 14, 2008 23:13

lancia_hf написа:Не знам нарочно ли всичките избягвате да коментирате факта , че ралито беше спечелено с кола, изцяло подготвена в България :shock: :shock: :shock: И ако Яската имаше късмет на първите две места щяха да са коли "родно производство" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Вярно,че ги караха двама от топ-пилотите, но все пак това им беше "прощъпулника" на тия коли и въобще не е маловажен факта, че и двете/на практика :wink: / издържаха на напрежението. Много са тези дето искам да поздравя, но към екипите на Митко и на Ясен искам да искажа най-дълбоко уважение :) Вярно, че истинския "тест" ще го видим след 3 месеца по същите етапи, но като за начало - едно голямо Благодаря! към тези (не)знайни момчета :D


Напълно подкрепям това мнение :D :D
Защото четох в една друга тема че Румънците били незнам си къде напред в правенето на бегачки.Евала на екипите на Митко и Ясен.Доколкото си спомням колите на Стайков и Гьошев също са правени в България. :roll: :roll: :roll:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Апр 15, 2008 00:02

Абсолютно подкрепям мнението на lancia_hf.Трябва да се споменава по често за труда на екипите.Иначе се остава с впечатлението че нашите механици са по -некадърни от чуждите.Сигурен съм че поставени при същите условия на работа като западните ще са и по добри.Пожелавам им успех.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот drift » Вто Апр 15, 2008 00:43

Това е факта на който също трябва да се радваме много,това че са направени в БГ показва,че спорта се развива :wink:

И все пак плюс за самите екипи защото сегада изникне нещо ново което да не знаят за тази кола,няма как да им се случи!!
drift
 
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:53
Местоположение: Сливен
Име: Милен Негров

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот SoSSeR » Вто Апр 15, 2008 01:07

MIROSLAV MARINOV написа:Абсолютно подкрепям мнението на lancia_hf.Трябва да се споменава по често за труда на екипите.Иначе се остава с впечатлението че нашите механици са по -некадърни от чуждите.Сигурен съм че поставени при същите условия на работа като западните ще са и по добри.Пожелавам им успех.


Да така е! Не че са некадърни нашите механици просто проблема е финансов, но си мисля че в бъдеще и то близко нещата ще се променят и то положително.Мисля че и в някои ситуаций са и по добри защото знам че поставени в едни по добри условия на работа не биха отстъвали по нищо на други, но ако някои други бъдат поставени в условията на нашите механици не биха се справили така ( обаче да не си мислите че и те са некадърни :D )
Аватар
SoSSeR
 
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 23:27
Местоположение: Сливен
Име: Пламен Петров

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот EVOsport » Вто Апр 15, 2008 07:44

Сашо Христов написа:
lancia_hf написа:Не знам нарочно ли всичките избягвате да коментирате факта , че ралито беше спечелено с кола, изцяло подготвена в България :shock: :shock: :shock: И ако Яската имаше късмет на първите две места щяха да са коли "родно производство" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Вярно,че ги караха двама от топ-пилотите, но все пак това им беше "прощъпулника" на тия коли и въобще не е маловажен факта, че и двете/на практика :wink: / издържаха на напрежението. Много са тези дето искам да поздравя, но към екипите на Митко и на Ясен искам да искажа най-дълбоко уважение :) Вярно, че истинския "тест" ще го видим след 3 месеца по същите етапи, но като за начало - едно голямо Благодаря! към тези (не)знайни момчета :D


Напълно подкрепям това мнение :D :D
Защото четох в една друга тема че Румънците били незнам си къде напред в правенето на бегачки.Евала на екипите на Митко и Ясен.Доколкото си спомням колите на Стайков и Гьошев също са правени в България. :roll: :roll: :roll:

То много хубаво, но като си поръчаш частите, незнам колко некадърен трябва да си за не успееш да ги сглобиш (х
Но все пак първо състезание и никакви проблеми, евала !
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Апр 15, 2008 08:12

Ами те всички подготвители правят колите с готови части от производителите.Да не мислиш ,че сами си пилят моторите ,произвеждат си елементите по окачването,спирачките и т.н.Въпроса е че има разни тънкости по подготовката на автомобилите въобще.Понякога ,да не кажа в повечето случаи дребните недоглеждания прецакват работата.Нека не омаловажаваме работата на момчетата.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот swrt » Вто Апр 15, 2008 08:53

