рали и сняг......

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: рали и сняг......

Мнениеот Kiverson » Сря Фев 20, 2008 12:18

http://vbox7.com/play:fcc0d572
А това харесва ли ви ? :D :D
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: рали и сняг......

Мнениеот Kiverson » Сря Фев 20, 2008 12:43

И да добавя нещо.Не коментирайте Българските пилоти и тяхната решителност да карат на сняг.Сигурен съм че доста хора ще стартират на снежно рали ако имаме такова и най- важното ако имат възможности.Данчони може да ви разкаже такива истории с тренировки на сняг от които да ви се изправят косите.Сурилов също ако му се занимава може да спомене една историика която само съм чувал как са се превъртяли през таван с Данчо на една такава тренировка.Но съм сигурен че няма да отговорят, защото хората с негативните коментари и с невежеството си просто не заслужават да им се обръща внимание.Както каза някои по-горе:гледаите си унгарските сайтове и т.н. :shock:
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: рали и сняг......

Мнениеот andrey kokalov » Чет Фев 21, 2008 15:59

А бе,хора,докога ще се карате само бе?!Не ви ли писна?!Искам да получавам някаква информация,когато вляза тук,а не да съм
съпричастен с на някой киселяк мнението!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Относно карането на сняг ще кажа,че такова нещо има тук от както се помня!Вместо да ми се впечатлявате от чужди пилоти,
погледайте малко нашите.....
Сигурен съм,че във всеки град,в който има фенове,има и пилоти.Това важи за цялата страна.И някой специалист да ми твърди,
че у нас на сняг не се кара е смешно......................Явно тези хора нямат инфо за такива събития.Сигурен съм,че в зимната почивка между шампионатите всеки пилот,имащ възможност,се възползва от идеалните условия.Това,че у нас няма зимно рали пилотите не са
виновни.Хайде като се организира такова на база на показаното да си вадим изводите кой кара и как кара.........
За рали София искам да кажа следното:Както всички,така и аз бях разочарован от взетото решение да се отмени надпреварата.
Но после се замислих.До сега аз не знам да сме имали чисто зимно рали през изминалите години.Пилотите ни имат опит с по някое
и друго рали,но като цяло опита на сняг през зимните тренировки не може да замени истинското състезание.Защото на тренировка никой не ти
засича времето,нали?!
Хайде сега и вие се замислете на ужасните условия,на които трябваше да се кара това рали,какво можеше да стане при евентуалното излитане на някой от екипажите?Няма видимост,хлъзгаво е,самите автомобили не са с подходящите настройки.....Струва ли си да се рискува здравето на зрители,екипажи,цялостта на колите за рали с малка история като това.Атмосверните условия са били причина за прекратяването на много етапи,не виждам каква е разликата от това да се прекрати цялото рали,когато всеки етап за нищо не става.Къде щеше да ви е кефа,ако Митко мине най-много със 60 покрай вас?Както той каза си е позволил само на 1 място да вдигне толкова по време на 1 етап!Тук не говорим кой колко кара,а какви са условията.Защо тогава според вас отмениха няколко етапа на Швеция,да не би там пилотите да не могат да карат на кал?!И това не е еднократно явление в световния шампионат.
Лично аз съм виждал какво се случва през зимата по баирите около София.Просто съм от тук и за това визирам моя град.Въпреки,че Н.Златков не ми е любим пилот знам на какво е способен и след няколко минавания по трасето не се виждаше с каква кола е от снег по нея.А съгласете се,че това не се получава от возене!Ако някой от вас си спомня какво правеше Горчо с ладата като стана телевизионна звезда,едва ли ще каже,че тук НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАРА НА СНЯГ!Примери мога да дам още много,но не там е смисъла.Много хубаво някой каза,че първо трябва да постигнеш поне толкова,колкото човека за когото говориш,а после да анализираш неговите умения!То е най-лесно да си седиш вкъщи на топло,да лющиш семки и да плюеш наляво,надясно.
Но дайте първо да се проведе зимното рали(някога,надявам се скоро) и чак тогава да говорим кой колко и какво може.......
Когато условията за такова мероприятие са налице,аз знам,че никой уважаващ себе си пилот няма да откаже да кара.А всичко останало до тогава са само празни приказки...........
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: рали и сняг......

