Ще успее ли българския фен...

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Ще успеете ли да промените рали спорта?

да
37
44%
не
41
49%
с помоща на...(добавете в отделен отговор).
6
7%
 
Общо гласове : 84

Мнениеот damon » Пет Ное 23, 2007 16:18

tsveti написа:И аз да се включа с едно въпросче...
Колко време преди старта на първият автомобил, според вас би трябвало да бъде затворена отсечката?


Зависи от отсечката. Има отсечки, които трябва да се затварят и по-рано от 1 час. При всички случаи това си е отговорност и решение на организатора. Той си прави графика, смята и ако каже 1 час преди първия състезателен автомобил и това се обяви трябва да означава точно 1 час! Ако каже 2 часа - 2 часа!

Но е недопустимо да обявиш 1 час и да затваряш по-рано... Основното им оправдание е че последната кола с публика тръгва 1 мин преди времето за затваряне, оттам нататък етапа е затворен т.е. колата може да се мота нагоре по етапа и да бъде застигната от С-ове или нули и би трябвало на теория да спре на първия км :) И това донякъде е вярно, затова организаторите много добре трябва да опишат условията за затваряне. Така съм виждал по брошурите на чуждите ралита. Примерно: "По СЕ2 може да влезете последно в 15,30 часа. Етапа след това ще бъде затворен до 20,30." Просто трябва организатора да си сметне това време, включително и допълнителните 20-30 мин. зрителска кола влязла по трасето да се мота по етапа... Но ако каже 1 час това трябва да означава точно 1 час и нито минута по-рано! Та в тоя ред на мисли - в повечето случаи оправданието на охраната, че затваря етапа по-рано понеже няма време колата да си намери място е проблем не на зрителя, който иска да мине, а на организатора.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Lubo » Пет Ное 23, 2007 19:25

Има и друг вариант-колите се спират от движение 30 преди началото на етапа.В смисъл:колата влиза точно 1 час преди началото на отсечката и 30 мин се мота.Какво правим?Полицията която е вътре в отсечката спира всякакво движение точно 30 мин. преди началото.Просто е и се практикува на доста места.То май до там се свежда ролята на полицията на всякъде по света :wink: .

Иначе,доста тъпо звучи:затваряне на Драгалевски манастир 1 час и 30 мин. по-рано и същото да важи за Магистралата(примерно).Все си мисля,че дори и най-дългите етапи не заслужават затваряне за повече от един час.Да не говорим за тоталната тъпотия(която на мен ми направи впечатление тая година)-Сестримо се затваря за целия ден,при положение,че има две минавания.
Несериозни са оправданията,че като се затвори за цял ден отсечка,се намалява риска.Колите които са вътре в отсечката се движат спокойно нагоре и надолу :wink: в дупките м/у минаванията.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот plm » Пет Ное 23, 2007 19:37

Аз си мисля, че затварянето на отсечките, или по-точно влизането на коли в отсечките трябва да е 1 час преди първата кола. Така беше и преди-точно в определената минута се прекратява достъпа. А зрителите не са били по-малко.
Освен това в отсечките има ...служебни лица.
Пък и функцията на S1, S2, 000, 00, 0 ...е И да проверят дали трасето е "чисто", как работят съдийте и измервателната техника.
Разбира се, право на организатора е да определи кога и колко да бъдат затворени отсечките. Но, у нас се престарават без да помислят, че това не им гарантира чисто трасе. Защото зрители в отсечката влезнали достатъчно рано било пеша, било с кола могат да попречат/ако искат/.
Така само дразнят и гонят зрителите.
В СШ освен предхождащите коли минава и хеликоптер.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Lubo » Пет Ное 23, 2007 19:39

Скъпо е с хели.Ама си напълно прав за колите преди първия пилот-тяхната роля е да проверяват трасето най-вече,а не да правят време.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот beta_racing » Съб Ное 24, 2007 11:52

Съгласен съм с Ники - 1 час написано - 1 час се спазва!
Съгласен съм и с Любо - вътре в отсечката има полицаи, които след този 1 час могат да те спрат (ако няма регламент, в който да пише до колко време преди старта на първата състезателна кола фенски коли могат да се движат по трасето).

