ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот BradurS » Нед Ное 30, 2008 12:47

Ха! За какви фиестички става дума ?! :idea:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот OgyWRC » Нед Ное 30, 2008 12:53

hp_racing написа:айде на фиестичкити пак!? :shock: :shock: :oops: :oops: :cry:


Това пък какво беше!

След като всички ние пропуснахме добрата възможност да караме в един истински едномарков рали шампионат, сега само може да съжалаваме!

Двете фиести от купата се продават ... общо взето провала на тази прекрасна идея си остава за сметка на рали спорта в България, като покрай това един от най-добрите български пилоти от близкото минало остави зад гърба си авомобилния спорт, жалко!!!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот BradurS » Нед Ное 30, 2008 13:09

А, да. Герата ги е нагласил за продажба.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот qvkata » Пон Дек 01, 2008 08:47

Да верно как може да сме толкова зле . Все едно да ти оставят един сак с пари на земята за рали автомобил и да ти е мечта да се състезаваш и ти да не ги вземиш ..
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот Sando » Пон Дек 01, 2008 15:45

Едва ли точно тези два автомобила са конкурентни в класа си и заслужават парите :? :?: Мисля че трябва да се ПОЯСНИ че са създадени за едномарков шампионат .Където се следи представянето на различни пилоти с теоретично еднакви автомобили и не са конкурентни с другите коли от N3.Според мен закупуването на такъв автомобил е крайно неоправдана инвестиция.
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот BradurS » Пон Дек 01, 2008 18:41

Да, но зависи пак от пилота. Я погледни резултатите от рали Твърдица '07.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот kiko » Пон Дек 01, 2008 19:33

Хубава идея.Погледнато през времето-обречена на неуспех.
1.Шкода къп разби всякакви представи за нормално състезание.От там всеки един къп в България ще си остане в лошата сянка на Шкода.
2.Груба грешка да се направи "подбор" за "собствен" пилот.Защото се искаше такса,защото имаше оценяване,което не беше разбрано от участниците и от там дойде негодуването на всичките загубили.
3.Защото беше направено от Гераджиев.Грозната истина е,че пловдивчани първи скочиха срещу "татините" и оттам естественно си навлекоха гнева на много хора в автомобилните среди.От там и пилотите,които биха се навили да карат неимоверно много оредяха.
Просто е.Хубава работа,ама ... в България.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот Сашо Христов » Пон Дек 01, 2008 22:54

kiko написа:Хубава идея.Погледнато през времето-обречена на неуспех.
1.Шкода къп разби всякакви представи за нормално състезание.От там всеки един къп в България ще си остане в лошата сянка на Шкода.
2.Груба грешка да се направи "подбор" за "собствен" пилот.Защото се искаше такса,защото имаше оценяване,което не беше разбрано от участниците и от там дойде негодуването на всичките загубили.
3.Защото беше направено от Гераджиев.Грозната истина е,че пловдивчани първи скочиха срещу "татините" и оттам естественно си навлекоха гнева на много хора в автомобилните среди.От там и пилотите,които биха се навили да карат неимоверно много оредяха.
Просто е.Хубава работа,ама ... в България.


Само не разбирам Герата не е ли също "ТАТИН" :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот kiko » Вто Дек 02, 2008 09:43

Ахъ :wink: ,ама от другия модел е баща му :lol: :lol: :lol: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот Sando » Вто Дек 02, 2008 16:38

Според мен спечелилия 100% заслужаваше.Аз лично имах възможност да участвам като си наема автомобила .Но като видях какъв Лукав човек организатора предпочетох да си харча парите другаде :)
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот OgyWRC » Сря Дек 03, 2008 15:06

kiko написа:Хубава идея.Погледнато през времето-обречена на неуспех.
...
2.Груба грешка да се направи "подбор" за "собствен" пилот.Защото се искаше такса,защото имаше оценяване,което не беше разбрано от участниците и от там дойде негодуването на всичките загубили.
...