Мнениеот SGCasper » Съб Фев 23, 2008 01:21

на времето когато само бях запален по ралита и ваобще състезания с коли си мислих че има 2-3 ралита и тва, хеброс щото ми беше домапно, албена и случайно чуя за нещо друго, Сега като съм по заинтересуван дори знам кога и къде си тренират на сняг и по колко карат някой от нашите пилоти.

Абе Мицев68 я ми кажи защо имаше над 70 коли на проявата, сега не сещам за селото където беше дето караха на сняг, щото не искат да карат ли хората, и за тая проява се знаеше много малко, не беше разгласена!!!
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: рали и сняг......

Мнениеот damon » Пон Фев 25, 2008 15:01

andrey kokalov написа:Относно карането на сняг ще кажа,че такова нещо има тук от както се помня!Вместо да ми се впечатлявате от чужди пилоти,
погледайте малко нашите.....
Сигурен съм,че във всеки град,в който има фенове,има и пилоти.Това важи за цялата страна.И някой специалист да ми твърди,
че у нас на сняг не се кара е смешно......................Явно тези хора нямат инфо за такива събития.Сигурен съм,че в зимната почивка между шампионатите всеки пилот,имащ възможност,се възползва от идеалните условия.Това,че у нас няма зимно рали пилотите не са
виновни.Хайде като се организира такова на база на показаното да си вадим изводите кой кара и как кара.........


Ти за какво каране говориш? Не че у нас не се кара на сняг. И аз даже карам. Само, че карането на сняг за удоволствие "с вратите настрани" е доста далече от истинското състезателно каране на сняг на рали и за огромно съжаление ние сме много, много далече. Справка - резултатите на нашите на Рали Швеция - Митко и Герата. Ето и впечателнията на Гераджиев от Швеция 2004, ако не си го чел не е зле да го прочетеш: http://www.rally-club.bg/news/2004/swe_geradziev.htm

А пътя към усъвършенстване на пилотите на сняг наистина са повече снежни ралита. Не мисля, че е невъзможно да се направи, но няма да е лесно.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: рали и сняг......

Мнениеот Sando » Пон Фев 25, 2008 15:27

То в това интервю само оправдания че това нямало онова карало се много бързо пътя бил тесен :) и т.н. иначе евала един от малкото пилоти който са намерили средства и са успяли да стартират в таков състезание дано има и още.
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: рали и сняг......

Мнениеот andrey kokalov » Вто Мар 04, 2008 13:05

Именно и аз това казах,нашите пилоти нямат условията!Затова и отмениха София.Хайде да се направи състезанието,пък тогава да говорим!А и нещо много ме дразни във вашите мнения.Защо никой не отчита,че дори и Митко и Герата тогава не бяха с истински коли за там?!После пък и Крум като караше супера казваха,че окачването му се чупи като солета................НАШИТЕ НЯМАХА ПРОСТО ДОСТАТЪЧНИТЕ ПАРИ ЗА ТАМ!И ето тук ще ви задам следният въпрос.Когато Ясен даваше страхотни времена на Монте,а Митко завърши втори в Световния не показаха ли достатъчно,че в БГ ИМА МНОГО ДОБРИ ПИЛОТИ????Дори все още техниката ни е далеч от тази на чехи,поляци,руснаци.......А как нашите да подготвят коли за зимно рали,когато тук няма такова и могат да трупат опит по метода проба-грешка зад граница?Но мисля,че няма кой да не се съгласи,че това изисква много пари!
Аз ще спра дотук,защото навлезох в друга тема и почнах да се ядосвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта

cron