Ладите отново ще монтират дясната седалка

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Ладите отново ще монтират дясната седалка

Мнениеот Astra_26 » Съб Авг 25, 2007 23:30

Цитат - RallyexPress
_____________________________________________________________
Седмина пилоти, участващи в планинските и пистовите първенства, водени от Цветомир Русев (на снимката), са подготвили писмо до президента на БФАС Георги Янакиев, в което, придружено от подписите им, се иска автомобили Лада, чиято хомологация вече е изтекла, да бъдат допуснати до старта на рали Твърдица през октомври.

Шестимата пилоти искат да получат изричното разрешение от управителното тяло на федерацията, така че броят на колите в твърдишкото състезание да бъде увеличен и това да стане за сметка на остарелите коли.

Очаква се писмото да бъде връчено на президента на федерацията в първите два дни от следващата седмица. Предполага се, че искането на пилотите ще бъде възприето.
_____________________________________________________________

Много сме говорили по този въпрос, но ето че някои и действат активно за решаването му. Очакваме отговор от висшестоящата инстанция. Дано да е положителен. :D
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот Madvanko » Нед Авг 26, 2007 03:09

Стискам яко палци за лададжийте...WELCOME BACK
Прикачени файлове
miskolc_fenyvesi_04_032_n.jpg
miskolc_fenyvesi_04_032_n.jpg (64.05 KiB) Прегледано 9678 пъти
Аватар
Madvanko
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 10:34
Местоположение: VARNA
Име: Иван Добрев

Re: Ладите отново ще монтират дясната седалка

Мнениеот bobi_racing » Нед Авг 26, 2007 10:17

Astra_26 написа:Цитат - RallyexPress
_____________________________________________________________
Седмина пилоти, участващи в планинските и пистовите първенства, водени от Цветомир Русев (на снимката), са подготвили писмо до президента на БФАС Георги Янакиев, в което, придружено от подписите им, се иска автомобили Лада, чиято хомологация вече е изтекла, да бъдат допуснати до старта на рали Твърдица през октомври.

Шестимата пилоти искат да получат изричното разрешение от управителното тяло на федерацията, така че броят на колите в твърдишкото състезание да бъде увеличен и това да стане за сметка на остарелите коли.

Очаква се писмото да бъде връчено на президента на федерацията в първите два дни от следващата седмица. Предполага се, че искането на пилотите ще бъде възприето.
_____________________________________________________________

Много сме говорили по този въпрос, но ето че някои и действат активно за решаването му. Очакваме отговор от висшестоящата инстанция. Дано да е положителен. :D

Дано стане ,4е доста пилоти спряха да карат поради тази при4ина -изтекла хомологация,не всеки може да си купи силна и нова кола,нека си вървят Ладите,а и вси4ки останали с изтекла хомологация.По цял свят си ги карат така без проблем и са в отделно класиране,и има и публика и спонсори :D :idea: :!: :idea: :idea:
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Мнениеот k.nikolow » Нед Авг 26, 2007 16:00

ЕМИ ТЕ ТОВА СЕ ИСКА АМА НЕ САМО ЗА ТВЪРДИЦА...ИСКАМЕ НА ВСИЧКИ РАЛИТА ДА ГИ ГЛЕДАМЕ....и на ВИДАТА Ванков с ладата е дал доста добро време...а и са по голяма атркция...
k.nikolow
 

Мнениеот bobi_racing » Нед Авг 26, 2007 16:40

k.nikolow написа:ЕМИ ТЕ ТОВА СЕ ИСКА АМА НЕ САМО ЗА ТВЪРДИЦА...ИСКАМЕ НА ВСИЧКИ РАЛИТА ДА ГИ ГЛЕДАМЕ....и на ВИДАТА Ванков с ладата е дал доста добро време...а и са по голяма атркция...

Разбира се 4е на вси4ки ралита трябва да ги пуснат :D
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Мнениеот yugosportbg » Нед Авг 26, 2007 17:14

Хора аз също съм за ладичките, но да не забравяме че тези коли вече са морално остарели... Правилника на ФИА си е правилник...
На Сливен, България и София няма да бъдат допуснати защото са стартове от източно-европейската купа :o :) :) А на другите ралита ако г-н Янакиев и г-н Камен Михайлов им разрешат да стартират, което не ми се вярва много...
В България положението е много лошо по отношение на спонсори и пари за спорта....
yugosportbg
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:22

Мнениеот bobi_racing » Нед Авг 26, 2007 18:42

yugosportbg написа:Хора аз също съм за ладичките, но да не забравяме че тези коли вече са морално остарели... Правилника на ФИА си е правилник...
На Сливен, България и София няма да бъдат допуснати защото са стартове от източно-европейската купа :o :) :) А на другите ралита ако г-н Янакиев и г-н Камен Михайлов им разрешат да стартират, което не ми се вярва много...
В България положението е много лошо по отношение на спонсори и пари за спорта....