Спор няма,че момчетата на Ясен и Митко са направили точно нещата.Важния момент е да няма грешки и да се настроят точно компонентите.
Сега прегледах онбора от шейкдаун-а.Много приятен екипаж са тея момчета.Бързо и точно владеене на колата,перфектно четене на записките и наблягането на опасните места.В края на етапа нищожна емоция.Гледал съм финали на екипажи,които направо приличат на един голям цирк,но това е в рамките на нещата-адреналина е жесток в тоя момент.Не е лошо да се качат повече онборди-да се усети какво е от вътре и после да се дават разни клалификации за пилотите.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот НИКИ » Вто Апр 15, 2008 09:09

Чисто статистически:никой не си е подобрил времената от миналата година :wink: .Дали защото Крум не участваше в борбата или пък от нещо друго.
Иначе колиците са си страшни.Като,че ли на Игнат Евото е малко по-силно на ниските.Де да знам.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот isaev_fan » Вто Апр 15, 2008 14:34

НИКИ написа:...Като,че ли на Игнат Евото е малко по-силно на ниските.Де да знам.


Абсолютно си прав, той самият си го каза.
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот touza » Вто Апр 15, 2008 17:27

Имам няколко интересни кадъра от финиширането на Ясен Попов на последната отсечка.
http://www.vbox7.com/play:3832277f

http://www.bgphoto.net/photos/24633/o63 ... 798680.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/24633/o63 ... 173680.jpg
Аватар
touza
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 16:35
Местоположение: София
Име: Йордан Славчев

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот RaPiD » Вто Апр 15, 2008 17:35

Я ми кажете, понеже и с това се сблъсках като проблем, някъде пише ли че е забранено снимането на техническия преглед?

touza моля те оправи заглавието и текста на клипчето!
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот SVIL3N » Вто Апр 15, 2008 17:55

RaPiD написа:Я ми кажете, понеже и с това се сблъсках като проблем, някъде пише ли че е забранено снимането на техническия преглед?

touza моля те оправи заглавието и текста на клипчето!



еми аз снимах една кола никой нищо не каза
Изображение
Аватар
SVIL3N
 
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 00:34
Местоположение: Sliven
Име: Свилен Стефанов

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот Evolution_X » Вто Апр 15, 2008 19:20

никъде не пише че е забранено
напълно по осмотрение на проверяващият екип ...

аз лично съм правил много снимки на различни състезания по света и у нас никой нищо не ми е казвал освен 2006-2007 Рали българия и Хеброс
когато Камен Михайлов дойде и каза може ли повече да не снимаш докато работим...

снимал съм от разтояние поне 5 метра
явно му стана кофти като видя че всички снимат колите
а един глупак снима само там където рабтвт ръцете му ...
разни калибри на турбини, височини на окачване и елементи от интериора на колата...

даже на световното комисарите не ми казаха нищо даже позираха с удоволствие докато си работят и канеха да снимам по от близо ако искам...
Аватар
Evolution_X
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:59

Re: Рали Траянови Врата

Мнениеот RaPiD » Вто Апр 15, 2008 19:27

А такааа. И аз снимах без да преча докато порверяваха на Игнат колата, точно турбото, как го маркираха, пломбираха и тн., имаше и един разговор между К. Михайлов и единия механик(г-н Михайлов нищо не ми каза, на Търново също снимах постоянно около него и нямаше проблем, той даже обяснаваше за ТВ7 разни неща) и изведнъж идва една руса пача, не и знам името(ще я видя коя е, същата и на България 2007 пак нещо ми мрънкаше на техн. преглед), дето е от техн. комисия и ми вика нещо от рода: "Вече трети път ти казвам да махнеш камерата", при което аз се изцъклих, защото не ми беше казвала нищо преди това. При което аз се дръпнах настрани да снимам по-отдалече обаче оная пак - било забранено снимането(аз снимам колата, не нея). При което стана малко разправия и всички наоколо млъкнаха изведнъж. Намеси се и някой неин колега и реших да не се занимавам и си излязох, и без това ми падаше батерията. Яд ме е че спрях камерата, да се ева. Писна ми от своеволия. Какво имат да крият, че ме гонят!? Друг е въпроса, че ако исках щях да остана и да вдигна по-голяма шумотевица. После който и да питам - пилоти и тн. никой не ми каза да е забранено. Другия път ще снимам всичко от до и то в детайли и изобщо не ми пука, да реват колкото искат. :evil:

PS Ако сте гледали репортажа на Евроспорт за IRC Турция сте видели как оператора се навираше буквално в ръцете на механиците в сервизния парк докато оправят колите и снимаше всичко в детайли.... а тука за някъв кирлив технически преглед ми правят проблем... и то за една кола дето съм снимал.... Много странно, що на Търново никой нищо не каза а тука се оказа ебати проблема?!?...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта

cron