Рали ХЕБРОС Нац. ш-т V кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот swrt » Пон Авг 06, 2007 21:53

Ето и аз да напиша нещо за ралито.
Очаквах го с нетърпение.Илиев го няма,Дончев,Царски,Стайков и Дунев тренират като ненормални седмици преди ралито.Всичко това ме наведе на мисълта,че ще се получи интересно рали.Наистина се получи.
Ради най-после успя да намери верния баланс м/у скорст,тактика и късмет.Използва всичко максимално и спечели ралито.Дончев-силен,бърз и точен,но и с течове по спирачната система.Жалко,но всичко се случва по ралитата.Все пак показа,че е един от най-добрите пилоти в България.Царски-пренебрегван и оплют преди ралито.Но показа адски голяма сила и на каране и на кола.Заслужи третото място,нищо,че много от вас го отдават на познаване на трасето до безобразие и може би най-силната кола в България(от Н/4).Пепи Гьошев показа зрялост.Единственото което му липсваше до последните два кръга.Естествено беше силен,бърз,атрактивен,но това не е никаква изненада.Дано има късмет с по-силна кола,че годинките го гонят вече,а едва ли ще е нормално да си е все на втора линия.За Игнат коментарите са излишни.Някой не разбират как ги постига тея времена,но фактите са ясни:знае къде е границата,знае и как да завърши.Говорите за някакви 15 сек,по-горе-трасето е по-дълго с завой и нещо,има малка промяна на трасето и при разклона на язовирната стена,както и,че са сложени няколко мантинели на места където се караше малко извън асфалта.
Ясен Попов-голямия губещ в това рали.Не съм очаквал,че "импулса" в неговия отбор ще е достатъчен за първото място.Нормални бяха всичките случки,но така си е -Ясен винаги е бил на върха на импулса и едновременно с това далече от пилотите тип "Илиев".Дунев също ми хареса много,но явно все някога трябваше да се счупи тоя самолет.От Стайков очаквах спукани гуми,още на Видин го видях,че кара по ръбовете и нормално се получиха такива ''каръщинки''.Имайте едно на ум:фиатите се чупят много,но и много вървят.За Славов мнението ми е по-различно от масовото тук.Момчето не върви нагоре,дори си мисля,че слиза малко надолу.Това го отдавам на грешна кола.Или се катери нагоре в класирането или си раздава шамари с една купчинка силни пилоти.Сега прави второто,а явно му се иска да е първото.От там идва надценяването....предполагам и се надявам да го осъзнае,защото вместо да чисти карането си,той го разваля с по-голяма скорост.Да не ставам много ''детайлен'' ще спомена само още за Денев и Стратиев.Първия показа,че е далеч от пенсията и май гумите го спънаха,а втория показва израстване и неговите хора няма да е лошо да вземат пример Булбет.


Лека от мен.
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот Sedan » Пон Авг 06, 2007 22:29

popodopolo написа:Ах,защо ли Ясен или Игнат нямат такова Ево :lol:

Ееее Ясен има такова стига глупости.Виж за Игнат дано догодина да се уреди с нещо подобно.Тогава само заради него ще си струва да се гледа на живо плюс всички останали.
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Мнениеот mureiko » Пон Авг 06, 2007 23:10

какво ще кажете за номер 40
какви времена даваше в дъжда
mureiko
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 11:37
Местоположение: SOFIA

Мнениеот lucifer13 » Пон Авг 06, 2007 23:12

Този уикенд въобще беше лош за пилотите на ОМВ Рали тийм. Ясен отпадна на Хеброс, а Щол се размаза във Финландия. Това, че Кънчев завърши със здрава кола си е жив успех.
Изображение
Аватар
lucifer13
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 15:11
Местоположение: София
Име: Vesselin

Мнениеот K_Power » Пон Авг 06, 2007 23:24

lucifer13 написа:Този уикенд въобще беше лош за пилотите на ОМВ Рали тийм. Ясен отпадна на Хеброс, а Щол се размаза във Финландия. Това, че Кънчев завърши със здрава кола си е жив успех.