За епичното 2-часово затваряне на Българка тази година всички знаем (аз бях един от потърпевшите), но пък останах доволен от полицията на финала на Юндола (Рали България, Ден 1), когато закъснях и ме пуснаха само 7 минути преди затварянето на етапа. По принцип така с прави, но, разбира се (знаем се :lol: ), останах впечатлен от това, че бях допуснат. Почти горе до старта (17-20 минути по-късно) един полицай ме спря, като доста се съмняваше, че съм тръгнал от един паркинг 200 метра по-надолу :lol: , но след като му показах, че колата е загряла ми повярва, та успях да се домъкна до другата страна на язовира, за да гледаме Сестримо 1 8)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот plm » Вто Ное 27, 2007 23:12

dorikin написа:Колеги чета ви постовете и направо съм шокиран ,когато излезете на рали българия в знак на протест просто догодина това състезание няма да е с коефициент 20 защото наблюдатела ще отрази вашата според вас правилна постъпка като нарушение и коефициента фръква след изготвяне на доклада му а коефициент трудно се връща и е скъп ,тоест и лицензите ще скочат .За Славейков не сте прави той не е на заплата и не е служител на бфас а специално за рали виктори не е виновен решението се взима на базата на мненията на наблюдатела(джон анагностопулус грък) и спортните комисари (уве шмид германия, джанфранко бизоффи италия и ангел руменов българия) ако състезанието беше продължило на финала щеше да има 5 завършили автомобила тоест условията нямаше да са равни (5 имат гуми другите не) според правилника ако от състезанието са отменени повече от 50% то точки не се присъждат (защо да се използва излишно ресурса на колите тогава ) а и първият ден като беше отменен във вторият бяха по-малко от 50%(имайте в предвид че никой който е бил директор не се натиска отново да бъде такъв и понякога директора е по наряд там).След като регистрирате клуб то вие трябва да имате картотекирани състезатели участващи от името на вашият клуб в състезания от националният шампионат и тогава имате право на глас при свикване на ОС.Не забравяйте че и в момента председателя не взима еднолични решения а има управителен съвет във който членуват и организатори и пилоти и те всички гласуват за опр. предложение и тогава то се решава .Имайте в предвид че човек който не е бил в спорта от най ниско ниво неможе да управлява бфас и да се справи с проблемите защото незнае какво да търси и къде ,тук нестава само да се пордаде бфас като някъкъв спортен продукт но и да бъде управлявана в полза на състезатели и организатори тоест човекът трябва да съчетава и двете качества .А да не пропусна трябва да е познат във средите на ФИА иначе ще имаме 5 селски ралита след техните доклади.Извинявам се ако някой съм засегнал не е това целта ми идеята е преди да скочиш в приказки да осмислиш трезво ситуацията а и трябва да знаеш как работи структурата наречена бфас със всичките и комисии и звена . :wink:

Ти май ни смяташ за аборигени.
И престани с това , че наблюдателите решиха...
Тук се говори свободно. И написаното е отражение на общественото мнение. Такова, каквото е.
Като си толкова наясно кажи защо Стайков имаше забрана с Пунтото .
Кажи си мнението си за Митко и рали България 2007.
В такива критични моменти се преценяват хората.
И недей да хвалиш славейков, защото го знам много, много отдавна.
Да , не получава заплата от фед,това е ясно, има си друга далавера...
Так е в БГ.
А ти помагаш за тази реалност.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот RaPiD » Вто Ное 27, 2007 23:15

Ама май само си говорим, а не действаме. Ако ще правим нещо да го правим преди новия сезон да почне! :twisted: :twisted:
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот plm » Вто Ное 27, 2007 23:24

Знам, че има опити за организиране на зимно рали и, че 2008 април е термина за Вида.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот FX7 » Вто Ное 27, 2007 23:37