Добра беше идеята за подбора, оценяването беше ясно, ако някой от загубилите негодува, то това може да е само от собственото му представяне, както беше случая с мен!!!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот OgyWRC » Сря Дек 03, 2008 15:08

Sando написа:... но като видях какъв Лукав човек организатора предпочетох да си харча парите другаде :)


Това вече си е чиста проба клевета!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот chefo » Чет Дек 04, 2008 19:03

И преди съм го казвал- Щеше да е по-добре до участие да се допускат САМО кандидати, които НИКОГА не са вадили лиценз от БФАС.Ей тогава и аз щях да участвам и още други сигурно.Интересното е, че като се обадих преди да започне всичко попитах изрично-Ще има ли други действащи състезатели? И ми каза Гераджиев-``Мисля, че само 1 има `` А пък се явиха доста,които имат финансови затруднения-очаквах го...затова и реших,че не мога да се боря по знания и опит с тях,като например правене на записки,каране и...всичко!

Идеята пак казвам-трябваше да хванат едно неопитно момче със желание и да го обучат.
Като се има в предвид, че и Канева и Гераджиеви са с богат опит,даже малкия Гераджиев при него е ходил в Италия да се учи, щеше да стане нещо красиво със сигурност :idea:
Не ме разбирайте грешно-нямам нищо против това,че Стайков е спечелил-той кара супер-имам против това, че печели пилот, срещу който не е равностойно да се състезаваш ако нямаш опит!

Но нека погледнем от друга гледна точка-колко ли пък човека, които не са се състезавали преди щяха да се запишат? И колко щяха да загубят организаторите от това,че не са поканени да участвуват действащи пилоти...все пак повечето бяха такива!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Дек 04, 2008 19:29

Абе що всички тука са с разбирането, че по света се инвестират луди пари в хора, които, дето се вика, кола не са виждали? Кво означава млад, начинаещ пилот? Правите ли изобщо разликата между пилот и шофьор? Всеки, който наистина има желание да навлезе в този спорт, има предостатъчно възможности пред себе си, за да го направи, ако иска. Има коли и състезания, които наистина са по джоба на всеки. Няма кой да инвестира пари във вас, ако вие самите не сте готови да го направите за себе си. Едва след като покараме някоя и друга година, тогава можем да се наречем начинаещи, млади пилоти. Дотогава сме си просто мечтатели. Тогава вече от дадена група млади пилоти може да се избере най-проспериращия и имащ потенциал. Иначе от 10 човека, които никога не са се състезавали, айде някой да ми каже как да се определи най-талантливия? Това ще е необективно вече. Трябва да се позамислим за тези неща, преди да злословим по адрес на спечелилия и на човека, който си дава парите за него.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: ЩЕ ВИДИМ ЛИ НА РАЛИТАТА ПРОСЛОВУТИЯ ШАМПИОНАТ С ФОРД ФИЕСТА

Мнениеот OgyWRC » Пет Дек 05, 2008 11:31

Мартин е прав, но мисля че вече доказали се пилоти би трябвало по субективен принцип да не бъдат допускани на подобни конкурси за "млади" пилоти (както това се случи на Pirelli Star Driver) ... та в този ред на мисли и Chefo има право.

Що се отнася до усилията които положи Герата, само мога да го адмирирам.

Моето мнение е, че за да бъде подобна идея успешна трябва да има генерален спонсор, който да поеме сериозна част от разходите ... тогава вече личните разходи на потенциалните участници ще бъдат по-ниски от това сами да си правят кола и отбор и да участват в ралитата и всеки ще си направи сметката!

Тази схема работи в Турция и е много успешна! В България много трудно може да стане, защото малко компании биха инвестирали 1/2 млн. в подобна идея ...

А генералният спонсор сам да си решава дали да има freerider и как да си го избира!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта

cron