Той с това темпо оставаше да се счупи!
Браво на Петърчо, с тази база и подготовка тая година прави направо чудеса! На България да, направи грешка, но преди това в събота загуби 3 минути заради спукана гума, и в неделя заради удара още 3 минути, на Траянови Врата отново гума го прати в дъното на класирането, а другите отбори в Н4 може да имат проблем в избора на гуми, но тука няма какво толкова да се избира. А и като гледам времената от сухо и мокро, само той май успява да си поддържа темпото едно и също, другите на мокро си влошават времената! Та в изкачванията даваше равни времена с Царя, при положение разликите в колите и променливото газоразпределение на Ево9 и по-големият въртящ момент който има, и който спомага много особено за изкачванията е просто перфектно! Годинките ли, ми Пепи живи и здрави края на тоя месец ше навърши 27, а пък Ясен май е подминал 40-те вече, не съм сигурен, но има мноооогоо време! В близките години, живи и здрави, пилотите ще са Гьошев, Славов и Исаев!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот ilian75 » Пон Авг 06, 2007 23:51

пич защо сравняваш времената на Игнат на мокро със времето на Тодор от миналата година когато не валя като никога
ilian75
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 19:27
Местоположение: sofia

Мнениеот Dandi » Пон Авг 06, 2007 23:56

Някой може ли да ми каже от къде мога да видя класирането в шампионата.
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот lucifer13 » Пон Авг 06, 2007 23:59

Пепи наистина се представи чудесно! От филма на Lubo се вижда прекрасно, че той по нищо не отстъпваше на победителите в повечето минавания. С една добра кола може да направи много.
Прикачени файлове
lancer-evo-10-5.jpg
lancer-evo-10-5.jpg (71.01 KiB) Прегледано 8822 пъти
Изображение
Аватар
lucifer13
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 15:11
Местоположение: София
Име: Vesselin

Мнениеот K_Power » Вто Авг 07, 2007 00:13

ilian75 написа:пич защо сравняваш времената на Игнат на мокро със времето на Тодор от миналата година когато не валя като никога


Към кого се отнася това?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот lucifer13 » Вто Авг 07, 2007 00:30

Dandi написа:Някой може ли да ми каже от къде мога да видя класирането в шампионата.


Май още никъде го няма, само сайта на Motorshow лъже че го има. Виж го може и да се появи.
http://www.motorshow.bg/?go=news&p=more&subgrupId=116
Изображение
Аватар
lucifer13
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 15:11
Местоположение: София
Име: Vesselin

Мнениеот Lubo » Вто Авг 07, 2007 08:26

Дани,нема да има някакви класирания до момента в който не се реши официално казуса "Илиев" от България.До тогава на който му се занимава да вади правилника и да смята.На който не му се занимава........газ до ламарината и ...... квот дойде :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот popodopolo » Вто Авг 07, 2007 08:31

Sedan написа:
popodopolo написа:Ах,защо ли Ясен или Игнат нямат такова Ево :lol:

Ееее Ясен има такова стига глупости.Виж за Игнат дано догодина да се уреди с нещо подобно.Тогава само заради него ще си струва да се гледа на живо плюс всички останали.

То е 9-ка и на Ясен,но...
На царя имаше повече сила все едно...Не знам,може и да се заблуждавам,но много бяга тази кола :shock:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Мнениеот Lubo » Вто Авг 07, 2007 08:35

Скромното ми мнение е,че тая кола е с една идея по-силна и от на Илиев,Дончев и сие с ево9.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот popodopolo » Вто Авг 07, 2007 09:16

Lubo написа:Скромното ми мнение е,че тая кола е с една идея по-силна и от на Илиев,Дончев и сие с ево9.

Точно за това говорих и аз.На първото минаване на Пещера на завоя на който бях/има видео от този завой в торента качен от мен/какво стана.
Всички си влизат нормално/както от видеото/.А царя още в момента в който се показа беше с вратите напред и на пълна газ описа целия завой :shock: че и десетина метра след него/а това е около 35-40м./.Може би не беше най-бързото минаване,но беше най атрактивното.
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Мнениеот Lubo » Вто Авг 07, 2007 09:38

То и при мен на второто качване на Пещера(първия обратен) започна завоя с вратите напред(леко влезнах в храстите,че усетих как аспуха му ми изгори миглите :lol: :lol: :lol: ) и като изправи колата се изтреля като "супер" нагоре.Много атрактивно и ........около секунда по-бавно от останалите,изпълнение направи пича.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта

cron