Хеброс '87

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Хеброс '87

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 24, 2008 10:34

Вчера качих регламента на рали Хеброс от '87 година, както и брошура за зрителите!
Доста интеерсни работи могат да се видят особенно в брошурата за зрителите. Там освен обща информация за Пловдив ( включваща и нотки с комунистически характер :mrgreen: ) , списък със заявки и график на ралито са публикувани и отделни фрагменти от правилници! Като цаяло мисля , че ще ви бъде интересно !

Регламента :arrow: http://history.rally-club.net/storage/m ... temId=1004

Брошура зрители :arrow: http://history.rally-club.net/storage/m ... temId=1082
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Хеброс '87

Мнениеот beta_racing » Чет Яну 24, 2008 10:42

Аууу, супер :P
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Хеброс '87

Мнениеот jujoracing » Чет Яну 24, 2008 11:55

Супер!Браво! :)
ВАЗ 2108 SPORT!
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Re: Хеброс '87

Мнениеот damon » Чет Яну 24, 2008 12:51

Да, брошурата за зрители е особено интересна и дори сега могат да се вземат за пример някои неща...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Хеброс '87

Мнениеот SVIL3N » Чет Яну 24, 2008 13:38

Еха супер автомобили е имало тогава еха това по дърто от мен
Изображение
Аватар
SVIL3N
 
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 00:34
Местоположение: Sliven
Име: Свилен Стефанов

Re: Хеброс '87

Мнениеот plm » Чет Яну 24, 2008 22:07

Похвала! :D
Убеден съм, че трябва да се показват факти от миналото.
Тогава на СЕ Лъки Владо Илиев направи ...каскадьорски скок и бракува поредната кола.
Имам бегли спомени от ралито.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Хеброс '87

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пет Яну 25, 2008 00:04

Пламене,спомням си добре на Влодо завоя.Нямам друг завой в записки с 3 удивителни.Ляв 2 но без мантинела на спускане и 300 м пропаст.Ние сме с 38 номер.Втория ден отпаднахме на Пещера.Скъсахме шпилки и предно ляво колело ни излетя в гората.Малшанс.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Хеброс '87

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пет Яну 25, 2008 00:13

Пламене доколкото си спомням вие също отпаднахте на същата отсечка,нещо мотор.Спомням си че се спуснахте по инерция покрай нас и после се събрахме долу на площада.Много отдавна помниме ей-й-й-й-й.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Хеброс '87

Мнениеот Ferjancz » Пет Яну 25, 2008 10:16

В тази връзка вие двамата ( визирам Миро и Пламен ) , няма начин да нямате и други подобни материали от състезанията от едно време ! Така , че не се стеснявайте, а ги дайте да ги направим публично достояние:)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Хеброс '87

Мнениеот plm » Пет Яну 25, 2008 21:33

MIROSLAV MARINOV написа:Пламене доколкото си спомням вие също отпаднахте на същата отсечка,нещо мотор.Спомням си че се спуснахте по инерция покрай нас и после се събрахме долу на площада.Много отдавна помниме ей-й-й-й-й.

Миро, това го бях забравил, но си спомних.
Почти нямам спомени от това състезание, защото имах неотложен ангажимент на морето. Жоро тренираше с Лазар Тевекелов и те бяха правили записки, а имаше много нови отсечки,различни от предишната година. Бях в Пловдив в петък вечер, дадоха ми записките и в събота стартирахме. Костенци ни бяха и механици. Трябваше да ни сменят и шенкел /Жоро го усети/, справиха се перфектно. В екипа им имаше и едно момиче и докато другите сменяха шенкела тя ме попита - да проверя ли щангите на задния мост! :shock:
Разбира се казах, че няма нужда. Как да кажа на 2х годишно момиче - легни под колата и провери щангите.
Но, след малко тя дойде и ми каква: Проверих ги. Едната щанга беше разхлабена, но я стегнах.
А ние май на Пещера се счупихме и после се пуснахме по инерция обратно. Ти беше спрял по-надолу. Точно преди тази отсечка ни смениха шенкела на един разклон.
Нали сме на вълна спомени...
Сега си спомням и друго. 1986 или 1987 /гр.Б/ нямах възможност да бъда на състезанието в Габрово. Но, едно момче от екипа имаше мераци за навигатор и така направихме. С моя лиценз, с моето име кара ...Любо.
Миро, нали ходихме заедно на Слънчев бряг, на рали Черно море 87.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Хеброс '87

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Яну 28, 2008 22:23

Намерих регламента на рали"Хеброс 88".За жалост не мога да намеря стартовия списък.При възможнаст ще го пусна.За нас това рали беше голямо приключение.Три пъти се минаваше през Добралък.Там три пъти се караше Яврово-Лясково асвалт-макадам.Кара се с макадамови гуми.После смяна на гуми и асенова крепост.Три пъти този кръг.Другия клон минаваше през Брацигово и Равногор.От Рвногор към Нова махала е най жестокия макадам който съм карал.Пак три пъти-шест пъти смяна на гуми.Етапите бяха така натоварени че при липсата на втори сервиз в часовите контроли влизахме с 1 мин закъснение или в най добрия случай на минутата.Целия ден ми беше като една скоростна отсечка 450км.В преходите карахме като на скоростните.Към края на състезанието се откъснаха предните колонки и се извади предното стъкло.Добре че беше с планки та не падна.През цялото време карахме по 3 гуми в багажника.Завършихме буквално като опълченците на шипка.Единия заден амортесьор беше в багажника заедно с планката.Между другото в нещата намерих една много ценна плака от рали Хеброс 74.Не помня кой ми я е давал тогава.Номера е 15.Може би е на Стоян Колев ,но не съм сигурен.Нямам от тези години никакви списъци.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Хеброс '87

Мнениеот P.Solberg » Пон Яну 28, 2008 22:54

Много се радвам, че споделяте такива спомени. Винаги ми е било интересна историята на спорта в България, само дето много малко хора и обръщат внимание.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Хеброс '87

Мнениеот plm » Пон Яну 28, 2008 23:31

Миро, така беше на Хебос. Брацигово, Равногор, Нова махала...Сега е неразбираемо.
Даже имаше залог "непобедимия" фатик с неговата супер кола ще го бие лада на Нова Махала!
Нова махала- уж асфалт, но само спускане с много обратни и с много пясък.Шакра с шкода , ние с форд през 92 ...
Предишната нощ се обзаложихме- аз заложих на Марково, шарка на Нова махала.
След залога през нощта на 92 караме си ние и сме на старта на Яворово.
По едно време идва някакъв и казва- срещу вас има контестация. Аз мигам, мигам и го питам от кой и за какво.
Спират ни да стартираме, защото имало инцидент.
Пиша аз отговор/ опровержение за контестацията.
По едно време стартираме на Яворово. И видяхме колата на бублевич в трънките, заради която отложиха старта на отсечката. После бублевич беше 2-ри на хеброс. Шарка разбра, че у нас не са в ред нещата.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта

cron