Съгласен съм с тебе ,ама този закон за спонсорство само го дъв4ат от много години ,и не го приемат :idea: :!: :?: ЗАЩО ???
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Мнениеот Lubo » Пон Авг 27, 2007 09:00

yugosportbg написа:Хора аз също съм за ладичките, но да не забравяме че тези коли вече са морално остарели... Правилника на ФИА си е правилник...
На Сливен, България и София няма да бъдат допуснати защото са стартове от източно-европейската купа :o :) :) А на другите ралита ако г-н Янакиев и г-н Камен Михайлов им разрешат да стартират, което не ми се вярва много...
В България положението е много лошо по отношение на спонсори и пари за спорта....


Има момент наречен "клас Хистори".Те такова магаре май само у нас няма.
Та този клас е за "морално остаряли коли",които могат да участват във всички състезания,като условието е да отговарят на последната хомологация и да има хомологирани каски,колани,седалки и прочие.
Реално.......тази идея има много добро бъдеще,но имам чувството,че май нарочно се пренебрегва.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот BradurS » Пон Авг 27, 2007 12:45

Може би се пренебрегва, зашото няма да се съберат достатъчно пилоти. Ако се създаде група "Хистори", съответно трябва да има класове до 1400куб. см. ; до 1600 куб.см.; до 2000куб.см.; и над 2000 куб.см. Като сметнем минимум по 3 автомобила в клас това прави - 12 автомобила.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот Lubo » Пон Авг 27, 2007 13:06

Нормално е още първата година да НЕ се съберат пълни класове.НО изтичат хомологиите на Н/2-те скоро :wink: ,винаги ще се съберат поне 3-4 ладички,Кюстендилския Форд,още забравени колици по гаражите........да не говорим,че Хисторици(Пежа,Рена,Опели и тн.) в Европата ги има за по 4-5 х.евра :wink: ...................вярно,че няма да има първоначално толкова коли,но нали сме си бедна нация,ако тази група просъществува 2-3 години с разрешение за каране,съм почти 100% сигурен,че ще стане доста популярна.
За инфо:Пежо,Рено,Опел,ФВ и сумати други продават части за колите си с изтекла хомолагия.За части на 205/309 се чака по месец-голямо количество поръчки :shock: ,а и цените са доста,доста добри :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот BradurS » Пон Авг 27, 2007 13:28

Проблема опира и до финансова гледна точка, нали се сещаш че организатора ще трябва да усигори награден фонд за още една група....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот SGCasper » Пон Авг 27, 2007 13:36

А колко от пилотите, са отишли там заради наградния фонд, аз лично бих карал само за удовлствието от карането не заради наградния фонд, а парички поне за по една малка купичка ще се намерят, место да се правят на голямата работа...
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот Ferjancz » Пон Авг 27, 2007 17:06

bai_bradur_ivo написа:Проблема опира и до финансова гледна точка, нали се сещаш че организатора ще трябва да усигори награден фонд за още една група....


Проблема не е самло до наградния фонд !! Проблема е , че колите от този клас трябва да тръгнат 30 мин. след последната кола от нормалния шампионат! Плюс това на органите на реда и безопастността се плаща на час, а не надница !! Ей това е целия проблем ! Че ралито ще струва доста повече прари от сегашен негов вариант!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Loeb » Пон Авг 27, 2007 19:23

На обикновените охранители се плаща на ден, за Стари Столици беше 15лв за двата дни, за полицаите също може да се направи предварителна договорка или безвъзмездно както е на доста състезания - т.е не това е проблема, а някой да каже правим го и толкоз.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот RaPiD » Пон Авг 27, 2007 19:34

Решението - да не се ползва полицията за охрана, и без това само проблеми имаме с тях. Много често местят хората на опасните места и рядко можеш да се разбереш с тях.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 57 госта

cron