Ще успее ли българския фен...

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Ще успеете ли да промените рали спорта?

да
37
44%
не
41
49%
с помоща на...(добавете в отделен отговор).
6
7%
 
Общо гласове : 84

Мнениеот dorikin » Сря Ное 21, 2007 08:17

Не не ме дразни просто съм против безмислените изказвания а до тук повечето е мерене на .....знаеш какво ако наистина искате да има промяна то метода със стачки по трасето е грешен ,а за да успеете също трябва да сте единни а не да пишеш за божи служители или там подобни важна е реалноста във всяка ситуация ,не не съм Славейков ,може би си прав за едно има ли смисъл да се пише тук при положение че всеки от вас е изключително запознат със ситуацията и знае конкретно как да действа ,а бъди сигурен че в повечето случаи не знаете кой стои зад ника.Благодаря ви пожелавам успех. :wink:
Усмихвай се докато имаш зъби ?
Аватар
dorikin
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 17:23
Местоположение: SOFIA
Име: Мартин Марков

Мнениеот Lubo » Сря Ное 21, 2007 16:38

Аз съм за вариант "отворено писмо" до ......... .Съгласен съм,че е безумие всичките тея мерки за сигурност и водят единствено до гонене на публиката от трасето.Последно време......както го казва едно френдче:"чувствам се престъпник,защото отивам на рали".Тъпо е .
За затваряне на отсечка,точно поради тая причина-ЗА.Ще се съберем повече от 10 човека :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ще успее ли българския фен...

Мнениеот alto69 » Сря Ное 21, 2007 17:24

swrt написа:...да промени нещата в рали спорта.Как мисли те?Какво трябва да се промени?
Мисля,че трябва да се даде шанс и на такива като мен!Автокрадците...аз съм такъв от 12годишен!а нямам книжка...
alto69
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 17:18

Мнениеот Astra_26 » Сря Ное 21, 2007 19:50

Аз съм твърдо против затваряне на отсечки и фенбойкоти. Не мисля че това е цивилизования начин за решаването на тези проблеми. Проблеми има и не ги констатираме само ние, а и тези които са в структурите на федерацията. За тяхното решаване все някой трябва да поеме отговорност и прояви инициатива. А такава засега няма... В тази тема би следвало да се дават реални предложения и идеи, но такива крайни мерки, според мен само могат да навредят и променят мнението (в отрицателен аспект) на незапознати със спорта хора. А това могат да бъдат и евентуални спонсори при по различен подход и обстоятелства.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Ще успее ли българския фен...

Мнениеот plm » Сря Ное 21, 2007 19:58

alto69 написа:
swrt написа:...да промени нещата в рали спорта.Как мисли те?Какво трябва да се промени?
Мисля,че трябва да се даде шанс и на такива като мен!Автокрадците...аз съм такъв от 12годишен!а нямам книжка...

Нещо грешиш. Тук няма да намериш подкрепа на способностите ти.
Обърни се към Бойко Борисов, той цени такива професионалисти като теб.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Ще успее ли българския фен...

Мнениеот swrt » Сря Ное 21, 2007 20:19

alto69 написа:
swrt написа:...да промени нещата в рали спорта.Как мисли те?Какво трябва да се промени?
Мисля,че трябва да се даде шанс и на такива като мен!Автокрадците...аз съм такъв от 12годишен!а нямам книжка...