Хи хи термина :)
Нищо няма да се случи и тогава .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот chefo » Сря Ное 28, 2007 00:57

RaPiD написа:Ама май само си говорим, а не действаме. Ако ще правим нещо да го правим преди новия сезон да почне! :twisted: :twisted:


Дай идеи!Какво имаш в предвид.Ще го обсъдим.Едно е сигурно-има нужда от свеж въздух отвсякъде!!!Сега е времето...наистина напълно съгласен с мнението ти!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот dorikin » Сря Ное 28, 2007 16:30

Стайков-грешка на тех комисия
Митко-тенденциозна интрига ,но сега всичко е наред
Какво и откъде взима Славейков ,тук се говои свободно -слушам те
Не ме познаваш ,не ме класифицирай преди лично да ме видиш. :wink:
Усмихвай се докато имаш зъби ?
Аватар
dorikin
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 17:23
Местоположение: SOFIA
Име: Мартин Марков

Мнениеот plm » Чет Ное 29, 2007 22:01

dorikin написа:Стайков-грешка на тех комисия
Митко-тенденциозна интрига ,но сега всичко е наред
Какво и откъде взима Славейков ,тук се говои свободно -слушам те
Не ме познаваш ,не ме класифицирай преди лично да ме видиш. :wink:

Въобще не ми се дискутира с теб.
Осъзнаваш ли какво написа?
Сори за Стайков.
За мен е унищожен талант. За теб/и други / просто сори.
По второто - някаква интрига станала. Ами , като няма фед и командват други ще има "някаква интрига". Естествено, че фед се дистанцира -нищо не знаят, нищо не са чували...Наблюдателите са отговорни...
Само ми отговори - защо стана естествено и нормално тази година на състезания да стартират 30-тина екипажа, а преди години бяха 130, например.
Та, според теб какво е развитието, каква е перспективата, бъдещето на този спорт у нас?
И последно, да, не се познаваме. Не мисля, че съм те обидил с нещо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот ifcho » Пет Ное 30, 2007 01:11

Айде де, какво стана, ще се саботират ли отсечки, или не?

Ще се проваля ли труда на организатори, пилоти, техници, отбори и други зрители, или само ще си чешем пръстите?
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот Lubo » Пет Ное 30, 2007 10:48

:lol: Лесно се руши трудно се гради.
Никой не иска да руши труда на механици...пилоти.... и тн.
.................в тоя ред мисли малко по-горе:аз си давам парите да гледам,на мен ми е...... майката :wink: по ралитата.


За спиране на етап......може и да стане,може и да не стане.Ама,ако има някакъв организиран план за такива действия всички ще разберат поне 2-3 седмици по-рано :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 30, 2007 11:41

Ето заради такива мнения като твоите Ифчо, хората не оценяват нещата в същината им, а се подвеждат. Идеята на такова нещо не е да се руши труда на някой, друг да се прави на интерес или каквото и да било, а да се обърне внимание върху проблемите. Щом фенове взимат нещата в свои ръце, значи има проблеми. Проблеми, които са толкова големи, че обикновените хора вече почна да им писва от ментета. Защото за 10 години, в тази федерация се взе едно отговорно решение - да се премести рали "Албена", нещо което на мен не ми харесва, но беше правилно. Ако ще да го свързвате с хотелски интереси или каквото и да било. С едно решение за 10 години - по-добре да няма федерация, а всичко да е на самотек. То и без това си е така. Пропуснахме най-големия шанс - да вземем IRC - бъдещето. Сега, ще се задоволяваме с посредствени "звезди" като Корадо Фонтана, Себаля и какви ли не, докато в един друг "измислен" шампионат карат 30 Супер 2000. Сега на рали "Вартфиртел" му искат 200 000 евро да бъде "кандидатско". Няма какво да говорим, изпуснахме всичките си шансове за нещо. Сег а ще се мъчим да минем между капките и да ни приемат някъде. Така, че едно затваряне на отсечка от феновете е най-малкия проблем.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта

cron