Типично изказване на някой "некролог" от фед-а.За съжаление показва цялостното мнението на фед-а към феновете и техните болки.
Не е нормално феновете да скачат срещу фед-а.Все едно да пикаеш срещу вятъра-по-зле стават нещата.Ето го и първото реално искане-промяна на отношението на полицията към феновете,премахване на абсурда от час и половина затваряне на отсечка,преди първата кола.Съгласен съм,че трябва да се подходи по цивилизован начин-отворено писмо.Лично аз си мисля,че няма да свърши никаква работа,но трябва да се опита.Едва след това съм на мнение,че можем да затворим отсечка.Да,не е цивилизовано и е брутално,но май до там трябва да се стигне.Ето чета в друга тема:отивам да гледам навън,за сметка на нашите ралита(и това го казва човек,който е много,много вътре в нашия спорт).Подобни думи се чуват все по-често.Да грубо е,брутално е да се спре отсечка,но ножа стигна до кокала-феновете си тръгват,фед-а лежи на някакви стари лаври от 20 звезди на един умиращ шампионат,все по-малко коли се вясват по ралитата и тн. и тн.
"Доркинците" няма какво да се притесняват-сами се прецакаха.Те са си виновни,че не искаха ИРЦ,а се вързаха на приказките:дръжте на ЕРШ и ние ще ви дадем кръг от световния.Сега е вече късно-ще се загуби единственото,което имаме.......едното име.Не феновете ще изгонят спонсорите,не феновете ще изхвърлят безполезните 20 звезди,а самите "бездушници" във фед-а които прецакаха нещата.

Твърдо ЗА спирането на отсечка,при отказ за промени в абсурдните мерки за безопастност.


Темата я пусна да видим,какви са ни болките и какви начини можем да измислим да ги променим.Ето падна и първото реално искане.Очаквам и още.Лично мен не ме е страх какво ще стане.Сигурно не ни обръщат внимание и в фед-а,но то си е за тяхна сметка :wink:
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот Lubo » Сря Ное 21, 2007 20:46

Като цяло в спорта започнаха да се завъртат все повече спонсори.Това е много хубаво,лошото е,че зрителите си тръгват :wink: .Още не мога да асимилирам писта София.Тая година беше тя,догодина ще е някое рали и тн.
Аз съм оптимист,че федерацията ще ни обърне внимание на искането за промени в часовите графици на затваряне на отсечките.
Тъпо е да рискуват за такова малко нещо :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот plm » Сря Ное 21, 2007 21:02

Защо се заблуждаваме с к.20.
Който e гледал ВРЦ и класни пилоти у нас/Табатон, Тойвонен, Снийарс, Бертоне, Рьол, Лонги, Тири,Черато, Ярошевич, Засада,Алтенхаймер, .../ - гледал.
Последна промяна plm на Чет Ное 22, 2007 08:50, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот jujoracing » Сря Ное 21, 2007 22:44

И аз съм гледал някои от тези пилоти. Възхитен съм от тях! :)
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Мнениеот lancia_hf » Чет Ное 22, 2007 17:14

Според мен НИЩО, АБСОЛЮТНО НИЩО не може да се направи! Ако хората във федерацията, вътрешно, не са убедени че трябват спешни мерки за спасяването на спорта, тогава и Господ не може да помогне. Да спрем етап? ОК но това ще ни е последното рали/недай си Боже за някой в буквалния смисъл/. Да пратим писмо? Добре, но никой няма да му обърне внимание. Българските учители по съвсем цивилизован начин си потърсиха правото на съществуване, а държавата се подигра със тях и техните семейства :shock: А вие очаквате някой да се трогне за някакъв си автомобилен спорт :!: :?: :!: Слезте на земята! Не живеем в нормална страна все пак! Момчил Манчев заяви от естакадата на рали София,че този спорт се прави заради феновете. Да, в Гърция видях,че наистина е така,но тука... Тука имаше 4 международни ралита, а сега едно. Тука идваха лидерите в Европа, а сега идват подгласниците им. В Гърция затварят етапа по програма, нито минута по-рано или по-късно, тука се превърнахме в гадатели. В Гърция ме заболяха краката от чакане да се изнижи колоната, тука докато се надигна и "кервана" си е заминал. Аз съм фен, това е важното за мене и затова,живот и здраве, ще си харча парите там където има смисъл :evil: Никой не ми казва как да си върша работата, затова и аз не смятам че ще мога да дам акъл за нещо, което не разбирам. Аз знам, че ще отида там където си струва да се отиде. За да ми е приятно, за да ми е кеф, за да се чуствам удовлетворен от видяното. А тука само се драчим тоз бил стрхливец, оня бил некадърник, другия бил не знам какъв си... Резултатите го показват! Изгониха зрителите от стадионите, ще ни изгонят и от трасетата! И затова ви казвам - ако федерацията сама не седне да си реши проблемите ние нищо не можем да направим. Дори тя самата би трябвало да се обърне /ако сметне за необходимо/ към нас и да каже така и така искаме да чуем и вашето мнение. Щом не го правят, значи всичко, според тях, е наред. Ние можем само да се ядосваме и най-много да си докараме преждевременно някой мозъчен инсулт. Не, мерси! Парите с които ходя по състезанията са си мои, не на федерацията, затова аз ще си решавам къде да ходя или да не ходя. А ако федерацията случайно ме попита за мнение ще им кажа - Сталинския метод има фен има проблем, няма фен няма проблем достатъчно го търпяхме. Вече е време да се забавляваме, но не те ще ни кажат къде и как.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Мнениеот Rally Fan » Чет Ное 22, 2007 19:01

lancia_hf написа:Парите с които ходя по състезанията са си мои, не на федерацията, затова аз ще си решавам къде да ходя или да не ходя. А ако федерацията случайно ме попита за мнение ще им кажа - Сталинския метод има фен има проблем, няма фен няма проблем достатъчно го търпяхме. Вече е време да се забавляваме, но не те ще ни кажат къде и как.


Aбсолютно покрепям Вальо!
Според мен, "фед." е къща със стари и подпухнали основи, които всеки момент ще се срутят от собствената си тежест. Но има и нещо друго....тези основи са поставени точно там, където трябва да са и от тях зависи всичко. Така, че не мисля, че е толкова лесно да се направи какъвто и да е ....ход срещу федерацията, няма ли ги точните хора на точното място, може би нищо няма да имаме.
Според мен, ако трябва да се предприеме някаква ...стъпка от страна на феновете по този въпрос към "фед." трабва да се направи по следния начин:
1. Точно
2. Разумно
3. Интилигентно
4. Цивилизовано
5. Потенцялно
6. Рационално
7. Убедително
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот siky » Пет Ное 23, 2007 11:47

Май само си чешеме пръстите тук,а от фед.само се смеят, ако въобще четат тук.Да дойде ново ръководство едва ли ще направи кой знае какви промени. Всеки ще си гледа за себе си да се налапа,примери много БОК,ДАМС,БФС... А ние ще си гледаме 5 коли на състезание.
За затварянето на отсечка защо не, ама какво ще се постигне на следващото рали пак ще си е същото
и те така те
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Мнениеот Lubo » Пет Ное 23, 2007 12:39

Четат пичовете,ама какво им остава е въпроса :wink: .
Валето е прав-всички ходим за шоуто по горите.Какъв кеф да изпиташ,при положение,че незнаеш дали ще те допуснат до отсечката,дали ще видиш някой и друг известен пилот :wink: .Простите аритметики на много приятелчета сочат,че от София е по-удачно да се отскочи до Гърция,отколкото до Шумен-по-евтино,а и "по-качествено".Да не говорим,че и в Румъния и в Сърбия има да се видят доста,доста добри изпълнения.
Грозно звучи,ама това са мислите на доста от хората ходещи по ралитата.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот tsveti » Пет Ное 23, 2007 15:30

И аз да се включа с едно въпросче...
Колко време преди старта на първият автомобил, според вас би трябвало да бъде затворена отсечката?
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот lancia_hf » Пет Ное 23, 2007 16:16

tsveti написа:Колко време преди старта на първият автомобил, според вас би трябвало да бъде затворена отсечката?


Според мен ние не сме експерти, че да дадем точен отговор на въпроса ти. За всеки етап е различно. Болката ни е, че след като се уточни графика то той не се спазва. На Сливен двама полицаи влязоха в полемика след като ги попитахме в колко часа ще затварят етапа на следващия ден, да си направим сметката. Единия каза 1 час, другия му отговори: Не заблуждавай хората , 2 часа преди първата кола ще спрем движението. Та в това ми е болката. Друг е въпроса, ако организатора прецени и обяви 2 часа, дали въобще ще си направя труда да тръгна.
На Акрополис например го затваряха 30 минути преди Грьонхолм.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта